Fulham – Leeds 0:0 (5:6 po pen.) | Manchester City – Wycombe 6:1 (kon.) | Norwich – Liverpool 0:3 (kon.)
Queens Park – Everton 2:2 (8:7 po pen.)
po penal. (8:7)
Queens Park Rangers
2:2 (2:1)
Everton FC
Úterý 21.09.2021, 20:45 • Loftus Road, Londýn • Anglický Ligový pohár • 3. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u fotbalu zase někdy na počtenou. (23:02:03)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:7.

Je dobojováno! Nevyzpytatelný penaltový rozstřel dopadnul lépe pro domácí tým, který se po třinácti letech podívá do osmifinále tohoto poháru a musím říct, že zaslouženě. Hosté se dokázali vrátit dvakrát do zápasu, ale ani to nestačilo.

Střílení penalt začíná.

Základní hrací doba skončila nerozhodným výsledek. O postupu do dalšího kola se musí rozhodnout v penaltovém rozstřelu.

90+4
    Druhý poločas skončil.

90+3
    Už se rýsovala zajímavá šance pro QPR, ale Amos se vzápětí dopustil nedovoleného zákroku.

90+2
    Willock dnes hraje opravdu parádní zápas, ale bohužel v některých chvílích je na to sám. Třeba jako teď, když o míč přišel na útočné polovině.

90+1
    Rozhodčí nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby ve druhém poločase.

90
    Austin se už připravoval ke střele, ale k té se nakonec nedostal. Hostující obránci se skvěle vrátili a míč mu odkopli.

89
    Domácí brankář se nejvýš vyšplhal do vzduchu a míč chytil do svých rukavic. Akce Evertonu pro tuto chvíli končí.

88
    Žlutou kartu dostává Robert Dickie (Queens Park Rangers).

87
    Čím víc se blíží závěr utkání, tak tím více vidí na hrací ploše nepřesnosti v přihrávkách.

86
    Townsend je sice rychlým hráčem, ale na tenhle centr byl i on krátký. Domácí brankář bude odkopávat od branky.

85
    QPR zkouší vysunout své napadání až na polovinu soupeře. Jenže Everton je zkušeným týmem a vůbec jim to nedělá problém.

84
    Duke-McKenna může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu. Everton bude rozehrávat volný přímý kop.

83
    Hostující tým tlačí a tlačí na defenzívu QPR, ale zatím bez úspěchu. Domácí se dokáží pořád skvěle bránit.

82
    Godfrey se s míčem musel vrátit o pár metrů dozadu, aby vůbec mohl vhazovat do hry.

81
    To by bylo střídání jako víno. Keane se po pár sekundách na hřišti dostal do zakončení, ale branku o fous minul.

80
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Michael Keane.

79
    Digne oslovil svou přihrávkou Iwobiho, ten následně pro svůj tým vybojoval rohový kop.

77
    Charlie Austin se snaží završit svůj hattrick, ale ve druhém poločase už není takový postrach jako v tom prvním.

76
    Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Ilias Chair, přichází Stephen Duke-McKenna.

75
    Dickie měl v tuto chvíli obrovské štěstí, že po jeho zákroku nebyl odpískán pokutový kop. Doucouré se může zlobit jak chce, v ničem mu to nepomůže.

74
    Everton tlačí svého soupeře postupnou kombinací na jejich polovinu. Hráči QPR se nepochopitelně zatahují až do vlastního vápna.

73
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Salomon Rondón, přichází Demarai Gray.

70
    Máme před sebou posledních dvacet minut hrací doby tohoto zápasu. Pokud nerozhodný stav vydrží, tak půjdeme přímo na penalty.

69
    Iwobi byl příliš aktivní v napadání a dopustil se nedovoleného zákroku. Míč po chvilce putuje opět na domácí kopačky.

68
    Domácí tým chtěl odpískat pokutový kop po zákroku právě na Charlieho Austina. Jenže rozhodčí byl proti.

67
    Centr z kopačky Adomaha měl najít Austina, ale jeho přihrávka byla dost nepřesná a skončila v autu.

66
    Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Sam McCallum, přichází Osman Kakay.

65
    Domácí McCallum potřebuje nějaké lékařské ošetření, proto rozhodčí na malý moment přerušil utkání.

64
    Amos se snaží ihned dostat do zápasového tempa a je velmi aktivní. Holgate s ním má velké problémy.

63
    Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Andre Dozzell, přichází Luke Amos.

62
    Everton je ve druhém poločase o něco lepším týmem, QPR působí docela zaskočeným dojmem.

61
    Šestý rohový kop v zápase pro Everton nic zásadního nepřinesl a my pokračujeme i nadále v nerozhodném stavu.

60
    Gordon se dostal k zajímavému centru, který měl najít volného Rondóna. Nakonec z této akce nic nebude, hosté budou rozehrávat pouze roh.

58
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Abdoulaye Doucouré.

57
    Na McCalluma si vyšlápnul Holgate. Rozhodčí nepotrestal jeho faul žlutou kartu. V tuto chvíli to bude řešit pouze domluvou.

56
    Domácí tým napravil své zaváhání z předchozí situace a dokázal tento roh ubránit podle svých představ.

55
    Rondón se dostal v pokutovém území k zakončení, které bylo následně zablokována. Je tady další roh pro Everton.

54
    Domácí Chair se dostal do zajímavého zakončení. Jeho střela byla přesná, ale neměla razanci.

53
    Rohový kop nic zásadního pro hostující branku nepřinesl. Nepodařil se ani následný protiútok do otevřené domácí obrany.

52
    QPR ale neskládá zbraně a tlačí se do zakončení. Domácí tým si taky vyzkouší rozehrát rohový kop.

51
    Gordon se snažil prodloužit míč na rozběhnutého spoluhráče, ale to se nepovedlo podle jeho představ.

50
    Netrvalo to dlouho a začínáme opět od začátku. Podaří se hráčům QPR opět dostat do vedení nebo už to bude jenom v režii Evertonu?

49
    Žlutou kartu dostává Sam McCallum (Queens Park Rangers).
    47. TOWNSEND - 2:2

47
    Everton právě vstřelil branku!
    Hostující tým měl k dispozici rohový kop a ten dokázal využít ve svůj prospěch. Holgate se sice dostal do zakončení, ale to nebylo úspěšně. Jenže k míči se dostal ANDROS TOWNSEND a ten dokázal vyrovnat – 2:2.

47
    Everton na nic nečeká a ihned se vrhá do útoku. QPR čeká velmi těžký druhý poločas.

46
    Hostující trenér neudělal o přestávce žádnou změnu, a tak svým hráčům šanci na reparát.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

První poločas dopadnul velmi zajímavě, domácí QPR zatím překvapivě vede 2:1. Největší zásluhu na tom má určitě dvoubrankový Charlie Austin, který je postrachem hostující obrany. Hosté zatím pokračují v nevýrazném výkonu ze soboty a rozhodně nejsou lepším týmem. Nezměnil to ani gól Lucase Digneho, který se za hostující tým trefil po půl třiceti minutách hry.

45+2

45+1
    V nastaveném čase se zřejmě nic zásadního nestane. Ani jeden tým nechce udělat zbytečnou chybu.

45+1
    Rozhodčí dnešního zápasu nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45
    Dunne si skvěle pohlídal náběh hostujícího útočníka a radši pro jistotu zvolil odkop do bezpečí. Everton bude vhazovat.

44
    Nepřesnosti se množí na obou stranách hrací plochy. Ani jeden tým si teď míče neužije moc dlouho.

43
    Domácí brankář se protáhnul odkopem od branky a po chvilce si to zopakuje znovu.

42
    Austin mohl přidat svoji třetí branku v zápase po další přihrávce Willocka, ale jeho zakončení bylo zablokované.

41
    Everton se nadechuje k poslednímu tlaku v prvním poločase. QPR sice napadá jejich rozehrávku, ale bez úspěchu.

40
    Austin si skvěle pohrál s dvěma obránci a ještě poté přidal krásné a hlavně přesné přenesení hry na druhou stranu hřiště.

39
    Godfrey se s míčem příliš nemazal a vystřelil. Jeho střela ohrozila více rohový praporek než samotného brankáře.

38
    Everton opravdu nezažívá povedené dny, protože ani v tomto zápase nepatří mezi lepší tým na hrací ploše.

37
    Konec prvního poločase se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo střelcům zvlhnul střelecký prach?

36
    Už to mohlo být o dvě branky, ale tentokrát se vyznamenal hostující brankář. Ten míč vyrazil do bezpečí.
    35. AUSTIN - 2:1

35
    QPR právě vstřelili branku!
    Parádní centr z pravé strany od Chaire, který svým centrem našel hlavičku CHARLIEHO AUSTINA. Ten přeskočil všechny obránce a přidal svůj druhý gól v zápase. Vyrovnaný stav tedy netrval dlouho, QPR jde opět do vedení – 2:1.

34
    QPR se nevzdává a opět se vrhá do útoku. Tentokrát budou domácí vhazovat na pravé straně.
    30. DIGNE - 1:1

30
    Další krásná fotbalová akce. Andros Towsend našel svou přihrávkou rozběhnutého LUCASE DIGNEHO, který si narámně naběhnul za obranu, kde svůj náběh zakončil střelou na přední tyč. Brankář na míč nedosáhnul, začínáme od začátku – 1:1.

29
    Tutovka pro Iwobiho, ale ten nechal vyniknout domácí brankáře, který ho spektakulárně vychytal.

29
    Barbet si na přední tyči skvěle naskočil na centr z rohového kopu, ale hlavička skončila opět vysoko nad brankou.

28
    Domácí tým opět získal výhodu rohového kopu, QPR cítí šanci přidat svůj druhý gól v zápase.

27
    Willock našel svým centrem hlavu Austina, ale ten svou hlavičku nasměroval mimo hostující branku.

26
    Hráči QPR jdou po delší době opět na míč. Everton jim trochu i napomohl, jelikož se zatáhnul na vlastní polovinu.

25
    Máme za sebou další střelecký pokus hostujících hráčů, který ani v tomto případě nedokázal ohrozit branku.

24
    Gomes se musel omluvit svým spoluhráčům, jelikož jeho střela neměla pořádné parametry k ohrožení domácí branky.

23
    Když už se Everton dostane do zajímavé šance, tak to s největší pravděpodobností skončí u skvělého brankáře.

22
    Digne měl k dispozici autové vhazování, ale v jednu chvíli neměl komu by mohl přihrát.

21
    Austin si pomohl nedovoleným zákrokem a byl mu odpískán útočný faul v pokutovém území.

20
    QPR skvěle drží míč na svých kopačkách a soupeř zatím nemá příliš šancí zvrátit toto utkání.
    18. AUSTIN - 1:0

18
    Tak tohle byla nádherná útočná akce v podání domácích hráčů, na jejímž konci byl CHARLIE AUSTIN, který se dostal k odraženému míči a hlavičkou ho poslal do branky. Domácí se tedy překvapivě ujímá vedení – 1:0.

17
    Exekuce se ujal Gomes, ale ten svým centrem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Jeho centr byl nepřesný.

16
    Everton se postupnou kombinací dostal na dostřel domácí branky, ale zavděk prozatím musí vzít výhodou rohového kopu.

15
    Dnešní utkání zatím ale postrádá nějaké vyšší tempo. Nezměnil to ani pronikající Iwobi.

12
    Adomah je sice rychlý hráč, ale na tohle neměl ani on nárok. Míč utekl do zámezí. Rozhodčí bude odkopávat od branky.

11
    První velká šance pro hostující Everton! Iwobi našel skvělou přihrávkou mladíka Gordona, který nechal vyniknout domácího brankáře.

10
    Domácí tým měl k dispozici rohový kop, který sice na poprvé nebyl využitý, ale z následné akce se domácí dostali ke střele.

9
    Domácí fanoušci se začínají probouzet a tlačí svůj tým do ofenzívy. Everton musí být připraven na všechno.

8
    Willock napřáhnul k zajímavé střele. Ta se ovšem k hostujícímu brankáři nedostala, byla zablokována.

7
    Davies se stal obětí nedovoleného zákroku, který ale rozhodčí neviděl a nechává hru pokračovat.

6
    Dickie utekl míč do autu, Everton si aspoň na malou chvíli bude moct užít si míče, který uvedou zpět do hry svým autovým vhazováním.

5
    Zatím sledujeme velmi překvapivý obraz hry. Domácí tým je aktivnějším týmem a drží míč na svých kopačkách.

3
    Godfrey rychle rozehrál na rozběhnutého Gordona, ale ten míč nestihnul na hrací ploše. Dieng bude odkopávat od své branky.

2
    První útok má za sebou i londýnský tým, ale ten zrovna nedopadnul jak by si všichni na Loftus Road představovali.

1
    Hostující tým na nic nečeká a ihned po úvodním výkopu se vrhá na útočnou polovinu svého soupeře.

1

Před začátkem utkání se držela minuta ticha za legendárního hráče Albionu, Jimmyho Greavese.

Queens Park Rangers: Dieng – Dickie, Dunne, Barbet – Adomah, Ball, Dozzell, McCallum – Chair – Austin, Willock
    Náhradníci: Walsh – Amos, Duke-McKenna, Dykes, A. Gray, Kakay, Thomas

Everton FC: Begović – Godfrey, Holgate, Kenny, Digne – Townsend, Davies, Gomes, Iwobi – Gordon – Rondón

Everton FC

Everton, který hraje nepřetržitě v Premier League, tak odstartoval sezónu nadmíru povedeným způsobem. Nový trenér v podobě Rafy Benítez naordinoval skvělou taktiku, která v úvodu nového ročníku přinesla své ovoce. Everton neprohrál v úvodních čtyřech kolech, kdy si připsal deset bodů. Porážka přišla až v posledním kole na půdě Aston Villy, která tento tým naprosto přejela.

24. srpna 2021 (2. kolo) | Huddersfield – Everton 1:2

Londýnský celek hraje už svou sedmou sezónu ve druhé nejvyšší soutěži. Letos začal parádně, když v srpnu nepoznal pocit porážky. Všechno to zlomila reprezentační přestávka. QPR si připsalo ve třech zápasech pouze jediný bod a spadlo na průběžné osmé místo.

24. srpna 2021 (2. kolo) | QPR – Oxford Utd 2:0

Hezký úterní večer přeji všem fanouškům anglického fotbalu. Ligový pohár má na programu své třetí hrací kolo a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenosu zase podíváme na duel QPR, které na svém hřišti přivítá výběr Evertonu. Moje maličkost vám přeje u sledování tohoto zápasu příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.