Nashville – Carolina 4:3 (kon.) | Florida – Tampa 2:4 (kon.) | Colorado – Dallas 4:2 (kon.)
Toronto – Ottawa 4:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Columbus – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
San Jose – Vegas 4:0 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:3 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 3:4 (1:2 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 10.10.2021, 01:08 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Noc ze soboty na neděli je poslední v rámci přípravných kempů a svou přípravu před novou sezonou NHL během ní zakončí také Columbus s Pittsburghem. Oba celky se v rámci přípravy utkají podruhé, první zápas 28. září vyhrál na ledě Tučňáků Columbus 3:0.

Pittsburgh může být se svou přípravou spokojen tak napůl. V doposud pěti odehraných zápasech se radoval ze tří výher z pěti zápasů, přičemž ale nehrál se zrovna těžkými soupeři a dvě výhry nad Buffalem a jedna nad Detroitem byly i s ohledem na ne zcela kompletní sestavy očekávané.

Columbus odehrál průměrnou přípravu s mnoha světlými okamžiky. Kromě Pittsburghu si totiž vyšlápl například i na St. Louis, a byť poslední duel v noci na sobotu prohráli Blue Jackets právě s Blues 3:7, jejich celková bilance činí prozatím čtyři výhry a tři porážky.

Prozatím není jisté, kteří hráči do generálky na novou sezonu naskočí, co se však týče českých hokejistů, v dresu Columbusu by si měl určitě zahrát Jakub Voráček. Tomu se prozatím ve třech odehraných zápasech povedlo dát dvě branky a přidat pět asistencí, což je parádní bilance.

V dresu Pittsburghu registrujeme dva české hráče. Na led by se mohl dostat Dominik Simon, který ve čtyřech zápasech zaznamenal celkem dvě branky. Radim Zohorna pak odehrál v přípravě tři utkání a zaznamenal jednu branku. Účast českých hráčů však zatím není potvrzena.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Tarasov) – Peeke, Bayreuther, Bean, Boqvist, Lehtonen, Gavrikov – Kuraly, Nyquist, Domi, Bjorkstrand, Laine, Sillinger, Jenner, Texier, Robinson, Činachov, Voráček, Roslovic

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Ruhwedel, Marino, Dumoulin, Pettersson, Friedman, Letang – Rodrigues, O'Connor, Boyle, Zucker, Rust, Lafferty, McGinn, Kapanen, Heinen, Simon, Blueger, Carter.

00:01

01:08
    Merzlikins v brance domácích si připisuje první zákrok. Sražená střela k němu doklouzala a lotyšský brankář raději chytil puk do lapačky.

02:25
    Hra je zatím plynulá. Do šance se tlačil Gavrikov, byl ale zblokován pittsburgským Petterssonem. Protiútok hostí končí postavením mimo hru.

03:44
    Rodrigues se prodral ke střele zpoza levého kruhu, Merzlikins kotouč vyráží. Zatímco hosté vyslali už třetí střelu na branku, Columbus zatím na přesný pokus čeká.

04:52
    Vhazovat se bude před brankou Jarryho. Blue Jackets stále čekají na první střelu mezi tři tyče.

06:12
    Texier vybojoval ve středním pásmu puk, šikovnou kličkou se procpal přes útočnou modrou a vyslal na levý beton hostujícího brankáře jedovatou střelu, kterou Jarry nakonec pokryl a přerušil hru. Komerční pauza.

06:33
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Parádní křižný pas vyslal od levého mantinelu Bean a našel v v pravém kruhu volného OLIVERA BJORKSTRANDA, jenž si puk v klidu zpracoval a posléze vyslal krásnou střelu pod horní tyč Jarryho branky. Asistence: Jake Bean, Gustav Nyquist.
    06:33 BJORKSTRAND - 1:0

06:59
    Postavení mimo hru zastavilo útok Pittsburghu.

07:23
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Boyle – 2 min., držení).

08:01
    Voráček kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu a hledá cestu směrem k nebezpečné střele na branku.

08:20
    Jenže ta nepřichází, naopak Pittsburgh se osvobodil.

09:02
    Jarry svým levým betonem vykopl střelu mířící zpoza kruhů. Columbus dál drží útočné pásmo.

09:15
    Tlak se sice stupňuje, ale přesilovka pomalu končí.

09:23

09:47
    Columbus dál držel útočné pásmo a hra byla přerušena až kvůli dalšímu vyloučení. To se mělo týkat Kuralyho za faul na brankáře, jenže pak byl právě Kuraly píchnut hokejkou Friedmana a rozhodčí nyní diskutují, jaký trest udělit hráči Pittsburghu.

09:47
    A Friedman míří do šatny, to vypadá na trest do konce utkání.

09:47
    Každopádně, Kuraly dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Kuraly pak obdržel kombinovaný trest 5+ trest do konce utkání za bodnutí. K tomu ještě Lafferty zezadu krosčekoval Kuralyho, za což dostal dvě minuty. Výsledkem je přesilovka Columbusu na pět minut.

10:50
    Jenner v levém kruhu dobře pálil na Jarryho, který ale zachoval ledový klid a kotouč vyráží.

11:15
    Hostům se povedlo dostat kotouč pryč ze svého pásma.

12:30
    Domácí dlouze kombinují v útočném pásmu, ale tolik potřebná střelba nyní nepřichází.

12:45
    Boqvist to nakonec zkusil od modré čáry, Jarryho však nepřekonal.

12:55
    Laine netrefil zpoza levého kruhu bránu, Pittsburghu se povedlo kotouč odpálit do bezpečí.

13:55
    Hraje se stále bez přerušení. Columbusu v útočné třetině chybí nápad, kterým by se prokombinoval do gólové šance.

14:09
    Sillingerova střela z levého kruhu nenadělala Jarrymu příliš vrásek na čele. Penguins zatím dlouhé oslabení zvládají dobře.

14:47
    Pittsburgh zvládl pětiminutové oslabení výborně. Hra nebyla vůbec přerušena, několikrát se hosté osvobodili a takřka nečelili tlaku v obranném pásmu.

15:16
    Stále se hraje bez přerušení. Petterssonův pokus byl mezi kruhy v pásmu Columbusu zblokován Peekem.

16:30
    Stále se hraje, hra stále nebyla přerušena.

17:05
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Přerušena byla až nyní a to po přesné střele CHADA RUHWEDELA! Ten si najel do levého kruhu, poslal svou střelu k levé tyči Merzlikinsovy branky, od níž se puk odrazil za brankovou čáru k pravému hornímu rohu a od sítě se odrazil zpět do kluziště. Krásná střela hostujícího útočníka. Asistence: Brock McGinn, Teddy Blueger.
    17:05 RUHWEDEL - 1:1

17:25
    Nechybělo mnoho a padl další gól! Hostující Rust však tentokrát neměl takovou mušku jako Ruhwedel a zastavila jej tyč.

18:21
    Komerční přestávka. Po ní si domácí zahrají přesilovku kvůli vyloučení Dumoulina, jenž se provinil hákováním.

19:09
    Laineho dělovka z levého kruhu se odráží od Jarryho zpět do kluziště. Columbus dál drží útočné pásmo.

19:28
    Už to neplatí. Hostům se povedlo dostat puk ze svého pásma pryč.

20:00

Úvodní třetina nabídla dvě krásné branky. První zaznamenal domácí Oliver Bjorkstrand, který otevřel skóre v 7. minutě, když poslal puk pod horní tyč. V 18. minutě pak vyrovnal hostující Chad Ruhwedel, jenž rovněž vypálil do horní poloviny klece a kotouč se mu od levé tyče odrazil do pravého horního rohu branky za brankovou čáru.

Další třetina začne přibližně v 01:59.

20:01

20:12
    Druhá třetina začala postavením mimo hru domácích.

20:21

20:35
    Laineho střelecký pokus z pravého kruhu byl zblokován autorem vyrovnávací branky Pittsburghu Ruhwedelem.

21:23
    To bekhendové zakončení Sillingera z podobné pozice prošlo, jenže Jarry kotouč úspěšně vyrazil.

23:10
    Columbus je zatím ve druhé třetině jasně aktivnější, Pittsburgh k ničemu nepouští a snaží se pálit ze všech možných pozic. Prozatím však neúspěšně. Domácí aktuálně vedou na střely 13-4.

24:21
    Přihrávka rukou vyhnala hostující tým z útočného pásma. Vhazuje se ve střední třetině.

25:17
    Rodriguesovu střelu už musel Merzlikins krýt a hru přerušit. První zákrok domácího gólmana ve druhé třetině.

25:38
    A záhy další. Tentokrát po ráně Petterssona od modré čáry. Znovu Merzlikins raději přerušuje hru.

27:17
    Hra byla přerušena kvůli zahrání puku vysokou holí ze strany domácích a bude se vhazovat ve středním pásmu. Předtím ale ještě komerční pauza.

27:47
    Marinova rána od modré čáry sice doputovala až k brance, ale odráží se od Merzlikinse zpět do hřiště.

28:38
    Jedno z mála zakázaných uvolnění, které bylo v tomto utkání zahráno. Dopouští se jej hosté a to krátce po nebezpečné střele Roslovica, kterou Jarry srazil do rohu.

29:21
    Jakub Voráček se ve svém pásmu dopustil hákování Zuckera a odchází pykat na dvě minuty.

30:10
    Blue Jackets vyhazují kotouč přes všechny čáry do bezpečí.

30:28
    Přechod Pittsburghu do útoku končí postavením mimo hru. Hosté to budou muset po vhazování zkoušet znovu.

30:35
    Povedlo se a mohou začít kombinovat.

31:03
    Nepřesná přihrávka zpoza branky znamená, že Pittsburgh opět přichází o útočné pásmo.

31:21

32:28
    Jarry se po delší době musel vytasit se zákrokem. S letícím pukem po střele Voráčka z pravého kruhu si ovšem poradil.

33:04
    Na druhé straně zachytil Merzlikins střílenou přihrávku a raději přerušuje hru. Komerční přestávka.

33:25
    SEAN KURALY přijal kotouč v levém kruhu, přibruslil si o pár kroků blíž k brance a střelou nad lapačku Jarryho vrací Columbus do vedení! Asistence: Eric Robinson, Vladislav Gavrikov.
    33:25 KURALY - 2:1

34:05
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Voráček – 2 min., podrážení).

34:45
    Ač se Pittsburgh snaží dostat do výhodné střelecké pozice, domácím se daří výborně krýt prostor a nepouštět soupeře do šancí.

35:27
    Carter se tlačil do zakončení, jenže byl zblokován Beanem před brankovištěm.

36:05

36:29
    Naopak šance na druhé straně ledu, do které se dostal navrátivší Voráček. Tomu se ale nepovedlo vyzrát na brankáře Jarryho.

36:59
    Zakázané uvolnění Pittsburghu a hra se vrátí před branku Jarryho.

37:27
    Ruhwedel vypálil od modré čáry směrem na Merzlikinse, jenž ale tuto střelu dokázal zachytit a hru přerušit. Merzlikinsovi to celkově v dnešním utkání dobře lepší, puky se od něj příliš neodráží.

38:25
    Další pokus Pittsburghu, Letang ovšem zpoza kruhů nepropálil bránícího Beana.

39:24
    Do zakončení se tlačil Voráček, jenž je dnes znovu hodně aktivní. Jarryho však střelou zpoza kruhů nepřekonal.

39:59
    V samém závěru si Jarry připsal hodně těžký zákrok proti střele Sillingera, jenž měl na hokejce třetí gól svého týmu, ale brankář Penguins své spoluhráče nyní hodně podržel!

40:00

Ve druhé třetině se povedlo Columbusu vrátit do vedení, když se ve 34. minutě prosadil Sean Kuraly. Celkově však nesledujeme zápas, ve kterém by na brankáře mířila nějaká kulometná palba. Spousta puků je sražena, spousta útoků končí bez střel a v této statistice po dvou třetinách vedou domácí 19-10.

Další třetina začne přibližně v 02:55.

40:01

40:41
    Penguins se dopouští dalšího ze zakázaných uvolnění. Ta se začínají na jejich straně od druhé třetiny kupit.

42:08
    Další z krásných střel pod horní tyč! Tentokrát se prezentoval přesnou muškou MAX DOMI, kterého uvolnil na středu před kruhy přiťuknutím Cole Sillinger a Domi vypálil z první mimo dosah brankáře Jarryho! Asistence: Cole Sillinger.
    42:08 DOMI - 3:1

42:37
    Lafferty zkusil štěstí, prodral se až k brance Merzlikinse, ale kontaktní gól vsítit nedokázal. Domácí brankář jej zastavil.

42:51
    Ani Boyle se zblízka nedokázal prosadit. Tentokrát Merzlikins přerušuje hru.

43:28
    Na druhé straně kluziště zkoušel štěstí Bean v levém kruhu, byl ovšem zblokován dobře bránícím Marinem.

44:00
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Pro změnu Zucker pálil od modré, ale jen do Merzlikinse.

45:20
    Hraje se delší úsek bez přerušení.

45:54
    Hru přerušil až zákrok Merzlikinse. Po něm se do sebe pustili Peeke a McGinn, jejich strkanici nakonec rozhodčí roztrhli a vylučovat nebudou.

47:30
    Poslední přípravný zápas Columbusu a Pittsburghu se pomalu chýlí do závěrečné desetiminutovky. Znovu se hraje delší úsek bez přerušení, tentokrát ale i bez šancí.

48:40
    Změnili to až domácí, kteří zrychlili v útočném pásmu hru, ale Bjorkstrand byl při jedné střele zblokován a druhá zamířila nad Jarryho branku. Odražený puk od zadního plexiskla nakonec brankář hostí ukrývá do lapačky a přerušuje hru. Komerční pauza.

48:50
    Sillinger se krátce po vhazování mýlil z prostoru před brankovištěm a míjí Jarryho branku.

50:22
    Výborná akce v podání BRYAN RUSTA! Hostující útočník si potáhl puk po levé straně, obešel seřazenou trojici bránících protihráčů a zatočil na střed před brankoviště. Využil při tom přesunu Merzlikinse a poslal mu šikovně puk mezi betony, díky čemuž snížil na 2:3! Bez asistence.
    50:22 RUST - 3:2

51:35
    Pittsburgh cítí šanci na vyrovnání. Kapanen to dvakrát zkusil ze střední vzdálenosti, v obou případech trefil jen Merzlikinse.

52:37
    A je vyrovnáno! TEDDY BLUEGER se dokázal prosadit střelou zpoza kruhů a utkání je opět otevřené! Asistencí se na této brance podílel i Dominik Simon. Asistence: Dominik Simon, Brock McGinn.
    52:37 BLUEGER - 3:3

53:35
    A Pittsburgh dál vytváří tlak na své soupeře. Ruhwedel míjí od modré čáry branku, Dumoulin byl zblokován bránícím Činachovem.

54:45
    Ke střele se nyní dostal Voráček, jehož bekhend z prostoru před brankovištěm na Jarryho nestačil.

55:05
    Komerční přestávka.

55:38
    Petterssonovu ránu od modré čáry dokázal Merzlikins zachytit a ukrýt ve své výstroji.

55:53
    Problémy pro Columbus. Bean fauloval McGinna vysokou holí, ve tváři hráče Pittsburghu se objevuje krev a to znamená dvojitý trest pro domácího hokejistu.

57:01
    Penguins zatím přesilovka tolik nevychází a naopak to byli domácí, kdo byli blízko gólu! Jenže Jennerův únik postrádal lepší zakončení, Jarry neměl s jeho kličkou příliš velké problémy a střelu vyráží betonem.

57:11
    A okamžitě obrovská šance Pittsburghu! Rodrigues se protlačil obranou až před brankoviště, jeho bekhendové zakončení však Merzlikins zastavil před brankovou čárou a rozhodčí, kteří následně ztratili puk z dohledu, hru přerušují.

57:50
    A je po přesilovce. Hostující Zucker se dopustil sekání a odchází na trestnou lavici.

58:31
    Jarry nic neriskuje a výpad Laineho řeší přerušením hry.

59:01
    Hraje se poslední minuta základní hrací doby. Utkání spěje k prodloužení, pokud se nepovede některému z týmů při hře ve čtyřech na obou stranách zaskórovat.

59:53
    Oba týmy jsou v plném počtu.

60:00

60:01

60:30
    Voráček se výtečně uvolnil v útočném pásmu od obránce soupeře, jenže ke své smůle skončil zády k brance. Pokusil se ještě rychle otočit a akci zakončit, ale Jarry jeho bekhend vyráží.

60:34
    Voráček mířil na střídačku, jeho spoluhráč však skočil na led brzo. To znamená vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

61:18
    Penguins využívají přesilovou hru a vítězí v generálce na novou sezonu! Mezlikins sice střelu z prostoru před brankovištěm vyrazil, ale k dorážce se přiřítil JASON ZUCKER, který dostal puk do sítě. Asistence: Jeff Carter, Kris Letang.
    61:18 ZUCKER - 3:4

Pittsburgh v generálce na novou sezonu NHL oplatil Columbusu necelé dva týdny starou porážku a otočil skóre dnešního zápasu z 1:3 na 4:3. Byť dvě třetiny byli jasně lepší domácí, kterým se povedl vstup i do závěrečné periody, Pittsburghu se povedlo v 51. a 53. minutě dvěma góly srovnat na 3:3 a v prodloužení Zucker využil přesilovou hru.

3. Max Domi (CBJ) 1+0

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (03:53:43)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 7. Bjorkstrand (Bean, Nyquist), 34. Kuraly (Robinson, Gavrikov), 43. Domi (Sillinger) – 18. Ruhwedel (McGinn, Blueger), 51. Rust, 53. Blueger (Simon, McGinn), 62. Zucker (Carter, Letang)

Rozhodčí: MacDougall, St. Pierre – Nansen, Smith

Diváci: 14771