Buffalo – NY Rangers 1:2 (kon.) | Washington – Pittsburgh 2:4 (kon.) | New Jersey – Nashville 2:3 (kon.)
Arizona – Florida 1:3 (kon.) | Colorado – Detroit 7:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 4:3 (1:0 po s.n.)
Vegas – Philadelphia 3:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 4:0 (kon.)
Buffalo Sabres
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
New York Rangers
Sobota 11.12.2021, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Je za námi duel mezi Buffalem a Rangers. Sledovali jsme velice zajímavý hokej, po kterém odcházejí šťastnější hostující hokejisté. Ti sice v první třetině byli jasně lepší, poté však už otěže přebralo Buffalo. Jako první se trefil v 5. minutě v přesilové hře Mika Zibanejad. O rozdílovou branku se ve 30. minutě postaral Alexis Lafreniere. V závěru Šavle snížily, ale na víc, než na branku Bretta Murrayho, to nestačilo.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (03:44:26)

59:52
    Puk však už proskočil do střední třetiny, takže je jasné, že hosté to už zvládnou.

59:30
    Dělovka od modré čáry zapadla na zadní mantinel. V pásmu Rangers je stále pořádné horko.

59:17
    Buffalo si vytvořilo velký nápor. Ránu z kruhu vyslal Tage Thompson, ale Alexandar Georgijev na puk viděl.

59:04
    Domácí se už radovali z vyrovnávací branky Victora Olofssona, avšak jejich nadšení zmrazila trenérská výzva. Celé situaci předcházel ofsajd domácího celku.

58:49
    Teď už hraje Buffalo v šesti. Kotouč poskakuje v rohu útočného pásma.

58:26
    Ukko-Pekka Luukkonen stále není na střídačce, poněvadž Sabres zatím kotouč v útočné třetině nemají.

57:56
    Tlak Buffala ale zatím nepřichází. Do konce třetí třetiny zbývají zhruba dvě minuty.

57:30
    Nahození od modré čáry Adam Fox zablokoval. Klíčový obránce Rangers ale nedokázal rozehrát zrovna nejrychleji.

56:59
    Hrací předmět opustil ledovou plochu, takže zde máme poslední komerční přestávku dnešního duelu.

56:36
    Ránu Okposa vyrazil Georgijev jen a pouze nad sebe. Potíže ale neměl, neboť před ním zapracovali obránci.

56:05
    Vpřed se probíjel Barclay Goodrow. Domácí brankář ale vystrčil hůl, se kterou i přesně rozehrál.

55:40
    Jeff Skinner se rychle obtočil zpoza svatyně. Puk ale k přední tyči nezastrčil.
    54:37 Brett MURRAY - 1:2

54:37
    Sabres právě vstřelili branku!
    Přece jen se domácí dočkali, ze závěru třetí třetiny tedy budeme mít drama! Mark Pysyk přidržel puk za bránou a poté jej přihrál před ni. Tam se nejlépe zorientoval BRETT MURRAY, který nadvakrát dorazil puk za Georgijeva. 1:2. Asistence: Mark Pysyk a Kyle Okposo.

53:58
    Sledovali jsme vzrušující momenty na obou stranách. Nejprve ve velké šanci neuspěl Thompson a poté se trojice hráčů hostů řítila na jednoho obránce. Gauthier vybídl u zadní tyče Chytila, který ale mezírku v postoji Luukkonena nenašel.

53:29
    Požár na brankovišti hasil Alexandar Georgijev, jenž rychle přikryl kotouč pod svou lapačkou.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 55. B. Murray (Pysyk, Okposo) – 5. Zibanejad (Panarin, A. Fox), 30. Lafreniere (A. Fox, Chytil)

Buffalo Sabres: Luukkonen (Dell) – Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Bryson, Pysyk, Butcher – V. Olofsson, Tage Thompson, J. Skinner – Okposo (A), Cozens, R. Asplund – Hayden, Eakin, Girgensons (A) – Hinostroza, Jankowski, B. Murray.
    Trenér: Don Granato

New York Rangers: A. Georgijev (Kinkaid) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, Lundkvist, Nemeth – Kakko, Zibanejad (A), Kreider – Dryden Hunt, R. Strome (A), Panarin – J. Gauthier, Chytil, Lafreniere – Reaves, Goodrow, K. Rooney.
    Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: St. Pierre, Rehman – Marquis, Hunt

Diváci: 9 703