SHK Mustangové – Zlín sledge 3:4 (kon.) | SOHO Olomouc – Havířov 2:6 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – Karlovy Vary 0:4 (kon.)
HC Sparta Praha Sledge
0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
SKV Sharks Karlovy Vary
Sobota 20.11.2021, 16:00 • Tipsport Arena, Za Elektrárnou 419/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč • Česká para hokejová liga • 7. kolo

Viděli jsme utkání, ve kterém až na výjimečné a malé časové pasáže dominoval hostující tým. Podle toho také vypadá výsledné skóre, Sharks dali v první a třetí třetině po dvou gólech, nad svým sokem tak vítězí jednoznačně 4:0. Bilanci 2+1 zaznamenal kapitán Karlovarských Michal Geier. (17:41:11)

44:50
    Rennhack trefuje tyčku odkryté branky!

44:15
    Kapko teď byl z pohledu Sparty nejblíže k první brance, v obrovské šanci však míjí!

43:40
    Vhazuje se u brankáře Macha, Sparta pokračuje ve hře bez brankáře.

43:07
    Žraloci právě vstřelili branku!
    MICHAL GEIER ujel všem protihráčům a v klidu zavezl kotouč do soupeřovy odkryté branky, skóre je nyní 4:0. Asistence: Filip Veselý, Lukáš Karafiát.

42:36
    Sparta zkouší hru bez brankáře!

42:36
    Na druhé straně vypálil Raul, Mach si situaci pohlídal.

41:50
    Geier mířil na Vápenku sám společně s dalšími dvěma spoluhráči, jeho střela ani následné dorážky díky fantastickým zákrokům brankáře Sparty gólem nekončí!

40:55
    Tlak Žraloků pokračuje, do střel se hosté ve větší frekvenci ovšem nedostávají.

39:57
    Sedláčkův průnik končí, puk má Sparta.

39:36
    Sparta si bere oddechový čas.

39:35
    Hosté hru kontrolují, přihrávají si v soupeřově obranné třetině.

38:45
    Geier dobrým způsobem našel Haase, Vápenka byl však pozorný a střelu betony vyráží.

38:03
    Sparta rozehrává novou akci odzadu.

37:10
    Geierova střela se stala Vápenkovou kořistí.

36:40
    Rennhack teď nesobecky předal kotouč před odkrytou branku Zelinkovi, ten trestuhodně netrefuje!

35:43
    Zelinka se rozhodl pro individuální řešení akce, což z pohledu hostů nebyla zrovna nejlepší možnost.

35:23
    Vhazuje se po Machově pravici.

34:40
    Puku se zmocnil Michal Geier a v rámci rychlého protiútoku ho předal FILIPU VESELÉMU, který objel brankáře Vápenku a do odkryté branky zvyšuje na 3:0! Asistence: Michal Geier.

33:45
    Krupička ani opakovanými dorážkami puk za Machova záda nedostal.

33:00
    Rennhackův projektil nezamířil mezi tři tyče, puk má Sparta.

32:22
    Oba týmy bojují o kotouč u mantinelu, následně Kovářík střílí mimo.

31:58
    Kovářík situaci dobře neodhadl, píská se tak ofsajd hostů.

31:20
    Do dobré střelecké pozice se dostal Geier, úřadovala Vápenkova lapačka.

30:19
    Po přihrávce Veselého pálil Zelinka, jeho střela neměla na úspěch nárok.

30:01

Oba týmy se již připravují na třetí třetinu, která brzy začíná.

Ve druhé třetině jsme gól neviděli, hosté kontrolují hru a domácí do zápasu pouštějí jen sporadicky, Spartu drží ve hře zejména brankář Vápenka. Vzepře se pražský tým ve třetím dějství svému osudu?

30:00

29:57
    Kapko se k puku nedostane, Mach si stihl celou situaci pohlídat.

29:27
    Akce hostů končí nepřesnou přihrávkou Veselého.

28:53
    Ofsajd hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

28:36
    Na Vápenku mířil osamocený Geier, trefuje však pouze tyč!

28:23
    Sparta se ve své přesilovce nedostal do žádné střelecké pozice, skvělé oslabení v podání Varů.

27:20
    Vary vyhazují a tím ukončují akci Sparty.

26:32
    Vyloučení v týmu SKV Sharks Karlovy Vary (Kovářík – 2 min, podrážení).

25:47
    Novotný mířil mimo karlovarskou svatyni.

25:31
    Sedláček pálí z levé strany, Vápenka drží kotouč ve své lapačce.

25:13
    Ofsajd zastavuje akci hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

24:47
    Zelenka teď v tutové pozici míjí branku, velká škoda pro hostující tým.

24:10
    Ani Geier, ani Veselý se ke střele nedostanou, dobrá práce obrany Sparty.

23:23
    Rozehrávku Sparty protihráči zachytili, následuje ovšem jejich ofsajd.

22:34
    Z pravého kruhu pálil pro změnu Wágner, Vápenka dalším zákrokem drží nadále stejný stav.

21:55
    Geier nabil do šance Veselému, brankář Vápenka převádí výborný zákrok lapačkou.

20:50
    Raul udržel i přes napadání Karlovarských kotouč pro Spartu.

19:49
    Geier vzal situaci 2 na 1 na sebe, ani jeho klička na vstřelení gólu nestačila!

19:04
    Raul mířil sám na Macha, gólmana soupeře však trefuje pouze do betonů!

18:40
    Sparta získává puk dobrým napadáním.

17:33
    Ani Raul s Frolíkem po společné souhře branku soupeře neohrozí, u puku Vary.

17:02
    Vápenka kotouč raději podrží, bude se vhazovat.

16:30
    Přihrávku Novotného Pšenčík nezachytil, akce tak pro Spartu končí.

15:57
    Hosté kontrolují hru ve středním pásmu.

15:21
    Akrobatický zákrok hlavou si teď proti střele Veselého připisuje gólman Vápenka.

15:01

Do první třetiny lépe vstoupili hosté, Michal Geier se z úhlu prosadil již po 12 sekundách. Tlak Sharks pokračoval a vyeskaloval v gól Karla Wágnera, který tak vedení zdvojnásobil. Následně si několik příležitostí vypracovali také domácí, brankář Mach byl ale pokaždé připraven.

15:00

14:40
    Patrik Sedláček teď šikovně před Vápenkou tečoval kotouč, na brankáře Sparty si však nepřišel.

14:08
    Situaci 3 na 1 teď pro Sharks zazdil Sedláček nepovedenou přihrávkou.

13:29
    Raulovu střelu z úhlu kryje do lapačky Mach, bude se vhazovat.

13:02
    Novotného v samostatném úniku odzbrojil Zelenka.

12:39
    O puk se bojuje na hraně obranné třetiny Sparty, následně Pražané vyhazují na zakázané uvolnění.

11:25
    Krupičkovu ztrátu mohl potrestat Geier, tomu se provedení jeho myšlenky nezdařilo.

10:45
    Geier výborně přihrávkou vysunul Zelinku, ten ve vyložené šanci selhal!

10:15
    Ofsajd ukončuje postupný útok Sparty, bude se vhazovat.

10:02
    Akce Sparty, která v posledních minutách diktuje tempo hry, končí dalším ze zákroků brankáře Macha.

09:30
    Raul se teď objevil sám před Machem, branku ale vůbec netrefil.

09:10
    Do velké šance se teď propracovala také Sparta, tečovanou ránu Mach skvěle chytá!

08:26
    Dlouhý tlak Varů vyústil až ve střelu KARLA WÁGNERA, která i s přispěním horní tyčky a brankáře Vápenky končí v síti! Asistence: Filip Veselý.

07:55
    Sharks teď svého soupeře na několik minut zatlačili, ke střelám se jim zatím nedaří dostat.

06:50
    Zelinka se z pozice mezi kruhy dostal ke střele, Vápenka měl ovšem o situaci dokonalý přehled a svůj tým podržel.

06:37
    Geier puk již nedostihne, zakázané uvolnění Sharks.

06:27
    Karlovarským se nedaří propracovat se do obranné třetiny Sparty, nyní se píská jejich zakázané uvolnění.

05:53
    Oba týmy bojují o puk za Machovou brankou, následně je hra přerušena.

05:12
    Sparta vyhazuje a tím se prozatím osvobozuje.

04:43
    Vyloučení v týmu Sparta para hokej (Jiří Raul – 2 min, sevření puku rukou).

04:30
    Geierova rozehrávka našla pouze dobře napadajícího protihráče.

03:49
    Samostatný únik Novotného ke gólu Sparty nevedl, puk mají Vary.

03:30
    Geier se dostal ke střele z dobré pozice, Vápenka však předvedl vynikající zákrok a svůj tým podržel.

02:55
    Vhazování po pravé ruce brankáře Vápenky.

02:34
    Sharks drží puk v soupeřově třetině.

01:44
    Wágner odpaluje kotouč a tím ukončuje akci Sparty v zárodku.

00:55
    Do zakončení se dostal Raul, Mach jeho úmysly přečetl a střelu chytá.

00:12
    Radek Zelinka vyslal do úniku MICHALA GEIERA, který zamířil přesně do horního rohu Vápenkovy branky! Asistence: Radek Zelinka.

00:01

Sparta para hokej: Vápenka (Matoušík) – Zapletal, Raul (A) – Ohar, Krupička J. (C), Bečvář, Novotný, Frolík, Jirsa, Kapko, Pšenčík, Krupička Z. (A)

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Korec) – Zelinka, Nejedlý, Haas, Wágner (A) – Veselý, Rennhack, Kovářík, Geier (C), Sedláček, Karafiát (A)

Rozhodčí: Mihálová, Vajda.

Sparta se na domácím ledě v rámci 7. kola České para hokejové ligy utká s karlovarskými Sharks.

Pražský celek nezažívá ideální vstup do sezony, z úvodních pěti odehraných kol vytěžil pouze 2 body za vítězství nad Olomoucí (2:1psn). V dalších zápasech Pražané nestačili na Zlín (5:7), Havířov (1:3), Mustangy (0:5) a právě Sharks, kterým podlehli nejvýrazněji 1:8. Post nejproduktivnějšího hráče Sparty drží Jan Krupička se čtyřmi body, v tabulce se klub nachází na posledním šestém místě se 2 body a skóre 9:24.

Žralokům z Karlových Varů se naopak v posledním období daří výborně, zvítězili ve všech třech říjnových zápasech, mimo zmiňovaného zápasu se Spartou porazili na venkovních ledech Olomouc (3:1) a Mustangy (3:2psn). Karlovarští se mohou pochlubit vysokou produktivitou, nejproduktivnější hráč týmu Michal Geier si udržuje průměr více než dva kanadské body na zápas (5 zápasů, 8+3). Za zmínku stojí také Frank Rennhack, ten si za dva zápasy připsal devět (!) kanadských bodů. V tabulce jsou Sharks na čtvrtém místě s 8 body a skóre 20:12.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 1. Geier (Zelinka), 9. Wágner (Veselý), 35. Veselý (Geier), 44. Geier (Veselý, Karafiát)

HC Sparta Praha Sledge: Vápenka (Matoušík) – Zapletal, Raul (A) – Ohar, Krupička J. (C), Bečvář, Novotný, Frolík, Jirsa, Kapko, Pšenčík, Krupička Z. (A)

Rozhodčí: Mihálová, Vajda