Skotsko – Česko 0:2 (kon.) | Polsko – Slovensko 1:2 (kon.) | Španělsko – Švédsko 0:0 (kon.)
Polsko
1:2 (0:1)
Slovensko
Pondělí 14.06.2021, 18:00 • Krestovskij stadion, Petrohrad • Mistrovství Evropy • Skupina E

To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký večer! (20:02:35)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 10:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:13.

Fotbalisté Slovenska vstupují do EURA cennou výhrou nad Polskem v poměru 2:1! O jejich vedoucí gól se zasloužil v 18. minutě především Róbert Mak, který balón individuálně dotáhl do šestnáctky, trefil tyč a od ní se míč odrazil do zad brankáře Wojciecha Szczęsného a následně do brány. V první půli pak Slováci soupeře už k ničemu nepustili, ovšem po změně stran se bíločervení dočkali vyrovnání už po 30 sekundách. Karol Linetty sice při zakončení netrefil míč dobře, ten ale zřejmě i proto skončil až za zády brankáře Dúbravky. Polsko pak bylo na koni, naopak slovenští fotbalisté působili opařeně. V 62. minutě se však nechal po druhé žluté kartě vyloučit Krychowiak a nabídnutou přesilovku využil zhruba po sedmi minutách Milan Škriniar. K tomu míč propadl po rohovém kopu a stoper Interu Milán prostřelil vše před sebou. Poláci se v závěru dokázali dostat do tlaku i o deseti. V jejich největší šanci však Bednarek těsně minul tyč brány soupeře.
    Slováci ve svém prvním utkání na Euru šokovali Poláky a sebrali jim všechny tři body

90+5

90+4
    Tak ještě jedna příležitost Polska. Lewandowski podržel míč a následně ho poslal proti noze Karola Świderského. Ten střílel zpoza šestnáctky, Dúbravka však balón nadvakrát zkrotil v rukavicích.

90+4
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Ján Greguš.

90+3
    Poláci i v deseti vrhají vše do útoku. Jejich zoufalý nápor vrcholí.

90+1
    Druhý poločas bude prodloužen o čtyři minuty!
    90+1. Jan Bednarek v obrovské šanci minul slovenskou bránu

90+1
    Teď si Slováci jistě velmi oddechli! Jan Bednarek si na hranici šestnáctky zpracoval míč a po zemi ho poslal těsně vedle levé tyče z pohledu Dúbravky! Brankář anglického Newcastlu se jen díval.

90
    Juraj Kucka fauloval Puchacze. Poláci mohou zůstat v tlaku.
    88. Lewandowski hlavičkoval mimo tři tyče

88
    Tohle vypadalo zajímavě! Po rohu balón před bránou hlavou tečoval Robert Lewandowski! Zřejmě ale viděl hrací předmět na poslední chvíli a nedokázal ho usměrnit mezi tyče.

88
    Centr Puchacze srazil bránící Kucka a balón se snesl za branku Slovenska. Uvidíme roh.