SHK Hodonín – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Opava – Kometa Brno B 4:1 (kon.) | Kopřivnice – Vel. Meziříčí 10:2 (kon.)
Nová Paka – Děčín 7:1 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Letňany 1:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Řisuty 5:4 (2:1 po s.n.)
Cheb – Písek 5:2 (kon.) | Mostečtí Lvi – Hronov 1:4 (kon.) | Bílina – Jablonec n/N 5:6 (po pr.)
Klatovy – Příbram 0:4 (kon.) | Nový Jičín – Žďár n/S 0:3 (kon.) | Kobra – Tábor 1:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
BK Havlíčkův Brod
5:4 (0:2, 1:0, 3:2 - 0:0)
HC Řisuty
Sobota 13.11.2021, 17:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • 2. liga skupina Jih (ČR) • 15. kolo

Dobrý sobotní podvečer z havlíčkobrodské Kotliny. Vítám vás u textového on-line přenosu, ze kterého vám přineseme 15. kolo 2. ligy skupiny Jih. V dnešním utkání si to o tři body rozdají mužstva BK Havlíčkův Brod a HC Řisuty. Utkání začíná v 17:00, přeji krásný sportovní zážitek. .

Celek z Vysočiny okupuje páté místo skupiny Jih s dvaceti získanými body. Havlíčkův Brod má v posledních pěti utkání výbornou formu. Bruslaři dokázali vyhrát tři utkání, v jednom z nich porazili po výborném výkonu Příbram 4:2. Parta okolo kapitána Petra Kuchty zahajuje druhou třetinu soutěže s Řisuty a ráda by napravila poslední nepovedené utkání na domácím ledě. Havlíčkův Brod podlehl na ledě Kotliny Kobře Praha 3:6.

HC Řisuty
    Středočeši okupují v osmičlenné skupině Jih předposlední sedmou pozici. Buldoci za čtrnáct utkání nasbírali do tabulky jedenáct bodů a před posledním Pískem mají náskok pouhého bodu. Právě s Jihočechy se střetly Řisuty v posledním kole a vítězství 5:4 je odpoutalo ode dna tabulky. Středočeši v posledních pěti utkání mají bilanci čtyř porážek a jednoho vítězství. Uvidíme, zda naváží buldoci na výhru s Pískem...

Vzájemná utkání
    Desátá vzájemná bitva čeká na Havlíčkův Brod a Řisuty. Navrch mají Bruslaři, kteří z devíti bitev opanovali sedm, přičemž Středočeši jen dvě. Právě jedna z výher přepsala historii Řisut. Buldoci v osmém kole letošního ročníku porazili svého soka 2:1. Vítězství znamenalo to, že to bylo poprvé v základní části.

Řisuty poprvé zdolaly Havlíčkův Brod v osmifinále play off v roce 2017, kdy vyloupily v prvním utkání vyřazovacích bojů led Kotliny 4:2. U obou výher byl útočník Petr Havlůj. Bruslaři ve stejné fázi zdolali svého soka v poměru 7:2, což je pro změnu největší výhra ve vzájemných zápasech. Ačkoliv mají lepší bilanci Havlíčkobrodští, tak utkání jsou vyrovnaná. Uvidíme, zda Řisuty překvapí podruhé v sezoně svého soupeře.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Kukeně) – Kliment (A), Janoušek, Nepokoj, Benák, Krejčí, Klodner – Tecl, Mlynář, D. Košťál – Čejka, Voříšek, Bulín – J. Ludvík, T. Ludvík (C), Kalač – Vacík
    Trenér: Michal Konečný

HC Řisuty: Pánek (Novotný) – J. Kučera, Potěchin (A), Malovický, Zich, Flachs, Matula – M. Kučera, Fortelka, Formánek (A) – Řepka, Patyk (C), Rendla – Janeček, Havlůj, Čermák, Výrut, Pokorný.
    Trenér: Jan Boháček

Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Josef Zapletal, Tomáš Jiruška.

00:01

00:12
    Hosté vyhráli úvodní vhazování, jenže k puku se dostali domácí. Jmenovitě Martin Nepokoj, který čeká za brankou Nedvěda.

00:47
    Úvodní pokusy zápasu máme za sebou. Tomáš Mlynář si nepřišel na Petra Pánka, stejně jako na druhé straně byl úspěšný domácí gólman.

01:23
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Hosté jdou rychle do vedení. Matěj Malovický obkroužil branku a zadovkou našel před brankou Martina Nedvěda hokejku svého kapitána PETRA PATYKA. Zkušený forvard usměrnil puk za záda brankáře! Asistence: Matěj Malovický a Pavel Řepka.

03:19
    Bruslaři mohli vyrovnat, ale Petr Pánek dokázal ukočírovat střelce Havlíčkova Brodu, kteří marně dobývalo levou tyč jeho branky!

04:01
    Pavel Řepka nahrával před branku na najíždějícího spoluhráče, ale Jiří Benák jeho pokus zablokoval. Právě poslední jmenovaný si poté vyměňovali své názory, které utnul čárový rozhodčí.

04:53
    David Kalač dostal nahrávku za obranu soupeře. Obkroužil branku Pánka, ale nedokázal jej ohrozit nebo nahrát spoluhráčům do gólové pozice.

06:04
    Marek Tecl měl na holi vyrovnávací gól, ale z těsné blízkosti nedokázal usměrnit touš do sítě.

06:59
    Martin Nedvěd vyrazil střelu z hranici mezi kruhu do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře.

07:35
    Matěj Krejčí teď dokonale zastoupil Martina Nedvěda. Do odkryté klece střílel Matěj Čermák. Toho ale vychytal obránce Havlíčkova Brodu!

08:21
    Řisuty mají více ze hry, což je vidět na gólových příležitostí hostí. Martin Nedvěd drží své spoluhráče dál ve hře.

08:48
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Fortelka – 2 min., podrážení).

09:13
    Havlíčkobrodští získali pásmo, ale moc dlouho se v něm neohřáli. Řisuty vyhodily kotouč do středního pásma.

09:39
    Matěj Krejčí našel hůl Jana Bulína, který tečí nasměroval kus gumy do brankáře.

10:22
    Hosté udeřili ve vlastním oslabení a jdou do dvoubrankového vedení! Petr Havlůj to udělal na modré dobře, když přizastavil celou akci. Našel poté najetého PETRA JANEČKA, který střelou na teploměr dostal kotouč do sítě! Asistence: Petr Havlůj a František Matula.

11:08
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Klodner – 2 min., hákování).

12:12
    Hosté jsou v pásmu, ale nebezpečná akce pro Martina Nedvěda se nezrodila. Domácí tým se zatím v poklidu brání.

13:10
    František Matula vystřelil puk před modrou čárou, gólman Havlíčkova Brodu si s tím poradil na jedničku. Sám střelec ještě zkontroloval, zda puk nevypadl brankáři z výstroje.

13:48
    Havlíčkův Brod sice získal útočnou třetinu, ale pomohl si postavením mimo hru, takže se hra bude stěhovat do středního pásma.

14:19
    Michal Kučera vypálil zápěstím z pravého kruhu, jeho pokus vyrazil vyrážečkou Martin Nedvěd do ochranné sítě.

14:34
    Pavel Řepka si elegantně poradil s obráncem Bruslařů, když mu poslal puk mezi bruslemi a snažil se dostat puk za první tyč. Tam byl připravený Nedvěd, který utěsnil mezírku.

15:24
    Řisuty jely do výrazného přečíslení, ale i tentokrát se domácí výběr může spolehnout na svého strážce svatyně, který drží dvougólové manko.

16:26
    Bruslaři zamkli svého soka v pásmu, ale Petr Pánek nemusel zasahovat. Středočeši hrají velice dobrý hokej, což o Havlíčkovu Brodu se říct nedá. Bruslaři se na ledě hledají.

17:20
    Michal Fortelka objel obránce a šl vstříc Nedvědovi. Útočník Řisut zvolil zakončení na levou tyč, ale v poslední chvíli byl odzbrojen!

18:05
    Matěj čermák dostal puk do jízdy, stihl vystřelit, jenže jeho pokus byl zablokovaný. Hosté hýří obrovskou aktivitou, se kterou mají Havlíčkobrodští problémy.

18:50
    Marek Tecl se pokusil proniknout do šance, ale dostal stopku na modré čáře. Hra se opět stěhuje na druhou stranu.

19:24
    Martin Nedvěd si připsal další zákrok v úvodní třetině a je rozhodně zaměstnanějším mužem, než je na druhé straně Petr Pánek.

19:25
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kalač – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

19:55
    Řisuty nastřelily kotouč do pásma, ale nedokázaly ohrozit branku Bruslařů, první třetina nám další gól nenabídne.

20:00

Máme za sebou první třetinu utkání mezi Havlíčkovým Brodem a Řisuty. Lépe naladěným celkem jsou hosté, kteří vedou po první třetině 2:0. Středočeši jsou aktivnější a své vedení mají po právu. Hosté dokonce udeřili ve vlastním oslabením a tím určili prozatímní stav zápasu. Havlíčkův Brod bude muset zlepšit vše od začátku. Druhá část začne přibližně v 17:43.

Střely v první třetině: 3:17

20:01

20:28
    Hosté se dostali k první střele, ale o d modré čáry se puk dostal jen metr daleko, jelikož střela vytloukla blok.

21:24
    Domácí jsou v plném počtu a Petr Pánek teď zastavil kotouč u pravé tyče. Řisuty nadále dominují hře.

22:28
    Havlíčkův Brod je plonkový a spíše stínuje hru Řisut, které jsou na kotouči.

23:18
    Nahození od pravého hrazení si musel pohlídat Martin Nedvěd, který přikryl kotouč u pravé tyče. K dorážce se hnal jeden ze soupeřů, leč marně, byl odstaven.

24:13
    Řisuty chtěly zrychlit hru, ale je z toho jen zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Petra Pánka.

24:41
    Hra je teď neučesaná, oba útoky se střídají v útočných třetinách. Petr Pánek nakonec likviduje nahození ve své lapačce.

25:35
    David Košťál doslal nabito na levý kruh, odkud vypálil. Kotouč hokejkou vyrazil Petr Pánek, který drží dvougólové vedení svého celku.

26:05
    Havlíčkobrodští si vytvořili malý tlak, z čehož mohl uvařit gól Marek Tecl. Mladý forvard, ale nedokázal nadvakrát procpat puk za Pánka.

26:58
    Souboj o kotouč u střídačky Řisut, kde se byla čtyřčlenná skupina bruslařů. Rozhodčí nakonec přerušil hru, jelikož ani jeden z účinkujících nedokázal dostat puk zpod bruslí.

27:16
    Jiří Benák napálil kotouč na branku, ale nedokázal nikdo ze spoluhráčů tečovat puk za záda Pánek.

28:05
    Petru Pánkovi teď spadla maska, na což musel reagovat rozhodčí přerušením hry. Pánek dokázal udržel puk mezi svými betony.

28:29
    Havlíčkobrodští teď odstřelují branku Řisut, ta ale drží na pevných základech. Stav zápasu je stále příznivý pro soupeře.

29:15
    Hra je opět přerušena, jelikož kotouč zapadl do výstroje jednomu z hostů.

30:15
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Janeček – 2 min., sekání).

30:31
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Domácí snižují v přesilové hře. Tomáš Mlynář nahrál na modrou čáru JANU KLODNEROVI. Obránce Bruslařů počkal na ránu zápěstím, kterou zamířil do levé šibenice Pánkovy svatyně. Gólman hostů nemohl reagovat, když neměl dostatečný výhled na kotouč! Asistence: Tomáš Mlynář, Luboš Voříšek.

30:59
    Mohlo být vyrovnáno! Tomáš Mlynář se natlačil před branku, ale nedokázal dostat puk za levou tyč. Místo puku tam, skončil samotný aktér akce!

32:35
    Hra se po prvním gólu Havlíčkova Brodu vyrovnala. Nna kotouči je soupeř, který je na polovině Martina Nedvěda.

33:26
    David Košťál si nabruslil mezi čárky, odkud vypálil nepříjemnou střelu. Puk šel do protipohybu gólmana, který nemusel zakončovat.

33:46
    Další práce pro Petra Pánka, který je víc a víc prověřován, co umí. Gólman Řisut je zatím jistý ve svých zákrocích.

34:01
    František Matula vypálil střílený kotouč na levý beton Nedvěda, který jej vyrazil před dotírajícím Petrem Havlůjem.

34:45
    Řisuty chtěly přelstít obrana Havlíčkova Brodu nahozením do pásma, jenže v rychlostním souboji byl lepší obránce domácího celku. Je z toho jen zakázané uvolnění.

35:15
    Bruslaři mohli vyrovnat, ale ani jeden z domácího výběru nedokázal nasměrovat kotouč za záda Petra Pánka, který stále drží své spoluhráče na bodech.

36:09
    Bruslaři jsou aktivní, jenže nedokáží přetavit své šance v góly.

37:18
    Josef Flachs jako obránce si vyjel do gólové šance. Vykoupal Nedvěda, ten ale zastavil kotouč u levé tyče nataženým betonem.

38:19
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (M. Kučera – 2 min., podrážení).

38:30
    Domácí se chtěli udržet v pásmu, jenže obránce zahrál mimo pravidla, takže rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

39:18
    Hosté se osvobodili, ale Havlíčkobrodským se moc nedaří v početní výhodě.

39:56
    Řisuty nastřelily kotouč za branku Martina Nedvěda, kde končí druhá část.

40:00

Druhá třetina se nesla ve zlepšeném výkonu Havlíčkova Brodu který dokázal snížit v přesilové hře. Řisuty byly aktivní v prvních minutách druhé části, ale postupem času byly pod hrou Bruslařů. Hosté ale i nadále drží vedení o jeden gól, uvidíme, co nabídne poslední část. Třetí třetina začne přibližně v 18:30.

Střely ve druhé třetině (celkem): 12:5 (15:22)

40:01

40:25
    Luboš Voříšek zvolil přízemní střelu, ale Pánek nemusel vůbec zasahovat.

41:21
    Martin Nepokoj se pokusil o střelu přes obránce, ale puk mu sjel z čepele. Kotouč sklouzl po hrazení k modré čáře.

42:36
    Tomáš Mlynář chtěl procpat kotouč za Pánka, ten ale byl úspěšný a podržel svůj celek.

43:39
    Petr Janeček nahrál na Petra Havlůje, který nedokázal trefit skákající puk.

44:08
    Hosté si berou svoje dvoubrankové vedení zpět! Martin Nedvěd skvěle zasáhl, ale puk mu vypadl z výstroje, takže jej do odkryté části umístil MICHAL KUČERA! Asistence: Michal Fortelka a Roman Formánek.

45:46
    Dnešní utkání sleduje 241 diváků.

46:21
    Patrik Vacík to udělal dobře, když vystřelil zápěstím přes obránce. Petr Pánek musel puk krotit ve výstroji.

46:49
    Tomáš Mlynář se chtěl dostat do pásma, ale vystavil se mimo pravidla, takže hra je přerušená.

47:22
    Domácí Havlíčkův Brod snižuje na rozdíl jedné trefy. Luboš Voříšek si vybruslil na levý kruh, odkud vypálil a jeho ránu tečoval mimo dosah gólmana TOMÁŠ LUDVÍK! Asistence: Luboš Voříšek a Jan Bulín.

49:27
    Bruslaři svírají svého soka před Pánkem, který musí dávat veliký pozor, aby neztratil puk z dohledu.

49:54
    Petr Pánek teď eliminoval další projektil Havlíčkova Brodu. Potom se strhla mela, kterou roztrhli rozhodčí.

50:04
    Jan Bulín s Jakubem Čejkou bušili na branku Pánka, který vyrazil kotouč před sebe, ale ani jeden z útočníku nedostal puk za brankáře hostů.

50:39
    Řisuty si berou dvougólový náskok zpět. Michal Kučera vypálil, jehož ránu vyrazil Nedvěd před sebe. K odraženému kotouči se dostal PETR PATYK, který ho uklidil do odkryté sítě! Asistence: Michal Kučera a Roman Formánek.

50:57
    Havlíčkův Brod snižuje velice rychle! DAVID KALAČ dostal bekhende puk do sítě, i když Petr Pánek si na kotouč sáhl, ale nedokázal jej včas zastavit! Asistence: Jaroslav Ludvík a Patrik Vacík.

53:28
    Domácí hokejisté se pokoušejí o vyrovnání, ale nyní je zastavilo postavení mimo hru.

54:38
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Havlůj – 2 min., podrážení).

54:51
    Luboš Voříšek vypálil z pravého kruhu, ale ráně chyběla přesnost a především přesnost.

55:40
    Petr Pánek si poradil s ošemetnou příležitostí Havlíčkova Brodu. Poté se strhla mela, rozhodčí budou vylučovat.

55:40
    Oddechový čas pro domácí.

55:40
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Bulín – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Formánek – 2 min., hrubost).

56:29
    Bruslaři vyrovnávají stav zápasu v přesilové hře! Luboš Voříšek našel na pravém kruhu MICHALA KLIMENTA, který přízemní střelou překvapil Petra Pánka, který nebude mít nyní čisté svědomí! Asistence: Luboš Voříšek a Jan Klodner.

57:54

58:18
    Havlíčkobrodští svírají Řisuty před Petrem Pánkem, který musí být na pozoru.

59:04
    Klodnerovu dělovku zlikvidoval Pánek svými betony.

59:57
    Havlíčkův brod dobýval branku hostů, ale další gól již nepadne. O vítězi utkání rozhodne prodloužení.

60:00

Zajímavá třetí třetina nabídla pět branek a plno zvratů v zápase, přičemž Řišuty měly k vítězství blíž. Havlíčkův Brod stíhací jízdou vyrovnal v přesilové hře. Následuje pětiminutové prodloužení.

60:01

60:36
    Bruslaři jsou v pásmu Řisut, ale hosté dobře brání.

61:10
    Rýsovalo se přečíslení soupeře, to ale zastavil jeden z obránců svojí hokejkou.

61:30
    Jan Klodner se dostal do zajímavé šance, ale střelou do horních pater byl nepřesný.

61:53
    Michajl Potěchin se dostal přes obranu až k Nedvědovi, kterého střelou mezi betony neuspěl.

62:26
    Roman Formánek byl v přečíslení dva na jednoho. Zvolil střelu ke vzdálenější tyči, ale té chyběly potřebné parametry.

63:30
    Šance na obou stranách, ale ani jedna se neujala v rozhodující trefu.

63:54
    Efektivní zákrok Petra Pánka, který lapačkou zastavil projektil Jakuba Čejky.

64:56
    Havlíčkův Brod mohl rozhodnout, ale nedokázal najít klíčovou nahrávku před Pánkovou svatyní, takže zápas míří do nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pět minut navíc nám nestačilo k tomu, abychom se dozvěděli, kdo ovládne patnácté kolo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Roman Formánek vykoupal Nedvěda tak, že zakončil k levé tyči.

1. série
    0:1
    David Košťál si položil brankáře, zívala na něj prázdná klec, ale nedokázal usměrnit kotouč do sítě.

2. série
    0:1
    Fortelka nedokázal propálit Nedvěda na lapačku.

2. série
    1:1
    Voříšek si najel z velkého úhlu a překonal Pánka mezi betony.

3. série
    1:1
    Janeček nedokázal propálit Nedvěda mezi betony.

3. série
    1:1
    Mlynář zkusil bekhendové zakončení, ale netrefil branku.

4. série
    1:1
    Patyk si chtěl sjet do kličky, ale Nedvěd vypíchl puk holí.

4. série
    1:1
    Nepokoj jel pomalu, chtěl zkusil bekhendové zakončení, ale Pánek natlačil na tyč svůj beton a zastavil puk.

5. série
    1:1
    Havlůj si chtěl vymíchat Nedvěda, ale na vyrážečku nebyl přesný.

5. série
    2:1
    Michal Kliment jel jako další v pořadí a střelou mezi betony překonal Petra Pánka.

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Havlíčkův Brod.
    Michal Kliment rozhodl samostatné nájezdy pro svůj tým pokusem mezi betony. Havlíčkův Brod tedy rozšířil svoji bodovou šňůru na 22 bodů.

Nervy drásající zápas byl k vidění v kotlině, kde hosté z Řisut sahali po třech bodech. jenže ve třetí třetině zvládl Havlíčkův Brod vyrovnat, o vítězi rozhodly samostatné nájezdy. V nich slavili domácí hráči, kteří jej vyhráli v poměru 2:1.

Dnes je to ode mně všechno, děkuji moc za pozornost a příště se těším na počtenou. (19:37:40)

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 31. Klodner (Mlynář, Voříšek), 48. T. Ludvík (Voříšek, Bulín), 51. Kalač (J. Ludvík, Vacík), 57. Kliment (Voříšek, Klodner), rozh. náj. Kliment – 2. Patyk (Malovický, Řepka), 11. Janeček (Havlůj, Matula), 45. M. Kučera (Fortelka, Formánek), 51. Patyk (M. Kučera, Formánek)