Vladivostok – Čerepovec 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 1:3 (kon.)
Pátek 17.09.2021, 16:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (18:21:31)

Peter Cehlárik (OMS)
    0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 17:28
    Šimon Hrubec (OMS) do hry nezasáhl.

Střely na branku: 26 – 23 (3:8, 14:9, 9:6).

Po sedmi odehraných zápasech mají oba tyto týmy osm bodů. Jekatěrinburg je ve Východní konferenci čtvrtý, hned za ním je Omsk.

Je dobojováno. Avangard přerušil sérii tří porážek a z ledu Jekatěrinburgu si odváží dva body za výsledek 3:1. Hosté vstřelili po jednom gólu v každé z třetin. Skóre otevřel Tolčinskij, po kterém se prosadil Prochorkin. Macek ve třetí části snížil. Navazující přesilovku Jekatěrinburg ale neproměnil a od té doby moc šancí neměl. Jasno bylo o deset minut později se zásahem Tělegina.

59:41
    Stanislav Bočarov trochu na náhodu házel puk z pravého kruhu do brankoviště. Významnější efekt to nemělo.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Další přerušení už zámořský trenér Peters použije k oddechovému času.

58:30
    Blacker udržel puk v útočné třetině. Pak ho podél modré předal Trjamkinovi, jehož nahození až k Děmčenkovi nedoplachtilo.

58:06
    Zakázané uvolnění Omsku využívá domácí kouč k odvolání Šikina. Bude se hrát v šesti proti pěti.

57:42
    Jekatěrinburg se ještě snaží s nepříznivým stavem něco udělat. Dobře organizovaná obrana v bílém je ale proti.

57:20
    Alexej Makejev nepřevzal Da Costovu přihrávku z krátkého mantinelu. Jeden z protihráčů ho na poslední chvíli vyrušil.

56:12
    Omsk odevzdal puk nahozením z červené čáry. Paradoxně tím získal buly v útočném pásmu, domácí rozehráli na icing.

55:25
    Slovenský šikula Peter Cehlárik musel přerušit svou akci, protože Šikin u rozhodčích vyreklamoval posunutou branku.
    54:40 Ivan TĚLEGIN - 1:3

54:40
    Avangard právě vstřelil branku!
    Pět minut před koncem přichází asi rozhodující direkt! Gricjuk si vyměnil puk s Prochorkinem a z vrcholku levého kruhu perfektně přenesl hru na volného IVANA TĚLEGINA, proti jehož rychlé střele se Šikin neměl šanci přesunout. Asistence: Arsenij Gricjuk, Nikolaj Prochorkin.

54:15
    Jekatěrinburg zdárně vyhazuje a může poslat na led čerstvé kvarteto hráčů.

53:56
    Omsk má dokonalou příležitost k rozhodnutí. V úvodu přesilovku se mu ale nedaří najít nějakou palebnou pozici.

53:12
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sergej Šumakov.

52:55
    Hraje se dlouho bez přerušení a čas docela rychle dochází. Avangard se stále věnuje hlavně bránění, které má v jeho hře naprostou prioritu.

52:21
    První formace Jekatěrinburgu dostává stále více prostoru. Macek a Da Costa začínají kousat při každém střídání.

51:26
    Brooks Macek si dobře pokryl puk za brankou, odkud si vyjel do lepší palebné lokality, ale mezeru v postoji Děmčenka neobjevil.

50:18
    Da Costa už nebyl v ideálním úhlu. Děmčenko možná neměl dokonalý výhled, ale stejně švih z pravého kruhu vyrazil.

49:43
    Teď je to malinko hlušší pasáž. Omsk se dostal z nejhoršího, Šikin naopak musel hlídat vysoké nahození od modré.

48:22
    Tato početní výhoda z domácího pohledu tak dobrá nebyla. Času na vyrovnání však Avtomobilistu zbývá dostatek.

47:22

46:45
    Arzamascev si u modré nerozuměl s Bělousovem. Oběma dohromady utekl puk zpátky do střední zóny.

46:10
    První půlka druhého oslabení hostům vychází na výbornou. Podruhé byl kotouč odpálen z obranného pásma.

45:45
    Kritické oslabení pro Omsk, který ztrácí kontrolu nad zápasem. Vypadá to na velmi dramatickou koncovku.

45:22
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Jemelin – 2 min., držení).
    44:49 Brooks MACEK - 1:2

44:49
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Vasilij Děmčenko udržel nulu "jen" do pětačtyřicáté minuty! BROOKS MACEK zprava možná nahrával Spoonerovi, který na puk nedosáhl. Od Děmčenka se kotouč odrazil na Prince a ten ho vrátil k německému útočníkovi, na kterého zívala odkrytá branka. Asistence: Shane Prince.

44:28
    Něco podobného provedl na druhé straně Bočarov. Děmčenkovi střela z ostrého úhlu poprvé vypadla, nicméně dorážka mu nehrozila.

44:20
    Samostatný výpad Gricjuka zastavil precizní Šikinův zákrok. Hostující útočník může být přesto spokojen, snadno a rychle získal buly v útočné třetině.

43:55
    Nyní už mohou domácí vystřídat. Alexandr Ščemerov sleduje tento proces s pukem na holi za brankou Šikina.

43:14
    Avtomobilist se vysvobodil vyhozením na icing. Patrice Cormier a další budou muset prodloužit pobyt na ledě.

42:56
    Tolčinskij přenesl hru přes celou šířku. Vpravo přijel z druhé vlny Cehlárik, ale na Šikina si nepřišel.

42:26
    Da Costa drze vjel do všech pěti protihráčů. Ti jej vcelku pochopitelně k ohrožení hostujícího brankoviště nepustili.

41:39

41:30
    Ani Bělousov hostujícího brankáře Děmčenka z levého kruhu o čistý štít nepřipravil. Každopádně to je solidní přesilovka.

41:04
    Po projektilu Jesseho Blackera se puk odrážel od zadního mantinelu zpátky do předbrankové lokality. Nikdo v červeném však nedorážel.

40:45
    Da Costa si po nabití od Blackere rozmyslel střelu golfákem a pak už se před něj stihli postavit blokující soupeři.

40:40
    Spooner minul cíl z vrcholku levého kruhu. Volný puk bere Da Costa a nápor Jekatěrinburgu může pokračovat.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 17 – 17 (3:8, 14:9).

Druhá třetina v mnohém připomínala tu první. Zejména to platí o jejím výsledku – Prochorkin po minutě a půl přidal druhý gól hostů a Avangard svůj náskok 2:0 udržel až do sirény. Od třicáté minuty se Jekatěrinburg výrazně zvedl. Gól zatím nedal, ale zkraje třetí části alespoň může počítat se svou první přesilovkou.

40:00

39:52
    Da Costa vyhrál buly a pak zprava čepoval kotouč do ohně, odkud ho hosté s vypětím všech sil vyhodili.

39:39
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Gotovec – 2 min., nedovolené bránění).

39:36
    Pětka v bílém už mele z posledního. Šumakov se kvůli překážející hokejce Gotovce ale nedostal ke kvalitní koncovce z pravého kruhu.

39:03
    Stěpan Chripunov dostal puk před pravý kruh. Tečovaná střela letěla mimo. V pokračujícím tlaku došlo ke zbytečnému faulu, domácí mají výhodu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:10
    Prochorkin vyhrál i další buly. Znovu z toho mohl těžit Gotovec, ale z větší dálky tentokrát nic moc nevymyslel.

38:01
    Gotovec chytil Prochorkinem vyhraný puk, ale od modré pouze polechtal připravenou lapačku brankáře Šikina.

37:50
    Icing Avtomobilistu. Na buly se staví Kulikov a Prochorkin.

37:06
    Šikin trochu zabrnkal na nervy trenérů a domácích fanoušků. Na zadním mantinelu neměl klid na hru hokejkou, přesto se vše obešlo bez většího zaváhání.

36:07
    Avangard doplácí na úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude po levé ruce Vasilije Děmčenka.

35:38
    Makejevovi nešel nikdo do těla, takže si mohl vyzkoušet bekhendové zakončení. Děmčenko tentokrát jistě zasáhl.

34:54
    Trjamkin nabíjel na teč, jenže puk přistál za brankou. Tlak Avtomobilistu ještě trvá.

34:20
    Poslední minuty bezesporu patří Jekatěrinburgu. Gólové vyjádření ale chybí, většinou jde jen o náznaky šancí.

33:56
    Rozhodčí trochu vysvobodili Děmčenka, pod kterým se domácí snažili kotouč ještě vydolovat. Puk mu po střele Bělousova totiž vypadl z lapačky.

32:35
    Šumakov je jeden z nejaktivnějších hráčů na ledě. Pokus zpoza levého kruhu ale moc nebezpečný nebyl.

32:12
    Hned po buly bylo u Děmčenka rušno ještě jednou. Pro hosty to však opět dobře dopadlo.

32:02
    Chvilku se nevědělo, zda má Děmčenko pod kontrolou projektil z hole Trjamkina. Nakonec tomu tak bylo. Prince dorážel naprázdno.

31:10
    Makejev posouval puk na střed, jenže Bočarov vystřelil jen do vhodně postaveného obránce.

30:40
    Dnešní utkání sleduje 802 diváků.

30:05
    Základní hrací doba se překlopila do druhé poloviny. Avtomobilist pokračuje v nevýrazném výkonu, hapruje zejména ofenzivní produkce.

29:30
    Kaski odchází do útrob stadionu, protože ho Chripunov trefil hokejkou do obličeje. Pravděpodobně přišel i nějaký ten zub.

28:42
    Přetrvávající problémy vyřešil jistý zásah Šikina. Největší možnost v této pasáži měl asi Gotovec, který z levého kruhu minul zadní tyč.

27:59
    Omsk posbíral několik loudajících se puků v útočném pásmu. Ani v jednom případě ale nevyprodukoval konkurenceschopnou střelu.

26:40
    Do Cehlárikovy střely se vložil jeden z domácích borců a srazil ji do ochranné sítě.

26:06
    Šumakov se dral do brankoviště, ale v několikáté podobné příležitosti neprocpal puk až za záda hostujícího gólmana. Překážel mu tam Kablukov.

25:45
    Hosté vystihli přihrávku na napřaženého Šumakova, jenže v protiútoku se provinil postavením mimo hru.

25:12
    Makajev neškodně nahazoval a dokonce vůbec netrefil bránu. Děmčenko kontroloval situaci u pravé tyče.

24:33
    Gricjuk nepromyslel svou přihrávku. Puk poslal do míst, kde široko daleko nebyl ani jeden jeho spoluhráč. Omsk přesto setrval v útočném pásmu.

24:15
    Jakupov si vzal puk od Tolčinského. Z ostrého úhlu Šikina u jeho pravé tyče nezaskočil.

23:19
    Zakázané uvolnění Omsku stěhuje kru před Děmčenkovo pracoviště.

22:43
    Pavel Kulikov si v situaci jeden na jednoho netroufl na žádnou kličku, natož zakončení. Zařadil zpátečku a Děmčenko zůstává v klidu.
    21:25 Nikolaj PROCHORKIN - 0:2

21:25
    Úřadující majitelé Gagarinova poháru odskakují na 2:0! Tolčinskij z prvního doteku přeadresoval Pokkovu přihrávku na NIKOLAJE PROCHORKINA. Ten si převzal puk ve velké rychlosti a z mezikruží skvěle zavěsil do horního rohu Šikinovy klece. Asistence: Sergej Tolčinskij, Ville Pokka.

20:41
    Macek pokazil Pokkovi rozehrávku, jenže se sám kotouče ukvapeně zbavil posunutím do území nikoho.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 3 – 8.

Po první třetině panuje větší spokojenost v týmu Avangardu, který v sedmnácté minutě využil hned první početní výhodu. Dosud jediný gól zápasu má na svědomí Sergej Tolčinskij. Na opačném konci kluziště Omsk dobře bránil, většinu střel zablokoval a když už si v jednom případě opravdu nevěděl rady, tak Šumakova vychytala tyč.

20:00

19:30
    Avangard pokračuje v precizní defenzivní práci. Až na dvě výjimky nemá Jekatěrinburg nic, čím by mohl překonat Děmčenka.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:18
    Z boje v rohu vzešla Trjamkinova střela od modré, po které byl puk odražen do bezpečné destinace.
    16:38 Sergej TOLČINSKIJ - 0:1

16:38
    Díky využité přesilovce jdou hosté do vedení! Po Kaskiho střele do tyče se kotouče zmocnil Knight a posunutím k vrcholku levého kruhu nabil na gólovou ránu z jedné SERGEJI TOLČINSKÉMU. Asistence: Corban Knight, Nail Jakupov.

16:05
    Po dalším vyhození se Běreglazov musí vydat až k vlastní brance. Všichni ostatní hromadně střídají.

15:50
    Skoro po minutě se Omsk usadil v útočném pásmu. Parého zakončení mezi tři tyče Šikinovy klece ale neletělo.

15:21
    Hned trio domácích si trochu překáželo ve snaze o vyhození, které se nakonec uskutečnilo.

14:58
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Sergej Šumakov – 2 min., podrážení).

14:40
    První velká možnost! Po střele Arzamasceva dorážel zapomenutý Sergejo Bočarov zblízka do tyče!

14:27
    Cehlárik odhodil puk ze středního pásma. Osamocený spoluhráč jej neudržel a znovu se tak bude hrát na branku Děmčenka.

13:52
    Děmčenko kontroloval svižné nahození od modré. Nebezpečí by hrozilo v případě nějaké teče.

13:10
    Damir Šaripzjanov byl zasažen Mackem nahozeným pukem do obličeje. Rozhodčí citlivě přerušuje hru.

12:53
    Šikin neměl problém se švihem z pravého kruhu a přerušil hru, jež bude pokračovat po komerční pauze.

12:15
    Tečovaná střela zpoza levého kruhu od Šaripzjanova proletěla vedle Šikinovy pravé tyče.

11:58
    Šumakov proklouzl až do slotu, když ho marně naháněly hned čtyři bíločervné dresy. Při koncovce byl moc blízko u Děmčenka, za kterého puk nepropašoval.

11:30
    Z křídla dával Chriponov puk k modré čáře, ale Vasilevského nahození se zastavilo ve velkém provozu u pravého kruhu.

10:56
    Nezpracovanou přihrávkou k modré čáře se hosté sami vyhnali z útočné třetiny. Urputný boj o kotouč přišel vniveč.

10:02
    Hodně špatná rozehrávka Jekatěrinburgu končí icingem.

09:50
    Omsk měl plné ruce práce s tím, aby odhodil puk aspoň do středního pásma. Nakonec přece jenom může střídat.

09:19
    Další dobrý blok hostující obrany. Tentokráte se neujalo zakončení Alexeje Vasilevského.

08:21
    Svižnější pasáž zakončuje rutinní zákrok Šikina proti propagačnímu nahození z dílny Alexeje Běreglazova.

07:46
    Na druhé straně od modré zkoušel štěstí Blacker, ale Děmčenko ani v tomto případě zasahovat nemusel.

07:27
    Pokka dopadl stejně. Golfák od modré čáry domácí obrana zneškodnila ještě před Šikinem.

06:32
    Víceméně to platilo i v případě rány Kulikova, která k hostujícímu brankovišti ani nedoletěla.

06:15
    Domácí zatím nejsou moc nebezpeční. Když už se dostanou ke střele, tak kotouč letí mimo bránu.

05:24
    Šikin se nenechal nachytat střelou Dědunova z levého křídla. Na programu bude reklamní přestávka.

04:21
    Jekatěrinburg se vymanil z potíží za pomoci zakázaného uvolnění.

03:55
    Další nezdar v rozehrávce domácího týmu. Problémy žehlil Šikin, který betonem vyrazil Tolčinského příklep z pravého kruhu.

03:26
    Zahrozilo i na druhé straně. Od modré čáry se do kotouče pořádně opřel Ryan Spooner.

02:56
    Cehlárik byl sám na čtyři protihráče, ale přesto vybojoval puk a navrch připravil šanci pro Da Costu.

02:14
    Šikin si poprvé sáhl na puk kvůli neškodnému nahození Vladimira Brjukvina. Ten se u modré obtočil kolem Bočarova.

01:20
    Puk byl odražen mimo hřiště. Buly po levici Děmčenka, jenž dnes dostal přednost před Šimonem Hrubcem.

00:59
    Dobrý nástup Avtomobilistu přerušuje zakázané uvolnění hostů z Omsku.

00:10
    Na úvodním vhazování uspěli domácí, kteří nastupují v červených, zatímco hosté v převážně bílých dresech.

00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Šikin (Galkin) – Ščemerov, Trjamkin (C), Alexej Vasilevskij (A), Gurkin, Blacker, Arzamascev, Sitnikov – Macek (A), Spooner, Prince – Romancev, S. Da Costa, Makejev – Šumakov, P. Cormier, Chripunov – S. Bočarov, P. Kulikov, Bělousov – Mylnikov.

Avangard Omsk: Vas. Děmčenko (Š. Hrubec) – Kaski, Jemelin (C), Pokka, Šaripzjanov (A), Běreglazov, K. Gotovec, Brjukvin – Tělegin, Knight, Cehlárik – Jakupov, Prochorkin, Tolčinskij (A) – V. Žarkov, Kablukov, Dědunov – Ševčenko, Paré, Gricjuk.

Rozhodčí: Morozov, Fraňo – Antonov, Sadovnikov.

Šimon Hrubec (OMS)
    Peter Cehlárik (OMS).

Hosty potkal v prvních dnech sezóny 2021/22 přesně opačný osud, než tomu bylo u jejích dnešních soupeř. Obhájci titulu začali skvěle, když v domácím trojboji zdolali 4:0 CSKA Moskva, 4:3 Vladivostok a 3:2 Chabarovsk. Od šestého září však sedmý tým Východní konference nebodoval. Na ledě Dynama Moskva prohrál 2:5, doma nestačil 2:3 na finský Jokerit a naposledy v poměru 4:7 prohrál přestřelku v Magnitogorsku.

Nejproduktivnější hráči:
    • P. Cehlárik – 9 bodů (5+4)
    • C. Knight – 8 bodů (4+4)
    • O. Kaski – 5 bodů (2+3).

Domácí zahájili sezónu dvěma porážkami na vlastním ledě. Pak ale naplno bodovali v Petrohradu a vítězství slavili i na třech ostatních výletech po stadionech soupeřů. Naposledy si Jekatěrinburg zahrál s Kunlunem a po dvou vyrovnaných třetinách triumfovali 5:1. Ve Východní konferenci je tým zraněného brankáře Jakuba Kováře čtvrtý.

• R. Spooner – 5 bodů (2+3)
    • S. Da Costa – 4 body (4+0)
    • B. Macek – 4 body (2+2).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Jekatěrinburgem a Omskem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 45. Macek (Prince) – 17. Tolčinskij (Knight, Jakupov), 22. Prochorkin (Tolčinskij, Pokka), 55. Tělegin (Gricjuk, Prochorkin)

Rozhodčí: Morozov, Fraňo – Antonov, Sadovnikov