Rusko – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Dánsko – Japonsko 0:1 (kon.) | Maďarsko – Česko 2:4 (kon.)
Maďarsko
2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Česko
Neděle 22.08.2021, 20:10 • WinSports Arena, Calgary, Kanada • Mistrovství světa žen • Skupina B

Během poslední půlminuty se ale skóre nezměnilo a Češky si tak nakone mohou připsat další cenné vítězství! Nutno ale uznat, že je Maďarky od poloviny zápasu pořádně potrápily. Nahromaděná agrese pak způsobila časté vylučování, které Češky mohlo tři body ve skupině B rozhodně stát. Pro tento zápas to je ale vše. Za hodinu a půl se na vás budu těšit u souboje Kanada – Rusko! (22:29:28)

59:28
    Trenérka Maďarek Lisa Haleyová větří příležitost a odvolává gólmanku! Maďarsko tedy bude hrát 5 na 3!

59:28
    Hra 4 na 4 bude pokračovat. Na českou trestnou míří Dominika Lásková za nedovolený zásah tělem.

59:22
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    A Maďarky se půl minuty před sirénou prosazují! Kapitánka Fanni Gasparičová získala v českém rohu kotouč, povyjela si na hranici střeleckého úhlu a Peslarové kotouč propadl! Bez asistence.

58:09
    Další současné vyloučení. Tereza Vanišová nevydržela si s Andreou Kissovou nevyřídit zmařenou šanci a obě dámy si jdou sednout za hrubost.

57:21
    Češky mnohočetné oslabení přežily bez větší újmy. Peslarová si na jeho konci ještě připsala zákrok.

56:36
    Zatím ale situaci zvládají a Peslárová nemusela zasahovat.

56:20
    Vypršel trest Pejšové a Kreiszové.

56:08
    Vypršel trest Vanišové.

55:21
    Na české trestné lavici přibyla třetí žena. Kateřina Mrázová se dopustila podrážení a hraje se tedy 4 na 3 s tím, že Češky asi budou v oslabení pěkně dlouho.

54:20
    Máme tu další hru 4 na 3! Na buly po faulu Vanišové sekla Daniela Pejšová přes ruku jednu z Maďarek, která si odjela ledovat dlaň na střídačku. To ale vyvolalo reakci u Emmy Kreiszové, která si půjde odsedět trest za držení.

54:08
    Vyloučení v týmu Česko (Tereza Vanišová – 2 min., držení).

53:55
    Češky zavřely Madarky za brankou Tothové a soupeřkám v rudém nepomohla příliš ani tvrdá síla.

52:58
    Utíkající puk musela před sprintující Maďarkou zachraňovat Peslárová.

52:30
    Pejšové střela přes obránkyni taky nevyšla.

51:43
    Mrázová se snažila přihrát do jízdy Pejzlové, ta ale kotouč nedokázala zpracovat.

51:10
    Jenže to se Češkám pochopitelně nelíbí a tlačí na maďarskou gólmanku. Ani jedna žena v masce tak teď nemá příliš volna.

50:30
    Maďarky už jen eliminují prostor pro další škody a snaží se držet hru od Tothové.

49:19
    Oba týmy jsou v plném počtu.

49:10
    Početní nevýhodu zvládají Češky jak jinak, než útočně. Dokonce měly i samostatný únik, který si ale Tothová pohlídala.

47:19
    U dvířek na českou střídačku přišpendlila Miru Sergeleyovou až příliš hrubou silou a ta si to nenechala líbit. Obě hráčky si tak šly sedout za hrubost. Česká lavice se ale bude bránit ve třech, Kateřina Bukolská odpyká trest pro hráčskou lavici za zdržování hry.

46:21

45:54
    První minuta početní výhody byla bez akce. Ta druhá je už ale střelecky produktivnější a Daniela Pejšová opět nebezpečně pracovala na hranici brankoviště. Ve čtvrté minutě zápasu takto připravila gól Neubauerová.

44:21
    Češky si vymohly regulérní trest na dvě minuty. Na trestnou usedla Mira Seregelyová

44:09
    Kreiszová ale šanci trestuhodně zahodila střelou vedle levé tyčky. Vypadala, že absolutně neví, co udělat.

44:09
    Vyloučení v týmu Česko (Pavlna Horálková – trestné střílení, podrážení).

44:09
    Klára Peslarová bude čelit trestnému střílení! Do úniku se dostala Emma Kreiszová a Pavlíně Horálkové nezbylo nic, než se jí vrhnout pod nohy!

42:57
    Střelu Láskové od modré gólmanka zachytla pod rukou, dojíždějící Mlýnková jí ale kotouč vyrazila a zahájila novou akci.

41:34
    U levé tyčky české branky došlo ke kolizi dvou hráček. Protože ale byly u puku právě reprezentantky v bílém dresu, nebylo z toho žádné nebezpečí.

41:19
    Střelu Odnogové od modré si Peslárová pohlídala a vystrčila lapačku.

40:20
    Peslárová ale příliš v pozoru zatím být nemusí.

40:01
    Buly tentokrát uhrály s obtížemi Maďarky.

40:01

Ve druhé třetině Češky přidaly další dvě branky a vypadalo to, že opět nedovolí Maďarkám ohrozit Kláru Peslárovou. Ta ale nakonec ve změti těl kapitulovala a do kabin se tak jde za stavu 1:4.

40:00

39:59
    čtyři desetiny před sirénou se i Maďarky zapisují do gólové listiny! Po střele Kingy Jokai-Szilagyiové se v českém brankovišti strhla mela, která umožnila REKE DIBIASOVÉ se nepozorovaně vynořit zpoza české branky a ačkoliv Peslarová natahovala vyrážečku, co to šlo, odkrytou klec už neuchránila! Asistence: Kinga Jokai-Szilagyiová a Fanni Gasparičová.

39:51
    Češky si nemohly poradit s čerstvou Gasparičovou, nakonec to musely vyřešit pádem pod nohy.

39:25
    Ani Křížová nedostala puk mezi tři tyče.

39:01
    Střela Mlýnkové přes soupeřku nezamířila mezi tři tyče.

38:23
    Andrea Kissová byla pěkně dotěrná na Terezu Radovou, ta ale osamocena puk udržela.

37:45
    Křížové srážka s Maďarkou v držení puku způsobila atentát toušem na českou střídačku.

37:15

36:59
    Sražená střela Kneeové trefila jen mantinel.

36:43
    Češky drží hru pryč od Peslarové.

36:00
    Láskové při dělání si prostoru na milisekundu utekl kotouč, šikovnou stahovačkou ho ale udržela.

35:15
    Vyloučení v týmu Česko (Denisa Křížová – 2 min., podrážení).

35:06
    Střela Kreiszové nezamířila mezi tři tyče.

34:30
    Peslárová měla co dělat, aby udržela kotouč, který se možná až laxně pokusila sebrat Gasparičové.

34:13
    Horálkové se střela nepovedla, přesto ale kotouč doklouzal Tothové na betony. U branky ještě dotírala Hymlárová, ale nic z toho nebylo.

33:47
    Mrázová odevzdala puk Láskové a najela si mezi kruhy. Zpětná přihrávka ji ale minula.

33:05
    Tereza Vanišová se snažila bekhendem dostat do brankoviště, neporadila si ale s bránicí hráčkou.

31:52
    Maďarky se ještě drží před Peslarovou, pokaždé jim ale pokus zmaří šermovačka hokejek.

31:27

30:40
    Maďarky dokázaly chvíli držet třetinu, Češky jsou ale rychlejší a houževnatější.

29:28
    Vyloučení v týmu Česko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kristýna Patková.

29:10
    Češky si ale nechaly sebrat kotouč a Maďarky mohly vystřídat.

28:44
    Přibylová z mezikruží trefila jen betony Tothové.

27:41
    České přečíslení tři na jednu ztroskotalo na nepřesné přihrávce.

27:05
    Češky nepouštějí Maďarky ze třetiny. Ty tak nemůžou ani efektivně střídat.

25:40
    Dva dobré pokusy Češek v poslední chvíli zachránila maďarská obrana! Při jednom kotouč poskakoval prázdným brankovištěm.
    24:36 Denisa KŘÍŽOVÁ - 0:4

24:36
    Česko právě vstřelilo branku!
    Sedm vteřin potřebovaly Češky k proměnění přesilovky a je to 0:4! Střelu Kolowratové od modré tečovala o rameno Zsofie Tothové DENISA KŘÍŽOVÁ a byla to taková rána, až si maďarská gólmanka jde k doktorům překontrolovat bolavý ukazováček.

24:29
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Enika Tothová – 2 min., nedovolené bránění).

24:00
    Alena Mills dvakrát prověřila Zsofii Tothovou.

23:18
    Třetí gól České republiky! na půlící čáře našla Tereza Vanišová po lajně VENDULU PŘIBYLOVOU, která se prosmýkla okolo bránicí hráčky a dostala se do přečíslení. Protože ale měla před sebou prázdno, vzala střelbu na sebe a prosadila se k zadní tyči! Asistence: Tereza Vanišová.

22:05
    Na puk si ale sáhla i Peslárová. Ovšem jen hokejkou.

21:30
    Češky opět létají okolo Maďarek a ostřelují Tothovou. Ta odrazila dvě tvrdé střely.

20:01

Češky si po první třetině vybojovaly dvougólový náskok, který je naprosto zasloužený. Prvních 10 minut se Maďarky vůbec nedostaly ke střelbě, naopak Radová přesně podpořila Neubauerovou před brankou a o tři minuty později si Dominika Pejšová připsala druhou branku, kotouč ale za brankovou čáru dovedla Maďarka Dabasiová.

20:00

19:57
    Další střela se zarazila o jednu z Češek a sudí se upískla, protože kotouč neviděla. Tím ale pěkně vyděsila Peslárovou.

19:25
    Tak teď ale Maďarkám chyběly milimetry! Střelu jedné z Maďarek Peslárová vyrazila betonem, k odraženému puku se ale dostala jedna z Maďarek, jenomže nedokázala přesně trefit mezeru mezi změtí hokejek, které zablokovaly odkrytý kus české branky!

18:20
    Dominika Lásková nedobrzdila sprint a nabourala do mantinelu za Tothovou. Přitom jí ale nechala v brankovišti hokejku a když se pro ní zvedala, znovu upadla a zamotala se do gólmanky.

18:02
    A na kráčející skálu si zahrála Čajanová.

17:27
    Mlýnková sebrala Maďarkám na chvíli kotouč.

16:53
    Oslabení ale opět Češky zahájily útokem a Tothová musela zasahovat vyrážečkou.

16:37
    Alexandra Gowie si šikovně vynutila faul od Kateřiny Bukolské. Ta odchází na trestnou za hákování.

15:02

14:07
    Obrovská chyba maďarské formace! Noemi Neubauerová sebrala na útočné modré utíkající puk a jelikož před sebou nikoho v červeném neměla, rozjela se na gólmanku. Forhandovou kličku ale těsně nedostala na vnitřní stranu levé tyčky a Maďarka tam navíc příliš prostoru nenechala!

13:43
    Maďarky ale nevyhrály buly a hra se tak přesunula k Tothové.

13:02
    Vyloučení v týmu Česko (Samantha Ahn Kolowratová – 2 min., hákování).

12:07
    První šance pro Maďarky! Pavlína Horálková při stíhačce Metzlerové zakopla a dovolila tak Maďarce samostatný nájezd na Peslárovou, která si ale mezeru mezi betony pohlídala a byť neměla kotouč pod kontrolou, odklouzala s ním mimo branku!

11:18
    Vanišová neprošla u útočné modré okolo levého mantinelu a hra se dostala před Peslárovou, která zatím čelila jen jediné střele. Tothová už jich viděla deset, z toho dvě gólové.

10:14

10:00
    Hned po buly Hymlárové poslala Mills ostrou přihrávku Horálkové na volej, Tothová se ale stačila přesunout a kotouč se od ní odrazil.

09:56
    Sudí zdržují kvůli úpravě časomíry.

09:54
    A od gólmanky Tothové se odrazila mimo hřiště střela Přibylové.

09:15
    Mrázová si najela mezi kruhy, kde předala kotouč ještě Mlýnkové. Tothová ale vyrazila rukavicí.

08:32
    Zblízka se snažila prosadit Mlýnková, ale puk se projel po betonu.

08:14
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Lotti Odnogová – 2 min., hákování).
    06:56 Daniela PEJŠOVÁ - 0:2

06:56
    Češky ale utíkají na rozdíl dvou branek! DANIELA PEJŠOVÁ sjela až mezi kruhy, kde zachytila kotouč a vystřelila na branku. Tothová sice puk vyrazila, pak se ale po pravačce gólmanky strhla mela a nakonec je z toho vlastňák Reky Dabasiové ve spolupráci s gólmankou Tothovou! Motala se tam ještě Denisa Křížová, ale sudí jako autorku branky uvedly Pejšovou. Asistence: Sára Čajanová a Tereza Vanišová.

06:47

05:57
    Mills od modré potlačila střelu přes brusle dvou bránicích hráček a ještě trefila beton Tothové, od kterého se kotouč odrazil do výšky a dopadl do brankoviště.

05:22
    Češky se drží na útočné polovině, zatím ale neměly žádnou větší šanci.

04:47
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Fruzsina Mayerová. – 2 min., krosček).
    03:42 Tereza RADOVÁ - 0:1

03:42
    Teď už tu ale banku máme a češky jdou do vedení! Neubauerová dostala přihrávku na hranici brankoviště, kde ale neměla dost manévrovacího prostoru a hlavně pozornou Tothovou. Pak ale k pravé tyči přijela TEREZA RADOVÁ, která původně Neubauerové nahrála, vzala odražený kotouč a poslala ho do odkryté klece! Asistence: Noemi Neubauerová.

02:45
    Natálie Mlýnková se už už napřahovala mezi kruhy před osamělou gólmankou, ale v poslední chvíli Fruzsina Mayerová natlačila před ní jednu z českých hráček a zmařila akci.

02:28
    Maďarky kombinují před Peslarovou, ale neprošly obranou.

01:34
    Tereza Vanišová se snažila ztečovat střelu Kolowratové nad vrcholkem kruhů. Poslala ji ale do ochranné sítě.

01:00
    Kneeová přetlačila jednu z Češek na kolena při souboji u mantinelu.

00:17
    Útok se ale nepovedl a Maďarky je zahnaly zpět do české třetiny.

00:01
    První buly berou Češky.

00:01

Maďarsko: Z. Tothová (A. Nemethová) – Kiss-Simonová, Mayerová, Odnogová, Kneeová (A), B. Nemethová, E. Tothová, Grkovičová – Gasparičová (C), Kreiszová, Jokai-Szilagyiová – Dabasiová, Seregelyová, Gowieová – Szamosfalviová, Kissová, Ronaiová – Horváthová, Metzlerová, L. Pinterová (A) – H. Pinterová

Česko: Peslárová (Zechovská) – Lásková, Čajanová, Pejšová, Kolowratová, Horálková, Radová – Mrázová (A), Pejzlová, Mlýnková – Křížová, Vanišová, Neubauerová – Mills (C), Hymlárová, Přibylová – Serdar, Bukolská, Patková

Rozhodčí: Vichoreková, Wiegandová – Hanleyová, Strongová.

Jeho slova podtrhla i sama hattricková kapitánka Alena Mills. „Byl to dobrý zápas, jen nám vypadla druhá třetina. Určitě by to šlo lépe, ale je to první zápas, kde nastavujeme laťku. Chceme se posunout dopředu a příště to určitě zvládneme lépe. Budeme se soustředit na to, abychom v každém utkání byly lepší,“ řekla pro Hokej.cz

Byl to ale její zápas. Jako správná kapitánka zavelela k výhře nad Dánskem a svůj tým uklidnila první brankou. Následně skórovala i podruhé, třetí trefou v závěru utkání pak završila hattrick.

Česká republika

Češky vstoupily do turnaje více než dobře. Jako favoritky si poradily s Dánkami poměrem 6:1, polovinu zásahů přitom obstarala kapitánka výběru Alena Mills. Trenér Tomáš Pacina přesto nebyl s výkonem svých svěřenkyň stoprocentně spokojen. „První třetina byla z naší strany skvělá. Začali jsme tak, jak jsme chtěli. Věděli jsme, že Dánsko bude náročným soupeřem. Je to velmi dobře koučované družstvo, hraje tvrdě a dobře brání. Začali jsme dobře, ale ve druhé třetině jsme přestali hrát,“ mrzí Pacinu.

„Abych byl upřímný, po druhé třetině jsme se necítili úplně komfortně, ale třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli. Hráli jsme dobře v obraně, dařil se nám forčeking. Jsem rádi, že jsme vyhráli, ale je to jen první krok,“ okomentoval Pacina zápas pro hokej.cz.

Hezký den, všechny formy života, a vítejte u dalšího utkání MS žen v ledním hokeji! Dnešní noční program stejně jako včera/předevčírem otevírají reprezentantky České republiky, které si po Dánkách hodlají udržet dobrou vlnu na úkor Maďarska!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 40. Dabasiová (Jokai-Szilagyiová, Gasparičová), 60. Gasparičová – 4. Radová (Neubauerová), 7. Pejšová (Čajanová, Vanišová), 24. Přibylová (Vanišová), 25. Křížová (Kolowratová)

Česko: Peslarová (Zechovská) – Lásková, Čajanová, Pejšová, Kolowratová, Horálková, Radová – Mrázová (A), Pejzlová, Mlýnková – Křížová, Vanišová, Neubauerová – Mills (C), Hymlárová, Přibylová – Serdar, Bukolská, Patková

Rozhodčí: Vichoreková, Wiegandová – Hanleyová, Strongová