Třinec – Liberec 7:3 (kon.) | Chomutov – Motor ČB 7:6 (4:3 po s.n.) | Zlín – Olomouc 4:2 (kon.)
Jihlava – Plzeň 2:4 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 0:6 (kon.) | HC Litvínov – Salzburg 7:0 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:3 (kon.) | Havířov – Mladá Boleslav 3:2 (3:0 po s.n.)
Slavia – K. Vary 3:4 (kon.)
po s.n. (3:0)
AZ Havířov
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 16.10.2021, 14:45 • Gascontrol Aréna, Havířov • DHL Extraliga juniorů • 11. kolo

V samostatných nájezdech byli jasně lepší havířovští, kteří proměnili 3 ze 4 pokusů. Hosté nepřekonali Nowaka ani jednou.
    AZ tak bere ze zápasu dva body na Boleslav zbývá jeden.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, napočtenou u dalších přenosů. (17:05:35)

V samostatných nájezdech zvítězil tým AZ Heimstaden Havířov.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení měli více šancí hosté, domácí zase nevyužili přesilovku. Rozhodnout tak musí až samostatné nájezdy.

64:12
    Domácí zakládají útok od vlastní branky.

63:45
    AZ hraje přesilovku 4 na 3, ale hosté se nyní osvobozují.

63:21
    Oddechový čas pro domácí.

63:21
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vacík – 2 min., nedovolené bránění).

62:48
    Nowak teď pokryl střelu i dorážku Poláka.

62:14
    Brouček si obhodil bránícího Bechera, ale sám před Nowakem nedostal puk do branky.

61:13
    Na druhé straně Becherovu šanci zastavuje ofsajd.

60:46
    Polák to vzal v situaci 2 na 1 na sebe, ale Nowaka neprostřelil.

60:01

Ve třetí třetině jsme už branku neviděli, zato oboustranně tvrdou hru a dva vysoké tresty.

58:45
    Vlasák zavezl puk do útočného pásma Havířova, tam jej ale získali obránci domácích.

58:07
    Icing hostů.

57:35
    Bárta zachytil puk ve středním pásmu a střílel hned po přejetí modré, ale netrefil branku.

56:06
    Po tvrdém souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet Jasečko. Po ošetření lékařem odjíždí za pomoci spoluhráčů na střídačku.

55:40
    Becher zavezl puk útočné třetiny, ale zpětná přihrávka spoluhráče nenašla.

54:51
    Oba týmy hrají velmi tvrdě, ale zatím jim zákroky procházejí.

53:38
    Další technický přestupek – icing AZetu.

53:33
    Ofsajd Bruslařů.

52:45
    Hosté jsou o něco více na puku, ale obě obrany jsou nyní pozorné a šance nevidíme.

51:05
    Pro Pastora a Hroudu zápas skončil, hrajeme 5 na 5.

50:34
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Pastor – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hrouda – trest ve hře, zásah do hlavy nebo krku).

50:00
    Buly před Nowakem.

49:22
    Hosté jsou v posledních minutách více na puku, teď ale pronikal Pastor, do zakončení se však nedostal.

48:36
    Jedovatá Jasečkova střela od modré, Nowak má puk ve výstroji.

48:31
    Nowak si nechal v lapačce nahozený puk, hra přerušena.

47:01
    Ofsajd AZetu.

46:18

45:55
    Vacík se v oslabení dostal ke střele z mezikruží, Nowak vyráží betonem.

45:37
    Domácí rozehrávají od své branky.

45:05
    Hosté se osvobozují.

44:43
    Kyselého střelu se snažil dorážet Bárta, opět spolehlivý zákrok Stuchlíka.

44:18
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jasečko – 2 min., držení).

44:07

43:59
    Další výborný zákrok boleslavského gólmana tentokrát vyrážečkou proti Kyselému.

43:35
    Hned po buly pálil Bárta, skvělý zákrok Stuchlíka špičkou betonu!

43:28
    Teď si raději Stuchlík nechal poslakující puk v lapačce.

43:10
    Puk za havířovskou brankou.

42:34
    Mastičova střela sražena do středního pásma.

42:07
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vlasák – 2 min., podrážení).

41:50
    Rajglovu střelu likviduje Nowak vyrážečkou.

41:22

41:02

40:48
    Hosté se v pohodě brání, puk ja za domácí brankou.

40:10
    AZ dohrává přesilovku.

40:01

Ve druhé třetině už jsme viděli tři branky. Nejprve domácí v oslabení srovnali Becherem a pak šli díky Pavlačkovi do vedení. Boleslav však bleskově za 10 vteřin vyrovnala po teči Dlaska na 2:2.
    Rozhodnout tak o vítězi musí řetí třetina, která začne v cca 16:08.

40:00

39:38
    Mastič zkusil svou ustřelu schovat za clonící hráče, ale i on minul branku.

39:10
    Kubíčkova bomba minula branku.

39:02
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Brouček – 2 min., podrážení).

38:47
    Rychlý kontr hostů, Polák zakončoval z pravého kruhu nad branku.

37:58
    Byčkov vyváží puk do útočné třetiny, ale je zastaven u mantinelu.

36:56
    Nowak má puk v lapačce, hra přerušena.

36:20
    Teď jsou to zase hosté, kdo se drží na puku v útočné třetině, ale už se domácí osvobodili a Pastor vyváží puk.

34:26
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté ale bleskově vyrovnávají. TOMÁŠ DLASK tečuje Vacíkovo nahození do horní části branky – 2:2. Asistence: Dominik Vacík.

34:16
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ jde do vedení. MARTIN PAVLAČKA se prosadil dorážkou na brankovišti – 2:1. Asistence: Matěj Zavřel, David Pastor.

32:16
    Opět vidíme oboustranně velmi rychlý hokej, ale bez brankových šancí.

30:48
    AZ je po vyrovnávací brance aktivnější.

28:20

28:08
    ONDŘEJ BECHER dostal v oslabení puk do jízdy na útočnou modrou a střelou do šibenice srovnává na 1:1. Asistence: Petr Kubíček, Maxim Mastič.

27:48
    AZ se osvobozuje.

27:09
    Boleslavský Snášel zůstal ležet po souboji u mantinelu. Hra přerušena. Nyní už ale hostující hráš sám odjíždí na střídačku.

26:55
    Snášel zakončoval pod tlakem z mezikruží mimo.

26:20
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Bárta – 2 min., držení).

25:46
    Havířovští se nyní po střele Kočího už radovali ze vstřelené branky. Puk se zřejmě odrazil od zadní části brankové konstrukce. Hlavní rozhodčí ale po poradě s čárovými rozpažil.

25:22

25:15

24:59
    Jasečko dostal nabito z rohu do mezikruží, ale střelou z první minul branku. Následně se AZ osvobozuje.

24:38
    Souboj o puk u mantinelu v havířovském pásmu.

24:05

23:37

23:22
    Přesilovka AZetu končí, Horváth fauloval unikajícího protihráče. Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Horváth – 2 min., nedovolené bránění).

23:10
    Kočího bomba minula branku.

22:48
    Hosté se na chvíli osvobodili.

22:28
    Přesilovkový zámek AZetu prozatím končí zákrok Stuchlíka, který ukryl puk před dorážejícím Bártou.

21:37
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Závora – 2 min., držení).

21:10
    AZ vstoupil do druhé třetiny aktivněji a je více na kotouči.

20:01

V první třetině jsme viděli oboustranně rychlý hokej. Hosté postupně získali mírnou optickou převahu, kterou vyjádřili pěknou brankou Hašlara do šibenice. Další šance hostů pokryl brankář Nowak. Boleslavský gólman Stuchlík moc práce neměl. Jednou mu pomohla, při střele Pastora, tyč a tak vede Boleslav 1:0.

Druhá třetina začne v cca 15:24.

20:00

19:58
    Poslední střelu třetiny vyslal z mezikruží Jasečko. Pálil pohotově a tvrdě, ale vysoko nad.

19:32
    Hosté mají puk na svývch hokejkách, ale sami vycouvali z útočného pásma.

18:38
    Bochorišvili pálil z levé strany nad, na druhé straně Nowak vychytal šanci Snášela.

18:10
    Havířovští nyní zvýšili aktivitu v útočném pásmu, hosté se osvobozují jen za cenu icingu.

17:25
    Domácí Pastor se rychlým průnikem z levé strany dostal do zakončení a trefuje tyč!

16:39
    Becher vyvážel puk z domácího pásma, ale na červené ztroskotal.

16:16

15:50
    Domásí kapitán Byčkov dobře napadá boleslavskopu rozehrávku, hosté potřebovali tři pokusy na založení akce a vyjetí z pásma.

14:53
    Hosté otevírají skóre utkání. JAN HAŠLAR se trefil z pravého kruhu do bližší šibenice – 0:1. Bez asistence.

14:25
    Havířovští na návštěvě v útočném pásmu, ale po souboji v rohu o puk přišli.

13:58
    Dva těžké zákroky Nowaka proti Broučkovi a Křepelkovi. Oba byli sami před domácím brankářem.

12:36
    Polákova střela z levého kruhu prošla Nowakovi mezi betony, ale z brankoviště ji odpálil pryč obránce Kubíček.

11:35
    Na Horvátha mířila dlouhá přihrávka na červenou čáru, domácí útočník puk nezpracoval, ale aspoň protečoval do útočné třetiny.

11:21
    Nowak raději ukryl puk pod lapačkou před dojíždějícím Křepelkou.

10:55
    Křepelka to zkusil od pravého mantinelu, ale byl atakován a mířil hodně nepřesně.

10:15
    Teď se Bruslaři na chvíli usadili v útočném pásmu, ale opět bez větší střelecké příležitosti.

09:20
    1. třetina plyne ve velmi rychlém tempu skoro bez přerušování, oba týmy dobře bruslí, ale obrany mají zatím navrch.

07:42
    Havířovský Pavlačka zavezl puk do útočné třetiny a pak od mantinelu hledal spoluhráče před brankou. To se mu ale nepodařilo a puk získali hosté.

06:48
    Na druhé straně přinesla stejný výsledek Kubíčkova střela od modré čáry.

05:52
    Vacíkova tvrdá rána od modré nebyla přesná a zaduněla na zadním mantinelu.

04:55
    Hostující Dlask dotíral na havířovském brankovišti, na Nowaka si ale nepřišel. AZ získal puk a zakládá útok.

04:41
    Nyní je naopak pískán icing AZetu.

04:27
    Nepřesná rozehrávka hostů, Bruslařům je pískán icing.

04:09
    První zákrok i pro Stuchlíka v boleslavské brance. Ukryl puk pod lapačkou, hra přerušena.

03:22
    Hosté jsou nyní o trochu více na puku, ale bez výraznější šance.

02:01
    Nowak ukryl pod lapačkou puk ve svém brankovišti. Hra přerušena.

01:37
    Zápas začal oboustraněn v bleskovém tempu, střídají se útoky na obou stranách, zatím bez zakončení.

00:01

Předzápasové rozbruslení je za námi, rolba už vzorně upravila led, zápas může za pár minut začít.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak (Zlatnický) – Kremnický, Bílek, Kubíček "A", Zavřel, Kyselý, Kočí "A" – Bochorishvili, Plevka, Mastič, Horváth, Pastor, Makovec, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov "C", Bárta

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Krinwald) – Moravec, Němec, Vacík "A", Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon "A", Závora "C", Polák, Snášel, Brouček, Dlask, Vlasák, Václavík, Hašlar, Šíma

Rozhodčí: Mrkva – Rožánek, Kořistka.

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 11. kola extraligy juniorů mezi AZ Heimstaden Havířov a BK Mladá Boleslav. Zápas devatenáctého se čtvrtým začíná v havířovské Gascontrol Aréně ve 14:45.

AZ Heimstaden Havířov
    Domácím se zatím v sezoně nedaří. V tabulce jsou předposlední se ziskem 4 bodů za výhru v Třinci a porážku v prodloužení na Motoru. Zbývajících 8 utkání prohráli, byť většinou těsným rozdílem. Naposledy včera doma trápili favorizovaný Liberec a po vyrovnaném průběhu mu nakonec podlehli 2:4. Opět se ukázala slabina AZetu a to je produktivita. Pouhých 16 vstřelených branek je druhé nejnižší číslo v extralize.
    Lídrem bodování je obránce Fabien Kočí (2+6) před Kevinem Horváthem (2+4) a nejlepším střelcem týmu Ondřejem Becherem (3+2).

To hosté patří do špičky soutěže. Extraligu načali šesti výhrami v řadě, až pak poznali hořkost porážky. Celkem z deseti zápasů získali 23 bodů a to je aktuálně řadí na 4. příčku tabulky. Včara však překvapivě prohráli na ledě Třince 2:5. Jinak tým z města automobilů zdobí především dobrá obrana (5. nejlepší v soutěži) a výkony gólmanů.
    Lídrem bodování je Dominik Brouček (3+10) před Janem Závorou (4+7) a obráncem Sebastianem Jasečkem (4+6).

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 29. Becher (Kubíček, Mastič), 35. Pavlačka (Zavřel, Pastor), rozh. náj. Kočí – 15. Hašlar, 35. Dlask (Vacík)