Olomouc – Mountfield HK 5:4 (kon.) | Vítkovice – Salzburg 6:1 (kon.)
6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
EC Red Bull Salzburg
Úterý 30.11.2021, 16:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Z technických důvodů na straně Salzburgu je dnešní utkání odloženo. Náhradní termín ještě není určen.

Zápas se znovu odkládá, tentokrát z technických důvodů na straně Vítkovic.

V dohrávce 3. kola dnes Vítkovice hostí Salzburg. Utkání začíná v 16:00.

Domácí mají po 17 zápasech 30 bodů a momentálně okupují 12. příčku. Salzburg je na tom hůře, během 20 zápasů totiž posbíral pouhých 12 bodů a patří mu 18. místo.

Svěřenci trenéra Trnky se po více jak měsíci představí doma, od posledního domácího zápasu sehráli celkem 5 utkání. Z nich se jim podařilo získat jen 5 bodů, když si dokázali poradit s Plzní, další den porazili až po nájezdech Karlovy Vary. Na Spartu, Mladou Boleslav a Liberec však nestačili.

Nejlepší hráč:
    Alex Kotásek – 17 zápasů – 27 bodů (10+17)
    Nejlepší obránce:
    Michal Bystroň – 14 zápasů – 12 bodů (0+12)
    Nejtrestanější hráč:
    Samuel Rajčan – 9 zápasů – 37 trestných minut
    Gólmani:
    Darek Bartošák – 7 zápasů – úspěšnost: 91,41%
    Denis Irgl – 7 zápasů – úspěšnost: 89,00%
    Ondřej Dolíška – 5 zápasů – úspěšnost: 91,39%

Salzburgu se nedaří, vždyť si z dvaceti zápasů připsal jenom 4 výhry. Poslední utkání se jim ale povedlo a Karlovy Vary porazili 1:3.

Nejlepší hráči:
    Max Stiegler – 20 zápasů – 9 bodů (5+4)
    Philip Ziesche – 11 zápasů – 9 bodů (4+5)
    Matthew Rafalski – 17 zápasů – 6 bodů (1+5)
    Noah Kerber – 16 zápasů – 30 trestných minut
    Gólmani:
    Simon Wolf – 10 zápasů – úspěšnost: 91,39%
    Damian Clara – 12 zápasů – úspěšnost: 88,74%
    Thomas Pfarrmaier – 1 zápas – úspěšnost: 89,74%

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Hodinář, Bystroň, Puchala, Bialy, Prčík, Machů, Havlík – Slusarczyk, Kotásek (A), Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Krejsa (C), Skřipčák, Kubík, Gebauer (A)
    Trenér: Pavel Trnka

EC Red Bull Salzburg: Clara (Wolf) – Kauhanen (C), Rafalski, Winkelmann, Weber (A), Krotsch, Kirchebner – Jelavic, Sumpf (A), Assavolyuk, Cernik, Stiegler, Ziesche, Mackner, Eckl, Vinzens, Ruckdäschel, Szieber
    Trenér: Ilkka Pakarinen

Rozhodčí: Koziol, Cabák – Lederer, Vengřín.

00:01

00:03
    Domácí se v dnešním zápase jako první ujímají kotouče.

01:08
    Machů viděl mezi kruhy Kotáska, jenže do přihrávky se vložil Ziesche.

01:46
    Schauerova střela letěla mimo, na druhou stranu se ženou hosté.

02:02
    Jenže ti nic zajímavého nepředvedli.

02:17
    Clara měl hodně velké problémy, kotouč se totiž odrazil k tyči a hostující gólman ho uviděl až na poslední chvíli, Salzburg měl obrovské štěstí, že si nedal vlastní gól.

02:35
    Pokus Ruckdäschela z levé strany skončil v lapačce Bartošáka.

03:59
    Z velké blízkosti střílel Holaník, ale Clara byl připraven.

04:16
    Další střela Bystroně od modré prošla až ke gólmanovi, který přerušuje hru.

04:40
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Winkelmann – 2 min., hákování).

05:11
    Prčík posouval kotouč mezi kruhy, kde stál Kotásek, ten ale nedokázal zpracovat.

05:36
    Domácí se dlouho drželi v pásmu, teď se ale musí vracet, protože přihrávka Krejsy zpoza brány nebyla přesná.

06:31
    Salzburgu se nepodařilo vyhodit kotouč z vlastního obranného pásma, a tak musí stále čelit náporu domácích.

06:40

06:49
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Cernik.

07:41
    Po přihrávce Prčíka pálil Machů, který však bránu o kousek přestřelil.

08:21
    Kotáskova střela sražena do ochranné sítě, bude se vhazovat po pravici Clary.

08:25
    Salzburg vyhazuje puk přes všechny čáry.

08:42
    Domácí jsou ale zpět v útočném pásmu a začínají kombinovat.

08:49

09:54
    Sumpf se přes několik hráčů dostal až před Bartošáka, zakončit přesně ale nedokázal.

10:06
    Vítkovice v ofsajdu.

10:29
    Krejsa nebyl nikým hlídaný, a tak z levé strany vyslal střelu, Clara ji ale zastavil.

11:37
    U kotouče v útočné třetiny Vítkovic znovu první Krejsa, který objíždí branku a přihrává Prčíkovi.

13:00
    Velká šance domácích, kteří se dostali do přečíslení dva na jednoho. Slusarczyk před bránou přihrál Schauerovi, který zakončil těsně nad bránu.

14:37
    Dobrý pas k modré čáře na Krejsu, který poté prověřil Claru, hostující gólman úspěšný.

15:38
    Teď jsme viděli spoustu nepřesných přihrávek, kdy se ani jeden celek nedokázal dostat přes střední pásmo.

16:43
    V útočném třetině je Salzburg, pokus Assavolyuka byl sražen mimo.

17:22
    Krejsa si najížděl s pukem mezi kruhy, na poslední chvíli byl zastaven hostující obranou.

17:35
    Ofsajd domácích,

17:44
    Nahození Webera ze středního pásma Bartošák drží. Vhazování po levé ruce domácího brankáře.

18:53
    Domácí znovu útočí, tentokrát zasáhl Clara proti Gebauerovi.

19:20
    Krejsa prošel přes modoru čáru, dál se ale nedostal.

19:41
    Hosté se po vhazování před jejich gólmanem vydali k Bartošákovi, ale také byli zastaveni hned za modrou čárou.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:41.

První třetina nabídla dost rychlý hokej. Vítkovice měli hned na začátku k dispozici 2 přesilové hry po sobě, ani jednu však nedokázaly využít. Domácí se i tak většinu času drželi v útočném pásmu, ale Claru zatím překonat nedokázali. Bartošák neměl skoro žádnou práci, neboť Salzburg se do útočné třetiny dostal jen párkrát.

20:01

20:40
    Kubíkovu střelu Clara vyrazil.

21:25
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Macias přihrál za branku JOSEFU KREJSOVI, ten ji objel a zakončil k tyči, kam Clara nestihl natáhnout svůj beton. Asistence: Krzysztof Tomasz Macias.

22:42
    Hostujícímu gólmanovi propadl pokus Tvrdého, salzburský obránce však těsně před brankovou čárou puk zastavil.

23:54
    Kotásek odstavil od puku Winkelmanna, Vítkovice míří ke Clarovi.

24:15
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Clara – 2 min., podrážení). Trest odpyká Sumpf.

24:29
    Tvrdý trefuje tyč!

25:30
    Salzburg se teď několikrát dokázal osvobodit.

26:02
    Domácí jsou rozestaveni v útočné třetině, ale všechny střely šly zatím mimo.

26:15

26:29
    Zakázané uvolnění Salzburgu.

26:59
    Až před Claru se prokličkoval Tvrdý, zvedl kotouč ale moc vysoko, a tak hostující gólman vůbec nemusel zasahovat.

28:09
    Salzburg se sice dostal do pásma, ale hned byl zastaven.

28:39
    Eckl si připravoval střelu, než se k ní ale dostal, kotouč mu sebral Krejsa.

29:15
    Domácí museli vyjet z útočného pásma, jinak by se pískal ofsajd.

29:31
    Na druhé straně se píská postavení mimo hru Salzburgu.

30:02
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

30:35
    Puk se odrazil k Bartošákovi, ten ho raději přikryl.

30:43
    Hosté neudrželi útočnou třetinu a pro kotouč se musejí vracet.

31:00
    Rozhodčí nejdříve ukázali, že se bude na hostující straně vylučovat za vyhození puku, ten ale nejspíš tečoval někdo z domácích, a tak sudí trest odvolali.

31:09

32:00
    Vhazování ve středním pásmu se bude vhazovat, Vítkovice jsou napomenuty.

32:54
    Kubík posunul puk před bránu, Slusarczyk na něj ale nedosáhl.

33:58
    Domácí zvyšují svůj náskok! Vítkovice se dlouho držely v útočné třetině, kde zkoušely různé kombinace, nakonec se k puku dostal ALEX KOTÁSEK který z pravé strany zamířil přímo pod horní tyč! Asistence: Josef Krejsa.

34:51
    Assavolyuk vyslal velice pomalou střelu na Bartošáka, ten ji bez problémů chytil.

35:22
    Krejsa pálil z pravého kruhu po přihrávce Prčíka, zaduněl ale pouze Clarův beton.

35:52
    Salzburg rychle přešel do útočného pásma, kde pak z otočky střílel Ruckdäschel, domácí gólman byl ale připravený. Pak jednomu z hostujících hráčů odletěla helma a u branky se strhla potyčka, do které se zapojilo hned několik hráčů. Vylučovat se bude ale pouze na domácí straně.

35:52
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Prčík – 2 min., hrubost).

36:30
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovou hru využívají a snižují na 2:1. Přihrávku Sumpfa na levou stranu si MAXIMILIAN JELAVIC rychle zpracoval a trefuje se za záda domácího brankáře. Asistence: Julius Sumpf, Daniel Assavolyuk.

38:17
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Krejsa – 2 min., podrážení).

38:45
    Salzburg je po vstřelené brance nabuzený a ze všech sil se snaží vyrovnat.

39:22
    Domácí se osvobodili jen na chvíli, Salzburg už je totiž zpátky před Bartošákem.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:25.

Ve druhé části hry dokázaly Vítkovice využít svou převahu, ve 22. minutě se prosadil Krejsa, v čase 33:58 se trefil Kotásek, domácí tak vedli 2:0. Jenže pak domácí trochu polevili a přišlo jejich vyloučení, ve kterém se Salzburg usadil v útočné třetině a zásluhou Jelavice snížil na 2:1. Salzburg se pak zvedl a vyvíjel veškeré úsilí, aby vyrovnal, což se zatím nepodařilo. Stále je však před námi 20 minut základní hrací doby. Tak uvidíme, zda Vítkovice udrží svůj náskok, přidají ještě nějaký gól, nebo bude hrozit Salzburg.

40:01

40:17

40:39
    Icing Salzburgu, vhazování po pravé ruce Clary.

41:40
    Za brankou Clary bojovali hráči o puk, nakonec ho získali domácí.

42:16
    Jeden z domácích hráčů fauloval, hosté mají výhodu.

42:35
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Gebauer – 2 min., vysoká hůl).

42:44
    Vítkovičtí odeslali kotouč přes všechny čáry.

43:31
    Teď už hosté kombinovali v pásmu, střelu Kirchebnera Bartošák vyrazil, s následnou dorážkou Jelavice si domácí gólman také poradil.

44:35

44:54
    Kotásek nahodil puk do útočné třetiny, pak pálil Krejsa, který trefil tyčku brány!

45:13
    Hra je přerušena kvůli zakázanému uvolnění Salzburgu.

45:40
    Havlíkův pokus proletěl hodně vedle brány, domácí se ale stále drží před Clarou.

45:55
    Domácí v ofsajdu.

46:13
    Kotouč se odrazil k Tvrdému, který nasadil vysoké tempo, aby hostujícím obráncům ujel, jenže domácí útočník trefil pouze rameno salzburského brankáře.

47:17
    Domácí se dostali do velké šance, když jeli tři na jednoho, jenže Krejsovu střelu Clara vyrazil, k dorážce se dostal Macias, i proti němu stihl hostující gólman zasáhnout, pak ale vystřelil z levé strany ALEX KOTÁSEK, se kterým si už Clara nedokázal poradit. Asistence: Krzysztof Tomasz Macias, Josef Krejsa.

49:44
    Před hostující brankou dostal nepříjemnou ránu do nohy Kirchebner, který s pomocí spoluhráčů odjíždí na střídačku.

50:19
    Po přihrávce Maciase zamířil na bránu Kotásek, trefil tyč!

50:28
    Weber se přesunul na druhou stranu, jeho střelu drží Bartošák v lapačce.

50:35
    Zakázané uvolnění domácích.

50:54
    Hosté v ofsajdu.

51:51
    Přihrávku Stieglera k levé tyči nedokázal Mackner zpracovat, jinak by zakončoval do prázdné branky.

52:17
    Nikým nehlídaný JIŘÍ TVRDÝ dostal přihrávku do levého kruhu, odkud našel místo pod víkem. Asistence: Jakub Gebauer, Martin Kubík.

53:02
    Kotásek znovu trefuje tyč!

53:21
    Domácí vyhráli vhazování před Clarou a začínají kombinovat.

55:03
    Hráči Salzburgu si nerozuměli, proto se píská ofsajd.

56:14
    Kirchebner velice dobře napadá a Kubík se přes něj nemůže dostat.

56:49
    Bystroň nestihl zachytit přihrávku od Kotáska a pro puk se musí vracet.

57:03
    Nepřesná rozehrávka Salzburgu končí na zakázaném uvolnění.

57:26
    Střelu Machů sklapl Clara do lapačky, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

57:33
    Další pokus Machů drží Clara mezi betony.

57:41
    Po vhazování se kotouč dostal znovu k TOMAŠÍ MACHŮ, na jeho třetí střelu už Clara nevyzrál. Domácí obránce si vybruslil mezi kruhy a hostujícího brankáře prostřelil. Asistence: Filip Holaník.

58:51
    Rozehrávku domácího brankáře zastavil u modré Jelavic, toho ale za malou chvíli o puk obral Tvrdý.

59:43
    Kotásek našel u pravého kruhu KRZYSZTOFA TOMASZE MACIASE, který nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Alex Kotásek.

Dnešní zápas je u konce, domácí ve třetí třetině potvrdili, že dnes byli lepším týmem, Salzburg se nemohl vyrovnat s rychlostí hry. Body tedy zůstávají ve Vítkovicích. Už v pátek se ale tito soupeři setkají znova, tentokrát se bude hrát na ledě Salzburgu. (17:57:47)

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 22. Krejsa (Macias), 34. Kotásek (Krejsa), 48. Kotásek (Macias, Krejsa), 53. Tvrdý (Gebauer, Kubík), 58. Machů (Holaník), 60. Macias (Kotásek) – 37. Jelavic (Sumpf, Assavolyuk)

Rozhodčí: Koziol, Cabák – Lederer, Vengřín