Boston – Edmonton 3:5 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:0 (kon.)
Ottawa – Los Angeles 0:2 (kon.) | Pittsburgh – Florida 3:2 (2:1 po s.n.) | Detroit – Washington 0:2 (kon.)
Winnipeg – San Jose 4:1 (kon.) | St. Louis – Nashville 3:4 (po pr.) | Colorado – Vancouver 7:1 (kon.)
Vegas – Minnesota 3:2 (kon.) | Seattle – Anaheim 4:7 (kon.)
Detroit Red Wings
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Washington Capitals
Pátek 12.11.2021, 01:38 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:17:29)
    Zachary Fucale je historicky prvním gólmanem Washingtonu, jenž při svém debutu vychytal čisté konto

Filip Zadina (DET) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 16:21
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:38

Tři hvězdy utkání

1. Zachary Fucale (WSH) – 21 zákroků
    2. Dmitrij Orlov (WSH) – 1+0
    3. Danny DeKeyser (DET) – 0+0

Utkání přihlíželo 16 812 diváků.

Washington navázal na úspěch proti Buffalu a v Detroitu vybojoval druhé vítězství v řadě, Rudá Křídla porazil hlavně díky skvělé hře v obraně 2:0.

O osudu střetnutí rozhodlo deset vteřin ve 13. minutě. Do nich hosté vměstnali obě trefy, na zásah Dmitrije Orlova bleskově navázal Lars Eller. Domácím nešla upřít snaha s výsledkem něco udělat, ale defenziva Capitals fungovala skvěle a od druhé třetiny pustila na vlastní bránu jen deset střeleckých pokusů. Mezi tyčemi stál debutant Zachary Fucale, jenž si nemohl přát lepší start do nejlepší ligy světa, neboť zvítězil, zapsal čisté konto a navrch byl zvolen první hvězdou utkání.

Svěřenci kouče Lavioletteho díky vítězství poskočili na třetí místo Východní konference hned za Floridu a Carolinu. Detroit spadl na sedmou příčku za New Jersey.

59:49
    Pod tlakem zvolil Martin Fehérváry sázku na jistotu a vyhodil přes všechny čáry na icing. Washington zvítězí, za jedenáct minut Detroit vstřelit dva góly nestihne.

59:19
    Obránce Justin Schultz vyhodil takovým způsobem, aby nemohlo dojít k odpískání zakázaného uvolnění. Leddy musel hrát.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:51
    Přes celé kluziště zkusil štěstí Dmitrij Orlov. Jeho pokus měl ovšem k přesnosti hodně daleko, rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

58:29
    Do prázdné brány mířil Alexander Ovečkin. Příkladně ovšem zabojoval Filip Hronek, nataženou hokejkou puk dokonce zpracoval.

57:40
    Domácí získali pevné postavení v útočném pásmu, a to byl signál pro Greisse k opuštění brány. Detroit zkouší powerplay!

57:15
    Vysoký oblouček Justina Schultze splnil svůj účel. Brankář Thomas Greiss skryl puk do lapačky, na rozehrávku si netroufl.

56:45
    Brejk zkusil Daniel Sprong, ale nikdo jej nepodpořil. Sám proti dvojici obránců nizozemský útočník i přes velkou snahu neuspěl.

56:24
    Českému obránci Filipu Hronkovi střela od pravého mantinelu nesedla ideálně. Zachary Fucale ji vyrážečkou odrazil za bránu.

55:44
    Lars Eller nahodil před bránu, kde svedli velký souboj Leason s Gagnerem. V minisouboji uspěl zkušený domácí forvard.

55:26
    Alexander Ovečkin za bránou hledal Jevgenije Kuzněcova, ten prodlužil za sebe na Schultze. Nahození z velkého úhlu Greisse nepřekvapilo.

54:58
    Příliš nedochází k přerušování, což opět vyhovuje hostům. Za vlastní bránu ujel před Bertuzzim Dmitrij Orlov, v tomto prostoru počkal na vystřídání spoluhráčů.

54:21
    Ne na dlouho. Do útočné třetiny vrátil hru Axel Jonsson Fjällby, po nahrávce mezi kruhy Sprongovi následovala střela na vyrážečku, s níž si Greiss poradil.