Chabarovsk – Riga 3:2 (3:2 po s.n.) | Vladivostok – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 4:3 (kon.)
Kunlun – Viťaz 4:2 (kon.)
po s.n. (3:2)
Amur Chabarovsk
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Dinamo Riga
Sobota 02.10.2021, 09:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Amur Chabarovsk a Dinamo Riga.

Dinamo Riga odehrálo 12 zápasů s bilancí 4-0-1-7 a získalo 9 bodů. V tabulce Západní konference je na předposlední jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů se týmů nedaří, vyhrál jediný a celkem získal čtyři body. Poradil si se Soči 2:1 a v prodloužení nestačil na Čerepovec 1:2.

Amur Chabarovsk odehrál 12 zápasů s bilancí 2-1-18 a získal 7 bodů. V tabulce Východní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů získal pět bodů. Poradil si s Kunlunem 2:0 a v prodloužení s Novgorodem 4:3. Nestačil na Petrohrad 1:5, Viťaz 1:4 a Dynamo Minsk 1:2.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 27. února 2021 v Rize bez přítomnosti fanoušků a hostující Amur vyhrál 3:2 v prodloužení, tehdy rozhodl Polunin.

Lukáš Radil (Dinamo) 12 zápasů, 0+4, 4 body

Patrik Bartošák a Rudolf Červení jsou zranění a do zápasu nezasáhnou.

Amur Chabarovsk: Alikin (Jevgrafov, Lozebnikov) – D. Mašín, Aljajev, Jordán, S. Těreščenko, V. Vasiljev, R. Pedan, Byčkov – A. Gorškov, Nikolišin, V. Butuzov – Tomášek, Galuzin, Šarov – Lenc, Zyrjanov, Archipov – Železkov, A. Kuzněcov.

Dinamo Riga: Mattsson (Machovský, Vitols) – Freibergs, Cibulskis, Scarlett, Gormley, Sotnieks, Ozolš – Radil, L. Darzinš, Jelisejevs – E. Poirier, Shinkaruk, Tiivola – Meija, J. Karjalainen, Berzinš – Švanenbergs, Skvorcovs.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Bessenjov, Judin.

00:01

00:07
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Digy.

01:20
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, následně hosté znovu špatně rozehráli.

01:43
    Kristaps Zile čeká na dostřídání spoluhráčů, a tak rozehrával od své branky, Dominik Mašín se však dobře vrátil a nenechal soupeře vypálit.

02:14
    Dmitrij Archipov se dostal do ofsajdu, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

04:01
    Nikolajs Jelisejevs pálil od modré čáry, jeho rána ale byla zblokovaná před brankou.

04:32
    Mnoho šancí jsme zatím v tomto zápase neviděli.

04:59
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Archipov – 2 min., hákování).

06:24
    Jere Karjalainen si sjel z druhé vlny před branku, dostal puk a rychle vypálil. Jeho pokus kryje připravený Jevgenij Alikin. Bude se vhazovat.

06:46
    Tato přesilovka se vůbec nedaří podle představ Rize.

06:59

07:06
    Ani jednu velkou šanci si hostující celek vypracovat nedokázal.

09:40
    Tři minuty se nyní hraje bez přerušení, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Alexandr Kuzněcov nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing, a šel střídat.

10:36
    Brankář Dinama rozehrává od své branky, následně to zkoušel Peter Tiivola, ale neuspěl.

10:58
    Komerční přestávka.

11:06
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Na úvodní branku v tomto zápase čekáme.

11:23
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Sergej Těreščenko – 2 min., podrážení).

11:40
    Lukáš Radil kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

12:13
    Peter Tiivola se s týmem usadil v útočném pásmu, následovala rána od modré čáry, která nebyla přesná.

13:02
    Chabarovsk vyhazuje přes všechny čáry, sledujeme nepříliš povedenou přesilovku.

13:23

13:47
    Gunars Skvorcovs se dostal do útočného pásma, ale jeho rána byla zblokovaná soupeřem. Ivan Nikolišin si připsal dobrý obranný zákrok.

14:10

14:26
    Domácí celek se brání aktivní hře soupeře, zatím ale na nějakou výraznější šanci čekáme.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme aktivní hru Rigy.

15:47
    Alexandr Šarov nahodil kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráči byli v souboji o něj méně úspěšní.

16:37
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí se sice po delší době dostali do útočného pásma, ale na nějakou šanci čekají.

18:25
    Buly se vhazovalo v útočném pásmu domácích, ale do výraznější šance se Amur dostat nedokázal.

18:44
    Ivan Nikolišin to zkoušel individuálně, ale do šance se dostat nedokázal.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:20
    Alexandr Gorškov se dostal do útoku a rychlé jeho zakončení končí na brankové konstrukci. Nechybělo mnoho a měli jsme tu úvodní branku zápasu.

20:10
    Oskars Cibulskis rozehrává od své branky, sledujeme však nepřesnou rozehrávku, a tak budou mít možnost domácí vhazování v útočném pásmu.

20:47
    Ivan Nikolišin se z ničeho nic dostal v útočném pásmu k puku, jeho ránu vyrazil brankář nad.

21:05
    Sergej Těreščenko pokračoval v útočné akci, udržel ještě útočné pásmo, ale následné zakončení z velké dálky bylo hodně nepovedené.

21:30
    Johan Mattsson rozehrává od své branky, následně měl puk obránce Brandon Gormley. Ten rychle dostal hru do útočného pásma.

22:33
    Daniels Berzinš byl volná před brankou, ale spoluhráči k němu puk nedostali. Defenziva Chabarovsku si dokázala poradit.

23:25
    Přes tři minuty se nepřerušovalo, sledujeme plynulou pasáž hry.

23:43
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Možná poněkud překvapivě se domácí hokejisté dostávají do vedení, po rychlé akci se prosazuje ránou bez přípravy do horní části branky ALEXANDR GORŠKOV. Asistence: Ivan Nikolišin.

24:40
    Reece Scarlett rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, Vladimir Galuzin dobře napadal, ale do zakončení se nedostal.

25:21
    Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé akci získal puk před brankou ROMAN LJUBIMOV. Brankář ležel na ledě a vedle jeho betonu poslal puk do branky. Asistence: Alexandr Kuzněcov a David Tomášek.
    25:21 Roman LJUBIMOV - 2:0

25:47

26:19
    Riga právě vstřelila branku!
    Krásná rána a je sníženo. Tvrdou ránou od modré čáry prostřelil hradbu těl před brankou KRISTAPS ZILE.
    26:19 Kristaps ZILE - 2:1

27:37
    Gints Meija byl volný před brankou, ale jeho rána o malý kousek minula cíl. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.

28:44
    Hra je nyní přerušena, po sérii gólu se hra výrazně uklidnila, mnoho šancí momentálně k vidění není.

29:14
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Reece Scarlett – 2 min., vražení na hrazení).

29:21
    Přesilovku si nyní zahraje také domácí celek.

29:50
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

30:20
    Hostující celek vyhodil přes všechny čáry, následně se domácí rychle do útoku dostali.

31:10
    Špatný přechod domácích do útočného pásma, píská se ofsajd.

34:26
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

36:30
    Janis Švanenbergs rozehrává od své branky, ale jeho tým přišel o útočného pásma.

37:17
    Sergej Těreščenko pálil od modré čáry, ale jeho rána byla před brankou zblokovaná.

38:00
    Emile Poirier se propracoval do útočného pásma,ale jeho rána končí v moci brankáře Amuru.

38:03
    Dvě minuty zbývají do konce druhé třetiny.

38:22
    Jeden z hráčů Amuru se propracoval do zakončení, ale minul branku.

39:20
    Emile Poirier to zkoušel individuálně, ale nedokázal nic vymyslet. Obrana k němu rychle přistoupila.

40:00

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině, domácí si vypracovali dvoubrankové vedení, ale hostům se podařilo snížit.

40:01

40:17
    Utkání pokračuje dál, sledujeme úvod třetí třetiny.

40:53
    Roman Ljubimov a Vladimir Galuzin se dostali do útočného pásma, druhý jmenovaný se dostal do zakončení, jeho pokus kryje hostující brankář.

41:16
    Ruslan Pedan to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

41:48
    Patriks Ozolš se dostal do střelecké pozice, jeho ránu kryje Jevgenij Alikin. Buly před jeho brankou.

42:18
    Vladimir Galuzin a Radan Lenc zkoušeli něco vymyslet v útočném pásmu, ale nedokázali nic vymyslet.

43:10
    Gunars Skvorcovs vybojoval útočného pásmo, hostující celek hraje aktivně.

Reece Scarlett rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

45:27

45:58
    Je vyrovnáno, Lukáš Radil rychlou přihrávkou vyslal do šance spoluhráče, tím byl NIKOLAJS JELISEJEVS.Jeho zakončení bylo přesné, gólman na puk nedosáhl. Asistence: Lukáš Radil.
    45:58 Nikolajs JELISEJEVS - 2:2

48:12
    Reece Scarlett rozehrával od své branky, následně jeho tým se do střelecké pozice nedostal.

49:47
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení.

50:16
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině.

50:50
    Reece Scarlett kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale do zakončení se dostat nedokázal.

51:10
    Dinamo hraje aktivněji, sledujeme dobrou hru hostů.

51:44
    Jevgenij Alikin kryje kotouč po velké šanci soupeře. Komerční přestávka.

51:47
    Edgars Kulda kombinoval se spoluhráči, dostal se do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná.

52:19
    Dvě dobré pozice, měli domácí, ale branku Rigy nedokázali výrazněji ohrozit. První rána byla zblokovaná, druhá byla nepřesná.

52:47
    Ivan Nikolišin rozehrává od své branky, ale neměl komu, a tak snahu o rychlou akci zpomalil.

53:47
    Na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme. Mnoho šancí k vidění není.

55:05
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav zápasu je momentálně vyrovnaný, uvidíme, zda se rozhodně ve třetí třetině, nebo uvidíme extra hokej.

56:45
    Chabarovsk se nyní dostal do útočného pásma, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

57:20
    Emile Poirier dostal kotouč do útočného pásma, Lukáš Radil pokračoval v akci, ale vypálit nedokázal.

57:36
    Radan Lenc se dostal do ofsajdu, hra je přerušená.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:34
    Domácí celek hraje aktivně, tvrdou ránu vyslal Arťom Aljajev. Johan Mattsson kryje puk a hra je přerušená.

59:40
    Vladimir Butuzov ani Alexandr Gorškov nedokázali proměnit své velké šance.

60:00

60:01

60:15
    Domácí začali prodloužení aktivně, rychle se dostali do útočného pásma. Rána brankáři propadla, ale obrana nedopustila dorážku.

60:47
    Jeden z hráčů Rigy minul branku. Puk končí vedle.

61:08
    Postavení mimo hru překazilo akci Rigy. Buly ve středním pásmu.

62:25
    Domácí celek rozehrává od své branky, Lukáš Radil zakončoval individuální akci, ale trefit se nedokázal.

63:08
    Mnoho šancí jsme zatím v prodloužení neviděli.

Tak pozor, situaci bude posuzovat video.

63:48
    Alexandr Gorškov sice kotouč do branky dostal, ale předcházel tomu ofsajd. Buly ve středním pásmu.
    63:48 Neuznaný gól.

64:00
    Oznámena poslední minuta prodloužení.

64:50
    Jere Karjalainen mohl rozhodnout, ale minul branku.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Drama nekončí, uvidíme nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jere KARJALAINEN neproměňuje. Trefil jen brankáře.
    Jere KARJALAINEN

1. série
    0:0
    Roman LJUBIMOV neproměňuje. Neuspěl blafákem.
    Roman LJUBIMOV

2. série
    0:1
    Nikolajs JELISEJEVS proměňuje. Uspěl mezi betony.
    Nikolajs JELISEJEVS

2. série
    0:1
    David TOMÁŠEK neproměňuje. Nezakončil, puk mu ujel.
    David TOMÁŠEK

3. série
    0:2
    Lauris DARZINŠ proměňuje. Rychlou střelou mezi betony uspěl.
    Lauris DARZINŠ

3. série
    1:2
    Radan LENC proměňuje. Uspěl mezi betony.
    Radan LENC

4. série
    1:2
    Emile POIRIER neproměňuje. Trefil brankáře.
    Emile POIRIER

4. série
    1:2
    Alexandr GORŠKOV neproměňuje. Blafák nedotáhl.
    Alexandr GORŠKOV

5. série
    1:2
    Gints MEIJA neproměňuje. Trefil jen střed branky.
    Gints MEIJA

5. série
    2:2
    Vladimir GALUZIN proměňuje. Rychlou ránou uspěl.
    Vladimir GALUZIN

6. série
    3:2
    Radan LENC proměňuje. Trefil se do horní části branky.
    Radan LENC

6. série
    3:2
    Nikolajs JELISEJEVS neproměňuje.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Amur Chabarovsk.

Lukáš Radil (Dinamo) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:43

Amur Chabarovsk se v tomto zápase dostal do dvoubrankového vedení, ale hosté dokázali vyrovnat. Utkání dospělo až do nájezdů, v nichž se z výhry radovali domácí hokejisté. (12:03:26)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. A. Gorškov (Nikolišin), 26. Ljubimov (A. Kuzněcov, Tomášek), rozh. náj. Lenc – 27. Zile, 46. Jelisejevs (Radil)