Kajrat – Fola 3:1 (kon.) | Žilina – Jablonec 0:3 (kon.) | Lincoln – Riga FC 3:1 (po pr.)
Bodö/Glimt – Žalgiris Vilnius 1:0 (kon.) | Elfsborg – Feyenoord 3:1 (kon.) | Famagusta – Beer Ševa 3:1 (kon.)
AS Řím – Trabzonspor 3:0 (kon.) | Kodaň – Sivasspor 5:0 (kon.) | Arnhem – Anderlecht 2:1 (kon.)
Rosenborg – Rennes 1:3 (kon.) | CSKA Sofia – Plzeň 3:0 (po pr.) | Hammarby IF – Basilej 3:1 (3:4 po pen.)
Maccabi Haifa – Neftçi Baku 4:0 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Karaganda 2:0 (kon.) | Gent – Raków 3:0 (kon.)
Rijeka – PAOK 0:2 (kon.) | St. Johnstone – Linz 0:2 (kon.) | Union Berlín – KuPS 0:0 (kon.)
Tottenham – FC Ferreira 3:0 (kon.) | Aberdeen – Karabach 1:3 (kon.) | Partizan Bělehrad – Santa Clara 2:0 (kon.)
Shamrock – Flora 0:1 (kon.)
po penal. (3:4)
Hammarby IF
3:1 (0:0)
FC Basilej
Čtvrtek 26.08.2021, 19:00 • Stockholm Arena, Stockholm • Evropská konferenční liga (předkola) • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vítejte u odvetného utkání předkola play off Evropské konferenční ligy, v němž HAMMARBY IF přivítá na svém stadionu FC BASILEJ.

Po prvním utkání v Basileji se zdá, že v tomto souboji švédského a švýcarského mužstva jsou karty jasně rozdány – Basilej totiž doma vyhrála 3:1 a ve Švédsku si tak bude chtít pohlídat postup.
    Hammarby ale také ještě není bez šance, zejména díky svému výkonu z druhého poločasu si švédský tým dokázal, že s Basilejí lze hrát. Když totiž Khalili vyrovnal v 71. minutě na 1:1, začali se favorizovaní domácí obávat o výsledek. Spásu přinesl Basileji v 86. minutě krásnou střelou zpoza vápna Cabral, který domácím vrátil vedení. Navíc po smolné ruce hostů kopali domácí ještě v 90. minutě penaltu, kterou opět Cabral proměnil a stanovil tak konečné skóre na 3:1.

Hammarby IF: Ousted – Paulsen, Fenger, Fjoluson – Rodić, Khalili (C), Bojanic, Swedberg, Jeahze – Selmani, Ludwigson
    Náhradníci: Blazevic – Sandberg, Andersen, Paulinho, Erabi, Accam, Ouattara, Amoo

FC Basilej: Lindner – M. Lang, Cömert, Pelmard, Petretta – Xhaka, F. Frei, Kasami – Esposito, Cabral, Stocker (C)
    Náhradníci: Nikolić, Gebhardt – Cardoso, Pululu, Millar, Males, Lopez Galache, Tushi, Durrer, Palacios, Chipperfield, Sene

Rozhodčí: Madden – Roome, Mulvanny (vš. SCO).

1

2
    Hosté s míčem u vlastního vápna, za pískotu diváků si vyměňují přihrávky.

4
    Hráči Hammarby se nyní trochu zatáhli na vlastní polovinu.

5
    A pozor, registrujeme první šanci zápasu, kdy Pelmard vysunul Esposita, ten byl ve vápně sám před Oustedem, kterého ale neprostřelil!
    5. V první šanci hostující Esposito neprostřelil gólmana Hammarby

6
    A další útočná akce hostů, znovu se tam hnal do zakončení Esposito, ale nakonec přišel o míč ve vápně.

8
    Trochu emoce po akci Xhaky u půlící čáry.

9
    Žlutou kartu dostává Taulant Xhaka (FC Basilej).

9
    Žlutou kartu dostává Abdullah Khalili (Hammarby IF).

11
    M. Lang (Basilej) faulován na své polovině, diváci nesouhlasně pískají, ale faul to byl celkem jasný.

12
    Basilej se samozřejmě nikam dopředu hnát nemusí, takže ani s rozehrávkou se hosté nijak neukvapují...

13
    První střela domácích, Selmani to zkusil zpoza vápna, nebyla to vůbec špatná střela, která končí jen těsně vedle branky Basileje.
    13. Selmani (Hammarby) jen těsně míjí branku Basileje

15
    Míč končí v autu, po akci Hammarby, na polovině soupeře, hosté tak budou moci vhazovat z levé strany.

16
    A ani s tímto autovým vhazováním hosté nijak nespěchali, následuje útočný faul domácích, kteří se tak znovu k míči nedostávají.

17
    Ousted (Hammarby) zrychluje rozehrávku svého mužstva, které se potřebuje hnát dopředu.

18
    Středem to nyní zkoušeli domácí, ale přes dobře hrajícího Xhaku cesta nevedla, Swedberg přišel o míč čistým způsobem.

19
    Jenže domácí se znovu dostali na míč, z levé strany šel míč do vápna Basileje, kde ho ale zastavil bránící Kasami.

20
    První dvacetiminutovka vyšla zatím lépe hostům, kteří zatím nepouštějí soupeře do nějaké vyložené šance. Výjimkou byla střela Selmaniho, která šla vedle branky.

21
    Ludwigson (Hammarby) se snaží na pravé straně dostat do vápna Basileje, nepovedlo se mu to, ale vybojoval alespoň roh pro svůj tým.

22
    Domácí již roh rozehráli, vypadalo to na nějakou nacvičenou akci, která ale nevedla k ničemu jinému, než k dalšímu rohu.

23
    Tentokrát šel míč z pravé strany na malé vápno, kde zaúřadoval bránící hráč Basileje, který míč odhlavičkoval ven z vápna.

25
    Selmani (Hammarby) pronikl z pravé strany do vápna Basileje, ale byl stínován vracejícím se obráncem, takže sice zakončil, ale branku netrefil.

27
    Lindner musí zakročit proti střele Jeahzeho (Hammarby), žádný těžký zákrok.

28
    Rozehrávka se už tak brankáři Basileje nepovedla, míč totiž skončil na kopačkách hráčů Hammarby.

29
    Tentokrát je míč u branky Hammarby, gólman Ousted si musí dávat pozor na rozehrávku, hosté dobře napadají.

30
    První půl hodina hry za námi, hosté si zatím celkem v klidu hlídají náskok z prvního zápasu, domácí by potřebovali co nejdříve skórovat.

31
    Cömert (Basilej) fauluje u vlastního vápna, je to ale v blízkosti brankové čáry, takže to nebude na přímé ohrožení branky, z pohledu domácích.

32
    Hráči Hammarby se pokusili o nějaký signál, který ale vůbec nevyšel a míč končí na kopačce bránícího hráče Basileje.

33
    Parádní kolmice domácích k vápnu Basileje, ale je pískán ofsajd, takže z toho nic není.

34
    Po pravé straně zkouší zaútočit domácí, mí ale bránící Petretta (Basilej) odehrál do autu, čímž přibrzdil postup soupeře.

35
    Hammarby se drží s míčem na útočné polovině, do koncovky se ale domácí v podstatě nemohou dostat.

36
    Před dotírajícím Ludwigssonem (Hammarby) musel zasahovat gólman Lindner, který včasným výběhem včas ukryl míč.

38
    Znovu diváci nesouhlasně bučí a pískají poté, co hosté nespěchají s autovým vhazováním.

39
    Swedberg (Hammarby) padá v pokutovém území Basileje, ale nebyl to faul ukazuje sudí a nařizuje pouze odkop od branky hostů.

40
    Pas z pravé strany míří do vápna Basileje, hosté sice odvrací míč, ale pouze za cenu rohového kopu pro Hammarby.

42
    Nakonec z toho byly dva rohové kopy pro Hammarby, nicméně domácím se opět skórovat nepodařilo.

43
    Gólman Lindner (Basilej) chytá míč před dotírajícím Ludwigsonem a následně vykopává od své branky.

44
    Bránící Stocker (Basilej) fauluje na své polovině, domácí rychle rozehrávají.. ale také rychle o míč přicházejí.

45
    Nastavují se dvě minuty.

45+2

První poločas končí bezbrankovou remízou, což není příliš dobré skóre z pohledu domácího Hammarby. Přesto diváci v ochozech Stockholm Areny vyprovázejí domácí borce potleskem.
    Basilej si zkušeně hlídá náskok z prvního duelu a byť domácí hrají aktivně, snaží se, tak kvalita je spíše na straně hostů.

Druhý poločas začne přibližně v 20:03.

46

47
    Oba týmy vstupují i do druhé půle v úvodních sestavách.

47
    A hned v úvodu druhé půle budeme svědky rohového kopu Hammarby.

48
    S rohovým kopem Hammarby si obrana Basileje dokázala poradit, nicméně hosté vzápětí faulují a míč tak získávají opět domácí.

48
    Tým Hammarby IF právě vstřelil branku!
    Tak přece jenom se domácí dočkali gólu! Rozehrávka volného kopu na polovině Basileje, míč se dostal do vápna, kde ho hlavou přiťukl zpět Paulsen, přímo před JONA GNUDNI FJOLUSONA, který situaci dokonale využil ke vstřelení vedoucí branky domácích.
    48. Jon Gnudni FJOLUSON - 1:0

50
    Hosté vybojovali roh, rozehrávat budou z levé strany.

51
    Míč šel z levé strany na bližší tyč, domácí se zvládli ubránit, míč alespoň nasměrovali do autu.

52
    Lang (Basilej) pouze za cenu faulu zastavuje útočnou akci soupeře, domácí tak získávají další standardku!

53
    Hráčům Hammarby vlil vedoucí gól krev do žil a nejsou daleko od druhého gólu!

53
    Žlutou kartu dostává Michael Lang (FC Basilej).

54
    JON GNUDNI FJOLUSON je hrdinou dosavadního průběhu zápasu, v němž dává svůj druhý gól! Jeahze skvělou přihrávkou z levé strany poslal míč před vápno, odkud Fjoluson vypálil z první a možná trochu zaskočil všechny přítomné, když míč skončil v brance.
    54. Jon Gnudni FJOLUSON - 2:0

56
    A mohlo být ještě veseleji, z pohledu Hammarby, Selmani totiž trefuje tyč!

57
    Tak Basilej je dokonale z tempa, hosté nyní neví, kde jim hlava stojí... roh pro Hammarby!

58
    Po ztečované střele Fengera (Hammarby) mají domácí další roh, tentokrát z opačné strany.

59
    Akce Hammarby končí odpískaným útočným faulem, takže hosté se mohou trochu zmobilizovat po dvou inkasovaných gólech od Fjolusona.

61
    Je za námi hodina hry a Hammarby již dokázalo ve druhé půli smazat ztrátu z úvodního duelu, díky dvěma gólům Fjolusona, bude se ještě skóre měnit do konce normální hrací doby?

62
    Lindner (Basilej) nespěchá s rozehrávkou od své branky, ostatně jako po většinu doby zápasu.

63
    Domácí opět předvedli pokus o kolmici do vápna, ale obránce Basileje byl pozorný a míč zachytil.

63
    Žlutou kartu dostává Astrit Selmani (Hammarby IF).

66
    Volný kop pro Basilej, z levé strany, odkud jde míč do vápna Hammarby, Esposito se tam zkoušel dostat k míči, ale dříve je u něho gólman.

67
    Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Sebastiano Esposito, přichází Darian Males.

67
    Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Pajtim Kasami, přichází Matias Palacios.

69
    Rohový kop pro Basilej, hosté budou rozehrávat z levé strany.

70
    Míč se od levého praporku dostal před vápno, odkud to zkusil z voleje Xhaka, který ale branku minul.

72
    Zajímavý míč letěl nyní z pravé strany před branku Hammarby, ve skluzu ho ale usměrnit nedokázal Stocker.

74
    Hammarby je stále lepší a Basilej je pod tlakem domácího mužstva, které se snaží o vstřelení třetí branky.

76
    Ve třech se domácí řítí na trojici bránících hráčů Basileje... scházela tomu přesnější přihrávka do vápna.

77
    Střídání v týmu Hammarby IF: ze hřiště odchází Abdullah Khalili, přichází Akinkunmi Amoo.

77
    Střídání v týmu Hammarby IF: ze hřiště odchází Williot Swedberg, přichází Aziz Muhammed Ouattara.

78
    Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Michael Lang, přichází Sergio López.

80
    Poslední desetiminutovka normální hrací doby, v tuto chvíli je stav nerozhodný 3:3, v součtu s prvním duelem, budeme svědky prodloužení?

81
    Bránící Paulsen (Hammarby) odehrál míč pouze na roh, hosté rozehrají z levé strany.

83
    Míč šel z levé strany do vápna, kde hlavičkoval nepřesně Frei.

84
    Basilej se nyní drží na útočné polovině, vypadá to, že hosté poté, co přečkali tlak domácích, se znovu dostávají více do hry.

86
    Volný kop pro Hammarby, je to sice na polovině Basileje, ale nikoliv na přímé ohrožení branky.

87
    Fenger (Hammarby) rozehrál standardku, míč sice dolétl do vápna Basileje, ale do míst, kde ho nikdo nedokázal zasáhnout.

88
    Další možná kritická chvíle pro Hammarby, hosté mají roh... Stocker rozehrál, ale domácí se v poklidu ubránili.

89
    Je znát, že ač mají hosté v posledních minutách převahu, ani jeden tým nechce chybovat a inkasovat možná rozhodující gól.

90

90+2
    Druhý poločas skončil.

Utkání skončilo v normální hrací době výhrou Hammarby 2:0, které tak po heroickém výkonu dokázalo smazat dvoubrankovou ztrátu z prvního duelu ve Švýcarsku, což znamená jediné, dnes se bude minimálně prodlužovat!

91
    Začal první poločas prodloužení.

93
    Selmani (Hammarby) se prezentuje střelou zpoza vápna, která ale končí nad brankou Basileje.

95
    Bojanic (Hammarby) dalším střelcem domácích v prodloužení, ale ani on branku netrefuje.

96
    Nicméně již z dosavadního průběhu prvního prodloužení je patrné, že do něho lépe vstoupili domácí.

97
    Fotbalisté Basileje kombinují na vlastní polovině, dopředu se ale zatím neženou.

98
    Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině Basileje, která se bude muset znovu bránit, po faulu bránícího Sergia Lópeze.

101
    Zkoprnělá obrana Basileje nyní jen přihlížela pohledné akci domácích, která vede k třetímu gólu! Již to vypadalo na střelu Selmaniho z pravé strany, ale ten se neukvapil, místo střely ještě přihrál na levou stranu, kde obránci Basileje nechali zakončit AKINKUNMI AMOOA, který se nemýlil a nasměroval míč do branky.
    101. Akinkunmi AMOO - 3:0

103
    Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Raoul Petretta, přichází Liam Millar.

103
    Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Valnetin Stocker, přichází Afimico Pululu.

104
    Střídání v týmu Hammarby IF: ze hřiště odchází Astrit Selmani, přichází Paulinho.

105
    Hammarby již v prvním utkání naznačilo své možnosti a že rozhodně to není nějakým tým nazdárků, což dokazuje v dnešní odvetě, kdy možná trochu profesorsky hrající Basilej dostalo v podstatě na lopatky...

105+1
    Nastavují se tři minuty.

105+3
    První poločas prodloužení skončil.

V prvním prodloužení se hrálo podle not Hammarby, hosté jsou dokonale zaskočeni třetím gólem ve vlastní síti, čímž ztratili svůj náskok a nyní bude na nich, aby se v druhém prodloužení ještě pokusili s výsledkem něco udělat.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    Rohový kop pro Hammarby, přidají domácí čtvrtý gól?

107
    Bojanic rozehrál roh z levé strany, hosté se ale dokázali ubránit.

108
    Pozor, sudí Madden nařizuje pokutový kop pro Basilej! Bránící Ouattara stáhl na hranici malého vápna k zemi Pulula a sudí po chvilce váhání odpískal penaltu.
    108. Ouattara (Hammarby) stáhl ve vápně útočícího Pululua, penalta pro Basilej!

109
    Basilej právě vstřelila branku!
    ARTHUR CABRAL zkušeně proměnil pokutový kop a alespoň pro tuto chvíli zachraňuje favorizovanou Basilej.
    109. Arthur CABRAL - 3:1

111
    No vida, stačila jedna penalta a je to opět zase jinak, nyní je stav nerozhodný (v součtu s prvním zápasem) a čekaly by nás penalty!

112
    Střídání v týmu Hammarby IF: ze hřiště odchází Gustav Ludwigson, přichází David Accam.

113
    Dá se očekávat podobná vyčkávaná, jako v posledních minutách normální hrací doby, v nichž se ani jeden tým nehnal za vstřelením rozhodující branky.

114
    Zajímavý centr hostů šel před branku Hammarby, gólman Ousted si na míč sáhl a dokázal ho vytěsnit.

115
    Střídání v týmu Hammarby IF: ze hřiště odchází Vladimir Rodić, přichází Simon Sandberg.

116
    Velkou šanci domácích nyní zmařil v poslední chvíli bránící Cömert, který dokázal vlastním tělem (snad hlavou?) vytěsnit střelu Paulinha, která již mířila do branky, za překonaným gólmanem Lindnerem.
    116. Šanci domácích překazil vracející se obránce Basileje Cömert

117
    Jeahze (Hammarby) rozehrával roh z pravé strany, ale bez valného úspěchu.

119
    Roh pro Basilej, hosté za pískotu diváků rozehrávají z pravé strany, ale míč končí v náruči gólmana Ousteda.

120+2
    Druhé prodloužení skončilo.

Je dobojováno, ani půl hodinové prodloužení nerozhodlo o postupujícím z této dvojice, kdy blízko byli sice domácí, po třetím gólu ve 101. minutě, jenže hosté dokázali Cabralem z penalty snížit a tento výsledek udržet až do konce, rozhodovat tak budou pokutové kopy!