Minnesota – Anaheim 4:3 (po pr.) | Winnipeg – Nashville 6:4 (kon.) | Montreal – Detroit 6:1 (kon.)
Tampa – Colorado 3:4 (2:3 po s.n.) | New Jersey – Buffalo 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Florida 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 7:1 (kon.) | Columbus – Carolina 1:5 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 7:3 (kon.)
Arizona – NY Islanders 0:3 (kon.) | Seattle – Vancouver 2:4 (kon.) | Boston – San Jose 4:3 (kon.)
New Jersey Devils
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Buffalo Sabres
Neděle 24.10.2021, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Ze zápasu to bude všechno. Děkujeme za pozornost a přejeme dobrou noc! (03:47:12)

Nico Daws (NJD) – 24 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,0%, odchytal 62:33
    Dustin Tokarski (BUF) – 37 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,9%, odchytal 63:09.

Dnešní utkání sledovalo 13 158 diváků.

New Jersey nakonec zvrátilo průběh zápasu a porazilo Buffalo Sabres 2:1 po prodloužení! Hosté vedli od čtvrté minuty, kdy početní výhodu využil Dylan Cozens. Na vyrovnání Ďáblové čekali až do 46. minuty také při přesilové hře. Tu využil z dorážky Hamiltonovy střely kapitán Nico Hischier.

O osudu utkání muselo rozhodnout prodloužení. To si už vzal na starost český útočník Pavel Zacha, který se prosadil po přihrávce Damona Seversona parádní střelou zápěstím!

Střely: 39:25 (8:13, 14:6, 15:6, 2:0)

63:09 Pavel ZACHA - 2:1

63:09
    Devils právě vstřelili branku!
    Ďáblové vítězí v prodloužení a hrdinou je český útočník PAVEL ZACHA! Ten si vyměnil v útočném pásmu kotouč s Damonem Seversonem a nekompromisní střelou švihem překonal Dustina Tokarskiho. Jedná se o jeho třetí gól v prodloužení v kariéře, podruhé takto rozhodl zápas s Buffalem Sabres. Asistence: Damon Severson a Jegor Šarangovič.

62:38
    Vinnie Hinostroza odvedl dobrou práci v obraně a Jegoru Šarangovičovi neumožnil přihrát do předbrankového prostoru.

62:02
    Dylan Cozens si vybral až příliš velké sousto, přes dva protihráče neprošel blíže k brance.

61:10
    Do samostatného úniku pádil Jesper Bratt, ani tento Švéd ale zápas nedokázal rozhodnout! Puk bekhendem poslal vedle brány.

60:59
    Před branku se prokličkoval Rasmus Dahlin, bránu ale trefit vůbec nedokázal.

60:25
    První střelu měl na svědomí obránce domácích Dougie Hamilton, Dustin Tokarski ale puk chytil do své lapačky.

60:01

Oba týmy dnes získají alespoň bod. Otázka je, kdo si odnese ten kýžený navíc?

Devis ve třetí třetině dokázai vyrovnat v přesilové hře, když poprvé v sezoně skóroval kapitán týmu Nico Hischier.

Střely: 37:25 (8:13, 14:6, 15:6)

60:00

59:14
    Nahození Mariána Studeniče se nepovedlo a skončilo v hledišti.

59:06
    Zakázané uvolnění Devils.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 46. N. Hischier (D. Hamilton, Tatar), 64. Zacha (Severson, Šarangovič) – 4. Cozens (Bryson, Okposo)

New Jersey Devils: Daws (Wedgewood) – Graves, D. Hamilton (A), Siegenthaler, P. K. Subban, Ty Smith, Severson (A) – Zacha, N. Hischier (C), Bratt – Šarangovič, M. McLeod, Kuokkanen – A. Johnsson, Mercer, Tatar – Vesey, F. Gauthier, Studenič.
    Buffalo Sabres: Tokarski (C. Anderson) – Dahlin, Butcher, Bryson, C. Miller, Hägg, Pysyk – J. Skinner, Cozens, Hinostroza – R. Asplund, Tage Thompson, V. Olofsson – Bjork, Girgensons (A), Okposo (A) – Caggiula, Ruotsalainen, Hayden.

Rozhodčí: Joannette, Blandina – Knorr, Marquis.

Diváci: 13 158