Buffalo – Vancouver 5:2 (kon.) | Montreal – San Jose 0:5 (kon.) | New Jersey – Seattle 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 1:2 (1:2 po s.n.) | Washington – Colorado 6:3 (kon.) | Tampa – Florida 1:4 (kon.)
Detroit – Columbus 4:1 (kon.) | Chicago – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – Los Angeles 2:1 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 6:5 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 6:5 (kon.)
Detroit Red Wings
4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 20.10.2021, 01:35 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (04:15:14)

Jakub Voráček (CBJ) – 0+1, -2, 1 střela, čas na ledě 19:18

Je dobojováno. Detroit hrál s Columbusem dlouho bezbrankovou partii, což byla zásluha především hostujícího brankáře Joonase Korpisala, který polapil několik jasných šancí Red Wings. Ve 47. minutě ale Korpisalo inkasoval poprvé a o dvě minuty později už Bertuzzi zvyšoval na 2:0. Hosté sice v přesilové hře snížili, závěrečná power play jim ale vůbec nevyšla a Detroit přidal dva góly do prázdné branky.

59:50 Adam ERNE - 4:1

59:50
    Detroit právě vstřelil branku!
    Naměstnikov s Ernem si vyměnili role střelce a nahrávače. Vladislav Naměstnikov už mohl střílet do prázdné branky, nesobecky ale přenechal kotouč ADAMU ERNEMU, který tak snadno vsítil svůj první gól v sezóně. Asistence: Vladislav Naměstnikov a Michael Rasmussen.

59:23
    Korpisalo zůstává na střídačce, v tuto chvíli by se ale musel stát zázrak, aby se hostům podařilo vyrovnat.
    58:46 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 3:1

58:46
    Zdá se, že je rozhodnuto. Columbuští ztratili puk v útočném pásmu, což domácí trestají gólem do prázdné branky. Postaral se o to střelou z levé strany VLADISLAV NAMĚSTNIKOV. Asistence: Adam Erne a Marc Staal.

58:04
    Korpisalo míří na střídačku, Blue Jackets to zkouší v šesti!

57:47
    Bean sice zavezl puk do útočné třetiny, tam o něj ale hosté rychle přišli.

56:58
    Na konci další akce Blue Jackets stál obránce Werenski, který z vrcholu levého kruhu nemířil přesně.

56:14
    Red Wings jen vyhodili puk na zakázané uvolnění, necelé čtyři minuty před koncem se vše schyluje k závěrečnému tlaku hostí.

55:50
    Voráčkovi se zatoulal puk do středního pásma – ofsajd.

55:42
    Thomas Greiss po nahození z pravé strany přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.

54:48
    Oliver Bjorkstrand pod tlakem jen vyhodil puk do bezpečí a odjel vystřídat, Danny DeKeyser má nyní spoustu času na rozehrávku.

53:49
    Seiderovo nahození od pravého mantinelu Korpisalo vytěsnil, domácí ještě pokračují ve své akci.
    52:51 Boone JENNER - 2:1

52:51
    Columbus právě vstřelil branku!
    Blue Jackets po zbytečném vyloučení Bertuzziho využívají přesilovku a jsou zpět ve hře. Jakub Voráček našel v předbrankovém prostoru BOONEA JENNERA, který se obtočil s pukem na hokejce a přehodil puk nad Greissovu lapačku! Asistence: Jakub Voráček a Patrik Laine.

52:01
    Roslovic u mantinelu srovnal se zemí mladíka Raymonda, načež po něm okamžitě vystartovali Larkin a Bertuzzi (DET). Druhý jmenovaný dokonce shodil rukavice, a neušel tak trestu za hrubost.

51:40
    Vladislav Naměstnikov už je na ledě, puk je ve středním pásmu.

51:17
    Z podobné pozice to teď zkusil Jack Roslovic, Thomas Greiss měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

50:05
    Werenskiho prudká rána od modré se o mantinel svezla až do středního pásma, Laine skákavý kotouč nedokázal zastavit.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:18
    Vladislav Naměstnikov (DET) poté vyfasoval dvě minuty za hrubost.
    48:53 Tyler BERTUZZI - 2:0

48:53
    A už je to 2:0. TYLER BERTUZZI se trefuje popáté ve třech zápasech této sezóny, po pasu od Larkina z levého kruhu nedal Korpisalovi šanci! Asistence: Dylan Larkin a Lucas Raymond.

48:09
    Robby Fabbri se v předbrankovém prostoru dostal k odraženému kotouči, ležícího Korpisala ale nedokázal překonat!

47:16
    Adam Boqvist zavezl puk do útočného pásma a vypálil, s jeho střelou od modré si však Thomas Greiss bez potíží poradil.
    46:17 Lucas RAYMOND - 1:0

46:17
    Domácím se podařiilo odčarovat kouzlo skvěle chytajícího Korpisala. Postaral se o to svým prvním gólem v kariéře mladík LUCAS RAYMOND, který po nabídce od Larkina vymetl šibenici! Asistence: Dylan Larkin a Nick Leddy.

45:59
    Detroitská obrana teď pozapomněla na Boonea Jennera, který dostal pěknou přihrávku do jízdy a ranou od modré prověřil Greissovu pozornost.

45:05
    Beanovi puk na útočné modré přeskočil čepel, svěřenci Brada Larsena tak musejí vyklidit útočné pásmo.

44:11
    Lucas Raymond se zničehonic ocitl sám před Korpisalem, ale skvěle chytajícího brankáře Columbusu ani nadvakrát nepřekonal!

43:28
    Eric Robinson vypíchl puk Moritzi Seiderovi, černá pryž je ve středním pásmu a hosté střídají.

42:55
    Zadina z mezikruží pálil mimo, domácí ale nadále kombinují v útočném pásmu.

42:15
    Scott Harrington (CBJ) půjde pykat na dvě minuty za podrážení, Red Wings si zahrají další přesilovku.

41:34
    Jack Roslovic se prokousal do útočné třettiny, z vrcholu kruhů ale vypálil nepřesně.

40:53
    Detroitští až teď vyhodili kotouč z pásma, první formace hostí si na necelou minutu dokázala vytvořit souvislý tlak.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:27
    Oliver Bjorkstrand to zkusil z pravého kruhu, jeho nepřesná střela ale zaduněla jen o zadní hrazení.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:29.

Lítá bitva mezi Detroitem a Columbusem je i po 40 minutách hry bezbranková. Ve skvělé fazoně chytá především hostující brankář Joonas Korpisalo, který pochytal už 32 střel Red Wings včetně několika při dlouhé dvojnásobné přesilovce Detroitu.

40:00

38:59
    Larkinův pokus z pravého kruhu Korpisalo vyrazil, do konce druhé třetiny zbývá odehrát minutu.

38:06
    Alexandre Texier se dostal k puku v mezikruží po zblokované střele Beana, vystřelit se francouzskému forvardovi ale nepodařilo.

37:20
    Střílený pas Givaniho Smithe zamýšleného adresáta Stephense nenašel, domácí teď zakládají další akci až z vlastní třetiny od obránce Staala.

36:27
    Roslovicovi puk ve středním pásmu přeskočil čepel hokejky, svěřenci Jeffa Blashilla už zavážejí kotouč na opačnou stranu.

35:38
    I Robinson už je zpět na ledě, Detroit nedokázal zužitkovat dlouhou dvojnásobnou přesilovku.

34:59
    Blue Jackets už hrají ve čtyřech a Gustav Nyquist se ve vlastním oslabení vydává kupředu.

34:33
    Po obrovském tlaku Red Wings se Dylan Larkin natlačil k pravé tyči, puk za ležícího Korpisala ale neprotlačil!

33:43
    Dylan Larkin nabil na modrou Seiderovi, jehož projektil z první si Joonas Korpisalo pohlídal.

33:20
    Eric Robinson (CBJ) jde pykat na dvě minuty za podrážení, hosté jdou do tří!

33:08
    Bertuzzi přišel o puk a Blue Jackets se osvobozují.

32:54
    Cole Sillinger (CBJ) trefil Seidera vysokou holí, Red Wings si tak zahrají přesilovku.

31:42
    Po trmě-vrmě poblíž detroitské modré čáry se puku ujali domácí a zakládají protiútok.

30:45
    Filip Zadina se z rohu kluziště prokousal až před Korpisala, puk za záda finského brankáře ale nedokázal propasírovat.

29:17
    Gustav Nyquist našel na levém kruhu Roslovica, s jehož nepříliš prudkou střelou si Greiss snadno poradil.

28:20
    Po další Laineho nepřesnosti se Red Wings vydali do brejku a Vladislav Naměstnikov nabil na pravou stranu úplně volnému Rasmussenovi, který ale nedokázal překonat Korpisala!

27:53
    Voráček zlomil hůl, čehož domácí využili a vyhodili puk až ke Korpisalovi.

27:20
    Jakub Voráček zavezl kotouč do pásma, jeho následný pokus byl ale zblokován. Vhazovat se bude po Greissově pravici.

27:04
    Moritz Seider (DET) vystřelil puk mimo kluziště a vyfasoval za to menší trest za zdržování hry.

27:01
    Gavrikovovo nahození od modré bylo přizvednuto do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.

26:27
    Svěřenci Brada Larsena se po ospalém vstupu do třetiny probouzejí, kotouč teď do útočného pásma zaváží mladík Sillinger.

25:28
    A do třetice Zach Werenski, rána hvězdného obránce Blue Jackets z vrcholu kruhů orazítkovala tyč!

25:10
    Další Werenskiho pokus ihned po buly se pokoušel tečovat Robinson, od jeho hole se ale puk odrazil vysoko nad břevno.

25:03
    Werenskiho dělovka od modré trefila Thomase Greisse do lapačky, od níž se kotouč odrazil až mezi diváky.

24:28
    Columbuský brankář si poradil i s pokusem Bertuzziho z vrcholu kruhů, načež se hostům podařilo uklidnit hru a vyhodit puk do bezpečí.

23:44
    Korpisalo si připsal další spolehlivý zákrok po dělovce Filipa Hronka od modré. Vstupy do obou třetin vyšly mnohem lépe domácím.

23:10
    Mitchell Stephens si z otočky na Korpisala nepřišel, Givani Smith o chvilku později mířil nepřesně. Tlak Detroitu ale k velké radosti publika nadále trvá.

22:52
    V předbrankovém prostoru číhal Filip Zadina, ke střele se ovšem český reprezentant nedostal.

22:03
    Robby Fabbri se vydal kupředu podél levého mantinelu a z úrovně kruhů vystřelil, Joonas Korpisalo si bez potíží poradil.

21:12
    Jegor Činachov je při chuti. Ruský mladík to teď zkusil od modré, jeho střela ale zaduněla jen o zadní mantinel.

20:31
    Hostující kapitánn Boone Jenner to zkusil z otočky, bránící Michael Rasmussen ovšem podklouzl a posunul detroitskou branku ze své pozice.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:33.

V první třetině branka nepadla. Domácí Red Wings vstoupili do zápasu velmi aktivně a po pár minutách zápasu vedli na střely už 5:0, hra se ale postupně vyrovnala a nyní je to na střely 13:8. Ani jeden tým nevyužil přesilovku, oba brankáři jsou zatím bezchybní.

20:00

19:16
    Cole Sillinger si šikovnou stahovačkou připravil puk ke střele, ta ale byla zblokována. Detroit hraje v plném počtu.

18:38
    Boqvist od modré minul, Blue Jackets ale i nadále kombinují v útočném pásmu. Na ledě jsou i nováčci Sillinger a Činachov.

17:39
    Hronkovi se nepodařilo vyhodit puk z pásma, sudí ale Blue Jackets odpískali sevření puku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:06
    Givani Smith (DET) půjde pykat na dvě minuty za krosček, svou první přesilovku si tak zahraje i Columbus.

16:57
    DeKeyserova první střela od modré byla zblokována, s tou druhou si Korpisalo poradil.

16:10
    Domácí vyhodili puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Werenski musí hrát.

15:26
    Po Laineho nepřesné přihrávce v útočném pásmu se Bertuzzi a Larkin vydali do přečíslení dva na jednoho. Domácí kapitán ale z pravé strany nedokázal překonat přesouvajícího se Korpisala!

14:13
    Jack Roslovic ujel po levé straně a našel v předbrankovém prostoru debutujícího Jegora Činachova, který ale ani nadvakrát nepřekonal Greisse!

13:28
    Patrik Laine už je zpět na ledové ploše, Red Wings v této přesilovce příliš nebezpeční nebyli. Gustav Nyquist se s Lainem ihned vydal do protiútoku, Švédův pas na finského snajpra ale neprošel.

12:44
    Sean Kuraly vyhodil puk přes všechny čáry, Laineho trest už se chýlí ke konci.

12:20
    Hronek nabil na modrou napřaženému Seiderovi, Joonas Korpisalo ale vytasil svůj pravý beton včas.

11:55
    Eric Robinson se v oslabení málem dostal do samostatného úniku, Nick Leddy se však stačil vrátit a nedovolil hostujícímu rychlíkovi zakončit.

11:17
    Patrik Laine (CBJ) v útočném pásmu zbytečně sekl Fabbriho, za což si vykoledoval dvouminutový trest.

10:59
    Zach Werenski to zkusil od modré, ale jeeho pokus byl zblokován.

10:03
    Red Wings uvízli v ofsajdu, následovat bude komerční přestávka.

09:35
    Danny DeKeyser jen vyhodil puk do útočné třetiny, kde se ho ujal Scott Harrington a rychle rozehrál protiútok Jackets.

08:50
    Adam Boqvist se pokusil nabídkou na teč oslovit Gavrikova, od hokejky ruského obránce se ale kotouč odrazil přímo do brankáře Greisse.

07:54
    Nick Leddy po levé straně zavezl puk do útočného pásma, do útoku se ale vydal osamocen a protože neměl komu přihrát, tak akci vzdal.

07:13
    Roslovicův pas na Činachova byl příliš prudký, puk končí na zakázaném uvolnění.

06:55
    Postavení mimo hru i na opačné straně, Patrik Laine vjel do útočného pásma příliš pozdě.

06:20
    Alexandre Texier zavezl puk do útočné třetiny, ale nedostal se přes mladíka Moritze Seidera. Pokus Red Wings o protiútok končí ofsajdem.

05:39
    Joonas Korpisalo chtěl pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, nevšiml si však napadajícího Piuse Sutera. Korpisalo v problémech musel přerušit hru.

04:45
    Na konci rychlé protiakce Red Wings byl po Erneho přihrávce Michael Rasmussen, který se natlačil až před Korpisala, ale střela mu příliš nevyšla.

03:49
    Columbuští se poprvé v zápase dostali do útočné třetiny, jejich akci ale rychle zastavil Filip Hronek.

02:55
    Na střely na branku je to už 5:0 pro Detroit, Korpisalo nyní po dalším pokusu domácích přerušil hru.

01:22
    Blue Jackets jsou v úvodu pod palbou, domácí souvisle drží puk v útočném pásmu.

00:38
    Na úvodní buly nastoupila čtvrtá lajna Red Wings, která začala velmi svižně a vybojovala buly po Korpisalově levici.

00:01

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – DeKeyser, Hronek, Leddy, Seider, M. Staal, G. Lindström – Bertuzzi, Dylan Larkin, L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Zadina – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Givani Smith, Stephens, Gagner.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, Bean, Gavrikov, A. Boqvist, Harrington, Peeke – Laine, Jenner, J. Voráček – Nyquist, Roslovic, O. Bjorkstrand – Texier, Sillinger, Činachov – E. Robinson, Kuraly, Hofmann.

Rozhodčí: MacDougall, Schlenker – Flemington, Brisebois.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Podceňovaný Columbus po loňské nepovedené sezóně většina expertů pasovala do role jednoho z ligových otloukánků, svěřenci trenérského nováčka Brada Larsena ale zatím statečně vzdorují nepříznivým prognózám. Do nového ročníku Blue Jackets vstoupili vysokou výhrou 8:2 nad Arizonou, načež udolali Seattle 2:1 v prodloužení. V tomto utkání si ale zranil žebro Max Domi, který bude týmu několik týdnů chybět. Domiho místo v sestavě by měl zaujmout mladík Jegor Činakov, jenž si tak odbude svůj debut v NHL.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Oliver Bjorkstrand, 4 body (2+2)
    2. Max Domi, 4 body (1+3)
    3. Zach Werenski a Patrik Laine, oba 3 body (1+2)

Československá stopa:
    Jakub Voráček, 2 body (0+2)

DETROIT RED WINGS

Red Wings v posledních letech patřili mezi nejhorší celky celé NHL a ani letos se od celku v pokračující přestavbě mnoho nečeká. Svěřenci Jeffa Blashilla ovšem v prvním utkání pořádně zatopili Tampě, když nad obhájcem titulu vedli už o tři góly, nakonec ale padli 6:7 v prodloužení. Detroitští si spravili chuť v noci na neděli, když porazili Vancouver 3:1.

1. Tyler Bertuzzi, 5 bodů (4+1)
    2. Robby Fabbri, 3 body (1+2)
    3. Moritz Seider, 3 body (0+3)

Filip Zadina, 2 body (1+1)
    Filip Hronek, 1 bod (0+1)

Hezký den. Srdečně vítám všechny příznivce toho nejlepšího hokeje u sledování textového přenosu z duelu kanadskoamerické NHL, v němž Detroit Red Wings od 1:30 přivítají Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 47. L. Raymond (Dylan Larkin), 49. Bertuzzi (Dylan Larkin, L. Raymond), 59. Naměstnikov (Erne, M. Staal), 60. Erne (Naměstnikov, M. Rasmussen) – 53. Jenner (J. Voráček, Laine)

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – DeKeyser, Hronek, Leddy, Seider, M. Staal, G. Lindström – Bertuzzi, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Zadina – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Givani Smith, Stephens, Gagner.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, Bean, Gavrikov, A. Boqvist, Harrington, Peeke – Laine, Jenner (C), J. Voráček – Nyquist, Roslovic, O. Bjorkstrand – Texier, Sillinger, Činachov – E. Robinson, Kuraly, Hofmann.

Rozhodčí: MacDougall, Schlenker – Flemington, Brisebois