Čerepovec – Magnitogorsk 5:2 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 3:4 (po pr.)
Kunlun – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Spartak Moskva
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
HC Dinamo Minsk
Sobota 06.11.2021, 15:00 • Dvorec Megasport, Moskva • KHL

Statistiky zápasu

Střely na bránu 43:27 (11:10, 16:11, 16:5 – 0:1)
    Vhazování 44:21
    Hity 6:5
    Čas v útoku 11:14 – 8:23
    Vyloučení 1:4
    Využití 1:0

Československá stopa
    Patrik Rybár (MIN) 40 zákroků, 3 obdržené góly, úspěšnost 93,0% (17:29:41)

Se čtyřmi obránci a devíti útočníky základního kádru, doplněni o čtveřici mladíků, vybojovali hokejisté Dinama Minsk po třech porážkách v řadě nesmírně cennou výhru po prodloužení nad tabulkovým sousedem na jeho ledě.
    Hosté byli celý zápas výsledkově vepředu, Spartak třikrát vyrovnával, ale čtvrtý gól v prodloužení již znamenal náhlou smrt.

60:24 Mattias TEDENBY - 3:4

60:24
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Prodloužení rozsekla hned první akce. Hosté jdou počtvrté do vedení a tento náskok už jim nikdo nesebere. Beckovu křížnou přihrávku z rychlého kontru využívá trefou bez přípravy do odkryté brány MATTIAS TEDENBY.
    Asistence: Taylor Beck, Adam Almqvist.

60:01

Domácí ve třetí části hry vytvořili silný tlak, který přetavili ve třetí vyrovnání. Další šance pochytali oba brankáři a tak si soupeři na hraně postupu do play-off dělí po bodu.

Střely na bránu 43:26 (11:10, 16:11, 16:5)
    Vhazování 43:21
    Hity 6:5
    Čas v útoku 11:02 – 8:19
    Využití 1:0

60:00

59:37
    Vhazuje se ve středním pásmu, jen vteřiny nás dělí od prodloužení.

59:00
    Dnešní utkání sleduje 2065 diváků.

57:52
    Skoro čtyři minuty od Pinčukova vyloučení se hrálo bez přerušení. Rozhodčí pískají až nyní zakázané uvolnění Dinama.

56:13
    Pinčuk se z trestné lavice zapojil do kontru, když posunul puk na Tedenbyho. Ten směroval bekhend zblízka na zadní tyč, Krasikov však pohotovým rozklekem udržel neprůstřelnost.

56:05

55:40
    Konečně se Moskvané dostali do tlaku, ale jen nakrátko. Cyplakov tečuje Višněvského střelu těsně vedle a hosté opět vyhazují.

55:09
    Rybár vyrazil riskantně proti Chochlačovovi až k pravému kruhu pro vhazování a podařilo se mu kotouč odpálit.

54:51
    Vladislav Jerjomenko sebral puk přesilovkové formaci Spartaku a drze ho vyváží slalomem až za červenou čáru.

54:05
    Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Vitalij Pinčuk – 2 min., podrážení).

53:03
    Bujnickému při přehazovačce utíká kotouč do rohu, z rychlého protiútoku Spartaku posílá Pettersson tečovanou střelu do ochranné sítě.

51:24
    Loktionov s Širokovem se řítili ve dvou na jediného Dmitrije Korobova, který jejich akci zastavuje rybičkou a vypíchnutím kotouče.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 18. Jake Virtanen (Emil Pettersson, M. Cyplakov), 25. Čebykin (Švyrjov, Jevenko), 46. Jake Virtanen (Lehterä, Emil Pettersson) – 2. Alistrov (Děrjabin, Pyškajlo), 24. Strömwall (Pyškajlo), 38. Bujnickij (T. Beck, Strömwall), 61. Tedenby (T. Beck, Almqvist)

Spartak Moskva: Dansk (38. Krasikov) – Nikišin, Heed, Ručkin, D. Višněvskij, Mamkin, Bryncev, Jevenko, Savikov – Širokov, Lehterä, Jake Virtanen – Kugryšev, Chochlačov, Loktionov – M. Cyplakov, Emil Pettersson, Čebykin – Soloduchin, Drozdov, Švyrjov.
    HC Dinamo Minsk: Rybár (Šostak) – D. Korobov, V. Jerjomenko, Almqvist, Děrjabin – Tedenby, Děmkov, Usov – K. Voronin, T. Beck, Strömwall – Bujnickij, Alistrov, Pinčuk – S. Kuzněcov, Danil Stěpanov, Pyškajlo.

Rozhodčí: Bělov, Fraňo – Sadovnikov, Černyšov