Buffalo – Vancouver 5:2 (kon.) | Montreal – San Jose 0:5 (kon.) | New Jersey – Seattle 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 1:2 (1:2 po s.n.) | Washington – Colorado 6:3 (kon.) | Tampa – Florida 1:4 (kon.)
Detroit – Columbus 4:1 (kon.) | Chicago – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – Los Angeles 2:1 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 6:5 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 6:5 (kon.)
Detroit Red Wings
4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 20.10.2021, 01:35 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Hezký den. Srdečně vítám všechny příznivce toho nejlepšího hokeje u sledování textového přenosu z duelu kanadskoamerické NHL, v němž Detroit Red Wings od 1:30 přivítají Columbus Blue Jackets.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

DETROIT RED WINGS

Red Wings v posledních letech patřili mezi nejhorší celky celé NHL a ani letos se od celku v pokračující přestavbě mnoho nečeká. Svěřenci Jeffa Blashilla ovšem v prvním utkání pořádně zatopili Tampě, když nad obhájcem titulu vedli už o tři góly, nakonec ale padli 6:7 v prodloužení. Detroitští si spravili chuť v noci na neděli, když porazili Vancouver 3:1.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Podceňovaný Columbus po loňské nepovedené sezóně většina expertů pasovala do role jednoho z ligových otloukánků, svěřenci trenérského nováčka Brada Larsena ale zatím statečně vzdorují nepříznivým prognózám. Do nového ročníku Blue Jackets vstoupili vysokou výhrou 8:2 nad Arizonou, načež udolali Seattle 2:1 v prodloužení. V tomto utkání si ale zranil žebro Max Domi, který bude týmu několik týdnů chybět. Domiho místo v sestavě by měl zaujmout mladík Jegor Činakov, jenž si tak odbude svůj debut v NHL.

1. Oliver Bjorkstrand, 4 body (2+2)
    2. Max Domi, 4 body (1+3)
    3. Zach Werenski a Patrik Laine, oba 3 body (1+2)

Jakub Voráček, 2 body (0+2)

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – DeKeyser, Hronek, Leddy, Seider, M. Staal, G. Lindström – Bertuzzi, Dylan Larkin, L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Zadina – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Givani Smith, Stephens, Gagner.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, Bean, Gavrikov, A. Boqvist, Harrington, Peeke – Laine, Jenner, J. Voráček – Nyquist, Roslovic, O. Bjorkstrand – Texier, Sillinger, Činachov – E. Robinson, Kuraly, Hofmann.

Rozhodčí: MacDougall, Schlenker – Flemington, Brisebois.

00:01

00:38
    Na úvodní buly nastoupila čtvrtá lajna Red Wings, která začala velmi svižně a vybojovala buly po Korpisalově levici.

01:22
    Blue Jackets jsou v úvodu pod palbou, domácí souvisle drží puk v útočném pásmu.

02:55
    Na střely na branku je to už 5:0 pro Detroit, Korpisalo nyní po dalším pokusu domácích přerušil hru.

03:49
    Columbuští se poprvé v zápase dostali do útočné třetiny, jejich akci ale rychle zastavil Filip Hronek.

04:45
    Na konci rychlé protiakce Red Wings byl po Erneho přihrávce Michael Rasmussen, který se natlačil až před Korpisala, ale střela mu příliš nevyšla.

05:39
    Joonas Korpisalo chtěl pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, nevšiml si však napadajícího Piuse Sutera. Korpisalo v problémech musel přerušit hru.

06:20
    Alexandre Texier zavezl puk do útočné třetiny, ale nedostal se přes mladíka Moritze Seidera. Pokus Red Wings o protiútok končí ofsajdem.

06:55
    Postavení mimo hru i na opačné straně, Patrik Laine vjel do útočného pásma příliš pozdě.

07:13
    Roslovicův pas na Činachova byl příliš prudký, puk končí na zakázaném uvolnění.

07:54
    Nick Leddy po levé straně zavezl puk do útočného pásma, do útoku se ale vydal osamocen a protože neměl komu přihrát, tak akci vzdal.

08:50
    Adam Boqvist se pokusil nabídkou na teč oslovit Gavrikova, od hokejky ruského obránce se ale kotouč odrazil přímo do brankáře Greisse.

09:35
    Danny DeKeyser jen vyhodil puk do útočné třetiny, kde se ho ujal Scott Harrington a rychle rozehrál protiútok Jackets.

10:03
    Red Wings uvízli v ofsajdu, následovat bude komerční přestávka.

10:59
    Zach Werenski to zkusil od modré, ale jeeho pokus byl zblokován.

11:17
    Patrik Laine (CBJ) v útočném pásmu zbytečně sekl Fabbriho, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:55
    Eric Robinson se v oslabení málem dostal do samostatného úniku, Nick Leddy se však stačil vrátit a nedovolil hostujícímu rychlíkovi zakončit.

12:20
    Hronek nabil na modrou napřaženému Seiderovi, Joonas Korpisalo ale vytasil svůj pravý beton včas.

12:44
    Sean Kuraly vyhodil puk přes všechny čáry, Laineho trest už se chýlí ke konci.

13:28
    Patrik Laine už je zpět na ledové ploše, Red Wings v této přesilovce příliš nebezpeční nebyli. Gustav Nyquist se s Lainem ihned vydal do protiútoku, Švédův pas na finského snajpra ale neprošel.

14:13
    Jack Roslovic ujel po levé straně a našel v předbrankovém prostoru debutujícího Jegora Činachova, který ale ani nadvakrát nepřekonal Greisse!

15:26
    Po Laineho nepřesné přihrávce v útočném pásmu se Bertuzzi a Larkin vydali do přečíslení dva na jednoho. Domácí kapitán ale z pravé strany nedokázal překonat přesouvajícího se Korpisala!

16:10
    Domácí vyhodili puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Werenski musí hrát.

16:57
    DeKeyserova první střela od modré byla zblokována, s tou druhou si Korpisalo poradil.

17:06
    Givani Smith (DET) půjde pykat na dvě minuty za krosček, svou první přesilovku si tak zahraje i Columbus.

17:39
    Hronkovi se nepodařilo vyhodit puk z pásma, sudí ale Blue Jackets odpískali sevření puku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:38
    Boqvist od modré minul, Blue Jackets ale i nadále kombinují v útočném pásmu. Na ledě jsou i nováčci Sillinger a Činachov.

19:16
    Cole Sillinger si šikovnou stahovačkou připravil puk ke střele, ta ale byla zblokována. Detroit hraje v plném počtu.

20:00

V první třetině branka nepadla. Domácí Red Wings vstoupili do zápasu velmi aktivně a po pár minutách zápasu vedli na střely už 5:0, hra se ale postupně vyrovnala a nyní je to na střely 13:8. Ani jeden tým nevyužil přesilovku, oba brankáři jsou zatím bezchybní.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:33.

20:01

20:31
    Hostující kapitánn Boone Jenner to zkusil z otočky, bránící Michael Rasmussen ovšem podklouzl a posunul detroitskou branku ze své pozice.

21:12
    Jegor Činachov je při chuti. Ruský mladík to teď zkusil od modré, jeho střela ale zaduněla jen o zadní mantinel.

22:03
    Robby Fabbri se vydal kupředu podél levého mantinelu a z úrovně kruhů vystřelil, Joonas Korpisalo si bez potíží poradil.

22:52
    V předbrankovém prostoru číhal Filip Zadina, ke střele se ovšem český reprezentant nedostal.

23:10
    Mitchell Stephens si z otočky na Korpisala nepřišel, Givani Smith o chvilku později mířil nepřesně. Tlak Detroitu ale k velké radosti publika nadále trvá.

23:44
    Korpisalo si připsal další spolehlivý zákrok po dělovce Filipa Hronka od modré. Vstupy do obou třetin vyšly mnohem lépe domácím.

24:28
    Columbuský brankář si poradil i s pokusem Bertuzziho z vrcholu kruhů, načež se hostům podařilo uklidnit hru a vyhodit puk do bezpečí.

25:03
    Werenskiho dělovka od modré trefila Thomase Greisse do lapačky, od níž se kotouč odrazil až mezi diváky.

25:10
    Další Werenskiho pokus ihned po buly se pokoušel tečovat Robinson, od jeho hole se ale puk odrazil vysoko nad břevno.

25:28
    A do třetice Zach Werenski, rána hvězdného obránce Blue Jackets z vrcholu kruhů orazítkovala tyč!

26:27
    Svěřenci Brada Larsena se po ospalém vstupu do třetiny probouzejí, kotouč teď do útočného pásma zaváží mladík Sillinger.

27:01
    Gavrikovovo nahození od modré bylo přizvednuto do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.

27:04
    Moritz Seider (DET) vystřelil puk mimo kluziště a vyfasoval za to menší trest za zdržování hry.

27:20
    Jakub Voráček zavezl kotouč do pásma, jeho následný pokus byl ale zblokován. Vhazovat se bude po Greissově pravici.

27:53
    Voráček zlomil hůl, čehož domácí využili a vyhodili puk až ke Korpisalovi.

28:20
    Po další Laineho nepřesnosti se Red Wings vydali do brejku a Vladislav Naměstnikov nabil na pravou stranu úplně volnému Rasmussenovi, který ale nedokázal překonat Korpisala!

29:17
    Gustav Nyquist našel na levém kruhu Roslovica, s jehož nepříliš prudkou střelou si Greiss snadno poradil.

30:45
    Filip Zadina se z rohu kluziště prokousal až před Korpisala, puk za záda finského brankáře ale nedokázal propasírovat.

31:42
    Po trmě-vrmě poblíž detroitské modré čáry se puku ujali domácí a zakládají protiútok.

32:54
    Cole Sillinger (CBJ) trefil Seidera vysokou holí, Red Wings si tak zahrají přesilovku.

33:08
    Bertuzzi přišel o puk a Blue Jackets se osvobozují.

33:20
    Eric Robinson (CBJ) jde pykat na dvě minuty za podrážení, hosté jdou do tří!

33:43
    Dylan Larkin nabil na modrou Seiderovi, jehož projektil z první si Joonas Korpisalo pohlídal.

34:33
    Po obrovském tlaku Red Wings se Dylan Larkin natlačil k pravé tyči, puk za ležícího Korpisala ale neprotlačil!

34:59
    Blue Jackets už hrají ve čtyřech a Gustav Nyquist se ve vlastním oslabení vydává kupředu.

35:38
    I Robinson už je zpět na ledě, Detroit nedokázal zužitkovat dlouhou dvojnásobnou přesilovku.

36:27
    Roslovicovi puk ve středním pásmu přeskočil čepel hokejky, svěřenci Jeffa Blashilla už zavážejí kotouč na opačnou stranu.

37:20
    Střílený pas Givaniho Smithe zamýšleného adresáta Stephense nenašel, domácí teď zakládají další akci až z vlastní třetiny od obránce Staala.

38:06
    Alexandre Texier se dostal k puku v mezikruží po zblokované střele Beana, vystřelit se francouzskému forvardovi ale nepodařilo.

38:59
    Larkinův pokus z pravého kruhu Korpisalo vyrazil, do konce druhé třetiny zbývá odehrát minutu.

40:00

Lítá bitva mezi Detroitem a Columbusem je i po 40 minutách hry bezbranková. Ve skvělé fazoně chytá především hostující brankář Joonas Korpisalo, který pochytal už 32 střel Red Wings včetně několika při dlouhé dvojnásobné přesilovce Detroitu.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:29.

40:01

40:27
    Oliver Bjorkstrand to zkusil z pravého kruhu, jeho nepřesná střela ale zaduněla jen o zadní hrazení.

40:53
    Detroitští až teď vyhodili kotouč z pásma, první formace hostí si na necelou minutu dokázala vytvořit souvislý tlak.

41:34
    Jack Roslovic se prokousal do útočné třettiny, z vrcholu kruhů ale vypálil nepřesně.

42:15
    Scott Harrington (CBJ) půjde pykat na dvě minuty za podrážení, Red Wings si zahrají další přesilovku.

42:55
    Zadina z mezikruží pálil mimo, domácí ale nadále kombinují v útočném pásmu.

43:28
    Eric Robinson vypíchl puk Moritzi Seiderovi, černá pryž je ve středním pásmu a hosté střídají.

44:11
    Lucas Raymond se zničehonic ocitl sám před Korpisalem, ale skvěle chytajícího brankáře Columbusu ani nadvakrát nepřekonal!

45:05
    Beanovi puk na útočné modré přeskočil čepel, svěřenci Brada Larsena tak musejí vyklidit útočné pásmo.

45:59
    Detroitská obrana teď pozapomněla na Boonea Jennera, který dostal pěknou přihrávku do jízdy a ranou od modré prověřil Greissovu pozornost.

46:17
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácím se podařiilo odčarovat kouzlo skvěle chytajícího Korpisala. Postaral se o to svým prvním gólem v kariéře mladík LUCAS RAYMOND, který po nabídce od Larkina vymetl šibenici! Asistence: Dylan Larkin a Nick Leddy.
    46:17 Lucas RAYMOND - 1:0

47:16
    Adam Boqvist zavezl puk do útočného pásma a vypálil, s jeho střelou od modré si však Thomas Greiss bez potíží poradil.

48:09
    Robby Fabbri se v předbrankovém prostoru dostal k odraženému kotouči, ležícího Korpisala ale nedokázal překonat!

48:53
    A už je to 2:0. TYLER BERTUZZI se trefuje popáté ve třech zápasech této sezóny, po pasu od Larkina z levého kruhu nedal Korpisalovi šanci! Asistence: Dylan Larkin a Lucas Raymond.
    48:53 Tyler BERTUZZI - 2:0

49:18
    Vladislav Naměstnikov (DET) poté vyfasoval dvě minuty za hrubost.

50:05
    Werenskiho prudká rána od modré se o mantinel svezla až do středního pásma, Laine skákavý kotouč nedokázal zastavit.

51:17
    Z podobné pozice to teď zkusil Jack Roslovic, Thomas Greiss měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

51:40
    Vladislav Naměstnikov už je na ledě, puk je ve středním pásmu.

52:01
    Roslovic u mantinelu srovnal se zemí mladíka Raymonda, načež po něm okamžitě vystartovali Larkin a Bertuzzi (DET). Druhý jmenovaný dokonce shodil rukavice, a neušel tak trestu za hrubost.

52:51
    Columbus právě vstřelil branku!
    Blue Jackets po zbytečném vyloučení Bertuzziho využívají přesilovku a jsou zpět ve hře. Jakub Voráček našel v předbrankovém prostoru BOONEA JENNERA, který se obtočil s pukem na hokejce a přehodil puk nad Greissovu lapačku! Asistence: Jakub Voráček a Patrik Laine.
    52:51 Boone JENNER - 2:1

53:49
    Seiderovo nahození od pravého mantinelu Korpisalo vytěsnil, domácí ještě pokračují ve své akci.

54:48
    Oliver Bjorkstrand pod tlakem jen vyhodil puk do bezpečí a odjel vystřídat, Danny DeKeyser má nyní spoustu času na rozehrávku.

55:42
    Thomas Greiss po nahození z pravé strany přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.

55:50
    Voráčkovi se zatoulal puk do středního pásma – ofsajd.

56:14
    Red Wings jen vyhodili puk na zakázané uvolnění, necelé čtyři minuty před koncem se vše schyluje k závěrečnému tlaku hostí.

56:58
    Na konci další akce Blue Jackets stál obránce Werenski, který z vrcholu levého kruhu nemířil přesně.

57:47
    Bean sice zavezl puk do útočné třetiny, tam o něj ale hosté rychle přišli.

58:04
    Korpisalo míří na střídačku, Blue Jackets to zkouší v šesti!

58:46
    Zdá se, že je rozhodnuto. Columbuští ztratili puk v útočném pásmu, což domácí trestají gólem do prázdné branky. Postaral se o to střelou z levé strany VLADISLAV NAMĚSTNIKOV. Asistence: Adam Erne a Marc Staal.
    58:46 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 3:1

59:23
    Korpisalo zůstává na střídačce, v tuto chvíli by se ale musel stát zázrak, aby se hostům podařilo vyrovnat.

59:50
    Naměstnikov s Ernem si vyměnili role střelce a nahrávače. Vladislav Naměstnikov už mohl střílet do prázdné branky, nesobecky ale přenechal kotouč ADAMU ERNEMU, který tak snadno vsítil svůj první gól v sezóně. Asistence: Vladislav Naměstnikov a Michael Rasmussen.
    59:50 Adam ERNE - 4:1

Je dobojováno. Detroit hrál s Columbusem dlouho bezbrankovou partii, což byla zásluha především hostujícího brankáře Joonase Korpisala, který polapil několik jasných šancí Red Wings. Ve 47. minutě ale Korpisalo inkasoval poprvé a o dvě minuty později už Bertuzzi zvyšoval na 2:0. Hosté sice v přesilové hře snížili, závěrečná power play jim ale vůbec nevyšla a Detroit přidal dva góly do prázdné branky.

3. Joonas Korpisalo (CBJ) 41 zákroků, 2 góly, úsp. 95,3 %

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (04:15:14)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 47. L. Raymond (Dylan Larkin), 49. Bertuzzi (Dylan Larkin, L. Raymond), 59. Naměstnikov (Erne, M. Staal), 60. Erne (Naměstnikov, M. Rasmussen) – 53. Jenner (J. Voráček, Laine)

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – DeKeyser, Hronek, Leddy, Seider, M. Staal, G. Lindström – Bertuzzi, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Zadina – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Givani Smith, Stephens, Gagner.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, Bean, Gavrikov, A. Boqvist, Harrington, Peeke – Laine, Jenner (C), J. Voráček – Nyquist, Roslovic, O. Bjorkstrand – Texier, Sillinger, Činachov – E. Robinson, Kuraly, Hofmann.

Rozhodčí: MacDougall, Schlenker – Flemington, Brisebois