Zlín – Třinec 0:5 (kon.) | Liberec – Kladno 5:2 (kon.) | PZ Kladno – Hvězda Praha 2:7 (kon.)
Slavia – Pardubice 5:0 (kon.) | Přerov – Havířov 0:3 (kon.) | Vsetín – Poruba 5:4 (kon.)
Mountfield HK – Jihlava 3:6 (kon.) | Tábor – Technika Brno 4:2 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 6:4 (kon.)
Sparta – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 4:6 (kon.) | Plzeň – Třemošná 10:1 (kon.)
Kobra – Motor ČB 0:8 (kon.) | HK MD Šumperk – Kometa Brno 1:6 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:4 (2:2, 0:1, 3:1)
HC RT TORAX Poruba
Sobota 23.10.2021, 12:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Zápas je za námi, ačkoli Poruba ještě v posledních minutách zvedala ruce nad hlavu, hráči rozhazovali rukama před sudími a dožadovali se uznání branky, je dobojováno. Vsetín si po přestřelce bere výhru. V třetí třetině řídil obrat Jakub Frolo, následně padla rychlá branka z hole Adama Koláčka. Na 5:3 zvýšil Ondřej Vaněk. Poruba ještě snížila na 5:4 díky kapitánovi Davidu Moravcovi, ale to bylo vše, co jsme dnes Na Lapači, co se gólů týče viděli. Vsetín porazil svého tabulkové souseda 5:4. (14:17:06)

59:03
    Velká šance pro Porubu, Valaši jdou do čtyř.

58:07
    Zápas se chýlí ke konci.

57:12
    Hraje se v obranném pásmu Poruby.

54:45
    Vsetín se nyní snaží být aktivnějším celkem, zatím se mu to daří,. Drží si pásmo a vysílá na Marečka mnoho střel.

52:50
    Juráň vyzkoušel Marečkovu pozornost z kruhu.

51:48
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba na to vletěla. V přesilové hře vznikl před Konečným velký zmatek. Ani jeden tým netušil, kde je kotouč. nakonec se k němu dostali první hosté, kteří jej dorazili na několikátý pokus do vsetínské klece. Autorem branky je DAVID MORAVEC. Poruba snížila na rozdíl jedné branky, to bude ještě zajímavé. Asistence: Maxim Vehovský a Tadeáš Kalužík.

51:19
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vaněk – 2 min., hákování).

50:06
    Vsetínu se zatím přesilovka mnoho nedaří.

48:30
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pavlíček – 2 min., napadení).

48:13
    Poruba se snaží, seč může, něco s výsledkem udělat.

45:39
    Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba: ze hřiště odchází Chylík, přichází Mareček.

45:39
    Oddechový čas pro hosty.

45:39
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Poruba zůstala jako opařená. Veškerá její aktivita je pryč. Vsetín nyní nabruslil do útočného pásma, kde ONDŘEJ VANĚK dostal prostor ke střela, která propadla mezi nohama Chylíka a donutila porubského gólmana ke střídání. Vsetín vede 5:3. Asistence: Filip Kovář a Matěj Šedlbauer.

44:39
    Tak to byla rychlost. Vsetín nejen že před pár sekundami srovnal, ale nyní jde do vedení, Šedlbauerovu střelu z větší vzdálenosti tečoval před brankářem Poruby ADAM KOLÁČEK. Vsetín si bere vedení. Asistence: Matěj Šedlbauer a Matěj Juráň.

44:18
    Poté, co si Poruba delší dobu držela vedení se k vyrovnávací brance dostal Vsetín. Po samostatné akci dorovnall stav utkání na 3:3 Jakaub Frolo. Asistence: Bez asistence.

42:49
    Týmům se nedaří přechod ze středního pásma, nakonec se to Vsetínu přece jen povedlo, ale hráči se dostali pouze na kruhy.

41:49
    Třetí třetina začala ve velkém tempu. K první střele se dostali domácí, tu Chylík zlikvidoval. Následně musel zasáhnout i domácí gólman, který svou lapačkou přerušil hru.

40:01

Ve druhé třetině nebylo k vidění mnoho hezkých, hokejových, gólových šancí, ale vzniklo pár závarů před brankami, které mohly být potenciálním nebezpečím. Také bylo k vidění pár šarvátek, jelikož se souboj viditelně přiostřil. Nakonec byli fanoušci Na Lapači svědkem i jedné branky, kterou vstřelila Poruba, která jde v utkání poprvé do vedení. Postaral se o ni Petr Sabol. Valaši budou muset jednobrankovou ztrátu dohánět ve třetí třetině.

Třetí třetina začne přibližně v 13:32.

40:00

38:35
    Už to vypadalo, že druhá část hry skončí bezbrankovým stavem. Nakonec se ale prosadili hosté. Poruba poprvé v zápase vede zásluhou PETRA SABOLA, který ji těsně před koncem třetiny posílá do jednobrankového náskoku. Asistence: Lev Viktorovič Stasiuk a Adam Šrubař.

36:21

36:15
    Vendelín hrozil na několik pokusů dobře mířenými střelami.

36:04
    Janečkova střela od modré čáry poskočila těsně před brankou, naštěstí pro Vsetín nezpůsobila velké potíže.

35:21
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Stodůlka – 2 min., sekání).

35:21
    Na ledě se přiostřuje, dochází k tvrdým soubojům u mantinelu. Těžko se nyní zvedá hostující Vendelín.

34:31
    Vsetín se při pokusu o přechod do pásma provinil ofsajdem.

32:57
    Poruba opět vystřelila několik střel, všechny končí mimo klec Konečného.

31:41
    Rána z kruhu z hole porubského útočníka rozduněla pouze mantinel.

30:06
    Na obou stranách byly nyní k vidění početné šance.

29:24
    Vsetínský obránce nyní vyděsil hostujícího gólmana svou střelou.

28:42
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

28:20
    Větší prostor na ledě více vyhovuje Porubě, která předvedla útočnou akci.

26:42
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Frolo – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Glos – 2 min., hrubost).

26:42
    Nyní vznikla docela zbytečná šarvátka před Chylíkem, Vsetín neměl v plánu dorážet a do domácího hráče se pustil jeden z hráčů hostujícího celku.

26:24
    Po tvrdším střetu zůstal ležet na ledě jeden z hráčů Ostravanů.

24:36
    Obrovská šance Vsetína. Od branky nyní domácí dělilo opravdu maličko. Poruba se musela vyskládat na brankovou čáru, aby pomohla svému gólmanovi situaci zahránit.

23:25
    Budín pronikl do útočného pásma, kde se pokusil vystřelit, jeho střela mířila mimo Chylíkovu branku.

22:08
    Vsetín zahrozil, před brankou Poruby vznikl zmatek.

20:32
    Oba celky se dostaly ke střele, porubský gólman ale nemusel zasahovat.

20:01

První třetina skončila. Stav je vyrovnaný 2:2. V obou případech šli do vedení Vsetínští. Nejprve se prosadil Jakub Frolo, následně v přesilové hře srovnal Maxim Vehovský. Pot přesilovou hru využili i domácí z hole Jakuba Zedka. Na 2:2 vyrovnali kapitán hostů David Moravec.

Druhá třetina začne přibližně v 12:46.

20:00

19:25
    Poruba se usadila v útočné třetině.

18:49
    Vsetín kontroluje kotouč ve vlastním pásmu.

16:51
    A je vyrovnáno! Poruba byla poslední minuty aktivnější. A aktivita byla nyní zhodnocena. Branku na 2:2 vsítil kapitán hostujícího celku DAVID MORAVEC. Na Lapači se bude začínat od začátku. Asistence: Lev Viktorovič Stasiuk a Maxim Vehovský.

16:26
    Aktivnější Poruba se snaží vytvářet šance.

15:13
    Opět hezká akce Poruby, která skončila na hokejkách Valachů.

14:39
    Moravec vyslal střelu z kruhu, gólman Vsetín vyrazil vyrážečkou.

12:58
    Poruba vystřihla pěknou souhru. Stasiuk zavezl kotouč do pásma a nahrál do středu hřiště, kde se jeho spoluhráč dostal ke střele.

11:13
    Domácí gólman zneškodnil svoz hokejkou porubskou hrozbu.

10:34
    Momentálně je u kotouče Poruba, Vsetín je v obranném pásmu, ale že by se hostujícím hráčům dařilo vytvářet tlak, to se říct nedá.

08:54

07:54
    Juráň se hnal opět v přesilovce na Chylíka, nestihl vystřelit.

06:25
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Stodůlka – 2 min., hákování).

06:04
    To bylo rychlé využití přesilové hry ze strany Valachů. Kotouč se po vyhraném buly dostal na modrou čáru k JAKUBOVI ZEDKOVI, který vystřelil a mezi nohama propálil Chylíka. Vsetín si na svou stranu bere ztracené vedení. Asistence: Šimon Rigo.

05:45
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Šrubař – 2 min., hákování).

04:45
    Je vyrovnáno. Poruba zhodnotila přesilovou hru. Poté, co mohl na druhé straně ve vlastním oslabení zahrozit domácí hráče se dostala ke kotouči Poruba, která vjela do útočného pásma a střelou MAXIMA VEHOVSKÉHO srovanal na 1:1. Asistence: Maxim Michalčík a David Moravec.

04:15
    Ve vlastním oslabení se hnal do útočného pásma Koláček.

03:41

02:55
    Po přesilové hře hostujícího celku jdou domácí do vedení. Domácí rychle vrthli do útočného pásma, kde přečíslili Poruba, která si nestihla rozebrat hráče. Porubského gólmana poprvé překonal JAKUB FROLO. Asistence: Adam Raušer.

02:16

02:00
    Vehovský zahrozil se uvolnil do středu hřiště, Konečný sice znejistěl, ale zachytil.

00:45
    Moravec vypálil z kruhu, Poruba je usazená v pásmu.

00:16
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Zedek – 2 min., podrážení).

00:01

VHK ROBE Vsetín: Konečný M. (Kocyan) – Stodůlka, Zedek, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Rigo, Koláček, Juráň, Vaněk, Kovář, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.

HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Jeřábek, Janeček, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný D., Vendelín, Moravec, Murín, Szcześniak, Šrubař, Kalužík, Vehovský.

Rozhodčí: Novotná – Lukš, Peluha.

Vsetín se s Porubou již jednou střetl. Z tohoto utkání vyšla lépe Poruba. Dnese Na Lapači od 12:00 odehraje odveta, jejíž výsledek budeme znát už zítra odpoledne.

Poruba si v posledních dvou zápasech výhru ani body nepřipsala. Ostravský celek nejprve prohrál s Oceláři 2:4, následně nestačil na Zlín 3:6. Poruba je nyní na 8. místě tabulky skupiny Východ, těsně před svým dnešním soupeře. Na sedmou Olomouc má ztrátu jednoho bodu.

Porubě se daří v produktivitě. V průměru vstřelí až tři góly na zápas. Ve statistice se řadí za velikány jako jsou: Kometa, Oceláři, Vítkovice a Zlín. Také se Ostravanům daří v přesilovkách. Jejich úspěšnost je 18,18 %. V oslabení je Poruba dokonce druhá nejlepší. Ubránila 90,70 % přesilových her soupeře.

V útoku se nejvíce daří Tadeáši Kalužíkovi 20 (12+8). Ze zadáků je nejproduktivnější Daniel Janeček 3 (0+3). Jedničkou v brance Ostravanů je Martin Mareček, s niž v zádech Poruba třikrát vyhrála. Jeho úspěšnost je 89,06 % a jeho gólový průměr je 3,86 branky na zápas.

Domácí mají ze dvou posledních zápasů na kontě jednu prohru a jednu výhru. Minulý týden nestačili na Havířov 2:5, následně porazili lídra skupiny Východ, Vítkovice 2:0.

Vsetín se nyní nachází na předposledním devátém místě tabulky skupiny Východ. Dnešní soupeř, Poruba, má nad Valachy výhodu lepšího vzájemného zápasu, zároveň mají Ostravané jeden zápas k dobru. Na poslední Havířov má Vsetín náskok devíti bodů.

Vsetínu se daří v úspěšnosti střelby. Ujme se každá desátá střela, kterou Valaši vyšlou. Vsetín je také disciplinovaný. Hned za Kometou Brno je v této statistice nejlepší. Valaši mají celkem pouze 80 trestných minut, v přepočtu jde o 7,27 minuty na zápas.

Nejproduktivnějším hráčem v útoku je Matěj Juráň 12 (5+7). V obraně se nejvíce bodově zadařilo Martinovi Šedbauerovi 11 (0+6)..
    Jedničkou v brance Valachů je Martin Konečný, který odchytal devět zápasů, připsal si jedno čisté konto, jeho úspěšnost je 92,82 %. Jeho brankový průměr je 3,44 gólů na zápas a Vsetín s ním v zádech čtyřikrát vyhrál.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 3. Frolo (Raušer), 7. Zedek (Rigo), 45. Frolo, 45. Koláček (Šedlbauer, Juráň), 46. Vaněk (Kovář, Šedlbauer) – 5. Vehovský (Michalčík, Moravec), 17. Moravec (Stasiuk, Vehovský), 39. Sabol (Stasiuk, Šrubař), 52. Moravec (Vehovský, Kalužík)

HC RT TORAX Poruba: Chylík (46. Mareček) – Jeřábek, Janeček, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný D., Vendelín, Moravec, Murín, Szcześniak, Šrubař, Kalužík, Vehovský.

Rozhodčí: Novotná – Lukš, Peluha