Getafe – Atlético 1:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Rayo Vallecano 1:2 (kon.) | Levante – Celta Vigo 0:2 (kon.)
Athletic Bilbao
1:2 (1:1)
Rayo Vallecano
Úterý 21.09.2021, 22:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 6. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:20. (00:03:34)

Hosté se v tabulce posunuli minimálně do středy na skvělé čtvrté místo. Bilbao je prozatím šesté. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a těším se zase u fotbalu na počtenou!

Fotbalisté Bilbaa nestačili v 6. kole La Ligy na Rayo Vallecano, kterému překvapivě podlehli 1:2. O něco záživnější byla určitě první půle. Hned v 5. minutě otevřel skóre Álvaro García, který lobem přes vybíhajícího brankáře Simóna potrestal chybu Vesgy v rozehrávce. Domácí srovnali ve 33. minutě, kdy centr Muniaina ze standardní situace usměrnil do vlastní sítě Pathé Ciss. Po změně stran se dlouho nic zajímavého nedělo. Hrálo se bez šancí, k vidění byly jen fauly. Rozhodčí ale po uplynutí řádné hrací doby nastavil ještě 7 minut a čekání se nakonec vyplatilo. Nejprve mohl na domácí straně skórovat Morcillo, jenž ale neusměrnil hlavou do sítě míč po centru Iñakiho Williamse. A tak přišel trest. Střídající Bébé rozehrál standardní situaci na hlavu Radamela Falcaa, jenž rovněž nastoupil z lavičky, a kolumbijský útočník hlavou rozhodl o vítězství Raya.

90+7

90+6
    Vallecano právě vstřelilo branku!
    Nedáš – dostaneš! Hosté udeřili v 6. minutě nastavení ze standardní situace. Na skvělý centr Bébého si naběhl velezkušený RADAMEL FALCAO. Nikdo z bránících hráčů se ho nechytl a kolumbijský zabiják nedal hlavičkou z bezprostřední blízkosti Simónovi žádnou šanci.

90+4
    Domácí to po zisku balónu zkusili přímočarostí a byla z toho obrovská šance! Iñaki Williams využil zaváhání obránce soupeře a centrem na zadní tyč vyzval ke skórování Jona Morcilla, který však hlavou zamířil nad téměř prázdnou bránu! Nutno říci, že domácí hráč potřeboval, aby balón letěl tak o 10 centimetrů níže. Takhle to měl dost těžké.

90+3
    Hosté drží míč na kopačkách a to jim vyhovuje. Hrají na remízu.

90+2
    Jon Morcillo vyslal z levé strany hodně nepovedený centr. Míč skončil v zámezí a kopat se bude od brány hostí.

90+1
    Tak 7 minut! To je hodně.

90
    Už tu máme poslední minutu normální hrací doby. Uvidíme, kolik sudí nastaví.

90
    Nyní rozehrával Portugalec Bébé standardní situaci. Jeho centr si pohlídala obrana baskického celku.

88
    Bebé se uvolnil na pravém křídle a zkusil to z ostřejšího úhlu. Unai Simón neměl problém se zákrokem.

88
    Přihrávka Berenguera směřovala do míst, kde byli jen hráči Raya...

86
    Villalibre předal míč Iñakimu Williamsovi, který si ho ukopl do zámezí. To jen zapadá do celkového obrazu druhé půle, která prostě není divácky atraktivní.

85
    Zahrozit mohli hosté! Po centru Bébého si dělal v šestnáctce prostor Radamel Falcao, jenž se ale k zakončení nedostal.

84
    Nějaký větší tlak domácích se zatím nekoná. Hra je v posledních minutách hodně rozháraná.

83
    Nikola Maraš se ohnal rukama proti Villalibremu. Za to dostal žlutou kartu.

82
    Iñaki Williams a Álex Berenguer se vydali k ataku hostující brány. Ve finále akce si ale nerozuměli.