Flora – Hibernians 2:0 (kon.) | Ferencváros – Priština 3:0 (kon.) | Helsinki – Budućnost Podgorica 3:1 (kon.)
Žalgiris Vilnius – Linfield 3:1 (kon.) | Kluž – Banja Luka 3:1 (kon.) | Fola – Lincoln 2:2 (kon.)
Škendija – Mura 0:1 (kon.)
VMFD Žalgiris Vilnius
3:1 (2:0)
Linfield FC
Úterý 06.07.2021, 19:00 • LFF stadionas (Kapacita: 5 067) • Liga mistrů (předkola) • 1. předkolo

Ode mne je to pro dnešek vše a někdy příště opět na shledanou. (20:56:16)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:0. Rohy: 6:3. Fauly: 11:13.

Dnešní utkání je za námi. Ve druhém poločase sice hosté dokázali snížit v 54. minutě zásluhou Manzingy, ale to bylo vše, co se hostům ve druhém poločase povedlo. Domácí následně v 67. minutě opět zvýšili své vedení na rozdíl dvou branek, když se po rohovém kopu prosadil slovenský útočník Sylvestr a dnešní utkání tak dovedli do vítězného konce 3:1. Do odvety tak mají slušný náskok, neboť se od letošního ročníku nepočítají góly z venku.

90+5

90+4
    Stewart dostal přihrávku do ofsajdu a hrát tak budou moci domácí.

90+3
    Gertmonas si ublížil v jednom ze soubojů uvnitř vápna, ale ošetření si nevyžádal a hra tak pokračuje dále.

90+2
    Žlutou kartu dostává Tomislav Kiš (VMFD Žalgiris Vilnius).

90+1
    Palmer napřáhl ke střele poblíž vápna soupeře, ale svým pokusem trefil pouze Diawa.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.

89
    Vidémont tentokrát poslal do vápna centr, který však odvrátil do bezpečí jeden z hostujících hráčů.

88
    Tadić byl faulován těsně za hranicí vápna soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop, kterého se ujme kdo jiný, než Vidémont.

87
    Tadić se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale vystřelit se mu nepodařilo.

86
    Palmer to zkusil přímo na branku, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze dobře postavenou zeď.

85
    Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů.

83
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Milen Gamakov, přichází Karolis Uzėla.
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Jakub Sylvestr, přichází Josip Tadić.
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Francis Kyeremeh, přichází Marko Karamarko.

83
    Hosté zahrávali rohový kop, který však nenadělal domácím větší potíže.

82
    Pepper nedokázal projít s míčem přes jednoho z obránců a míč tak skončil jen v zámezí.

80
    Mikoliūnas poslal do vápna centr z pravé strany hřiště na který si ve vápně naskočil Vidémont. Jeho následný hlavičkový pokus však skončil vysoko nad brankou.

Martin Penker

Branky: 38. Vidémont, 45. Kiš (pen.), 67. Sylvestr (Vidémont) – 54. Manzinga (Fallon)

Karty:   68. Ljubisavljević (ŽAV), 90+2. Kiš (ŽAV)

VMFD Žalgiris Vilnius: Gertmonas – Mikoliūnas (C), Diaw, Ljubisavljević, Bopesu – Verbickas (59. Onazi), Kiš, Gamakov (83. Uzėla) – Kyeremeh (83. Karamarko) , Sylvestr (83. Tadić), Vidémont
    Náhradníci: Duka – Jarusevičius, Karamarko, Uzėla, Tatomirović, Piliukaitis, Onazi, Tadić, Mikulėnas

Linfield FC: Johns – M. Clarke, Newberry, Callacher, Pepper – Fallon, Mulgrew (C), Shields – Palmer, Manzinga (77. Nasseri), Quinn (77. Stewart)
    Náhradníci: Walsh, Williamson – Hume, Stewart, Nasseri, A. Clarke, Carroll

Rozhodčí: Troleis – Højgaard, Hermansen