Přehled událostí na LOH Tokio 2020 - 1. den | (kon.) |
Drezura (týmy a jednotlivci) | (kon.) |
Do 49 kg (ženy) | (kon.) | | | Do 49 kg - finále (ženy) | Vítězka: Č. Chou (CHN) (kon.) |
Do 48 kg - eliminace a čtvrtfinále (ženy) | (kon.) | | | Do 60 kg - eliminace a čtvrtfinále (muži) | (kon.) |
Do 48 kg - opravy, semifinále a finále (ženy) | Vítěz: D. Krasniqiová (KOS) (kon.) | | | Do 60 kg - opravy, semifinále a finále (muži) | Vítěz: N. Takato (JPN) (kon.) |
Skif - opravy (ženy) | (kon.) | | | Skif - opravy (muži) | (kon.) |
Dvojskif - opravy (ženy) | (kon.) | | | Dvojskif - opravy (muži) | (kon.) |
Dvojka bez kormidelníka - rozjížďky (ženy) | (kon.) | | | Dvojka bez kormidelníka - rozjížďky (muži) | (kon.) |
Dvojskif lehké váhy - rozjížďky (ženy) | (kon.) | | | Dvojskif lehké váhy - rozjížďky (muži) | (kon.) |
Čtyřka bez kormidelníka - rozjížďky (ženy) | (kon.) | | | Čtyřka bez kormidelníka - rozjížďky (muži) | (kon.) |
Osma - rozjížďky (muži) | (kon.) | | | Osma - rozjížďky (ženy) | (kon.) |
400m polohový závod - rozplavby (muži) | (kon.) | | | 100m motýlek - rozplavby (ženy) | (kon.) |
400m volný styl - rozplavby (muži) | (kon.) | | | 400m polohový závod - rozplavby (ženy) | (kon.) |
100m prsa - rozplavby (muži) | (kon.) | | | 4 x 100 m volným stylem - rozplavby (ženy) | (kon.) |
Vzduchová puška - kvalifikace (ženy) | Vítězka: J. H. Duestadová (NOR) (kon.) | | | Vzduchová puška - finále (ženy) | Vítězka: Č. Jang (CHN) (kon.) |
Vzduchová pistole - kvalifikace (muži) | Vítěz: Ch. Saurabh (IND) (kon.) | | | Vzduchová pistole - finále (muži) | Vítěz: J. Foroughi (IRI) (kon.) |
Individuální závod (muži) | Vítěz: R. Carapaz (ECU) (kon.) |
Smíšená družstva - osmifinále | (kon.) | | | Smíšená družstva - ČF, SF a F | Vítěz: Jižní Korea (kon.) |
Celodenní liveblog | (kon.) |
Dvouhry - předkolo, smíšená čtyřhra - osmifinále | (kon.) | | | Dvouhra (muži, ženy) - 1. kolo | (kon.) |
Dvouhra (muži, ženy) - 1. kolo | (kon.) |
Celodenní program | (kon.) |
Kvalifikace mužů | (kon.) |
Kord jednotlivci (ženy) | Vítěz: Sun I-wen (CHN) (kon.) | | | Šavle, jednotlivci (muži) | Vítěz: Áron Szilágyi (HUN) (kon.) |
Do 49 kg - předkolo, OF, ČF a SF (ženy) | (kon.) | | | Do 58 kg - OF, ČF a SF (muži) | (kon.) |
Do 49 kg - opravy, o bronz, finále (ženy) | Vítěz: P. Wongpattanakit (THA) (kon.) | | | Do 58 kg - opravy, o bronz, finále (muži) | Vítěz: Vito Dell'Aguila (ITA) (kon.) |
Japonsko - Austrálie | 3:5 (kon.) | | | Nový Zéland - Indie | 2:3 (kon.) |
Nizozemsko - Belgie | 1:3 (kon.) | | | Argentina - Španělsko | 1:1 (kon.) |
Velká Británie - Jižní Afrika | 3:1 (kon.) | | | Kanada - Německo | 1:7 (kon.) |
Nizozemsko - Indie | 5:1 (kon.) | | | Irsko - Jižní Afrika | 2:0 (kon.) |
Japonsko – USA | 4:25 (kon.) | | | Kanada – Austrálie | 5:8 (kon.) |
Jihoafrická republika – Španělsko | 4:29 (kon.) | | | Čína – ROC | 17:18 (kon.) |
Vstupní draft NHL 2021 | 1. Owen Power (BUF) (kon.) |
Tereza Bledá - Edna Oliveira Ajalaová | Víťazka: Bledá (kon.) | | | Miloš Petrášek - Vlado Neferanović | Vítěz: Petrášek (kon.) |
Lucia Szabová - Cornelia Holmová | Vítěz: Szabová (kon.) | | | Matúš Juráček - Tato Primera | Vítěz: Juráček (kon.) |
Celodenní liveblog | (kon.) |
konec
Celodenní liveblog
To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Na početnou příště a pokud jdete spát stejně jako já, tak dobrou noc!
(16:03:25)
|
||
Ženské i mužské turnaje budou pokračovat zase zítra, startovat se bude znovu ve 3:15 ráno.
|
||
Famózní obrat domácí reprezentace uzavírá historicky první hrací den 3x3 basketbalu v dějinách Olympijských her! Lepší finiš by člověk napsal jen těžko.
|
||
16:00
|
Konec hracího dne.
|
|
16:00
|
Konečný výsledek: Belgie – Japonsko 16:18!
|
|
15:51
|
Za stavu 16:16 jdeme do prodloužení, Japonsko vstalo z mrtvých!
|
|
15:41
|
Pořadatelská země v poslední bitvě dnešního dne zatím prohrává 7:13, do konce zbývají tři minuty.
|
|
15:31
|
Belgie se v úvodu ujala těsného vedení 3:2. Udrží si náskok až do konce základní hrací doby?
|
|
Zajímavosti ze zákulisí českého olympijského týmu sledujte na olympijskytym.cz.
|
||
15:23
|
První den uzavře bitva mužských celků Japonska a Belgie, která co nevidět vypukne.
|
|
15:22
|
Konečný výsledek: Nizozemí – ROV 18:15!
|
|
15:14
|
Zbývají dvě minuty a sedm sekund do konce, stav je vyrovnaný – 12:12!
|
|
15:01
|
První bod si v již zahájeném souboji připsali na konto ruští sportovci, soupeři ale záhy srovnali.
|
|
14:57
|
Za čtyři minuty bude startovat duel mužů mezi týmem ROV a Nizozemskem. Kdo uspěje?
|
|
14:47
|
Konečný výsledek: Francie – Itálie 19:16!
|
|
14:38
|
Nakonec je z toho vyrovnaná bitva, stav je 14:14! Do konce zbývá asi sto padesát sekund.
|
|
14:28
|
Italky do souboje vlétly po hlavě, po prvních dvou minutách vedou nad svými soupeřkami už 7:1!
|
|
14:15
|
Poslední dnešní bitvu ženského turnaje obstarají hráčky Francie a Itálie, start ve 14:25.
|
|
14:14
|
Konečný výsledek: Mongolsko – USA 9:21!
|
|
14:03
|
Američanky po necelých dvou minutách hry vedou 5:1, bitva s Mongolskem zřejmě nebude příliš dlouhá.
|
Výsledky dne:
Mužský turnaj:
Polsko – Lotyšsko 14:21
Čína – Srbsko 13:22
ROV – Čína 21:13
Srbsko – Nizozemí 16:15
Lotyšsko – Belgie 20:21
Japonsko – Polsko 19:20
Nizozemí – ROV 18:15
Belgie – Japonsko 16:18
Ženský turnaj:
ROV – Japonsko 21:18
Čína – Rumunsko 21:10
ROV – Čína 19:9
Japonsko – Rumunsko 20:8
Itálie – Mongolsko 15:14
USA – Francie 17:10
Mongolsko – USA 9:21
Francie – Itálie 19:16
Mužský turnaj:
Polsko – Lotyšsko 14:21
Čína – Srbsko 13:22
ROV – Čína 21:13
Srbsko – Nizozemí 16:15
Lotyšsko – Belgie 20:21
Japonsko – Polsko 19:20
Nizozemí – ROV 18:15
Belgie – Japonsko 16:18
Ženský turnaj:
ROV – Japonsko 21:18
Čína – Rumunsko 21:10
ROV – Čína 19:9
Japonsko – Rumunsko 20:8
Itálie – Mongolsko 15:14
USA – Francie 17:10
Mongolsko – USA 9:21
Francie – Itálie 19:16
Vojtěch Martinek
@mrtnkv