Kadaň – Kolín 1:2 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 1:5 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 5:4 (1:0 po s.n.)
Vrchlabí – Prostějov 2:6 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 4:5 (kon.) | Slavia – Třebíč 2:3 (kon.)
Přerov – Ústí n/L 2:1 (po pr.) | Jihlava – Benátky n/J 4:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 23.10.2021, 17:15 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 14. kolo

I na začátku třetí třetiny hráli Zubři v přesilovce, mnoho se ovšem nezměnilo. Čtvrté ústecké vyloučení skončilo také bez odezvy a k vidění byl zřejmě nejméně záživný hokej celého večera. Své početní výhody promrhal i Slovan a neslaná nemastná hra zamířila do prodloužení. V něm v čase 63:16 rozhodl opět hráč s číslem 61, Jakub Svoboda, který v samostatném úniku překonal Hamalčíka nad lapačku. Já se s Vámi z přerovské MEO Arény loučím, u dalšího přenosu na počtenou! (19:43:01)

63:16 Jakub SVOBODA - 2:1

63:16
    Přerov právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, Přerov doma zůstává neporažený! Do samostatného úniku na Hamalčíka se dostal JAKUB SVOBODA, který ránou nad lapačku nejenže zapsal druhý gól večera, ale hlavně rozhodl o bonusovém bodu pro domácí. Asistence: J. Herman.

62:59
    Buly před Petráskem.

62:03
    Puk má na své holi ústecký obránce schovaný za Hamalčíkem.

61:31
    Josef Hrabal mohl rozhodnout, když se uvolnil Kratochvilovi před branku! Zblízka ale vítěze zápasu zatím neurčil!

61:22
    Hraje znovu Přerov.

60:34
    Nyní už hrací předmět třímají hráči Ústí.

60:11
    Kotouč má trojice přerovských hokejistů.

60:01

Dnešní utkání sleduje 912 diváků.

Neslaný nemastný hokej třetí třetiny, zaplaťpánbůh, končí. Půjdeme do prodloužení.

60:00

59:28
    První lajna Přerova chce utkání rozhodnout ještě před třetí sirénou, Doležalovu střelu ale zblokoval Přindiš.

58:59
    Do konce hrací doby zbývá jedna minuta.

58:41
    Člen ústecké střídačky nakonec odchází po svých, což je dobré znamení. Přejme mu brzkou rekonvalescenci.

58:41
    Oči se upínají na ústeckou střídačku, kam vyletěl rychle letící kotouč a zasáhl jednoho z členů realizačního týmu. Nepříjemné obrázky.

58:21

58:03
    Matouš Kratochvil se zblízka neprosadil proti Hamalčíkovi ani nadvakrát!

57:02
    Sebera z ostrého úhlu netrefil Hamalčíkovu branku.

56:21
    Hamalčík doplácí na nové pravidlo, když hrál s pukem mimo brankářský lichoběžník! Dvouminutový trest za něj odpyká Čermák.

56:15
    Oči diváků se přesouvají zleva doprava. Respektive z pásma domácích vždy zpátky k Hamalčíkovi.

55:30
    Minuta z přesilovky Ústí je minulostí.

54:50
    Už se zdálo, že Slovan má dobré rozestavení, nakonec ale o puk přichází.

54:30
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Robert Černý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

54:20
    Kratochvil je zpět na ledě, Přerov hraje v plném počtu.

53:50
    Jan Svoboda je naštěstí zpátky na ledě a nyní mohl Zubrům vrátit vedení! V oslabení ujel do samostatného úniku, bekhendem ale na Hamalčíka nevyzrál!

53:27
    Přindiš postupuje s pukem od Hamalčíka.

53:09
    Pardon, ale přesilovky obou celků jsou dnes opravdu hrozné.

52:20
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvil – 2 min., hákování).

52:16
    Slovan bude hrát v přesile.

52:00
    Krisl začíná rozehrávku u vlastní branky.

51:12
    Další přerušení přináší icing hostů.

50:50
    Kotouč za Petráskem vyletěl mimo hrací plochu. No, sledujeme zatím asi nejméně záživnou pasáž zápasu, ve které se neustále dlouze přerušuje a k vidění je máloco zajímavého.

50:05
    Na ledové ploše zůstává ležet Jan Svoboda, který si při karambolu pravděpodobně zranil koleno. Doufejme, že brzy bude dravý forvard Přerova v pořádku.

49:37
    Na Petráska letěl skákavý kotouč od modré a na chvíli se ocitl v problémech.

48:45
    V rohu přerovského pásma probíhá přetlačovaná o puk u mantinelu.

47:37
    Ústečtí hrají v plném počtu.

47:26
    Slovan uspěl na buly a Přindiš vyhodil. Přerov se do přesilovkové pohody nedostává zatím ani dnes.

47:22
    Z trestu Ondřeje Bláhy zbývá už jen 15 vteřin.

47:22
    A na scénu se dostává i místní ledař.

47:22
    Herman v útočné akci po evidentním avšak neodpískaném podražení zaplaval až do Hamalčíkovy brány, hra se přerušuje.

47:06
    Krenželok branku míjí, Ústí vyhazuje puk.

46:45
    Nyní už ale Přerov vypadá relativně pevně rozestavený v útoku.

46:03
    Puk je mimo útočné pásmo Přerova a domácí fanoušci dávají najevo svoji nespokojenost.

45:40
    MEO bylo na buly úspěšnější, uvidíme, jestli se na čtvrtý pokus konečně v přesilovce prosadí. Letos je tato dovednost v podání Přerova opravdová bída, přitom loni patřil v přesilovkách k nejlepším.

45:37
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Bláha – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

45:26
    Dobrá práce Josefa Hrabala, který teď vleže odehrál puk pryč. Martin Tůma už mohl ujíždět na Petráska sám.

44:59
    A ofsajdu se dopouští i hostující celek.

44:27
    Hamalčík si připisuje zákrok, když schoval puk do své výstroje ihned po střele z vhazování.

44:02
    Brusle Filipa Dvořáka byla v útočném pásmu dříve než puk, je tak odpískán ofsajd.

43:26
    Marek Tůma byl v dobré pozici, ve které však jen těsně mimo letící střelou neuspěl.

42:54
    Icing Přerova.

42:24
    Havránek zavezl puk do útočné třetiny a hlídá si jej před Černým.

41:31
    Hermanova přihrávka Hrabalovi byla pokažená, Vrdlovec tak mohl s klidem vyhodit a odsoudit Zubry k dalšímu přesilovkovému zmaru.

40:59
    Ústí vyhazuje do bezpečí.

40:44
    Zubři jsou už nastěhování v útočném pásmu, Krenželok ale nemá kudy poslat puk na Hamalčíka.

40:01

Druhé dějství započali Přerované prakticky dvěma přesilovkami, znovu si v nich ovšem nepomohli a trápili se dál. Ústí ale početní výhody také nezvládá, proto si oba celky vylepšily alespoň čísla v oslabení. Hosté začali být v polovině hrací doby mírně aktivnější. Ondřej Bláha trefil tyč, daleko branky nebyl ani Vrdlovec, avšak nakonec srovnal sváteční střelec. Petr Přindiš podnikl výlet z obranného pásma za útočnou modrou a nápřahem přes Hrabala srovnal v 35. minutě stav utkání. Třetí třetina začne přibližně v 18:58.

40:00

39:46
    Hrabalova střela se nevešla mezi tři tyče.

39:35
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Vrdlovec – 2 min., hákování).

39:30
    Zubři budou znovu na konec třetiny hrát v přesile, jelikož je signalizovaný trest pro Vrdlovce.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá 60 sekund.

38:48
    Matěj Svoboda střílel zblízka pouze do Hamalčíka, před nímž se bude za několik okamžiků vhazovat.

37:30
    Dobrou pozici měl na levém křídle jeden z Ústeckých, jenž chtěl nápřahem napodobit Přindiše, když před sebou viděl couvajícího beka. Nebezpečně vyhlížející situace ale končí střelou, která těsně přeletěla domácí klec.

37:10
    Buly před Hamalčíkem.

36:22
    Doležal se dostal do samostatného úniku na Hamalčíka, na zádech mu ale visel Havránek a znepříjemnil zakončení přerovského forvarda, které nakonec hostujícího brankáře příliš neohrozilo!

35:58
    V útočném pásmu je první ústecká formace a domácí obrana nevypadá zcela konsolidovaně.

35:36
    Zakázané uvolnění Slovanu.
    34:20 Petr PŘINDIŠ - 1:1

34:20
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Tůmu, teď už ale úspěšně, napodobil PETR PŘINDIŠ, který v 35. minutě srovnává! Všechno vzal na sebe už ve vlastním pásmu, ze kterého si udělal výlet za modrou čáru, kde napřáhl a srovnal střelou pod Petráskovu lapačku! Bez asistence.

34:02
    Tůma mířil od modré nepřesně. Na puku jsou domácí.

33:05
    Teď svůj um předvedl zase Kryštof Ouřada, který pronikl až k Petráskovi po levém křídle! Za jeho záda však nakonec puk nezasunul, a proto nadále sledujeme zápas o jediné brance.

32:51
    Seemann vystřelil od levého mantinelu, Hamalčík bez problémů jeho pokus lapil.

32:30
    Přerovští krásně předváděli v útoku svoji šikovnost na hokejkách. Nakonec si tedy nerozuměli a o puk přišli, komplikaci pro Ústí teď ale znamená Přindišovo vyhození na zakázané uvolnění.

31:40
    Za vlastní brankou čeká na spoluhráče Robert Černý.

31:10
    Hamalčík stáhl Indrákovo nahození ze vzduchu a okamžitě rozehrál.

30:48
    Ofenzivní snahy třetí domácí lajny brzdí ofsajd.

29:55
    Za delší konec lana v posledních minutách tahají opět domácí, tlak vyvíjený na hosty se stupňuje.

28:56
    Skvělá práce Přindiše, který zamezil dost možná gólové přihrávce Sebery na druhé křídlo! Pokračujeme ve fotbalovém skóre 1:0.

28:17
    Přindiš prohazoval puk na Tůmu, do zakončení se ale ústečtí lvi nedostali.

27:31
    Vrdlovec se hezky uvolnil před Petráskovou bránou, kde ho hledal Bláha, puk mu ale ve skvělé pozici přeskočil hůl!

26:38
    Po Doležalově chybě se dostal do protiútoku Ondřej Bláha, který střelou mířenou na pravou Petráskovu ruku orazítkoval tyč!

25:41
    Ústecká přesilovka je opravdu špatná. Krisl si po pravém křídle udělal výlet až na kruh pro vhazování a vyzkoušel pozornost Hamalčíka.

25:04
    Zubři dvakrát po sobě zahodili kotouč až na opačnou stranu kluziště.

24:33
    Přindiš střílel z dálky, Petrásek zasáhl lapačkou.

24:08
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Daniel Indrák – 2 min., hákování).

23:46
    Ústecký Slovan zvládl bez větších obtíží i druhou početní nevýhodu.

23:34
    Hrabal nejprve nastřelil Štěpána Bláhu, poté rovněž z nápřahu střílel Jakub Svoboda, jehož rána se zastavila až o Hamalčíkův beton.

22:55
    Puk je zase v pásmu Přerova, Hamalčík v tomto oslabení ještě nemusel zasahovat.

21:57
    Hosté si v plném počtu zahráli jen několik málo vteřin a už jsou zase ve čtyřech. Uspěli však na buly a puk hned na úvod druhého dnešního oslabení vyhodili.

21:46
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Milfait – 2 min., držení).

21:29

21:06
    Zahraje si i Petrásek, hostům se totiž podařilo k němu vyhodit puk.

20:28
    Zubrům pokračuje přesilová hra, zatím jsou celou dobu s pukem v útočném pásmu.

20:01

V duchu častých přerušení se nesly úvodní minuty první třetiny. Oba celky se ale postupně trochu osmělily a práce začala přibývat i brankářům, když v sedmé minutě musel Hermana před brankou zastavit Hamalčík. Z větší vzdálenosti dobře vykryl betonem i střelu Kratochvila, avšak na přesný pokus Jakuba Svobody z 15. minuty už nestačil. Domácí forvard se přiblížil na dostřel z pozice typické spíše pro obránce a prudkým švihem otevřel skóre. Do druhé třetiny tak vkročíme za jednobrankového vedení Zubrů, kteří budou mít k dispozici ještě minutu a půl v přesilové hře. Druhé dějství začne přibližně v 18:08.

20:00

19:29
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Bláha – 2 min., držení).

19:27
    Herman mohl hostům věnovat gól do šatny, asi metr od Hamalčíka ale nedokázal uspět!

19:00
    Krenželokovu ránu od modré čáry Hamalčík kryje, minuta do první sirény.

17:54
    První letka domácích teď dobře forčekovala při ústecké rozehrávce a její zásluhou nakonec kotouč skončil zpátky na domácích hokejkách.

17:11
    Znovu icing domácího celku. Kéž bychom viděli i stejný počet šancí.

16:57
    A zakázané uvolnění je odpískáno i na druhé straně.

16:44
    Icing Ústí.

16:17
    Herman dobrým sprintem zahnal Přindiše hluboko do jeho území, z této přesilovky Ústí nic nevytěží.

15:54
    Další domácí vyhození, Petrásek je v oslabení zatím bez zákroku.

15:18
    Puk je pro smůlu Slovanu až u Hamalčíka, zpátky jej poveze Přindiš.

14:25
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., sekání).
    14:05 Jakub SVOBODA - 1:0

14:05
    V patnácté minutě přichází první branka dnešního zápasu, kterou zapisují domácí Zubři! JAKUB SVOBODA se ocitl při obléhání ústeckého pásma na postu obránce a viděl před sebou pořádnou skrumáž, která Hamalčíkovi snižovala viditelnost. Chvíli si puk přidržel a nakonec jej poslal prudkou střelou přesně pod horní tyč! Asistence: J. Herman.

13:49
    Hamrlík hledal Hermana na zteč, Hamalčík ale nahození viděl a schoval jej do lapačky.

13:36
    Buly na opačné straně, tedy před Hamalčíkem.

13:00
    Štěpán Havránek se dostal do velmi dobré střelecké pozice, když obdržel průnikový pas domácí obranou od Štěpána Bláhy! Gólman Petrásek ale na jeho střelu stihl zareagovat špičkou betonu!

12:45
    Ofsajd Hanáků.

12:28
    Už se zdálo, že si Slovan zahraje první přesilovku, dvouminutový trest pro Hermana se ale nakonec po diskuzi sudích ruší.

12:26
    Herman si dobře počínal na cestě do útočného pásma. Ústecká obrana, která byla najednou rozkolísaná, může být ráda, že Zubři se nedostali do zakončení.

11:58
    Buly před Michaelem Petráskem.

10:54
    Hamalčík má teď prostor se pořádně rozcvičit. Zblízka musel čelit dorážkám Nováka.

10:05
    Kratochvilovi se otevřel prostor v útočném pásmu po špatné rozehrávce hostujícího obránce, čehož mohl náležitě využít, jeho prudkou střelu z dobré pozice zápěstím ale zneškodnil Hamalčík betony!

09:28
    Hrabalovu střelu zblokoval Milfait, v polovině třetiny pokračujeme za stavu 0:0.

08:48
    A domácí rozehrávka opět nebyla přesná. Vrdlovec v rychlém přečíslení hledal Trávníčka, ten ale přihrávku přejel. O pár chvil později další kontr zakončoval zase Štěpán Bláha. Dobré střídání elitní ústecké formace.

08:10
    Hrabal drží puk ve vlastním pásmu, Přerov bude rozehrávat.

06:45
    První velká šance, o kterou se postarali domácí! Černý mířil s pukem za branku a než se za ni dostal, vyslal přihrávku před Hamalčíka, kam si nebezpečně sjížděl Herman! Do zakončení se přerovské číslo 71 dostalo, na první branku to ale nestačilo.

06:29
    Doležal hledal Pšurného v mezikruží, ten byl ale pokrytý Drtinou, a nemohl se tak dostat do šance.

05:28
    A po pár vteřinách tu máme další přerušení. Hra je zatím hodně rozkouskovaná.

05:14
    Přerovské nahození skončilo v síti za Hamalčíkem bez přispění hostí, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

05:06
    Puk ihned po buly vyletěl mimo kluziště, buly se tak odehraje na témže místě ještě jednou.

05:01
    Vhazovat se bude v pásmu domácích hokejistů.

04:34
    Herman se rozjel na levém křídle a poté zkusil z ostrého úhlu prostřelit Hamalčíka, ten byl ale na své tyči patřičně přilepený.

03:58
    Hrabal chyboval v rozehrávce, a tak rychlý kontr řídil Kulhánek, který vyslal jedovatou střelu na Petráskův levý beton. Zubři poté vyhodili puk na další icing.

02:57
    Záruba hledal spoluhráče před brankou a Slovan se mohl dostat nejen k první střele zápasu, ale také do veliké šance. Puk však zpoza brány proletěl pouze hlouběji do kluziště.

02:17
    Novák se pokoušel proháčkovat mezi defenzivními postavami soupeře, žádná přerovská šance ale z jeho snah nevyplynula.

01:01
    Na první střelecké pokusy stále čekáme. Sebera vyvezl puk z vlastní třetiny, nakonec však nezakončil, byť měl prostoru poměrně dost.

00:50
    A další zakázané uvolnění v podání Přerova.

00:27
    Icing domácího celku.

00:06
    Na buly uspěli hosté.

00:01

Utkání za malou chvíli začne. Přerov hraje v modrých dresech, hosté z Ústí ve světlé, tedy žluté, variantě.

Úvodní buly dnešního utkání bude nakonec vhozeno až v 17:15, jelikož hostující celek na cestě do Přerova potkala smrtelná nehoda na D8, a tím pádem nabral menší zpoždění.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – Černý, Krenželok, Hamrlík, Hrabal, Seemann, Krisl (C), Ševčík – Doležal (A), Pšurný (A), Sebera – Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – M. Svoboda, Dvořák, Novák – Jan Svoboda, Indrák, Dobša.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Cikánek) – Drtina (A), Havránek, Trefný, Přindiš, Brož (A), Chalupa – Trávníček (C), Vrdlovec, Š. Bláha – M. Tůma, Milfait, O. Bláha – Jouza, Čermák, Ouřada – Kulhánek, Záruba.

30. 10. 2019 | Přerov – Ústí | 5:2

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje z přerovské MEO Arény! Chance liga dnes bude pokračovat zápasy 14. kola, v němž domácí HC ZUBR Přerov bude měřit síly s klubem HC Slovan Ústí nad Labem. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 15. Jakub Svoboda (Herman), 64. Jakub Svoboda (Herman) – 35. Přindiš

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – R. Černý, D. Krenželok, Hamrlík, Hrabal, Seemann, Krisl (C), Ševčík – T. Doležal (A), Pšurný (A), Sebera – M. Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Jan Svoboda, D. Indrák, Dobša.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Trefný, Přindiš, Vladimír Brož (A), L. Chalupa, Záruba – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, Ondřej Bláha – Jouza, T. Čermák, Ouřada – Kulhánek.

Rozhodčí: Čech, Vrba – Hranoš, Kučera