Boston – Edmonton 3:5 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:0 (kon.)
Ottawa – Los Angeles 0:2 (kon.) | Pittsburgh – Florida 3:2 (2:1 po s.n.) | Detroit – Washington 0:2 (kon.)
Winnipeg – San Jose 4:1 (kon.) | St. Louis – Nashville 3:4 (po pr.) | Colorado – Vancouver 7:1 (kon.)
Vegas – Minnesota 3:2 (kon.) | Seattle – Anaheim 4:7 (kon.)

2. Paul Cotter (VEG) – 1+0
    3. Laurent Brossoit (VEG) – 22 zákroků (06:41:29)

Dramatický zápas končí a Vegas zvládlo i druhý domácí zápas v řadě, další čtyři čekají. Golden Kngihts si vypracovalo tříbrankové vedení, ve třetí třetině se dvakrát prosadili hosté. Snížili, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Vegas se dnes mohlo opřít o dobrou hru v oslabení, ale zároveň některá vyloučení byla poněkud zbytečná.

Minnesota nedokázala proměnit přesilovku pět na tři, což se později ukázalo jako jeden z klíčových momentů.

59:58
    Ofsajd Wild, tohle už Minnesota asi nestihne.

59:24
    Nicolas Roy vyhodil přes všechny čáry.

59:00
    Poslední minuta hry byla oznámena.

58:57
    Hosté budou hrát přesilovku šest na čtyři. Obrovská šance pro hosty.

58:57
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., podrážení).

58:31
    Chandler Stephenson dostal puk až do útočného pásma, domácí se osvobodili.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Oddechový čas pro hosty.

Velkou šanci hosté neproměnili, následně Dadonov netrefil přes všechny čáry prázdnou branku. Icing. Joel Eriksson Ek byl volný před brankou.

57:19
    Hosté hrají v šesti.

57:00
    Laurent Brossoit špatně rozehrál, ale hráč Wild toho využít nedokázal. Následně se však domácí provinili icingem.

56:38
    Domácí rozehrávají od své branky. Pokouší se hrát takticky dobře.

56:11
    Buly v útočném pásmu Vegas.

55:50
    Nick Bjugstad rozehrával od své branky, ale ve střední třetině přišel o puk. Následně Rem Pitlick zkoušel vyslat spoluhráče do brejku, ale je z toho icing.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:38
    Další zakázané uvolnění. Golden Knights se nemohou dostat ke své hře, kterou hráli v první třetině.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Cotter (Hague, J. Röndbjerg), 17. J. Röndbjerg (B. Howden, McNabb), 40. Marchessault (R. Smith) – 42. Spurgeon (Kaprizov, F. Gaudreau), 54. Hartman (Merrill, D. Kulikov)

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lehner) – Hague, Pietrangelo (A), Martinez (A), Theodore, McNabb, Coghlan – Marchessault, N. Roy, R. Smith (A) – Dadonov, Stephenson, Kolesar – Janmark, Leschyshyn, Amadio – J. Röndbjerg, B. Howden, Cotter.
    Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon (C), J. Brodin (A), Dumba (A), D. Kulikov, Merrill – Kaprizov, F. Gaudreau, Zuccarello – M. Foligno, J. Eriksson Ek, K. Fiala – Duhaime, N. Sturm, Hartman – Greenway, Bjugstad, R. Pitlick.

Rozhodčí: Hebert, Luxmore – Murchison, Flemington

Diváci: 18 267