Kazaň – Minsk 3:4 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Soči – Ufa 0:3 (kon.)
Spartak Moskva – Magnitogorsk 0:4 (kon.)
SKA Petrohrad
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 05.10.2021, 18:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji všem krásný večer! (20:49:18)

Československá stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný z českých ani slovenských hráčů.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 22:21 (6:3, 11:4, 5:14)
    Zblokované střely – 11:9
    Vyhraná vhazování – 22:21
    Trestné minuty – 4:6
    Hity – 17:15

Hokejisté Petrohradu porazili Jaroslavl jediným gólem, který vstřelil v závěru druhé třetiny Marat Chusnutdinov Prvních čtyřicet minut to bylo hodně opatrné utkání. V závěrečné dvacetiminutovce pak Jaroslavl vrhla všechny síly dopředu, vytvořila si i šance, ale k vyrovnání to nevedlo. Prodloužení měl na holi pár sekund před koncem Boucher, po jehož dorážce do poloodkryté branky však SKA zachránili společnými silami bránící Cicjura a brankář Johansson. Ten dnes předvedl bezchybný výkon a druhým čistým kontem v řadě se zasadil o vítězství svého týmu.

59:55 Boucher měl v závěrečných sekundách na holi vyrovnání.

59:55
    Neuvěřitelné! Reid Boucher se v samotném závěru dostal před poloodkrytou brankou k dorážce, ovšem do kotouče mu stačil na poslední chvíli píchnout bránící Cicjura a o zbytek se postaral Lars Johansson, jenž natáhl levý beton k tyčce a zachránil Petrohradu výhru!

59:24
    Rafikov našel spoluhráče na levé straně útočného pásma, který z voleje netrefil branku.

58:56
    Po buly se puk odrazil na domácí střídačku. Situace s vhazováním v útočné třetině Lokomotivu se opakuje.

58:54
    Oddechový čas pro Lokomotiv.

58:46
    Hostující brankář odjel na střídačku. Jaroslavl to zkouší v šesti!

57:54
    Šance Jevgenije Ketova, který najížděl na hostující branku z levé strany. Trefil Pasquala do masky!

57:29
    Zakázané uvolnění Lokomotivu. Bude se vhazovat před Pasqualem, což vyhovuje Petrohradu.

57:10
    Hostům byla pískána přihrávka rukou. Budou tedy vykázáni z útočného pásma.

56:28
    Hostující nápor pokračuje. Petrohrad nyní vyhodil tak, aby se nepískal icing.

55:30
    Další zákrok Johanssona po střele Baranceva od modré. Dorážející Alexejev pak netrefil branku!

55:03
    Denis Alexejev střílel z osy hřiště po přihrávce Kraskovského. Branku ale netrefil. Jaroslavl je ve velkém tlaku.

54:16
    Po vyhraném buly pálil od modré čáry Alexej Marčenko. Johansson puk viděl na poslední chvíli a nakonec ho zády v brankovišti zalehl!