Vancouver – Winnipeg 3:2 (kon.) | Seattle – Colorado 3:7 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 0:0 (odl.)
Los Angeles – Carolina 4:5 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:5 (kon.)
Seattle Kraken
3:7 (0:2, 0:4, 3:1)
Colorado Avalanche
Sobota 20.11.2021, 04:07 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:58:28)

Utkání sledovalo 17 151 diváků.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.

Trestné minuty: 20:10

Je dobojováno a Colorado si připisuje dva body. O vítězi bylo jasno už po dvou třetinách, jednalo se pouze o výši skóre. Ve 45. minutě navýšil na sedmibrankový rozdíl Nicolas Aube-Kubel a až teprve pak se ke slovu dostal i Seattle. A nebylo to slovo pouze jedno. Ve 46. minutě využil přesilovku Jordan Eberle, ve 49. minutě se dorážkou prosadil Brandon Tanev a v 56. minutě dostal puk za Kuemperova záda i Colin Blackwell. Domácí tak alespoň trochu zkorigovali výsledek, byla však z toho i tak jasná porážka 3:7. Seattle je po této prohře v Pacifické divizi stále na posledním místě s devíti body, Colorado je se 17 body na pátém místě Centrální divize.

59:50
    Puk je u hostujících hráčů, to se už nikam neženou a dohrávají zápas ve vlastní třetině.

59:24
    Puk si osahal i domácí Grubauer, ten ale pouze zametal hru do rohu.

58:43
    Po nenápadné akci se do zakončení bekhendem dostal Gourde, Kuemper si připisuje ještě jeden zákrok.

58:02
    Oleksiakova střela byla sražena, Tanev se pak už k dorážce nedostal.

57:39
    Další akce zpoza Kuemperovy branky, o vyjetí a zakončení se snažil Donato, gólman Colorada v tuto chvíli zakročil a přerušil hru.

56:37
    Aktivita domácích je neutuchající, na velké zdramatizování výsledku to už asi nebude, přesto je sympatické, že to Seattle nezabalil.
    55:12 Colin BLACKWELL - 3:7

55:12
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí tým pokračuje v korekci skóre, je tu třetí úspěch. Už to vypadalo, že průnik do útočného pásma skončí pouze za brankou, puk ale vyjel těsně před brankovou čáru, k němu se dostal pohotový COLIN BLACKWELL a dokázal jej procedit mezi Kuemperův beton a tyčku – 3:7. Asistence: Joonas Donskoi.

54:37
    Makar si rukavicí zpracoval letící puk a okamžitě se snažil najít najíždějící spoluhráče. Puk ale skončil pouze v rohu.

54:14
    Teď už střela přišla, Kuemper však zakročil svou připravenou lapačkou.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 46. Jordan Eberle (Marcus Johansson, Vince Dunn), 49. B. Tanev (Soucy, A. Larsson), 56. Blackwell (Donskoi) – 5. Burakovsky, 7. Ničuškin (Jost, R. Murray), 24. Makar (Kadri), 26. Burakovsky (Makar, Kadri), 33. Makar (Helm), 38. E. Johnson (Rantanen, Kiefer Sherwood), 45. Aube-Kubel (Jost, Newhook)

Seattle Kraken: Driedger (26. Grubauer) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson, Vince Dunn, Oleksiak, Lauzon – Jordan Eberle (A), Wennberg, Schwartz – Järnkrok, McCann, Marcus Johansson – Blackwell, Gourde (A), B. Tanev – Donskoi, Geekie, Donato.
    Colorado Avalanche: Kuemper (J. Johansson) – Makar, D. Toews, J. Johnson, Girard, R. Murray, E. Johnson (A) – L. O'Connor, Rantanen (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Newhook, Jost – Kiefer Sherwood, Jayson Megna, Helm.

Rozhodčí: Nicholson, Hanson – Nansen, Rody

Diváci: 17 151