Getafe – Atlético 1:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Rayo Vallecano 1:2 (kon.) | Levante – Celta Vigo 0:2 (kon.)
Athletic Bilbao
1:2 (1:1)
Rayo Vallecano
Úterý 21.09.2021, 22:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 6. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:20. (00:03:34)

Hosté se v tabulce posunuli minimálně do středy na skvělé čtvrté místo. Bilbao je prozatím šesté. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a těším se zase u fotbalu na počtenou!

Fotbalisté Bilbaa nestačili v 6. kole La Ligy na Rayo Vallecano, kterému překvapivě podlehli 1:2. O něco záživnější byla určitě první půle. Hned v 5. minutě otevřel skóre Álvaro García, který lobem přes vybíhajícího brankáře Simóna potrestal chybu Vesgy v rozehrávce. Domácí srovnali ve 33. minutě, kdy centr Muniaina ze standardní situace usměrnil do vlastní sítě Pathé Ciss. Po změně stran se dlouho nic zajímavého nedělo. Hrálo se bez šancí, k vidění byly jen fauly. Rozhodčí ale po uplynutí řádné hrací doby nastavil ještě 7 minut a čekání se nakonec vyplatilo. Nejprve mohl na domácí straně skórovat Morcillo, jenž ale neusměrnil hlavou do sítě míč po centru Iñakiho Williamse. A tak přišel trest. Střídající Bébé rozehrál standardní situaci na hlavu Radamela Falcaa, jenž rovněž nastoupil z lavičky, a kolumbijský útočník hlavou rozhodl o vítězství Raya.

90+7

90+6
    Vallecano právě vstřelilo branku!
    Nedáš – dostaneš! Hosté udeřili v 6. minutě nastavení ze standardní situace. Na skvělý centr Bébého si naběhl velezkušený RADAMEL FALCAO. Nikdo z bránících hráčů se ho nechytl a kolumbijský zabiják nedal hlavičkou z bezprostřední blízkosti Simónovi žádnou šanci.

90+4
    Domácí to po zisku balónu zkusili přímočarostí a byla z toho obrovská šance! Iñaki Williams využil zaváhání obránce soupeře a centrem na zadní tyč vyzval ke skórování Jona Morcilla, který však hlavou zamířil nad téměř prázdnou bránu! Nutno říci, že domácí hráč potřeboval, aby balón letěl tak o 10 centimetrů níže. Takhle to měl dost těžké.

90+3
    Hosté drží míč na kopačkách a to jim vyhovuje. Hrají na remízu.

90+2
    Jon Morcillo vyslal z levé strany hodně nepovedený centr. Míč skončil v zámezí a kopat se bude od brány hostí.

90+1
    Tak 7 minut! To je hodně.

90
    Už tu máme poslední minutu normální hrací doby. Uvidíme, kolik sudí nastaví.

90
    Nyní rozehrával Portugalec Bébé standardní situaci. Jeho centr si pohlídala obrana baskického celku.

88
    Bebé se uvolnil na pravém křídle a zkusil to z ostřejšího úhlu. Unai Simón neměl problém se zákrokem.

88
    Přihrávka Berenguera směřovala do míst, kde byli jen hráči Raya...

86
    Villalibre předal míč Iñakimu Williamsovi, který si ho ukopl do zámezí. To jen zapadá do celkového obrazu druhé půle, která prostě není divácky atraktivní.

85
    Zahrozit mohli hosté! Po centru Bébého si dělal v šestnáctce prostor Radamel Falcao, jenž se ale k zakončení nedostal.

84
    Nějaký větší tlak domácích se zatím nekoná. Hra je v posledních minutách hodně rozháraná.

83
    Nikola Maraš se ohnal rukama proti Villalibremu. Za to dostal žlutou kartu.

82
    Iñaki Williams a Álex Berenguer se vydali k ataku hostující brány. Ve finále akce si ale nerozuměli.

81
    Hra byla v posledních minutách rozkouskována střídáními. To asi vyhovuje hlavně hostům, kteří by brali remízu.

79
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Kévin Rodrígues.
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Bébé.

78
    Hosté budou muset provést další střídání, tentokrát vynucené. Zranění nedovolí pokračovat ve hře Álvarovi Garcíovi.

76
    A jedna právě proběhla. Unaie Lópeze nahrazuje kolumbijský kanonýr Radamel Falcao, kterého i fanoušci Bilbaa přivítali potleskem. Jedná se o velké jméno světového fotbalu.

76
    Domácí už využili všech možností střídání. Rayo ještě může provádět změny.

75
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Jon Morcillo.
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Dani García.

73
    Santi Comesaña si naběhl na centr spoluhráče z pravé strany. Nedokázal však trefit bránu Athleticu.

72
    I s nastavením schází do konce nějakých 20 minut. Bilbao by určitě rádo rozhodlo, nechce ztratit body s nováčkem, který by měl hrát o záchranu.

70
    Nico Williams se hnal dopředu po pravém křídle. Nedokázal však dostat míč do hostující šestnáctky, kde měl právě bratra Iñakiho.

69
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Oier Zarraga, přichází Unai Vencedor.
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Álex Berenguer.

67
    Iñaki Williams se mohl dostat do šance! Po přízemním centru Villalibreho netrefil na přední tyči míč.

66
    Na hřišti jsou nyní oba domácí bratři Williamsové. Nico i zkušenější Iñaki.

64
    Muniain rozehrával standardní situaci. Míč chytře poslal do běhu Asiera Villalibreho, který zakončoval do středu brány, kde byl připravený Dimitrievski.

64
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Iñaki Williams.

63
    Iñigo Lekue dostal naloženo v souboji s Balliuem. Domácí levý bek schytal facku do tváře.

62
    Držení míče – 45 % : 55 %

61
    Za námi je hodina hry. Platí skóre 1:1, které se zrodilo už v prvním dějství.

60
    Raúl García dostával dobrý míč za obranu. Bohužel pro domácí ho ale nezpracoval ideálně a dal hostům čas se vrátit do obrany v dostatečném počtu hráčů.

59
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Randy Nteka.
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Pathé Ciss, přichází Óscar Valentín.

57
    Isi Palazón je už na nohou a snad bude v pořádku.

56
    Žlutou kartu po skluzu na Palazóna dostává domácí kapitán Iker Muniain. Hráč Vallecana je v péči lékařů.

53
    Isi Palazón prověřil domácího brankáře Unaie Simóna střelou z levé strany šestnáctky. Reprezentačnímu gólmanovi Španělska balón napoprvé vypadl, ale měl dost času ho dostihnout a napodruhé chytit do rukavic.

52
    Po domácím rohu sudí viděl útočný faul. Rozehrávat tak bude celek Raya Vallecana.

51
    Z dálky to zkusil Raúl García. Domácí fotbalista zamířil nad břevno, úplně špatná střela to ale nebyla. Navíc zřejmě došlo k teči, rozhodčí totiž nařizuje roh.

49
    V Bilbau se hodně rozpršelo. Hráči se tak musejí vyrovnat se všemi aspekty, které mokrý trávník přináší.

48
    Pathé Ciss chtěl přenést hru na levou stranu, kde byl Fran García. Toho však balón přelétl a skončil v autu.

46
    Do druhého poločasu oba týmy vyrazily beze změn v sestavách.

46

První poločas je za námi. Bilbao po něm hraje s nováčkem z Vallecana nerozhodně 1:1. Hosté začali výborně, už v 5. minutě potrestal chybu Vesgy v rozehrávce Álvaro García, který přehodil vybíhajícího brankáře Simóna. Athletic se následně dlouho nedokázal proti dobře organizované hře soupeře prosadit. Až ve 33. minutě domácím pomohl Pathé Ciss. Ten si dal vlastní gól po centru Muniaina ze standardní situace. Obrat mohl dokonat krátce před pauzou Nico Williams, jenž ve velké šanci mířil vedle brány Raya.

45+1

45+1
    Ciss je na nohou a hra pokračuje. První půle bude nastavena o minutu.

45
    Na hrací ploše zůstává ležet Pathé Ciss, který si zasedl kotník při dopadu po hlavičkovém souboji. Nevypadalo to úplně dobře, uvidíme, zda bude schopen Ciss pokračovat.

44
    Obrovskou šanci měl Nico Williams! Raúl García na něj prostrčil míč, domácí mladíček pak zakončoval těsně vedle pravé tyče ze svého pohledu!

42
    Sergi Guardiola si nabíhal na centr spoluhráče, ale u toho přišlápl Unaie Núñeze. Hostujícímu hroťákovi byl odpískán útočný faul.

41
    Asier Villalibre posílal z levé strany míč před hostující bránu. Obrana Vallecana ho srazila do rukavic svého brankáře.

39
    Teď jsme svědky takové neurovnané pasáže s vysokými nákopy a hlavičkovými souboji.

38
    Hosté chtěli rozehrávat z obrany konstruktivně. Dostali se však pod tlak a vše skončilo přihrávkou do autu.

37
    Střely na bránu – 1:1

35
    Nálada na San Mamés Barria je hned lepší. Domácím vstřelený gól určitě pomůže a nabudí je.

33
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Domácí ze standardní situace srovnávají! Vlastní gól si dává PATHÉ CISS, který hlavou usměrnil k levé tyči z pohledu brankáře Dimitrievského míč, který před bránu nacentroval Iker Muniain – 1:1.

32
    Iker Muniain byl na levém křídle faulován a získal pro domácí celek standardní situaci.

31
    Raúl García se pokusil vysunout parťáka z útoku Villalibreho, kterému však sebral míč stoper Maraš.

30
    Střela Asiera Villalibreho byl sražena k Ikerovi Muniainovi. Ten byl ale v ofsajdové pozice a snaha Athleticu tak nemohla dál pokračovat.

28
    Asier Villalibre to zkusil z větší vzdálenosti. Trefil ale jen hostujícího obránce.

28
    Pokud mají hosté míč, nikam s ním nepospíchají. Snaží se ho držet a nahrávají si na jistotu.

26
    Pokračuje nevýrazný výkon domácích, které brzdí řada nepřesností v jejich hře.

24
    Nicovi Williamsovi byl odpískán další faul. Míč tedy pro hosty.

22
    Rozehrávka směřovala na Nica Williamse, který střílel z pravé strany šestnáctky. Prudkou ránu zablokoval těsně před brankářem bránící Isi Palazón a následně se právě Williams dopustil faulu. Domácí ještě reklamovali Palazónovu ruku, ten ji měl ale u těla.

22
    Centr Óscara de Marcose byl zablokován. Bude z toho alespoň první roh Bilbaa.

21
    Hosté drží míč na útočné polovině pomalou kombinací. Domácí příznivci vyzývají své hráče k větší aktivitě při napadání.

19
    Jejím exekutorem byl Iker Muniain. Centr domácího kapitána byl ale odvrácen defenzivou Raya.

18
    Asier Villalibre se rozběhl s míčem dopředu, došel si pro faul a získal tak pro domácí zajímavou standardní situaci.

18
    Ani z téhle akce nic nebude. Vesga vyvážel míč dopředu a poté chtěl nahrát na pravou stranu Nicovi Williamsovi. Adresoval mu ale nepřesnou přihrávku.

17
    Domácí jsou stále takoví opaření. Rychlý gól s nimi asi docela zatřásl.

16
    Domácí stoper Unai Núñez zajel do Unaie Lópeze a za ostrý zákrok dostal zaslouženě žlutou kartu.

14
    Brankář Vallecana Stole Dimitrievski nepospíchá s výkopem, s čímž nejsou fanoušci Bilbaa zrovna moc spokojeni. Ozývá se pískot.

12
    Hosté zahrávali rohový kop. Po něm se míč odrazil zpátky k jeho exekutorovi, jenž na druhý pokus nepřesně odcentroval.

11
    Hosté teď kontrolují míč na svých kopačkách a brnkají na nervy hráčům i fanouškům baskického celku.

10
    Pro hostující Vallecano začalo utkání nejlépe, jak mohlo. Athletic má ale dost času na obrat.

8
    Následovala standardní situace. Po ní si došel pro míč brankář Stole Dimitrievski, který se ale ve vzdušném souboji srazil s protihráčem a zůstal ležet na trávníku zřejmě s vyraženým dechem. Sudí tak přerušil hru a čekal, až to gólman Raya vydýchá.

6
    Hostující Alejandro Catena nedovoleně zastavil Villalibreho a dostal za to žlutou kartu.

5
    Hosté se rychle ujímají vedení! Mikel Vesga se nechal při rozehrávce obrat o míč Sergim Guardiolou. Ten poslal proti domácí bráně ÁLVARA GARCÍAU, který zakončil výtečně. Chladnokrevně přehodil vybíhajícího brankáře Unaie Simóna a balón se ještě odrazil do sítě od zadní tyče.

4
    Na druhé straně srdnatě napadal Nico Williams. Mladší bratr Iñakiho Williamse, který dnes zůstal jen na lavičce, získal pro domácí aut.

3
    Hosté se v úvodu utkání nebojí vysoko presovat. Tímto stylem se snaží narušovat rozehrávku Athleticu.

3
    Unai Núñez byl při rozehrávce faulován napadajícím hráčem hostí. Rozehrává Bilbao.

2
    První útok hostujícího Raya zastavil odmávaný ofsajd Guardioly.

1
    Utkání rozehráli domácí, kteří se okamžitě vrhli dopředu.

1

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Lekue – N. Williams, Vesga, Zarraga, Muniain (C) – Raúl García, Villalibre.
    Náhradníci: Agirrezabala – Vencedor, Balenziaga, Dani García, I. Williams, Vivian, Berenguer, Capa, Morcillo, Petxa, Serrano.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Maraš, Catena, García – Comesaña (C), Ciss, Unai López – Palazón, Guardiola, Á. García.
    Náhradníci: L. Zidane – Valentín, Nteka, Saveljich, Falcao, Mario Suárez, Qasmi, Pozo, Bébé, Hernández, Kévin Rodrígues, Martín.

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez.

Papírovým favoritem tohoto zápasu bude Athletic Bilbao, který pro změnu okupuje pátou pozici tabulky. Baskický celek totiž zatím nasbíral devět bodů a v letošním ročníku zatím nepocítil hořkost porážky. Athletic Bilbao naposledy sehrál velice vyrovnaný duel proti madridskému Atléticu, šlágr kola nakonec branku nepřinesl. Athletic Bilbao zatím během pěti odehraných zápasů inkasovalo pouze jednu branku, což se povedlo ještě Seville. V útoku to zas tak slavné není, Athletic Bilbao totiž zatím dokázal vstřelit pouhé čtyři branky.

Fotbalisté Vallecana se po pěti odehraných zápasech nacházejí na deváté pozici tabulky, přičemž se jim povedlo nasbírat sedm bodů, což činí šestibodovou ztrátu na vedoucí Real Madrid. Vallecano drží sérii tří zápasů bez porážky, naposledy se madridskému celku povedlo uspět na domácím stadionu proti poslednímu Getafe 3:0, jednu z branek dokonce dávala nejnovější posila Radamel Falcao. Rayo zatím odehrálo tři venkovní duely, během kterých se mu povedlo získat pouze jeden bod, a sice po nerozhodném výsledku 1:1 na půdě Levante.

Španělská LaLiga má před sebou zápasy šestého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Athletic Bilbao a Rayo Vallecano.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.