Arménie – Lichtenštejnsko 1:1 (kon.) | Řecko – Švédsko 2:1 (kon.) | Kosovo – Španělsko 0:2 (kon.)
Itálie – Litva 5:0 (kon.) | Sev. Irsko – Švýcarsko 0:0 (kon.) | Bělorusko – Belgie 0:1 (kon.)
Wales – Estonsko 0:0 (kon.) | Albánie – San Marino 5:0 (kon.) | Maďarsko – Andorra 2:1 (kon.)
Polsko – Anglie 1:1 (kon.) | Island – Německo 0:4 (kon.) | S. Makedonie – Rumunsko 0:0 (kon.)
Island
0:4 (0:2)
Německo
Středa 08.09.2021, 20:45 • Laugardalsvöllur, Reykjavík • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina J

S konstatováním, že Německo zcela jasně vítězí na Islandu 4:0 a pojišťuje si první místo v kvalifikační skupině J, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (22:52:40)

Dnešní zápasy rozhodně nahrály Německu, neboť Arménie jen remízovala s Lichtenštějnskem 1:1 a Severní Makedonie doma plichtila s Rumuny bez branek.

Po šesti zápase tak vedou skupinu Němci s 15 body, druhá je jedenáctibodová Arménie. V závětří číhá s deseti body Rumunsko a zamotaný boj o druhé místo kompletuje Severní Makedonie s devíti body. Island na pátém místě získal čtyři bodíky a Lichtenštejnsko je dnešní překvapivou remízou v Arménii jednobodové.

Němečtí fotbalisté zapisují nakonec poměrně snadné vítězství. Již v šesté minutě načal odhodlání domácích hráčů Serge Gnabry, jenž vyzrál na ofsajdovou past a zakončil přesně. Islanďani mohli vyrovnat v sedmnácté minutě, proti byl však výborným zákrokem Manuel Neuer a o sedm minut později již Němci vedli 2:0. Přímý volný kop Kimmicha zatloukl hlavičkou do sítě Antonio Rüdiger.

Krátce po poločasu se domácí mohli vrátit do zápasu. Jóhann Guðmundsson ale výbornou střelou trefil tyčku a gól Alberta Guðmundssona z dorážky kvůli jeho ofsajdovému postavení nemohl platitl. V 57. minutě tak hosté vedli o tři branky, když Leroy Sané z levé strany zblízka poslal míč nechytatelně pod břevno. Islandský zmar byl dokonán v závěru zápasu trefou Tima Wernera, která se otřela o tyčku a Havertz kontroloval, aby se míč dostal za čáru – 0:4.

90+4
    Brynjar Ingi Bjarnason vystřelil, ale Musiala byl dobře postavený a míč blokuje.

90+4
    V poslední minutě ještě hráči v modrém vybojovali míč, ač už by mohli vše vypustit. Není ale ve zvyku Islanďanů se vzdávat i za takového stavu.

90+2
    Utkání se dohrává před brankou Manuela Neuera, domácí se snaží alespoň o čestný úspěch.

90
    Ve druhém poločase se bude hrát o čtyři minuty navíc.

89
    V předposlední minutě se na hřiště dostává Andri Fannar Baldursson, který střídá Víctora Pálssona.
    89. Timo WERNER - 0:4

89
    Německo právě vstřelilo branku!
    Je vymalováno, Němci povezou domů tři body a výhru minimálně o čtyři branky. Havertz hned ve vápně hezky posunul míč na TIMA WERNERA, který svou střelu otřel o tyčku. Míč se poté došoural do sítě a Havertz jen kontroloval, aby jí přešel – nechtěl brát spoluhráči gól. Asistence: Kai Havertz.

88
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, přímý volný kop bude zahrávat Kai Havertz.

86
    Kehrer je na svých a hra bude za okamžik navázána Manuelem Neuerem.
    Když to domácím nejde, zabaví se malí fanoušci jinak...

85
    Thilo Kehrer musí být ošetrován. Opakovaný záznam prozradil, že se při hlavičkovém souboji nepříjemně srazil právě s Andri Guðjohnsenem.

84
    Nabuzený Andri Guðjohnsen ve vápně fauloval Thilo Kehrera, který zůstává ležet na zemi a drží se za hlavu.

84
    Další akce Islanďanů nebyla vůbec špatná, ale celé kombinaci chyběla ve vápně přesnější finální přihrávka.

83
    Nový muž na hřišti Andri Guðjohnsen zkoušel potáhnout míč po levé straně, ale u rohového praporku už neměl komu přihrát a o balon přišel.

Tomáš Lysý

Branky: 6. Gnabry (Sané), 24. Rüdiger (Kimmich), 57. Sané (Goretzka), 89. Werner (Havertz)

Karty:   33. Birkir Bjarnason (ISL), 61. Pálsson (ISL)

Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 2:7. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:8.
    Island: Halldórsson – Sævarsson, Brynjar Bjarnason, Fjóluson, A. Skúlason – Birkir Bjarnason, Pálsson (89. Baldursson), Johannesson (71. Sigurðsson) – Guðmundsson (C) (71. Þorsteinsson), A. Guðmundsson, Helgason.
    Náhradníci: P. Gunnarsson, Rúnarsson – Thorarinsson, Hermannsson, Kjartansson, Sigurðsson, Árnason, Baldursson, Eyjólfsson, Sampsted, Þorsteinsson, A. Guðjohnsen.

Německo: Neuer – J. Hofmann (46. Klostermann), Rüdiger, Süle (59. Gosens), Kehrer – Goretzka (80. Wirtz), Kimmich – Gnabry (46. Havertz), Gündoğan, Sané (60. Musiala) – Werner.
    Náhradníci: Leno, Trapp – Raum, N. Schlotterbeck, Havertz, Wirtz, Adeyemi, Musiala, Klostermann, Neuhaus, Dahoud, Gosens.

Rozhodčí: Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg (vš. Švédsko)