Poprad – Asiago 3:1 (kon.)
HK Poprad
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Asiago Hockey
sk Pátek 19.11.2021, 14:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Kontinentální pohár IIHF

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Hokejisti HK Poprad odohrajú v najbližších dňoch tri zápasy IIHF Kontinentálneho pohára. Postupne si sily zmerajú s Asiago Hockey, dnes o 14:00, následne nastúpia v sobotu proti Cracovii a v nedeľu proti Karagande.

Paralelne prebiehajú duely aj v druhej štvorčlennej skupine. V oboch skupinách sa bojuje o prvé dve postupové priečky do finálovej skupiny.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Tomek (Čiliak) – Brejčák (A), Demo, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, M. Mešár, Nahálka – Livingston, Skokan (A), Svitana (C) – Paločko, F. Mešár, Handlovský – Kundrík, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak

Asiago Hockey: Vallini – Casetti, Ginnetti, Forte, Gios, Marchetti, Parini, Filippo – Giliati, Mantenuto, Marchetti – Salinitri, Stevan, Magnabosco (C) – Vankus, M. Tessari (A), Lievore – Rigoni, A. Tessari, Zampieri.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:19
    Popradčania nahadzovali puk na zadný mantinel, ten bol tečovaný na ochrannú sieť. Buly pred Vallinim.

00:32
    Paločko sa neodstal k odrazenému puku, Vallini ale musel vyrážať vyrážačkou.

01:27
    Poprad je od samého úvodu aktívnejší a hosťujúci gólman musel už niekoľkokrát zasahovať.

02:03
    Poprad nasťahovaný v útočnom pásme, hrá sa na jednu bránu.

02:26
    Ojedinelá akcia hostí stroskotala na útočnej modrej.

02:41
    Vylúčenie v tíme Asiago Hockey (2 min. – sekanie).

03:03
    Popradčania zakombinovali, ale vo finálnej fáze si nerozumeli a Asiago sa oslobodzuje.

04:23
    Neustále sa hrá v obrannom pásme Asiaga, Popradu sa zatiaľ ale nedarí prekonať hosťujúceho gólmana.

05:11
    Skokan stratil stabilitu, ale Livingston nastreľoval puk na bránu.

05:24
    Vylúčenie v tíme Asiago Hockey (2 min.).

06:40
    Popradčanom sa zatiaľ nedarí dostať sa do čistej šance. Prihrávajú si popri mantineli, následná strela letela tesne vedľa brány.

07:34
    Asiago sa ubránilo a dokonca sa vydalo napádať popradskú rozohrávku.

08:08
    Bjalončík vykorčuľoval z kruhu na os klziska, no jeho ľahký pokus skončil v lapačke Valliniho.

09:29
    F. Mešár prihral na os klziska, no jeho spoluhráč puk nespracoval, z čoho vznikol brejk a prečíslenie Asiaga, po koncovke hosťujúceho hráča musel Tomek predviesť vážnejší zákrok!

10:33
    Tvrdá strela z hokejok Popradčanov bezprostredne po buly poriadne preverila gólmana Valliniho.

11:46
    Rymsha skryl svoju strelu z pravého kruhu za protihráča, Vallini puk úspešne vyrazil.

12:02
    Na druhej strane strieľal Casetti, dostal sa dokonca k odrazenému puku a dorážal bekhendom. Tomek jeho pokus kryl.

12:20
    Výborná prihrávka Kundríka do dobrej pozície, no jeho spoluhráčovi z útoku sa vo veľkej šanci nepodarilo skórovať.

13:20
    Hostia sa dostali do útočného pásma, ale zásluhou brániacich Popradčanov nie do zakončenia.

13:42
    Svitana dostal prihrávku na pravé krídlo, nešpekuloval a príklepom vypálil, našiel Valliniho lapačku.

14:05
    Nahodenie od modrej čiary a šikovný teč pred Tomekom, ten radšej puk prikryl a prerušil hru.

14:58
    Poprad dal gól!
    Poprad sa ujíma vedenia! Handlovský vybojoval puk na zadnom mantineli, jeho prihrávka pred bránu prešla na hokejku PETRA ŠIŠOVSKÉHO, ktorý si puk potiahol do lepšej pozície, bekhendovým blafákom prekabátil Valliniho a puk zasunul po ľade do odkrytej bránky!
    Asistencia: Lukáš Handlovský

16:45
    Hra sa v posledných minútach prelievala zo strany na stranu, Asiago sa osmeľuje. Strela príklepom však nebola pre Tomeka nebezpečná.

18:09
    Zblokovaný pokus hostí na bránu neprešiel, domáci môžu ísť dopredu, no ich akcia stroskotala na točnej modrej.

18:53
    Nahodenie od modrej nebolo presné, no puk si zobral Kundrík, vykorčuľoval na kruh a zakončil. Buly pred Vallinim.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je za nami, Poprad po nej vyhráva 1:0 zásluhou gólu Šišovského z 15. minúty.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:31
    Tím Asiago Hockey práve strelil gól!
    V úvodnej minúte druhej tretiny Asiago vyrovnáva na 1:1. Autorom gólu je M. MARCHETTI.

20:53
    Poprad sa snažil o rýchlu odpoveď, zadovka smerovala pred bránu na Handlovského, ten bol ale pokrytý a do zakončenia sa nedostal.

22:30
    Tomek sa musel obracať, nakoniec ale strela z pravej strany bránu minula.

23:23
    Prihrávka na modrú a strela Rymshu, hráč pred bránou puk netečoval medzi tri žrde.

24:28
    Popradčania sa snažia ohrozovať bránu, ale ich pokusy sú poväčšine blokované. Väčšie šance z toho nie sú.

26:06
    Poprad zatlačil svojho súpera, ale rezultovala z toho iba strela z uhla, ktorú Vallini bez problémov videl.

26:56
    Poprad si svoje vedenie berie späť. Svitana nabil na modrú MIKEOVI DALHUISENOVI a ten príklepom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
    Asistencie: Patrik Svitana, Dávid Skokan

27:43
    Nahodenie Ulrycha od modrej čiary vyrazil Vallini vyrážačkou na ochrannú sieť.

28:21
    Hráč Popradu obišiel bránu a prihral Kundríkovi, tomu sa vo výbornej pozícii nepodarilo vsietiť gól.

29:08
    Výborná prieniková prihrávka na útočnú modrú, Livingston mal aj rýchlosť, no Vallini mu zmenšil strelecký uhol a Livingston vypálil do neho.

30:51
    Popradčania zvýšili početnosť streľby, puky ale lietajú presne do lapačky.

33:27
    Od modrej strieľal Brejčák, F. Mešár sa dostal k odrazenému puku, no v snahe zakončiť bol faulovaný.

33:30

34:29
    Poprad predviedol niekoľko krátkych prihrávok, spomedzi kruhov strieľal po ľade Livingston, Vallini bol pripravený.

35:16
    Dalhuisenova výborná krížna prihrávka našla Skokana a nechýbalo veľa!

35:27
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (2 min.).

35:44
    Obrovská šanca aj na druhej strane, bol v nej Stevan, šťastie pre domácich, že z prvej netrafil odkrytú bránu.

36:55
    Poprad sa zmocnil puku pri mantinel a odpálil ho cez všetky čiary.

37:17
    Pokus Mantenuta z pravej strany bol zblokovaný.

37:29
    Skrumáž pred Tomekom, ten pokryl strelu od modrej, aj následnú dorážku. Drží svoj tím.

38:06
    Bjalončík si počkal na prihrávku a vystrelil, no Vallini sa stihol presunúť k svojej ľavej žŕdke.

38:27

38:49

39:20
    Paločko vkorčuľoval s pukom do pásma, na druhej strane mal spoluhráča, no skúsil zakončiť sám. Vallini vyráža.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine najprv vyrovnal Marchetti, no Poprad si svoje vedenie vzal späť zásluhou Dalhuisena.
    Tretia tretina sa začne približne o 15:37.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:50
    Poprad sa krátko bránil vo štvorici, ale celý čas napádal v útočnom pásme.

41:32
    Bekhendový pokus mieril do Tomeka.

42:40
    Nepresná prihrávka skončila na hokejkách hráčov Asiaga. Zatiaľ sme v záverečnej tretine väčšie šance nevideli.

42:59
    Z ničoho nič sa Asiago dostalo do prečíslenia dvoch proti jednému, Lievore dostal prihrávku, no potom zbúral bránku. Vhadzuje sa v strednom pásme.

43:43
    Súboj o puk pri mantineli vyhrali hostia, no smerom dopredu sa ďaleko nedostali.

45:16
    Aj na druhej strane sa posunula bránka pri akcii Popradu, vhadzuje s apo pravici Valliniho.

46:34
    Livingston narazil jedného z hráčov Asiaga poriadne tvrdo na mantinel, ten sa ale našťastie rýchlo postavil na nohy.

47:01
    Je to teraz taký hokej zo strany na stranu, Poprad drží tesné jednogólové vedenie.

47:48
    Vallini si počkal na pokus od mantinelu a puk prikryl lapačkou.

48:26
    Dobrá pozícia z ľavého krídla, no hráč Popradu minul odkrytú bránu.

49:13
    Na druhej strane nemusel zasahovať ani Tomek, brániaci hráč tečoval prihrávku smerujúcu pred bránu na ochrannú sieť.

49:45
    Livingston našiel výbornou prihrávkou Svitanu, ktorého prvé zakončenie Vallini vyrazil, no Svitana sa opätovne dostal k puku a po druhýkrát sa už nemýlil.

49:45
    Popradský gól však neplatí, nevedno prečo, hlavný rozhodca niečo vysvetľuje striedačkám. Skóre teda zostáva 2:1 pre Poprad.

49:57

52:00
    Poprad sa až v závere presilovky rozostavil v útočnej tretine, po sérii prihrávok prišla strela od modrej, ktorá zdá sa, skončila na hornej žŕdke.

52:46
    Šišovský mal na hokejke gól, ale Vallini sa fantasticky presunul a puk vytesnil ľavým betónom!

54:16
    Forteho nahodenie od modrej čiary Tomek zrazil do strany do bezpečného priestoru.

55:29
    Asiago sa ubránilo a dostalo puk na opačnú stranu klziska.

56:47
    Hostia v závere štípu ako osy, cítia šancu na vyrovnanie. Nahodenie od modrej však smeroval vedľa žŕdky. Tomek mak navyše odkrytý výhľad.

57:24
    PATRIK SVITANA posiela svoj tím do dvojgólového vedenia! Hostia sa zabudli pri striedaní, Popradčania ich prečíslili a Svitana zakončoval sám výbornou strelou do protiľahlého horného rohu brány.
    Asistencie: Dávid Skokan, Daniel Brejčák

58:54
    Asiago to ešte skúsilo nahodením na zadný mantinel, kde aj získalo puk. Sympatická snaha hostí v závere ešte niečo vymyslieť.

59:21
    Vallini opúšťa bránu, powerplay Asiaga, ktoré získalo buly v útočnom pásme, po tom čo Tomek zasahoval

59:55
    Ešte Handlovský od pravého mantinelu trafil bočnú konštrukciu prázdnej brány a viac sa už dnes nestane.

Poprad vo svojom prvom vystúpení na Kontinentálnom pohári víťazí nad Asiago Hockey 3:1. Góly za Poprad strieľali Šišovský, Dalhuisen a Svitana, za Asiago skóroval Marchetti. Najbližšie sa Popradčania predstavia už zajtra, v ďalšom zápase si o 19:00 zmerajú sily s Cracoviou. (16:11:22)

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 15. Šišovský (Handlovský), 27. Dalhuisen (Svitana, Skokan), 58. Svitana (Skokan, Brejčák) – 21. Marchetti