Bologna – Fiorentina 2:3 (kon.) | Spezia – Sassuolo 2:2 (kon.) | Venezia – Hellas Verona 3:4 (kon.)
Sampdoria – Lazio 1:3 (kon.) | Juventus – Janov 2:0 (kon.)
Bologna FC
2:3 (1:1)
ACF Fiorentina
Neděle 05.12.2021, 12:30 • Stadio Renato Dall'Ara, Bologna • Italská Serie A • 16. kolo

Je za námi utkání 16. kola Serie A mezi Bolognou a Fiorentinou. Zcela po zásluze dnes vyhrál hostující tým poměrem 3:2. Po opatrné první půli, ve které skórovaly oba celky zásluhou Maleha a Barrowa, přebrali otěže hostující fotbalisté. V 51. minutě se nádherně trefil z přímého kopu Biraghi a zhruba o patnáct minut později navýšil vedení Fiorentiny z penalty Vlahović. V úplném závěru ještě přišlo snížení z kopačky Hickeyho, ale tři body to hostům nesebralo. Fiorentina poskočila v tabulce na pátou příčku, Bologna je v tuto chvíli osmá.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (14:36:22)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:15.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává Adama Soumaoro (Bologna FC).

90+4
    Saponara vybojoval faul na útočné polovině. Za okamžik se ozve závěrečný hvizd sudího Irratiho.

90+3
    Riccardo Orsolini se snažil vybojovat rohový kop, ale míč došel přímo do rukavic brankáře hostů. Zdá se, že vyrovnání nepřijde. Času už mnoho není.

90+2
    Fialky teď šetří čas na útočné polovině. Do konce utkání chybí zhruba devadesát sekund.

90+1
    Musa Barrow vyslal do šestnáctky Fiorentiny střílený centr, který ale zastavil Aleksa Terzić. Posléze si míč sebral do náruče Pietro Terracciano.

90
    Žlutou kartu viděl Sufján Amrabat. Mezitím jsme se dozvěděli, že se budou nastavovat 3 minuty.

90
    Riccardo Saponara se snažil patičkou uvolnit spoluhráče, ale jeho záměr byl přečten domácími zadáky.

89
    Arthur Theate si na vlastní polovině pomohl přesným skluzem. Bologna by ale potřebovala hrát u branky Fiorentiny.

88
    Giacomo Bonaventura se zapojil do útočení. Přízemní centr ze strany se mu ale vůbec nepovedl.

88
    Dušan Vlahović se objevil v ofsajdu, takže hvizd sudího musel přijít. Rozehrávají obránci Bologni.

87
    Bologna je znovu u balónu. Zřejmě nás čeká ještě hodně zajímavý závěr tohoto utkání. Nic není rozhodnuto.

86
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Sufján Amrabat.

84
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Aleksa Terzić.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Riccardo Saponara.
    83. Aaron HICKEY - 2:3

83
    Bologna právě vstřelila branku!
    Přece jen přichází gól naděje! Orsolini rychle přenesl hru na rozběhnutého AARONA HICKEYHO, jenž si z levého křídla navedl míč na střed a poté vypálil k tyči. Míč si ještě nešťastně tečoval do sítě Álvaro Odriozola Arzallus. 2:3. Asistence: Riccardo Orsolini.

83
    Míč však nedoletěl do šestnáctky hostů. Cristiano Biraghi už má křeče, takže je dost pravděpodobné, že dnešní utkání nedohraje.

82
    Domácí celek se postupně usazuje na útočné polovině, ale Fiorentina se poměrně slušně brání. Do pokutového území však zanedlouho přiletí další standardní situace.

80
    Pietro Terracciano zastavil v rukavicích centrovaný míč Orsoliniho. Je jasné, že v těchto minutách se svou rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.

79
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Youssef Maleh, přichází Alfred Duncan.

78
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicolás Martín Domínguez, přichází Emanuel Vignato.

78
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází José María Callejón.

78
    Nicolás González střílel z velké dálky nepřesně. Hostující trenér už chystá první střídání.

78
    Po přistrčení Maleha mohl centrovat Giacomo Bonaventura, jenž si svůj původní záměr ale nakonec rozmyslel.

77
    Znovu si zahraje i brankář Pietro Terracciano, kterého domácí ve druhém dějství zatím vůbec neprověřili.

75
    Zdá se, že domácí nemají dostatek sil k tomu, aby s tímto utkáním ještě něco udělali. Míč teď putuje po nohách fotbalistů ve žlutých dresech.

73
    Mattias Svanberg vybojoval míč na domácí kopačky, avšak následná přihrávka Hickeyho se s přesností vůbec nepotkala. Snadná práce pro stopera Milenkoviće.

72
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Kevin Bonifazi.

72
    Musa Barrow se tlačil dopředu, ale celá jeho akce vyšla vniveč. Pískán byl ofsajd.

71
    Álvaro Odriozola Arzallus servíroval do pokutového území celkem povedený centr. Domácí obránci si ale poradili.

70
    Riccardo Orsolini chtěl vyslat střílený centr, jenže kop se mu vůbec nevydařil. Balón zapadl zhruba dva metry nad horní tyč hostující svatyně.

69
    Poblíž pokutového území rozehrají domácí standardní situaci. K míči se už staví Riccardo Orsolini.

68
    Aaron Hickey rozehrál autové vhazování. Musel však poslat míč směrem dozadu ke svým stoperům.
    67. Dušan VLAHOVIĆ - 1:3

67
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    K penaltě se postavil nejlepší střelec Fiorentiny DUŠAN VLAHOVIĆ. Útočník s číslem 9 na zádech si počkal na první pohyb brankáře, který skočil po své levé ruce. Vlahović poslal míč na jistotu, tudíž hosté vedou už o dvě branky. 1:3.
    65. Faul Skorupského, po kterém se kopala penalta

65
    Łukasz Skorupski zastavil rozběhnutého Nicoláse Gonzáleze. Hosté budou kopat penaltu!

65
    Mattias Svanberg ale napálil jen dobře postavenou zeď. Do brejku už míří Fiorentina.

64
    Nikola Milenković fauloval rozběhnutého Barrowa celkem jasně. Za své počínání viděl žlutou kartu, načež domácí čeká přímý kop. Z podobné pozice Biraghi na opačné straně skóroval.

63
    Uvidíme, jestli domácím pomůže střídání. Svěřenci kouče Mihajloviće by nutně potřebovali předvést mnohem více na útočné polovině.

62
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Aaron Hickey.

62
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mitchell Dijks, přichází Riccardo Orsolini.

61
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Andreas Skov Olsen.

61
    Dušan Vlahović šikovně vybízel Gonzáleze, ale ten nezakončil. Po skončení akce ale byl máván ofsajd, takže hra musí být zastavena.

60
    Před námi je ještě třicet minut tohoto utkání. Hosté zcela zaslouženě o branku vedou. Otázkou však zůstává, co předvede v následujícím průběhu Bologna.

59
    Lucas Torreira prostrkával míč směrem do šestnáctky. Łukasz Skorupski ale rychle vyběhl z brány a obránci Odriozolaovi skočil pod nohy.

58
    Álvaro Odriozola Arzallus předvedl vynikající sprint. Poté přistrčil kolegovi, který však nepřihrál zrovna ideálně. Fiorentina ovšem stále má hrací předmět pod kontrolou.

57
    Další rozehrávka jde až přes brankáře Pietra Terracciana, který dnes předvedl jen jeden zákrok. Moc práce tedy rozhodně nemá.

56
    Nicolás González rychle přenesl hru na levou stranu útočné poloviny, kde už znovu operuje kapitán Biraghi.

55
    Roberto Soriano se musí po dobu celého utkání poměrně značně zatahovat. Směrem do ofenzívy toho zatím mnoho předvést ani nemohl.

54
    Fiorentina teď má hru pod kontrolou. Domácí se zatím ve druhém poločase nedostali na útočnou polovinu.

53
    Cristiano Biraghi je při chuti, znovu si říkal o balón. Pokoušel se o centr, ale ten domácí obránci srazili mimo hrací plochu.
    51. Cristiano BIRAGHI - 1:2

51
    K míči se postavil CRISTIANO BIRAGHI, který jej nádherně zakroutil přes zeď k bližší tyči. Łukasz Skorupski byl naprosto bez šance, toto se chytat nedalo. Udrží tentokrát Fiorentina své vedení? 1:2.

50
    Žlutou kartu dostává Arthur Theate (Bologna FC).

50
    Bologna se ubránila i podruhé. Vzápětí ale přišel faul zhruba dva metry před šestnáctkou, takže hosté budou mít k dispozici přímý volný kop ze zajímavé vzdálenosti.

49
    Nicolás González parádně proskočil pravým křídlem, ale jeho centr byl sražen do zámezí. Na řadu tedy přichází další kop od rohového praporku v podání hostů.

48
    Až nyní jsme se dočkali prvního rohového kopu dnešního utkání. Fiorentina jej ale nerozehrála moc dobře.

46

Je za námi první poločas, který byl zpočátku velice opatrný. V posledních patnácti minutách ale začaly padat branky. Vedení se zaslouženě ujala Fiorentina, když po centru Gonzáleze úspěšně zakončil Maleh. Těsně před pauzou však vyrovnal výstavním volejem Musa Barrow, takže do kabin se jde za stavu 1:1.

45+2

45+1
    Nastavovat se bude 1 minuta. Před koncem poločasu pobývá na balónu hostující Fiorentina.

45
    Cristiano Biraghi hledá, komu vyšle své autové vhazování. Moc hráčů v nabídce zatím nemá.

44
    Bologna je při chuti. Soriano našel rozběhnutého Nicoláse Martína Domíngueze, jehož zakončení ale zhruba o metr přeletělo klec Fiorentiny.
    42. Musa BARROW - 1:1

42
    Domácí vyrovnávají opravdu výstavní trefou! Rychlý přechod do útoku táhl Mattias Svanberg, jenž na hranici vápna vyslal centr. Do tohoto prostoru si seběhl MUSA BARROW, který z voleje naprosto parádně uklidil míč do sítě. 1:1. Asistence: Mattias Svanberg.

41
    Mitchell Dijks si na útočné polovině došel pro faul. Celkem jasně jej postrčil k zemi Álvaro Odriozola Arzallus.

40
    Celek ve žlutých dresech drží míč na svých kopačkách. Do konce prvního poločasu zbývá pět minut.

39
    Lucas Torreira si musí dávat pozor. Jednu žlutou kartu už totiž má a nyní fauloval znovu. Sudí Massimiliano Irrati mu domlouvá.

38
    Roberto Soriano se příkladně vrátil do vlastního vápna, aby odkopl centrovaný míč Gonzáleze ze strany. Posledně jmenovaný je zřejmě zatím nejaktivnějším hráčem utkání.

37
    Domácí nutně potřebují najít protihru, neboť zatím se do střeleckých pozic vůbec nedostávají. Fiorentině teď vše hraje do karet.

36
    Cristiano Biraghi musel zapracovat hlavou poblíž vlastní šestnáctky. Následně si hrací předmět přebral a okamžitě jej odkopl co nejdále od své svatyně.

35
    Jeden z hostujících hráčů je momentálně ošetřován. Není velkým překvapením, že se nezvedá zrovna rychle, poněvadž jeho celek o gól vede.
    33. Youssef MALEH - 0:1

33
    První střela na branku končí gólem! Nicolás González z pravé strany nádherně nacentroval, přičemž míč si ve vápně našel hlavičkující YOUSSEF MALEH. Skorupski reagovat nemohl. 0:1. Asistence: Nicolás González.

32
    Střelu z první vyslal z velké dálky Musa Barrow. Útočník Bologni ale zamířil tak tři metry vedle bližší tyče.

31
    Hosté vyslali nebezpečný centr z levé strany. Arthur Theate se ale výborně vrátil a nebezpečí tedy zastavil.

29
    Nicola Sansone rozehrál standardní situaci. Míč si našel Mattias Svanberg, který vyslal hodně slabé zakončení. Žádná větší práce pro gólmana Terracciana.

28
    De Silvestriho aut šel až ke kopačkám Skorupského, jenž se snaží rozehrát. Kolegové se mu ale příliš nenabízejí.

27
    Biraghi hledal Riccarda Sottila, který ale vůbec nezvládl přihrávku na hranici pokutového území. Oběma celkům chybí přesnost ve finální fázi.

25
    Žlutou kartu dostává Lucas Torreira (ACF Fiorentina).

25
    Adama Soumaoro precizně zastavil pronikajícího Torreiru. Ani tentokrát to Fiorentině směrem dopředu nevyšlo.

24
    První žlutou kartu utkání viděl za faul na Gonzáleze domácí Nicolás Martín Domínguez. Příští kolo si tedy nezahraje.

23
    Obránci Bologni si poradili s kombinací soupeřova celku. Následně přesně rozehrál Lorenzo De Silvestri.

22
    První čtvrtina zápasu je hodně opatrná. Zatím jsme viděli jen jednu jedinou střelu, o kterou se postaral hostující Nicolás González.

20
    Pietro Terracciano, jenž je zatím v prvních dvaceti minutách bez práce, musel dávat pozor, neboť přihrávka směrem na jeho bránu byla hodně důrazná.

19
    Mitchell Dijks se dostal do tvrdého střetu s Gonzálezem. Nakonec byl odpískán faul ofenzivního hráče Fiorentiny.

18
    Mattias Svanberg byl faulován. Míče se tedy znovu ujímají domácí fotbalisté.

17
    Domácí se dostali do první vážnější šance. Sorianův přízemní pas zakončil patičkou Nicola Sansone nepřesně. Pomezní rozhodčí ale zvedl praporek nad hlavu, takže gól by z toho zřejmě nebyl. Pokud by tedy nezasáhl VAR.

16
    Lucas Torreira přenesl hru na levou stranu, odkud přišel centr z kopačky Maleha. Defenzíva domácích ale úspěšně zasáhla, tudíž větší závar před brankou nepřišel.

15
    Obrázek hry je stále stejný. Musíme říct, že úvodních patnáct minut opticky patří Fiorentině.

14
    Hosté mají jednoznačnou převahu na míči. Nyní se snaží kombinovat na útočné polovině.

13
    Vlahović si nezpracoval odražený balón. Nejlepší střelec Fiorentiny se zatím do hry příliš nedostává.

11
    Lucas Torreira přistrčil míč proti noze Gonzáleze, jehož rána levačkou jen těsně minula zadní tyč. Skorupski by zřejmě zasáhl, pokud by míč šel do branky, nicméně byla to první zajímavější střela utkání.

11
    Od Sottila šel míč přes Maleha až k obráncům. Fiorentině se v této chvíli nedaří otevřít obranu soupeřova celku.

10
    Hosté výborně napadali rozehrávku domácích. Balón získal na svou nohu Giacomo Bonaventura, jenž byl záhy nedovoleně přistrčen k zemi.

9
    Domácí už hru uklidňují. Přihrávají si na obranné polovině.

8
    Riccardo Sottil předvedl na levém křídle šikovnou individuální akci. Do vápna i odcentroval, ale balón přeletěl všechny hráče.

6
    Lorenzo De Silvestri na pravé straně velmi dobře zapracoval hlavou. Youssef Maleh se tak k balónu dostat ani nemohl.

5
    Úvodní minuty jsou z obou stran opatrné. Jde vidět, že v dnešním utkání jde o hodně. Vítěz si upevní postavení v první polovině tabulky Serie A.

4
    Łukasz Skorupski si stáhl do rukavic nepřesnou přihrávku hostujícího celku. Polský brankář se chystá na rozehrávku.

3
    Fiorentina se snažila něco vymyslet na pravé straně, ale obránci Bologni situaci zvládli. Posléze vybojovali autové vhazování.

2
    Cristiano Biraghi prohrál hlavičkový souboj na středu hřiště s domácím De Silvestrim. Krajní bek domácích jej zároveň trefil loktem, takže musel být pískán faul.

1
    Rozehrávky se ujali domácí, kteří dnes hrají v modročervených dresech. Fiorentina nastupuje ve žlutém.

1

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate – De Silvestri, Domínguez, Svanberg, Dijks – R. Soriano (C), Barrow, N. Sansone.
    Náhradníci: Molla, F. Bardi – Binks, Hickey, Bonifazi, Orsolini, Skov Olsen, Viola, Santander, van Hooijdonk, Vignato, Cangiano.
    Trenér: Siniša Mihajlović

ACF Fiorentina: Terracciano – Odriozola Arzallus, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi (C) – Bonaventura, Torreira, Maleh – N. González, Vlahović, Sottil.
    Náhradníci: Rosati, Cerofolini – Saponara, Callejón, Pulgar, Terzić, Benassi, Venuti, Duncan, S. Amrabat, Kokorin, Igor.
    Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Massimiliano Irrati.

BOLOGNA FC

Fotbalisté Bologni jsou osmí jen o skóre za Fiorentinou a Juventusem, poněvadž také oni získali už 24 bodů. Bologna má na svém kontě 7 výher, 3 remízy a 5 porážek. Z posledních pěti klání hned čtyři vyhrála. Po tom, co porazila Cagliari i Sampdorii neuspěla doma s Venezií 0:1. Poté však zdolala 1:0 Speziu i AS Řím. Nejlepším střelcem týmu je Marko Arnautović, jenž má na svém kontě už šest vstřelených branek.

ACF FIORENTINA

Fiorentina zatím pobývá na sympatickém šestém místě. V prvních patnácti zápasech osmkrát vyhrála, sedmkrát prohrála a za tu dobu si nepřipsala ani jednu remízu. Svěřenci kouče Italiana v posledních dnech a týdnech střídají výhry a porážky. Z uplynulých čtyř domácích zápasů vytěžili maximální počet dvanácti bodů, avšak venku se jim nedaří dle představ, neboť tam už čtyři duely čekají na body. Fiorentina naposledy zdolala na domácí půdě Sampdorii poměrem 3:1. Nejlepším střelcem týmu je dvanáctigólový Dušan Vlahović.

Vzájemné zápasy z posledních let

02.05.2021 Bologna – Fiorentina 3:3
    03.01.2021 Fiorentina – Bologna 0:0
    29.07.2020 Fiorentina - Bologna 4:0
    06.01.2020 Bologna – Fiorentina 1:1

Hezké nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z italské Serie A. V rámci 16. kola nás čeká utkání mezi Bolognou a Fiorentinou. Začínáme ve 12:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Daniel Fekets

Branky: 42. Barrow (Svanberg), 83. Hickey (Orsolini) – 33. Maleh (N. González), 51. Biraghi, 67. Vlahović (pen.)

Karty:   24. Domínguez (BLG), 50. Theate (BLG), 90+4. Soumaoro (BLG) – 25. Torreira (FIO), 64. Milenković (FIO), 90. S. Amrabat (FIO)

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro, Medel (72. Bonifazi), Theate – De Silvestri (61. Skov Olsen), Domínguez (78. Vignato), Svanberg, Dijks (62. Orsolini) – R. Soriano (C), Barrow, N. Sansone (62. Hickey).

ACF Fiorentina: Terracciano – Odriozola Arzallus, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi (C) (84. Terzić) – Bonaventura, Torreira (84. Saponara), Maleh (79. Duncan) – N. González (78. Callejón), Vlahović, Sottil (86. S. Amrabat).

Rozhodčí: Massimiliano Irrati