Engineers Prague – UK Kings Prague 2:4 (kon.) | HC UP Olomouc – VUT Cavaliers Brno 4:0 (kon.)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
VUT Cavaliers Brno
Neděle 22.08.2021, 17:00 • Zimní stadion Prostějov • Tipsport UNI CUP

Je za námi dnešní zápas, kdy se hostující VUT Cavalier utkali s domácí HC Univerzita Palackého.v Olomouci. Domácí si vybojovaly tři body svou výhrou 4:0 a připisují si tři body do tabulky Tipsport UNI CUPU. Z domácích se ve druhé části hry prosadili Martin Večeřa a Dominik Dubovčí. Ve třetí periodě skórovali Dominik Hajšman a Martin Pěcha. Ode mě je to pro dnešek vše a budu se na vás těšit u dalších zápasů HC Univerzita Palackého v Olomouci. (19:07:29)

59:35
    Rosecký je dnes hodně vidět, pokoušel se nyní svým nahozením překonat betony Buriana.

59:00
    Poslední minuta zápasu, dopředu se vydávají hosté.

58:00
    Hráči hostí se snaží zabránit páté brance domácích, co mohou.

57:08
    Ke konči zápasu je u puku opět UPOL.

55:58

55:10
    Zmeškal ujel ve vlastní přesilovce a v brejkové situaci se snažil dvakrát zakončit, ani jeden z jeho pokusů nevyšel.

53:58
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Rosecký – 2 min., sekání).

53:09
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
    Poté, co vznikla před brankou hostí šarvátka, jelikož domácí hráč zabrzdil nepříjemně před Burianem se hraje 4 na 4. Větší prostor lépe sednul domácím hráčům. Velice produktivní je dnes asistent podílející se i na této brance domácích Hajšman, který předsunul kotouč MARTINOVI PĚCHOVI, který neměl v koncovce žádný problém. Domácí vedou 4:0. Asistence: Dominik Hajšman, Dominik Dubovčí.

52:39
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Kuchař – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Mslíř – 2 min., hrubost).

52:30
    Kropáč vyslal tvrdou ránu na Buriana, které jeho samotného poslala k zemi.

50:30
    Kavalíři v čele s Burianem dlouhou dobu třetímu brankovému zásahu vzdorovali. Nakonec ale síť za Burianem potřetí rozvlnil DOMINIK HAJŠMAN. Po Pěchově přihrávce prošel Hajšman sám do oblasti mezi kruhem a bránou a zakončil po víko. Asistence: Martin Pěcha.

50:13
    Skopal se v akci dna na jednoho pokoušel překonat Buriana, střela, která by nebýt hostujícího gólmana prošla do brány teploměrem skončila v podpaží brankáře Kavalírů.

49:45
    Střela Roseckého Buriana natolik nezaměstnala, zazněla pouze rána z odrazu od betonů.

47:10
    Palička svou nebezpečně poskakující střelou trefil pouze břevno.

46:10
    Skopal připravil gólovou šanci pro Kropáče, ten ale trefil pouze z posledních sil zasahujícího Buriana, který ležel a kryl část branky. Kdyby hráč číslo 7 mířil o milimetr vedle, přidala by Olomouc třetí branku.

45:12
    Sabolova rána od modré skončila mimo branku na mantinelu.

43:41
    Akce v režii Pěchy ohrozila Buriana, hráč číslo osm se svými spoluhráči se pěknou souhrou snažil zatopit hostujícími brankáře, avšak neúspěšně.

43:12
    První tři minuty zápasu zatím nenabídly žádnou větší šanci ani hokejovou akci.

41:55

40:01

Druhá perioda nabídla o kapku lepší hokej a také dvě branky do sítě hostujícího celku. HC Univerzita Palackého se prozatím jeví jako lepší hokejový celek dnešního utkání, jejich chybějící koncovku prolomil ve 27. minutě Martin Večeřa. Druhý zásah domácích přidal, ve druhé třetině velmi aktivní, Dominik Dubovčí. Brankami se nastartovalo tempo hry, VUT také hrozilo několika nebezpečnými střelami. Novotný ale zatím nepustil ani jednoho Kavalíra k zakončení za jeho záda. Poslední třetinu zahájí domácí v oslabení.

Druhá třetina začne přibližně v 18:34.

40:00

39:55
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Pěcha – 2 min., sekání).

39:55
    Pírkova střela od modré čary, Burianovy betony zaduněly.

39:19
    Dubovčí nezpracoval včas pěknou přihrávku do předbrankového prostoru, na jeho pokus si Burian počkal.

38:58
    Rimmel vypálil tvrdou ránu z pravého kruhu, jeho pokus skončil v Burianově náruči.

38:39
    Po druhé brance UPOLu se hra přelévá z jedné strany na druhou, nyní se vhazuje před brankou hostů.

37:05
    Autorem branky je DOMINIK DUBOVČÍ. Z nenápadné akce vzešla druhá trefa domácích, které přistála k levé tyči Burianovy branky. Asistence: Dominik Hajšman a Filip Palička.

35:53
    Jde vidět, že hosté se už dostali do hry, VUT bruslí mnohem rychleji než v první třetině, střílí na Novotného a vytváří si šance.

34:48
    Rimmelova střela z úhlu nebyla pro strážce hostující klece orhožením.

34:05
    Kuchařova střela od modré čáry byla pro Buriana nepříjemná. Hostující gólman totiž ránu olomouckého obránce neměl šanci vidět, zareagoval intuitivně a kotouč zachytil.

33:06
    Před Novotného bránou nepříjemné doráželi Šimša s Malým, jejich počínaní zastavili domácí obránci a vznikla malá šarvátka.

31:41
    Janků nabruslil velkou rychlostí do třetiny, prošel přes hostující obránce, na kruhách přihrál Roseckému, před nímž zela naprosto prázdná klec, druhý jmenovaný ale gólový zásah nepřidal.

30:05
    Ke střelám se dostali Kavalíři, domácí klec ale zatím Novotný hájí bez problémů.

29:26
    Běhalova střela od modré čáry, Novotný zasahuje lapačkou.

29:05

29:04
    Plitka unikal směrem k domácí bráně, jeho prudký střelecký pokus zastavil Novotný betony.

28:56
    V přesilové hře hosté zatím Olomouc moc neohrozili, nyní jsou to domácí, kdo je na kotouči.

27:05
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Rimmel – 2 min., faul kolenem).

26:28
    Olomouci se konečně povedlo zakončit. Poté, co nepříjemnou střelou překvapil Novotného Balát, vyrazili do útoku domácí hráči, kteří zatopili Burianovi. Za ležícího hostujícího gólmana zakončoval MARTIN VEČEŘA. Asistence: Lukáš Zmeškal a David Rosecký.

24:32
    Šíp se vehnal do útočné třetiny jako blesk, narazil ale na hostujícího gólmana.

23:02
    Olomouc opět útočí, střely domácích však nejsou pro Buriana žádnou hrozbou.

22:30
    Střela Šípa z bezprostřední blízkosti, který se následně hnal za dorážkou, skončila srážkou olomouckého útočníka s jedním z obránců VUT.

21:00
    První minuty se opět odehrávají v obranném pásmu VUT.

20:01

Je za námi první třetina, Narozdíl od minulé neděla, kdy Olomouc hostila brněnskou MUNI, chybí hokeji náboj a agresivita. Hokejovějším celkem jsou bezesporu domácí, kteří si vytváří mnoho šancí, v koncovce se jim však zatím moc nedaří. Ani Kavalíři z pár šancí, který vytvořili branku nevstřelili, takže na zimním stadionu v Prostějově panuje po první dvacetiminutovce stav 0:0.

Druhá třetina začne přibližně v 17:43.

20:00

19:17
    V posledních sekundách drží kotouč na svých hokejkách VUT.

18:29

17:57
    Olomouc vytváří před brněnskou brankou velký závar, hráči VUT netuší, co s olomouckými hráči dělat. Sérii nepříjemných akcí zastavilo až postavení mimo hru.

17:16
    Střela příklepem, kterou od modré čáry ohrozil Burian Janků, nakonec Brno neohrozila.

16:29
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Šimša – 2 min., vysoká hůl).

16:24
    Rosecký se Zmeškalem vyrazili sami na bránu, jejich slibná a Brno ohrožující akce skončila pouze na betonech hostujícího gólmana.

14:45
    Brnu se nedaří rozehrávka, první přihrávka vždy projde, druhá už je ale pro hráče v červených dresech problémová.

14:36
    Smolka se naskytl sám před Burianovou brankou, jeho pokus brněnský brankář zlikvidoval betony.

13:06
    Většinu času se hraje v obranné třetině hostí, Olomouc je určitě lepším celkem, hokej ale postrádá náboj a energii.

11:40
    Hajšmanova přihrávka před branku nenašla adresáta.

10:42
    Šenk při situaci dva na jednoho volil střelu, ta Novotného neohrozila.

10:27
    Skopalova střela skončila v lapačce Buriana.

10:17
    Rosecký byl v dobré střelecké pozici na modré čáře, jeho ránu schytal pouze hostující obránce.

09:15
    Formánek si nerozuměl se svými spoluhráč, zavážel si puk do střelecké pozice, kde mu ale zavazel jeden z hráčů v bílém dresu.

08:19
    Pěchovo nenápadné nahození dělalo Burianovi problém, gólman VUT si myslel, že kotouč zachytil, opak byl pravdou. Puk zůstal bez povšimnutí ležet před brněnskou klecí, kde jej ale nikdo z domácích hráčů nedorazil.

07:35
    Smolka střílel z otočky z levého kruhu, ale jeho pokus skončil pouze na Burianových betonech.

06:26
    Puk se nachází v obranném pásmu Kavalírů, kteří se snaží založit útok.

05:00
    Jeden z olomouckých hráčů se proklestil až mezi kruhy, nakonec dokázal i z pádu vystřelit do lapačky Buriana.

04:17
    Sabol si hledal střelecký prostor, obránce domácích mu ho ale nenechal.

03:52
    Olomoucká střela od modré se srazila o některého z hostujících hráčů mezi kruhy.

03:27
    Brno zavezlo hru za branku Novotného.

02:38

01:42
    Od modré přišla dělovka Smolky.

01:11
    Burian hned po buly musel odolat pokusu z blízka.

00:38
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Filip Sabol – 2 min., hákování).

00:01

HC Univerzita Palackého v Olomouci: Novotný — Janků, Smolka, Fojtášek, Kuchař, Pírek, Dubovči — Večeřa, Skopal, Rosecký, Palička, Zmeškal, Hajšman, Kropáč, Šíp, Pěcha, Sup, Rimmel, Formánek.

VUT Cavaliers Brno: Burian (Antonín) — Běhal, Sabol, Antal, Cekr, Holub, Pernický — Malíř, Křipský, Horňák, Zemánek, Šenk, Plitko, Balát, Malý, Šišma.

Rozhodčí: Kašík — Horák, Pavel.

VUT Cavaliers
    Dnešní hostující celek v prvním zápase doma prohrál s pardubickými Riders 1:3. Ve druhém zápase v brněnském derby Kavalíři nestačili na MUNI 5:3. Hostující mužstvo je tedy bez výhry. Ke třetímu zápasu se postaví brněnské Vysoké učení technické až dnes.
    Kavalíři nemají zatím ani bod a jsou v tabulce na posledním, 10. místě.

Produktivitou se zatím Kavalíři příliš neblýskli. Nejproduktivnější hráč ofenzívy je Ondra Dlouhý 2 (1+1). Nejproduktivnějším hráčem Brňanů vůbec je obránce David Sedláček 3 (0+3) . V brance Kavalírů nastupuje Vojtěch Burian. Jeho procentuální úspěšnost je 88,71 % a jeho gólový průměr je 3,56.

Domácí mají za sebou tři utkání Tipsport UNI CUPU, v prvním zápase na ledě pardubických Riders zvítězili 4:5. Následně Podlehli doma vysoko brněnské MUNI 2:7. V posledním zápase prohráli domácí na ledě BO Ostrava Vítkovice Steel 5:4 po prodloužení.
    Olomoucká univerzita má nyní 4 body a hájí 5. místo v tabulce.

Nejproduktivnějším hráčem ofenzívy je Filip Palička 6 (3+3), který nevede jen tabulku bodování olomoucké univerzity, ale je celkově druhý v produktivitě celého Tipsport UNI CUPU, a to nejen mezi útočníky. Druhým nejproduktivnějším v útoku hráčem je Zdeněk Formánek 4 (1+3). Nejproduktivnější trojici ofenzívy doplňuje Mikuláš Rimmel 3 (0+3).

V obraně po jednom bodu posbírali Petr Smolka, Dominik Dubovči a Ondřej Veselý.

Brankář Lukáš Novotný si drží úspěšnost 80,95 % a jeho gólový průměr je 5,33.

Vítáme u textového přenosu všechny příznivce univerzitního hokeje. Dnes se v rámci Tipsport UNI CUPU utká HC Univerzita Palackého v Olomouci a brněnští VUT Cavaliers. Utkání začne úvodní buly na Zimním stadionu v Prostějově v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 27. Večeřa (Změškal, Rosecký), 38. Dubovčí (Hajšman, Palička), 51. Hajšman, 54. Pěcha (Hajšman, Dubovčí)

HC Univerzita Palackého v Olomouci: Novotný — Janků, Smolka, Fojtášek, Kuchař, Pírek, Dubovčí — Večeřa, Skopal (A), Rosecký, Palička, Zmeškal, Hajšman (C), Kropáč, Šíp, Pěcha, Sup, Rimmel, Formánek.
    VUT Cavaliers Brno: Burian (Antonín) — Běhal, Sabol, Antal (C), Cekr, Holub, Pernický — Malíř, Křipský, Horňák, Zemánek, Šenk, Plitko, Balát, Malý, Šišma.

Rozhodčí: Kašík — Horák, Pavel