Opava – SHK Hodonín 1:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 4:5 (po pr.) | Hronov – Letňany 3:0 (kon.)
Dvůr Králové n. L. – Bílina 8:1 (kon.) | Cheb – Havlíčkův Brod 1:3 (kon.) | Písek – Klatovy 8:4 (kon.)
Příbram – Kobra 6:4 (kon.) | Mostečtí Lvi – Nová Paka 12:1 (kon.) | Kometa Brno B – Kopřivnice 3:4 (po pr.)
Vel. Meziříčí – Nový Jičín 2:4 (kon.) | Děčín – Jablonec n/N 0:5 (kon.) | Tábor – Řisuty 7:2 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:5 (1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 02.10.2021, 17:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 5. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:55:50)

Naprosto nemyslitelné ještě dvě minuty před koncem utkání se stalo skutečností. Žďár i přes dvoubrankový deficit nakonec dokázal dorovnat stav utkání šest sekund před koncem a v prodloužení celý obrat dokonat zásluhou Marka Prokše, který Plamenům vystřelil bonusový bod navíc.

61:46
    Žďár právě vstřelil branku!
    Plameny dokonávají obrat v dnešním utkání brankou v prodloužení! MAREK PROKŠ se z ničeho nic dostal k puku před brankou a pohotovu ranou jej poslat na vzdálenější tyč za záda Slováka! Asistence: Martin Gregar a David Váňa.

61:39
    Hosté prozatím nepůjčují domácím kotouč a velmi sebevědomě s ním prostupují znovu do útočné třetiny.

60:46
    Ve hře tři na tři se jako první ujali puku hosté a ihned jej zavezli do útočného pásma, kde jej díky skvělému pohybu prozatím i drží.

60:01

Divoká třetí perioda nakonec vyzněla s velkým štěstím šťastněji pro hosty ze Žďáru, kteří v posledních dvou minutách dokázali vyrovnat dvěmi brankami stav utkání a poslali jej do prodloužení.

60:00

59:54
    DAVID ČERMÁK vyrovnává stav utkání šest sekund před koncem třetí periody! Po skrumáži před Slovákem projevil největší důraz a dotlačil silou vůle puk za brankáře Slováka! Asistence: Jan Wasserbauer.

59:26
    Plameny mačkají Valachy v jejich pásmu, nedaří se jim však dostat ke střeleckému pokusu, kterým by ohrozili brankáře Slováka.

58:41
    Oddechový čas pro hosty.

58:41
    Plameny přece jenom dramatizují koncovku utkání! DAVID VÁŇA i s velkým štěstím doklepl puk za bezmocného Slováka. Na Bobří hrázi nás čeká ještě veliké drama. Asistence: Jan Wasserbauer.

58:28
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Vávra – 2+2 min, vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Pořický – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

58:26
    Valašské Meziříčí hraje v plném počtu.

58:01
    Pokus o rychlý přechod modré čářy zastavuje čárový sudí, který spatřil postavení mimo hru v podání hostí.

57:27
    Bobři podruhé v oslabení vyhazují a stíhají prostřídat kompletní obrannou formaci. Plamenům se čas na možnost bodového zisku začíná čím dál více krátit.

56:26
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Goiš – 2 min., podrážení).

55:46
    Plameny docílili své třetí branky v utkání, pro kopnutí nohou ji ale hlavní rozhodčí nemohl uznat!

55:29
    Plameny zavřely domácí v jejich pásmu a Gregar hledal nahozením od modré své spoluhráče, svižný kotouč ale viděl Slovák od po celou dobu jeho letu a bez větších potíží jej udržel ve své brankářské výstroji.

54:46
    Vávra našel skvělou žabičkou rozjetého Podešvu v útočném pásmu, druhý jmenovaný poté vyzkoušel blafák na vzdálenější tyč, který brankář Sláma i se štěstím přečetl a ujal se puku do své moci.

54:06
    Za Slámou zvonila tyč po nahození Janoty od modré! Bobři zůstávají v držení puku.

53:42
    Brankář Sláma raději přikryl puk klouzající se nenápadně před jeho brankovištěm pod svoji lapačku, vhazovat se bude jeho pravé ruce.

52:38
    Valašská první letka hrající dnes ve skvělé formě znovu zavřely Plameny v jejich pásmu a dostala se k několika dobrým šancím, skóre však i přesto nadále zůstává nezměněno.

51:44
    Jejich následnou útočnou akci zastavuje ofsajdové postavení.

51:23
    Po několika vteřinách souboje o kotouč u mantinelu se jej zmocnili hosté ze Žďáru a uklidňují hru za svou brankou.

50:19
    Skvělá akce první útočné formace Valachů nakonec vedla ke dvěma nebezpečným pokusům, i s tím druhým z hole Podešvy si brankář Sláma poradil a přerušil hru.

49:17
    Nyní se přece jenom role prohodili a jsou to hosté z Vysočiny, kdo si vyměňuje puk v útočném pásmu.

48:35
    Valaši nadále drží svého soupeře pod tlakem. Žďáru se vůbec nedaří zmocnit se kotouče, natož se s ním dostat do útočné třetiny.

47:32
    Únik dva proti jednomu se nakonec Pořický rozhodl řešit střelou mezi betony Slámy, ten je však stihl včas sevřít a zastavil tak puk v cestě za jeho záda.

47:02

46:48
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    TOMÁŠ VÁVRA vypíchl kotouč soupeři na modré čáře a v oslabení po bleskovém samostatném úniku a bekhendovém blafáku jako z učebnice posílá Bobry znovu do dvoubrankového vedení! Bez asistence.

46:19
    Až nyní se Plameny dostávají do útočné třetiny a začínají tvořit.

45:50
    Bobři se prozatím i přes oslabení drží v útočném pásmu a spoří cenné vteřinky.

45:02
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Podešva – 2 min., vysoká hůl).

44:19
    Hra je v posledních momentech rozkouskovaná a ani jednomu z týmů se nedaří dostat do útočné třetiny.

43:45
    Valaši pouze vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Slováka.

42:49
    Po tlaku hostí se v útočném pásmu usadila i letka Bobrů, Finsterle se přitom dostal do dobré šance, z ostrého úhlu ale jeho ránu Sláma zneškodnil.

41:42
    Hostům po brzké brance narostla křídla a mačkají domácí v jejich pásmu, porzatím se jim však nedaří dostat ke slibnějšímu střeleckému pokusu.

40:34
    Plameny se zkraje třetí třetiny přibližují na rozdíl jediné branky! DAVID VÁŇA trefil od modré i s velkým štěstím za pomocí tyče naprosto milimetrově růžek Slovákovy svatyně a nedal mu šanci zasáhnout. Asistence: David Čermák a Dominik Adam.

40:21
    Podešva se snažil pohotově dorážet puk v brankovišti po dobré střele Janoty od modré, brankář Sláma jej ale nakonec přece jen přikryl svou lapačkou a přerušil hru.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:31.

Druhá třetina potvrdila skvělé tempo nastavené v první třetině a diváci na Valašsku se v ní dočkali hned třech branek. Bobři se nejprve dostali do tříbrankového vedení zásluhou Martina Podešvy a Jana Křivohlávka, naději pro Žďár v tomhle utkání ale čtyři minuty před koncem prostřední části vystřelil Jan Wasserbauer.

40:00

39:19
    Puk se ocitl na střídačce hostí, vhazovat se bude v obranném pásmu Valachů.

38:38
    Kuchařík ukázal šikovné ruce a mazaným prohozením soupeře na modré čáře se dostal až do výborné střelecké pozice, Sláma jeho ránu z prostoru pro vhazování vyrazil jen tak tak do rohu kluziště.

37:18
    První útočný formace Valachů dnes způsobuje soupeři nemalé potíže. Zejména dvojice Podešva – Goiš si znovu vypracovala skvělou příležitosti a druhý jmenovaný pálil nikým nebráněn před Slámou, netrefil však prostor tří tyčí a u puku jsou Plameny ze Žďáru.

36:02
    JAN WASSERBAUER přece jenom vykřesává pro svůj tým naději na bodový zisk z dnešního utkání! Po výborné práci Bureše našel cestu pro kotouč za Slovákova záda přesnou ranou z mezikruží. Asistence: Lukáš Bureš.

34:46
    Neuvěřitelný tlak Valachů! Bobři v posledních vteřinách trefili hned dvě tyčky, navíc nedokázali dorazit skákající kotouč v brankovišti soupeře do prázdné klece.

33:52
    Vávra dostal od Podešvy milimetrový pas před branku, nikým nehlídán ale trefil pouze připraveného brankáře Slámu!

33:12
    Další útočné snahy Plamenů zastavuje ofsajdové postavení.

32:38
    Bureš z první pohotově tečoval na zadní tyč, pozorný výstřel Slovákova betonu ale zamezil kotouči v cestě za jeho záda.

32:10
    Bobři využívají početní výhody a jdou do tříbrankového trháku! JAN KŘIVOHLÁVEK využil pochybení brankáře Slámy, který nedokázal zachytit puk ve svém branovišti a důrazný snajpr Valachů jej protlačil za jeho záda. Bez asistence.

31:43
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Bureš – 2 min., sekání).

30:32
    Stodůlka nastartoval motory ve svých bruslích a donutil rychlým dobruslením brankáře Slámu schovat kotouč pod lapačkou. Domácí tak mají výhodu vhazování v útočném pásmu.

30:09
    Valaši se ale sami připravují o dobrý tlak zbytečným zakázaným uvolněním.

29:36
    Bobři zavřeli soupeře v jeho pásmu a i díky rychlé výměně puku mačkají Plameny v jejich pásu. Brankář Sláma prozatím svůj tým drží i přes pár slibných šancí domácích.

28:38
    Dnes na hostující straně velmi aktivní Bureš si znovu našel puk v útočném pásmu, neměl jej však komu předat a jeho rána přes obránce nenadělala Slovákovi příliš starostí.

28:00
    Na druhé straně se snažil překvapit Slámu vybruslením zpoza brány Křivohlávek a snažil se puk po ledě poslat na vzdálenější tyč, brankář hostí byl ale pozorný.

27:01
    Nepříjemný závar v brankovišti domácích nakonec Plameny nedokázaly využít i přesto, že se puk odrazil hned dvakrát příhodně na jejich hole a brankář Slovák byl pár chvil v nepřirozené brankářské pozici v leže na ledové ploše.

26:30
    Bobři se ihned po vhazování v útočném pásmu dostali z hole Goiše ke střele z prostoru pro vhazování, rána útočníka domácích ale našla místo ve výstroji připraveného Slámy.

26:13
    Štola jemnou žabičkou nahodil puk za branku Slováka a sám si puk dobruslil, bez podpory spoluhráčů ale neměl příliš nadějí na jeho udržení a vytvoření jakékoliv šance pro svůj tým.

25:10
    Oba týmy hrají v plném počtu.

24:29
    Finsterle vyslal tvrdou dělovku směrem na Slámu, jeho mířidla ale poslala černou gumu mimo prostor tří tyčí.

23:49
    Hosté se v úvodu hry čtyři na čtyři ujali puku v útočném pásmu, přes pozornou obranu Bobrů se ale nedostali do žádné šance.

23:10
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Vavřík – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Štěpánek – 2 min., držení).

22:50
    Nepřesná rozehrávka Bobrů končí až na zakázaném uvolnění. Žďár má tak k dispozici vhazování v útočné třetiny proti unavené obraně.

21:39
    Plameny se snaží ihned o snížení skóre, brankář Slovák je ale pozorný a nehodlá jakékoliv drama připustit.

20:42
    Bobři se ihned na začátku druhé třetiny ujímají dvoubrankového vedení! MARTIN PODEŠVA předvedl svoji zkušenost a přesně mířenou ranou v těžké pozici překonal zblízka Slámu podruhé v utkání. Asistence: Tomáš Vávra a Jiří Goiš.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:44.

První periody nabídla ve Valašském Meziříčí svižný hokej z obou stran, z jediného gólu se na jejím konci radovali hokejisté Valachů po skvělém průniku Jakuba Pořického, jehož úžasné sólo zakončil nekompromisní ranou na zadní tyč David Kozubík.

Pokud se oběma týmům bude dařit držet nastavené tempo utkání, mají se diváci ve Valašském Meziříčí ve zbývajícím průběhu na co těšit.

20:00

19:32
    Bobři drží puk v útočné třetině a vypadá to, že hodlají v klidu dohrát první periodu bez obdržené branky.

18:55
    Plameny ale první obdržená branka příliš nesrazila a ihned se snaží o vyrovnání, obrana Valachů ale nepouští hosty do žádné nebezpečnější příležitosti.

17:30
    Skvělý průnik mezi trojící soupeřů v podání Pořického skvěle zakončil DAVID KOZUBÍK, který byl po přesném pasu v útočné třetině dělovkou na zadní tyč nedal Slámovi šanci zasáhnout. Nutno je ale vyzdvihnout především skvělou práci kapitána domácích, který měl na prvním gólu Valachů lví podíl. Asistence: Jakub Pořický a Tomáš Holiš.

16:22
    Vávra se snažil chytře protečovat puk ve středním pásmu na rozjetého Podešvu, tomu však v klíčový moment přeskočil neposedný puk hokejku a Bobři musí rozehrávat znovu od vlastní svatyně.

15:21
    Žďár zůstává na kotouči i po náznaku šance Bobrů a čeká na dostřídání celé své formace za vlastní bránou.

14:08
    Na druhé straně Kamas hledal hned dvojici spoluhráčů chytrým nahozením před brankovištěm, brankáři Slámovi ale pomohli vlastní obránci a odklili puk od bezpečí.

13:19
    Rozehrávka domácích obránců dnes prozatím moc nefunguje, Plameny se opět po zbytečné chybě dostávají do tlaku v útočném pásmu, ale stejně tak se znovu nedokáží dostat do slibnější příležitosti.

12:40
    Goiš se i díky svým šikovným rukám dostal do slibné příležitosti před brankáře Slámu, dobře mířený pokus ale i přes drobné komplikace brankář Sláma schoval do své moci.

12:18
    Bureš dostal dobrou přihrávku před prostorem pro vhazování a dobře mířenou střelou na zadní tyč donutil Slováka schoval puk do jeho pozorné lapačky. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu Valachů.

11:54
    A Plameny pouze vyhazují do útočné třetiny.

11:27
    Urbanec zavezl kotouč do útočné třetiny a odchází střídat, Bobři drží hosty v dobrém tlaku.

10:35
    Signalizované zakázané uvolnění stihl přerušit David Čermák, který byl u puku ze všech nejrychleji, nakonec to však Plamenům nebylo příliš platné, u kotouče jsou znovu domácí.

09:50
    Bobři se nyní usadili v útočném pásmu a zasypávají Slámu střelami ze všech úhlů, ten po zmatcích raději podržel puk v lapačce a přerušuje hru.

09:33
    Podešva dostal skvělou přihrávku ze středu do prostoru pro vhazování, na poslední chvíli před ním ale puk poskočil a snajpr Valachů ve skvělé pozici promáchl.

09:05

08:08
    Žďáru se nedaří dostat do útočné třetiny, puk nyní končí na střídačce Valachů a vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:38
    Bobři se poprvé v oslabení osvobozují a stíhají vystřídat kompletní obrannou čtveřici.

07:05
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Podešva – 2 min., hákování).

06:32
    Bobři si nerozuměli při rozehrávce a puk končí až na zakázaném uvolnění.

06:12
    Vavřík byl příliš netrpělivý při přechodu útočné modré čáry a vystavil se do ofsajdového postavení, které neuniklo pozornému oku čárového sudího.

05:17
    Pořický se sám dostal podél mantinelu až před brankáře Slámy, jeho střela z ostrého úhlu ale měla pramálo šancí na úspěch.

04:20
    Nepřesný pas Janoty do středního pásma zachytil Wasserbauer a ihned se svou útočnou formací vydal před Slováka, Bobři se ale velmi rychle zmocnili kotouče zpět do svého držení.

03:48
    I Valaši se nyní osmělují k prvním útočným pokusům, brankář Sláma je ale prozatím jistý a další pokus z prostoru pro vhazování bez potíží kryje.

03:18
    Mošnička se zmocnil kotouče ve středním pásmu a po rychlém přechodu do útočné třetiny se příliš dlouho nerozmýšlel, od mantinelu rychlou střelou vybojoval alespoň vhazování pro domácí před brankou Slámy.

02:28
    Plameny v prvních momentech duelu dominují utkání a mačkají Bobry v jejich pásmu, ani přes rychlé výměny puku se jim však nedaří prosadit k výraznějšímu ohrožení branky soupeře.

01:59
    Poprvé v utkání zastavuje útočné snažení ofsajdové postavení, ve kterém se ocitli útočníci Valašského Meziříčí.

01:37
    Marek Prokš dostal přesnou přihrávku do ideálního prostoru v mezikruží, nikým nehlídán ale napálil puk pouze do středu branky, kde stál připravený Slovák.

01:05
    Ďurkáč neadresoval Pořickému do středního pásma přesnou přihrávku a hosté se díky zaváhání soupeře dostali rychle od útočného pásma, z rychlé protiakce ale nevykouzlili nic nebezpečného.

00:44
    Brankář Slovák musel na druhé straně řešit nepříjemný závar před vlastní svatyní, nakonec ale i za pomocí spoluhráčů schoval kotouč v lapačce a přerušuje hru.

00:22
    Valaši se ihned v úvodních vteřinách vrhli do útočného pásma, k prvnímu střeleckému pokusu se však nedostali.

00:01

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Báchor (A), Janota, Vosátko, Ďurkáč, Kamas, Holiš, Mošnička – Podešva, Vávra (A), Goiš – Finsterle, Křivohlávek, Pořický (C) – Urbanec, Weintritt, Kozubík – Kuchařík, Vavřík, Andris – Stodůlka.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – J. Čermák, Lojek, Váňa, Macek, Pleva (C), Pražák, Půža – Adam, Gregar, Wasserbauer (A), D. Čermák, Kadleček, Štola, Prokš (A), Štěpánek, Bureš (A), Malenovský.

Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Kurtin.

Bobři po prvním povedeném domácím utkání odehráli dvě střetnutí na venkovních kluzištích, domů však žádný bodový zisk nedovezli. Minulou sobotu podlehli nováčkovi z Velkého Meziříčí, ve středu nestačili na kopřivnickou Tatru. Nové opory i očekávané opory mužstva doposud fungují podle očekávání, Tomáš Vávra má v tabulce již čtyři branky, bodově nezahálí také bývalý útočník Přerova Jiří Goiš nebo Lukáš Finsterle, v posledním střetnutí však dokázali Valaši vsítit pouze jeden gól a to z hokejky již zmiňovaného hrajícího asistenta trenéra.

Bobři nevstoupili do sezóny zrovna zdařile, o to větší hlad po bodech však budou mít v utkání právě se Žďárem nad Sázavou.

Hokejisté Žďáru nad Sázavou mají za sebou již čtyři odehraná utkání s bilancí dvou výher a stejným počtem proher, aktuálně tak okupují klidné páté místo ve středu tabulky. Plameny se se v poslední době potýkaly s početnou marodkou, nyní to však vypadá, že by se měly na Bobří hrázi představit v plné síle.

Mezi největší tahouny týmu z Vysočiny patří zkušený Jan Wasserbauer, který má na svém kontě sice jen jednu branku, na dalších sedm však nahrával. Pozor si defenziva soupeřů musí dávat také na Lukáše Bureše, který patří k dlouholetým oporám klubu. Poslední utkání odehrály Plameny s Velkým Meziříčí, které dokázaly jako první tým v letošní sezóně obrat o body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 18. Kozubík (Pořický, Holiš), 21. Podešva (Vávra, Goiš), 33. Křivohlávek, 47. Vávra – 37. Wasserbauer (Bureš), 41. Váňa (Čermák, Adam), 59. Váňa (Wasserbauer), 60. Čermák (Wasserbauer), 62. Prokš (Gregar, Váňa)