Barys – Spartak Moskva 1:4 (kon.) | Ufa – Nižněkamsk 5:1 (kon.) | Omsk – Jokerit 2:3 (kon.)
Kunlun – Soči 3:2 (2:0 po s.n.)
Salavat Julajev Ufa
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 11.09.2021, 13:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:08:17)

Trestné minuty: 31:17

Utkání je u konce a Ufa jej v poklidu dotáhla k vítěznému konci. Ve třetí třetině už nebyl tlak Salavatu tak velký, přesto to byl právě tento tým, který přidal další gól. Ve 44. minutě uspěl Sakari Manninen, pro kterého to byl dnes už druhý úspěch. S postupujícím časem se ke slevu začal dostávat i Nižněkamsk a i on se dočkal gólu. V 57. minutě využil přesilovku Marat Chajrullin a uzavřel výsledek na 5:1. Pro Ufu je to už pátá výhra v řadě a je tak s deseti body na prvním místě Východní konference i nadále stoprocentní, naopak Nižněkamsk poprvé prohrál a je s šesti body na třetím místě.

59:41
    Zubarev je s pukem za vlastní branku, Ufa už pouze čeká na závěrečnou sirénu.

59:01
    Z levé strany si sjížděl k brance hostující D. Popov, před bekhendovým pokusem mu ale puk sjel z hole.

58:40
    Krátký závar před Metsolou, Čiviljovo zakončení skončilo právě pod lapačkou domácího gólmana.

58:03
    Puk je ve středním pásmu, domácí tým se už nikam nežene, zápas chce v klidu dohrát.

57:16
    Hosté chtějí ještě snížit výsledek, zleva střílel Berezin, Metsola jeho pokus zblízka zkrotil a puk skryl mezi svými chrániči.
    56:41 Marat CHAJRULLIN - 5:1

56:41
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hosté se nakonec dočkali alespoň čestného úspěchu, když se v přesilovce prosadil přesnou ranou z kruhu pod horní tyčku MARAT CHAJRULLIN. Ten využil přesilovku a stav je nyní 5:1. Asistence: Lukáš Klok, Danila Popov.

56:21
    Závěr zápasu nám okořenila bitka, která byla vyprovokována tvrdým hitem Timura Chafizova. S ním se do souboje pustil Pjotr Chochrjakov a verdikt sudích je tento: Domácí Pjotr Chochrjakov dostal dvě minuty za hrubost, 5 minut za bitku a osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Hostující Timur Chafizov dostal pět minuty za bitku.

55:59
    Tuohimaa pro jistotu přerušuje hru přikrytím puku, jeho spoluhráči mohou střídat.

55:21
    Domácím nevyšel ani další brejk, přečíslení skončilo přihrávkou na brusle...
    54:25 Kadějkin neproměnil svůj únik

54:25
    Domácí Kadějkin vystihl rozehrávku, dostal se do sóla, jenže v plné rychlosti nezakončil přesně. Nevyužitá šance však už domácí nemusí tak moc trápit.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Manninen, 20. N. Kuljomin (Šmeljov, Kadějkin), 29. Panin (Chochrjakov, Platt), 32. Šmeljov (Muchamadullin), 44. Manninen (Larsen, M. Granlund) – 57. Chajrullin (Klok, Popov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Larsen, Chafizullin, Koledov, Naumenkov, Muchamadullin, Panin (C), Zubarev, J. Birjukov – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Platt, V. Tichonov, Chochrjakov – Baškirov, Alalykin, Pustozjorov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa (Ozolin) – Berezin (A), Knot, Sidorov, Klok, K. Vorobjov (A), Glazkov, Puzanov – Sexton, L. Hudáček, Šafigullin – Chajrullin (C), Čiviljov, Porjadin – Popov, Chafizov, Bikmullin – A. Galimov, J. Popov, Šutov – Jakupov.

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Bersenjov, Judin

Diváci: 2 899