Skalica – Vlci Žilina 1:2 (kon.) | Martin – Humenné 2:0 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 1:2 (kon.)
Žiar nad Hronom – Topoľčany 1:6 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
TSS GROUP Dubnica
sk Středa 01.12.2021, 18:00 • Zimný štadión Považská Bystrica • 1. liga (SR) • 21. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu zo zápasu 21. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. Dnes sa proti sebe postavia hráči Považskej Bystrice a Dubnice.

Okrem toho, že je z jedného mesta do druhého, čo by človek kameňom dohodil, tak sú tieto dva tímy aj tabuľkovými susedmi. Lepšie je na tom hosťujúca Dubnica, ktorá by aktuálne postupovala zo 6. miesta do štvrťfinále play-off. Považskú Bystricu by zo 7. miesta čakalo ešte osemfinále play-off. Do konca sezóny je však ešte veľmi ďaleko a celky delia len tri body, takže dnes môže byť po rozdiely. Na druhú stranu, vo veľmi vyrovnanej tabuľke sa duel susedov považuje za jednoznačný šesťbodový zápas.

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: T. Hrušík (Lamper) – Šefčík, Turian, Zaťko, Ďurkech, Dvonč, Surán, Zlocha, Michalík – Drevenák, Ligas, Lušňák – L. Hrušík, Pšurný, Jakubec – Urbánek, Minárik, Turan – Krieger, Rufati, Švantner
    Trenér: Július Pénzeš

TSS GROUP Spartak Dubnica: Gabriš (Bednár) – Martiška, Mikuš, Trška, Dubeň, Urban, Putala, Janík, Kopáč – Sojčík, Ferenyi, Džugan – Tábi, Ďuriš, Haščák – Maniaček, Hegyi, Síkela – Krajčovič, Vaňo, Cerda
    Trenér: Roman Chatrnúch

Rozhodca: Martin Smrek – Michal Tomáš, Jakub Ščurko.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:52
    Do dnešného stretnutia vstúpili o niečo aktívnejšie domáci.

03:44
    Zatiaľ sledujeme pomerne opatrné stretnutie.

05:17
    Považská Bystrica dala gól!
    Gól strelil MAREK MINÁRIK, ktorý sa zorientoval najlepšie v trme vrme pred bránkou hostí a šikovným zakončením otvára skóre zápasu. Asistencia: Lukáš Urbánek.
    05:17 Marek MINÁRIK - 1:0

06:47
    Z ničoho nič sú domáci vo vedení, ktorí v prvom vzájomnom meraní síl ťahali za kratší koniec.

07:28
    Na ťahu sú hostia, ktorí sa budú snažiť o okamžitú odpoveď.

08:49
    Pri puku sú teraz domáci, ktorí začínajú akciu spoza svojej bránky.

08:59
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Andrej Krajčovič – 2 min., nedovolené bránenie).

10:00
    Polovička úvodnej tretiny je úspešne za nami. Domáci sú natlačení v pásme súpera.

10:14
    Dubnica sa oslobodila a môže tak vystriedať.

10:45
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Lukáš Tábi – 2 min., hákovanie).

10:59
    Andrej Krajčovič je už na ľadovej ploche a Dubnica hrá v štvorici.

11:52
    Považská Bystrica má teraz obrovský tlak, ktorý však zatiaľ presným zásahom nekončí.

12:45
    Na ľadovej ploche je už aj Lukáš Tábi.

13:28
    Po dlhšom čase mali v útočnom pásme aj hostia, ale príliš veľa vody nenamútili.

14:02
    Vhadzovanie v pásme domácich vyhrali práve oni.

15:01
    Do konca úvodnej tretiny zostáva už len päť minút.

16:27
    Puk teraz často mení svojho majiteľa. Môžu za to nepresnosti na oboch stranách.

17:46
    Buly budú nasledovať po ľavici hosťujúceho brankára, ktorý si pripísal dôležitý zákrok.

18:17
    Po domácom ofsajde sa presunie hra do stredného pásma.

19:01
    Záverečná minúta úvodnej tretiny je už v plnom prúde.

19:36
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Richard Jakubec – 2 min., hákovanie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Úvodná tretina je už minulosťou. Domáci do nej vstúpili rýchlym presným zásahom a vyzeralo to na gólové hody, no opak bol pravdou a oba tímy do konca tretiny strelecky mlčali. V každom prípade sa do zvyšných dvoch častí máme ešte na čo tešiť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:50
    Považania sa oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.

21:06
    Spartak Dubnica má teraz mimoriadny tlak, ale s blížiacim sa návratom Richarda Jakubca tomu bude asi koniec.

21:36
    Domáci hokejisti sú už v plnom počte.

22:43
    V prostrednej tretine zatiaľ na výraznejšiu šancu čakáme.

23:28
    Zakončenie spoza bránky dokázal domáci brankár pokryť.

24:59
    Dubnica dáva gól! To, čo pred pár desiatkami sekúnd nevyšlo jednému z hosti, dokázal JOZEF HAŠČÁK! Po vyhranom vhadzovaní sa vďaka vysokej aktivite dostal do zakončenia spoza bránky, kedy dokonalo nachytal domáceho brankára. Asistencia: Oliver Ďuriš.
    24:59 Jozef HAŠČÁK - 1:1

26:12
    Začíname teda od začiatku. Uvidíme, ako sa zmení vývoj zápasu po vyrovnávajúcom góle.

26:42
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Nicolas Ferenyi – 2 min., podrazenie).

27:58
    Viac ako minúta presilovej hry je za nami a domáci si zatiaľ nevytvorili väčšiu šancu.

28:13
    Z pravej strany vypálil z prvej Patrik Lušňák, ale hosťujúci brankár jeho pokus pokryl.

28:42
    Nicolas Ferenyi si svoj trest už odpykal a je naspäť na ľadovej ploche.

30:00
    Polovica dnešného stretnutia je už minulosťou. Zatiaľ sledujeme mimoriadne vyrovnané stretnutie.

30:39
    Trma vrma v domácom bránkovisku vyústila do úspešného zákroku Tomáša Hrušíka.

31:52
    Teraz prebrali taktovku nad zápasom hostia hrajúci v modrých dresoch.

32:29
    Veľká šanca domáceho tímu gólom nekončí! Brejkovú situáciu 2 na 1 nezahrali Považskobystričania vôbec podľa predstáv. Treba však vyzdvihnúť aj brankárov zákrok.

33:22
    V krátkom časovom slede mali domáci ďalšiu šancu, respektíve dve. Prvú strelu Gabriš vyrazil, dorážka bola už zblokovaná.

33:38
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Marek Putala – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

34:24
    Táto presilová hra zatiaľ nevychádza domácemu tímu podľa predstáv.

35:21
    Dubnica vyhodila puk cez všetky čiary a získala tak cenné sekundy.

35:34
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Matej Síkela – 2 min., sekanie).

35:38
    Presilová hra o dvoch hráčov trvala len štyri sekundy.

36:47
    Gabriš teraz vytiahol azda zákrok kola! Hosťujúci brankár ležal po prvom zakončení na zemi, no aj tak stihol zastaviť strelu Milana Drevenáka smerujúcu do odkrytej bránky!

37:42
    Hostia sú už v plnom počte, ale Považania naďalej kombinujú v útočnom pásme.

37:57
    Po ďalšom zakončení zazvonil len mantinel za dubnickou bránkou.

38:19
    Dubnica sa mohla vydať do brejku, no ich útočná akcia skončila skôr než poriadne začala.

38:53
    Po nepresnej rozohrávke sa hostia sami vyhnali von z útočného pásma.

39:01
    Záverečná minúta prostrednej tretiny je už v plnom prúde.

39:53
    V záverečnej minúte to skúšali ofenzívnymi výpadmi oba celky, no ani jednému z nich sa nepodarilo vytvoriť si gólovú príležitosť.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredné dejstvo je už minulosťou. Dubnica v nej dokázala vyrovnať, a to je najlepšia pozvánka na záverečnú tretinu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:57
    Do záverečnej tretiny vstúpili aktívnejšie Dubničania, ktorí strávili prvú minútu v pásme súpera.

42:06
    Vzápätí sa však situácia otočila.

42:21
    Pri puku sú hostia. Do zakončenia sa dral Peter Sojčík, ale neúspešne.

43:02
    Zakázané uvoľnenie sa nepíska, a preto budú domáci v tretine súpera.

43:48
    V rozhodujúcom dejstve zatiaľ sledujeme mimoriadne atraktívny hokej, v ktorom lieta puk zo strany na stranu.

44:42
    Vhadzovanie v obrannom pásme vyhrali Dubničania, ktorí sa okamžite vydali dopredu.

45:43
    Na obidvoch celkoch je vidieť, že chcú zlomiť zápas vo svoj prospech. Uvidíme, ktorému a či vôbec sa to jednému z tímov podarí.

46:21
    Táto dubnická snaha končí fiaskom a pri puku budú opäť domáci.

47:54
    Ďalšia dubnická akcia skončila ešte pred modrou čiarou.

48:18
    Tentokrát sa hostia dostali do pásma súpera, ale k zakončeniu sa po chybnej rozohrávke nedostali.

48:34
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Patrik Ligas – 2 min., faul kolenom).

49:07
    Z prvej teraz pálil Lukáš Tábi. Jeho zblokovaná strela sa dostala ešte k Jozefovi Haščákovi, ktorý taktiež nepochodil.

49:25
    Dubnica dáva gól! Gól strelil LUKÁŠ DUBEŇ, ktorý dokázal šikovne tečovať nastrelený puk od modrej. Asistencie: Lukáš Tábi, Dominik Trška.
    49:25 Lukáš DUBEŇ - 1:2

50:08
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Matej Síkela – 2 min., podrazenie).

51:12
    Dubnica sa dokázala oslobodiť vyhodením puku cez všetky čiary.

51:44
    Považská Bystrica síce je natlačená v pásme súpera, ale na gólovú šancu stále čaká.

51:55
    Tá prišla už o pár sekúnd neskôr, ale pohotový Gabriš ju zneškodnil.

52:08
    Domácim sa nepodarilo o okamžite vyrovnanie v presilovej hre, pretože Matej Síkela je už naspäť na ľadovej ploche.

52:38
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Marek Minárik – 2 min., podrazenie).

53:42
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Roman Vaňo – 2 min., hákovanie).

54:02
    Budeme teda svedkami hry 4 na 4. Uvidíme, komu prospeje viacej priestoru na ľadovej ploche.

54:38
    Skrátená presilová hra domáceho tímu je už v plnom prúde.

55:29
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Team penalty – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Jaroslav Michalík.

55:42
    Skrátená presilová hra začala pre zmenu hosťom z Dubnice.

56:56
    Po nastrelenom puku nastala pred domácou bránkou menšia trma vrma, ktorú dokázali obrancovia vyriešiť.

57:29
    Po dlhšom čase sú na ľadovej ploche plné počty na oboch stranách.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty. Domáci to pravdepodobne vyskúšajú aj bez brankára Tomáša Hrušíka.

58:42
    Považská Bystrica so zakázaným uvoľnením. Takmer osemdesiat sekúnd pred záverečným klaksónom sa bude vhadzovať v ich pásme.

59:27
    Tomáš Hrušík je už na striedačke. Uvidíme, či nie je neskoro.

59:46
    Hostia to vyskúšali na prázdnu bránku, ale po neúspešnom pokuse sa píska zakázané uvoľnenie.

59:58
    Záver zápasu sprevádzajú emócie. Po trme vrme pred bránkou Dubnice sa strhla menšia potýčka, po ktorej uvidíme pravdepodobne tresty.

59:58
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Patrik Ligas – 2 min., sekanie).

Dnešný duel je úspešne za nami. Maximálne vyrovnaný zápas dokázali hostia napokon otočiť. V každej tretine sme videli len jeden presný zásah, čo prinieslo futbalový výsledok 1:2, no aj také zápasy sú. Stretnutiu by svedčala po riadnom hracom čase skôr remíza, pretože oba tímy si zaslúžili body, no hrá sa na góly a tých dali dnes viac hostia. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (20:11:55)

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 6. Minárik (Urbánek) – 25. Haščák (Ďuriš), 50. Dubeň (Tábi, Trška)

TSS GROUP Dubnica: Gabriš (Bednár) – Martiška, Mikuš, Trška, Dubeň, Urban, Putala, Janík, Kopáč – Sojčík, Ferenyi, Džugan – Tábi, Ďuriš, Haščák – Maniaček, Hegyi, Síkela – Krajčovič, Vaňo, Cerda

Rozhodčí: Martin Smrek – Michal Tomáš, Jakub Ščurko