Kometa Brno – Havířov 4:3 (kon.) | Kladno – Olomouc 2:4 (kon.) | Zlín – Třinec 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:4 (kon.) | HC Litvínov – Liberec 2:4 (kon.)
Slavia – Salzburg 3:0 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 5:3 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Slavia Praha
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 29.10.2021, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • DHL Extraliga juniorů • 14. kolo

Ode mě je to dnes vše, těším se zas někdy na hokeji, napočtenou. (20:01:22)

Slávisté zvládli důležité utkání a přerušují sérii proher ziskem tří bodů. Vypracovali si vedení už v první třetině, které se hostům z Rakouska nepovedlo v průběhu celého zápasu smazat.

58:51
    Puk byl zašlápnutý po levici Voleveckého. Hosté tak dál drží pásmo. Ke střelám se ale příliš nedostávají.

57:30
    Poslední minuty vidíme boj na ledě o každý centimetr. hosté se snaží vstřelit alespoň jednu branku. Slávisté ale zatím bezchybně brání.

54:30
    Kofler si prohodil Tichého, přes Klatta už ale neprošel. Slávisté ale dál brání.

53:22

52:50
    Rafalskiho střela mířená na bližší horní růžek netrefila cíl, puk klouže po mantinelu ven z pásma.

52:00
    Další Sinnova rána nebezpečně tečována. Tentokrát puk tečoval projíždějící Eckl. Při jeho průjezdu byla navíc vychýlená branková konstrukce a hra tak bude na chvíli přerušená.

51:22
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jokl – 2 min., krosček).

50:13
    Labuzík vybídl Strnada, puk ale nakonec zamířil ven z útočné třetiny. Domácí tak musí začít tvořit akci z vlastního pásma.

48:46
    Bürgelt nabral rychlost a pláchnul všem slávistům. Jeho střelecký pokus ale nebyl už tak povedený. Volevecký ani nezasáhl.

47:37
    Oddechový čas pro domácí.

47:36
    Štrombach přebruslil hostující hráče a dokázal posunout puk na brankáře Wolfa. Střela ale neměla potřebnou razanci a Wolf tak tento pokus chytá.

46:19
    Domácí stále pod tlakem hostů. Jelavicova střela ale na bránu neletěla a puk se odráží od zadního mantinelu až do obranné třetiny hostů. Slávisté tak můžou vystřídat.

44:53
    Hráči Salzburku byli znova blízko vstřelené brance! Tentokrát díky pokusu Austina Koflera. Ten si rozpohyboval Voleveckého, nakonec ani jeho pokus ale nerozjásal rakouskou střídačku.

43:12
    Šimon Slavíček se dostal hned přes tři hráče hostů. Ke střele se ale nedostal, čtvrtý hráč už sešívaného útočníka obral o puk.

42:07

41:42
    Kauhanen vyzkoušel pozornost Voleveckého hned třemi povedenými ranami. První rána byla zblokována sešívaným obráncem, druhá rána se odrazila od lapačky domácího brankáře. Domácí tak přečkali bezúhonně i zatím největší šance hostů.

40:26
    Sinnova rána od modré byla ještě tečována Bürgeltem. Puk se sice stočil směrem k brance Voleveckého, nakonec ale zamířil mimo tři tyče.

40:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hrdlička – 2 min., nedovolené bránění).

40:01

Slávisté v prostřední třetině navýšili skóre a vedou po 40 minutách 3:0. Hosté viditelně zabrali zejména v defenzivní činnosti, už nepouštějí sešívané do tolika šancím jako v úvodní části. Přesto zatím jejich výkon nestačí na vstřelení branky a domácí Slavia tak vede 3:0.

40:00

39:20
    Volevecký si poradil s tvrdou ránou Kauhanena a předvádí jistý zákrok lapačkou.

38:29
    Slavíček našel další skvělou přihrávkou Malínka. Ten objel branku hostů, ale nedokázal předat puk nikomu ve stejném dresu.

36:51

36:20
    Salzburg hraje celou přesilovku v útočné třetině. Dokázali si vypracovat slibné šance, ale Volevecký nic za svá záda nepustil.

34:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Míšek – 2 min., hákování).

34:49
    Wurzer po průniku prověřil Voleveckého svižným pokusem. Byl ale faulován a hosté tak budou mít přesilovku.

33:03
    Střela Rafalskiho byla ještě tečována, Volevecký si ale i tak věděl rady a puk do své branky nepustil. Vynikající zákrok!

32:14
    Hosté se dostali po delší době do útočné třetiny. Teď v ní hrají asi minutu, ale nedokáží ohrozit Voleveckého branku. Domácí se na chvíli osvobozují zakázaným uvolněním.

30:24

30:05
    Slavíček našel přihrávkou na druhou stranu úplně volného spoluhráče. Ten ale v rychlosti nedokázal přesně zakončit a skóre se tak nemění.

29:07
    Kvasnička šikovně probruslil zpátky do útočné třetiny a vrátil domácí do útočné třetiny. Sešívané ale brzdí nepřesnost přihrávek a dobrý obranný blok Salzburku.

28:24
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Rafaski – 2 min., podrážení).

28:05
    Labuzíkova nabídka byla na Strnada příliš dlouhá.

27:09
    Hra je nyní kouskována zakázanými uvolněními na obou stranách.

25:00
    Po pádu jednoho z hostujících beků vzniklo přečíslení domácích dva na jednoho. Poslední hráč Salzburku ale lehl včas do přihrávky a Wolf ani nemusel zasahovat.

23:42
    Slavia právě vstřelila branku!
    Autorem branky je Stanislav TICHÝ který po úniku prostřelil Wolfa u pravé tyčky. Asistence: Jan Matuška.

22:40
    Labuzík dostal puk na hůl a šikovně si ho stáhl přímo před Wolfa, ten si ale dokázal s jeho pokusem poradit a i Slavíčkova rána se do branky nevešla.

21:43
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Eckl – 2 min., hákování).

21:37
    Štrombach výborně napadal golmana a už to vypadalo, že přidá další branku. nakonec ale zasáhl jeden z dojíždějících beků.

20:29

20:01

První třetina je za námi a spokojenější s ní budou určitě slávisté. Po trefách Malínka a Matušky svítí na signalizující tabuli skóre 2:0. Slávisté ale mohli vstřelit víc než jen dvě branky, na brankáře Wolfa vyslali několik nebezpečných pokusů. I hosté ale měli dobré příležitosti a šance na pár gólů. Například akce zakončená Jelavićovou bombou, nebo souhra Bürgelta a Stieglera. Z obou stran ale vidíme aktivní hokej, tak snad to vydrží i do dalších herních částí.

20:00

18:47
    Mackner zachytil puk ještě na modré čáře a slávistům se tak nepovedlo vyhodit. Při další šanci a nepřesné přihrávce ale salzburští o pásmo přicházejí.

18:29

17:59
    A teď velká šance na druhé straně! Míšek dostal puk přímo před brankáře Wolfa. I on ale nezamířil přesně a skóre se tak nemění.

16:43
    Bürgelt nabil puk Stieglerovi, ten ale ve velké šanci nadstřelil sešívanou branku.

15:27
    Teď ale Wolfa musíme pochválit. Tečovanou střelu projíždějícího útočníka Slavie dokázal skvěle chytit.

14:56
    Autorem branky je Jan MATUŠKA, který se vytočil kolem branky a střelou přes chumel bránících hráčů překonal hostujícího brankáře. Asistence: Stanislav Tichý, Matěj Kvasnička.

14:30

12:42
    Hrdlička nezachytil puk po špatné přihrávce na modré čáře a Slavia tak ztrácí puk i pásmo. Navíc napadající Eckl a Sumpf pošetřili další cenné vteřiny, když v pásmu Slavie zadržovali kotouč.

12:30
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Wurzer – 2 min., podrážení).

10:36
    Znovu špatná rozehra hostů v jejich obranném pásmu. Labuzík posunul puk na Kvasničku, ten ale nedokázal soupeřovu branku ohrozit. Salzburg tak získává puk, ale střela Bürgelta ze střední vzdálenosti letěla mimo branku domácích.

08:31
    Vojtěch MALÍNEK napadal levého beka hostů a nedal mu ani chvíli času na přemýšlení, kam s pukem. Malínek ho tak získal a bekhendovým blafákem si položil Wolfa a zakončil do branky.

07:56
    Koblížek dostal dobrou přihrávku do jízdy a projel s pukem na holi až do mezikruží. Chtěl si ale ještě vylepšit svojí pozici a posunul si puk daleko od hole.

06:58
    Schober našel před brankou Hübnera, ten se ale nedokázal dostat ke střele přes sešívaného beka.

04:45
    I Red Bull se nyní dostal do slibné pozice. Jelavicova rána z levého kruhu se odrazila od Voleveckého, ale žádný z hráčů rakouského týmu nedokázal puk dorazit do odkryté klece.

03:16

02:48
    Slávisté se už radovali ze vstřelené branky. Po krosové přihrávce vystřelil osamocený Strnad a zamířil přesně do odkrytého místa v brance hostů. Branka ale nebyla uznána kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

02:25
    Domácí celek se hned usadil v útočném pásmu a kombinuje v přesilovkovém vzorci.

01:16
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kauhanen – 2 min., držení).

00:10
    Po buly slávisté ihned nabrali směr do útočné třetiny. Kvůli nepřesnosti se puku zmocnili hráči rakouského týmu a i oni zkoušejí kombinovat.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, za malou chvíli zápas začne.

HC Slavia Praha: Volevecký (Vavřena) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Špinka, Kluch, Klatt – Štrombach, Strnad, Malínek, Matuška, Míšek, Slavíček, Koblížek, Labuzík, Tichý, Kvasnička, Jokl

EC Red Bull Salzburg: Wolf (Clara) – Kauhanen, Rafalski, Sinn, Schober, Weber, Krotsch, Kerber, Hübner, Winkelmann – Sumpf, Wurzer, Jelavic, Eckl, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Kofler

Rozhodčí: Čáp – Svobodová, Hynek.

EC RED BULL SALZBURG

Rakouský celek tahá nepříznivou šňůru proher, která je ještě o zápas delší a případné body z dnešního zápasu by tak byli velmi cenné. Hráčům Salzburku patří aktuálně předposlední 19. místo, se ziskem šesti bodů za výhru nad Havířovem a Olomoucí.

Nejproduktivnější hráči: Daniel Assavolyuk (5+1 za 3 zápasy), Max Stiegler (4+2 za 12 zápasů), Philip Ziesche (2+3 za 5 zápasů)
    Nejproduktivnější obránce: Matthew Rafalski (0+5 za 9 zápasů)
    Úspěšnost brankářů: Damian Clara (89,68% za 8 utkání), Simon Wolf (89,30% za 6 utkání)

HC SLAVIA PRAHA

Slávisté budou chtít v dnešním zápase utnout nepříznivou sérii čtyř proher. Červenobílí nestačili na Olomouc, Vítkovice, Karlovy Vary a Plzeň. Předtím ale dokázali ve venkovním zápase porazit Zlín 2:1. S devíti body jsou slávisté momentálně na 17. místě. Dnešní výhra by navíc vylepšila bilanci sešívaných juniorů v domácím prostředí. Z pěti zápasů odehraných na Zimním stadionu v Edenu získali sešívaní jen jediný bod, a to za prohru s Kladnem v samostatných nájezdech. Dnes proti Salzburku by si tuto statistiku mohli vylepšit.

Nejproduktivnější hráči: Lukáš Strnad (6+1 za 13 zápasů), Tomáš Labuzík (4+3 za 13 zápasů), Jan Matuška (3+3 za 12 zápasů)
    Nejproduktivnější obránci: Jiří Stejskal, Jakub Hrdlička (oba 1+3)
    Úspešnost brankářů: Michal Pittr (91,03% za 10 zápasů), Tomáš Volevecký (86,74% za 7 zápasů)

Vítejte u 14. kola juniorské extraligy. Domácí Slavia hostí rakouský Salzburg. Oba týmy děli v tabulce jen tři body, zápas tak slibuje napínavý duel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michael Schuster

Branky a nahrávky: 9. Malínek, 15. Matuška (Tichý, Kvasnička), 24. Tichý (Matuška)

Rozhodčí: Čáp – Svobodová, Hynek