Kanada – Německo 7:0 (kon.) | Finsko – Česko 1:0 (kon.) | Rusko – Německo 3:2 (kon.)
Finsko
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Česko
Neděle 29.08.2021, 04:30 • WinSport Arena, Calgary • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

To už je z mé strany vše. Užijte si neděli! (06:51:07)

Střely na branku – 20:29 (5:8)

Tak bohužel! České hokejistky prohrávají čtvrtfinálový duel s Finkami nejtěsnějším možným způsobem – tedy 0:1 a historický postup mezi nejlepší čtyři tak zatím nevyjde. Češky se ale nemají vůbec za co stydět. S Finskem odehrály utkání, v němž zejména v úvodních dvou třetinách měly pasáže, v níž obhájkyně stříbra z minulého šampionátu dokonce přehrávaly. Své šance bohužel neproměnily a ve 36. minutě nešťastně inkasovaly, když si nepohlídaly Sanni Vanhanenovou, která naskočila z trestné lavice a samostatný únik využila s nechtěným přispěním vracející se Vanišové. Ve třetí části už pak finské hráčky potvrdily svou zkušenost s velkými zápasy, když soupeřky do šancí moc nepouštěly. Češky každopádně ukázaly, že absolutní evropskou špičku už výkonnostně téměř dorovnaly.

Nejlepší českou hráčkou byla vyhlášena brankářka Klára Peslarová. Na druhé straně naprosto zaslouženě její finská kolegyně Anni Keisalaová.

59:39
    Dominika Lásková volná na levém kruhu. Mezírku v postoji brankářky nenašla!

59:30
    České hráčky donutily Keisalaovou přikrýt puk. Po přerušení hry následuje oddechový čas českého týmu. Klára Peslarová už zůstane na střídačce!

59:01
    A je tu už poslední minuta. Puk je ve středním pásmu.

58:54
    Otřesená Lásková dojela v bolestivém předklonu na střídačku. Vylučovat se nebude. 66 sekund do konce třetí třetiny.

58:54
    Na hrací ploše zůstává ležet Dominika Lásková, která zřejmě dostala tělo ve středním pásmu. Rozhodčí přerušily hru.

58:15
    Česko v plném počtu. Teď už musí přijít závěrečný nápor!

57:49
    Na sebe to vzala Savolainenová, kterou čistě zastavila Dominika Lásková. Volný puk přikryla Peslarová.

57:22
    V oslabení zahrozila Tereza Vanišová, která se z pravé strany dostala až k bekhendovému zakončení. Puk uvízl mezi betony Anni Keisalaové.

56:56
    Hiirikoskiová neudržela pásmo. Puk ji na modré přeskočil hokejku.

56:20
    Finkám po buly unikl puk do středního pásma.

56:14
    Bohužel vyloučení na české straně. Závěrečný tlak brzdí zákrok Venduly Přibylové, která dostala trest za podrážení.

55:41
    Zakázané uvolnění Finska. Hra se vrací před Keisalaovou.

54:54
    Před brankou číhala Natálie Mlýnková, ale puk se ji zamotal mezi brusle a pak ji protihráčka zablokovala hůl...