HC UP Olomouc – HC MUNI 10:2 (kon.) | BO Ostrava Vítkovice Steel – Engineers Prague 4:1 (kon.) | Riders Univerzita Pardubice – Akademici Plzeň 6:3 (kon.)
konec
HC Univerzita Palackého v Olomouci
10:2 (3:1, 6:0, 1:1)
HC MUNI
Pondělí 08.11.2021, 17:00Univerzitní liga ledního hokeje • 7. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Máme za sebou dnešní utkání! Domácí fanoušci se radují, je taky proč! Jejich hokejisté dnes zvátězili jednoznačným rozdílem především po skvěle odehrané druhé periodě. Hattrick pak zapsal Filip Palička, a to symbolicky ve třetí periodě, kdy přidal desátou branku svého celku, ale také právě zkompletoval svůj střelecký počin. (19:09:01)
   
  Konec zápasu.
   
  59:53
  Je konec. S posledními sekundami se ještě hosté hnali do rychlého brejku, ten však zůstává bez závěrečné střely.
   
  58:24
  Michal Šoustal si nyní musel poradit se střelou, která šla zhruba z vrcholku kruhu. Šoustal ale včas zaklekl a střelu vyrazil bez problémů svým pravým betonem.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty tohoto utkání.
   
  57:14
  Ale zničehonic se objevil v samostatném úniku Tomáš Račický! Nicméně toho nestihl moc vymyslet, neboť Michal Šoustal proti němu vyjel a tygřím skokem se mu vrhl pod brusle, čímž zabránil kotouč v jakékoli další cestě.
   
  56:34
  I nyní se olomoučtí hokejisté drží v útočném pásmu, nicméně žádná branku ohrožující střela nepřichází. Opravdu to vypadá, že oba celky spíše vyhlížejí závěrečnou sirénu.
   
  55:34
  Nyní se domácí hokejisté snažili rychle přejet útočnou modrou čáru, jenže sudí je přistihl v ofsajdovém postavení, které také záhy odpískal a vrací tak hru do středního pásma.
   
  54:31
  Ale teď už jsou na opačné straně nastěhování domácí hokejisté, kteří už ale viditelně také nikam nechvátají. O tom, jak se dnes budou dělit body, je už nějakou tu minutu totiž jasno.
   
  53:48
  A hostující hráči se drží v útočném pásmu i nadále. Uvidíme, zda si připíši ještě třetí trefu. Zatím se ke střeleckému pokusu nedostali.
   
  51:17
  Masarykova univerzita právě vstřelila branku! A máme tu trefu také na opačné straně ledové plochy. JAKUB VOŘÍŠEK ujel se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Dostal přihrávku před branku a z první se pak trefuje přesně. Asistence: Ondřej Háněl.
   
  50:33
  Patrik Matov se dostal do útočné šance, když upláchl po pravém křídle z brankářova pohledu. Chtěl zasunout kotouč u bližší tyče, tam však domácí brankář kotouč stačil nechat.
   
  50:05
  A domácí dvojnásobná převaha pokračuje. Pokud nedojde k dalšímu proměnění, bude se hrát v poměru pět na tři ještě třicet tři sekund.
   
  49:13
  Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
  A máme tu desátou branku, kterou si domácí fanoušci od začátku třetiny žádali! FILIP PALIČKA sjel před branku, kde byl dostatečně aktivní na to, aby kotouč postrčil až za brankovou čáru. Palička tak kompletuje hattrick! Asistence: David Rosecký, Martin Pěcha.
   
  48:38
  Vyloučení v týmu HC MUNI (Kučera – 2 min., nedovolené bránění).
   
  48:38
  A vidíme další zvýšený trest, tentokrát pro hostujícího Jakubce. Uvidíme, zda domácí využijí prostor na ledě lépe než soupeř.
   
  47:29
  Vyloučení v týmu HC MUNI (Jakubec – 2+2 min, vysoká hůl).
   
  47:19
  Stále trvá přesilovka hostujícího celku, ten se ale nyní nedržel v pásmun ijak stabilně. Olomouc vyhodila a může jít vystřídat a na led poslat čerstvé síly.
   
  46:44
  A jsou slyšet také domácí příznivci, kteří si samozřejmě užívají toto utkání a jeho průběžný výsledek. Taky aby ne! A nyní si žádají desátou trefu v brněnské kleci.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 5. Zmeškal (Palička), 9. David, 19. Palička (Rosecký), 25. Skopal (Kropáč, Janků), 30. Palička (Janků, Pěcha), 30. Šíp (Zmeškal, Kerda), 32. Skopal (Kropáč, Holiš), 36. Rimmel (Žižlavský), 38. Janků (Palička), 50. Palička (Rosecký, Pěcha) – 16. Jakubec (Háněl, Voříšek), 52. Voříšek (Háněl)


  HC Univerzita Palackého v Olomouci: Šoustal (Novotný) – Holiš, Fojtášek, Síkora, Janků, Kuchař, Pírek, Dubovčí – Palička, Kerda, Žižlavský, Rosecký, Skopal, Rimmel, Zmeškal, Kropáč, Sup, Pěcha (C), Šíp
  HC MUNI: Král (Holub) – Surán, Uhříček, Kučera, Bláha, Plhal – Strakoš, Háněl, Ivičic, Štrauch, Matov, Jakubec, Voříšek, Tomaník, Stodůlka, Bartkovský, Aulehla, Novosedlík, Pavel, Račický

  Rozhodčí: Rapák – Bartoň, Tvrdý