Vsetín – Prostějov 6:3 (kon.) | Kadaň – Havířov 0:5 (kont.) | Šumperk – Frýdek-M. 6:3 (kon.)
Kolín – Benátky n/J 8:4 (kon.) | Jihlava – Ústí n/L 4:0 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
6:3 (2:3, 2:0, 2:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 11.12.2021, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 28. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Je dobojováno! Vsetín v domácím prostředí i letos poráží prostějovské Jestřáby a připisuje si páté vítězství v řadě! Uklidňující pátou branku obstaral pro vsetínské barvy Ondřej Smetana a na brzké power-play hostů reagoval domácí kapitán Vít Jonák. Prostějov se snažil o kontakt, ale Jestřábům nebylo přáno a v jejich kombinacích se objevovala řada nepřesností. I tak jsme dnes byli svědky atraktivního utkání, ve kterém padlo devět branek, na ledě to jiskřilo a o tresty nebyla nouze. Valaši si nyní vychutnají děkovačku se svými příznivci, také Prostějovští děkuji hrstce fanoušků, která dorazila z Hané. Z mé strany je to pro dnešek vše, ze Vsetína vám přeji příjemný zbytek večera i víkendu.

  Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

  JAN BERGER (VSE)

  PETR MRÁZE (PRO) (19:32:52)
   
  Konec zápasu.
   
  59:48
  Ještě se píská zakázané uvolnění Prostějova.
   
  59:29
  Upravit skóre se nyní po stahovačce pokusil Štefka, práci pro Málka odmítl Ondračka, jenž zblokoval střelu do ochranné sítě.
   
  58:46
  I když na Lapači zdaleka není obvyklý počet fanoušků, nese se stadionem vítězný pokřik vysoký jalovec, Vsetín dnes dokráčí k pátému vítězství v řadě.
   
  58:41
  Vsetín zvládá závěr zápasu, Jestřáby uzamkl v obranném pásmu, nahození z hole Štacha Bláha zachytil, vhazovat se bude po jeho pravici.
   
  57:43
  Pohledná akce Valachů! Demontáž jestřábí obrany řídil Štach s Vlachem, druhý jmenovaný doslova vyšperkoval pozici Bergerovi, ale ten možná ani nechápe, jak nemohl puk uklidit za záda Bláhy, puk se nejspíš svezl po brankové čáře!
   
  57:21
  Ovšem nyní se do slibné střelecké pozice prodral skrz obranný val Prostějova Březina, jen těsně minul.
   
  56:57
  Bláha teď musel vyjet daleko z branky, aby zamezil samostatnému úniku Gagovi, to se prostějovskému brankáři povedlo a Jestřábi zkusí zaútočit.
  56:22 Vít JONÁK - 6:3
   
  56:22
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Vsetín míří k pátému tříbodovému zisku v řadě! Akci hostů v útočném pásmu vystihl VÍT JONÁK, popojel si s pukem do středního pásma a s přehledem trefil odkrytou branku Prostějova. Bez asistence.
   
  56:01
  Rudovský se snažil předložit puk do mezikruží, jeho přihrávka však ztratila smysl v momentě, kdy ji lapačkou vystihl Málek a hru přerušil.
   
  55:52
  Mrázek předkládal nabídku Beránkovi, ten však netrefil ideálně, Jestřábi jsou ovšem nadále v náporu.
   
  55:27
  Vsetín vyhodil znovu na zakázané uvolnění, Jestřábi se v šesti formují ke snaze vytvořit závěrečný nápor.
   
  55:06
  Prostějov to zkusí už nyní v šesti! Bláha je na střídačce.
   
  55:06
  Už jsem chtěl napsat, že vsetínská obrana pracuje spolehlivě a nepovoluje hostům tvorbu kombinací, nyní se však domácí osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
   
  54:24
  Šikovná teč v podání Březiny u střely Hryciowa, Bláha dokázal reagovat i na tento nepříjemný skákavý puk.
   
  53:52
  Po přihrávce Bergera pálil ze slotu Vlach a Bláha dost možná ani nevěděl jak, ale úspěšně tuto schovanou střelu vytěsnil.
   
  53:19
  Valaši hrají v plném počtu.

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 10. Štach (R. Vlach, Jerofejevs), 14. Pšurný (Smetana, Jonák), 30. Jonák (Kucharczyk, Gago), 37. Berger (Štach, Rob), 44. Smetana (Rob), 57. Jonák – 8. Mrázek (Martin Novák, Klimíček), 17. P. Beránek, 20. Štefka (Mrázek, A. Havlík)


  VHK ROBE Vsetín: J. Málek (A. Beran) – Jerofejevs, Štach (A), Š. Jenáček, Smetana, J. Jenáček, Ondračka, Hryciow – Jonák (C), Pšurný, Rob – Hořanský, Pitule, R. Půček – Berger, R. Vlach, Gago – D. Březina, Kucharczyk (A), A. Zeman.
  Trenér: Stantien

  LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – M. Jáchym, Klimíček, A. Havlík, Zajíc, Vala, Babka, P. Krejčí – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Rudovský – M. Švec, T. Jáchym, Mrázek – Š. Jelínek, Janeček, Štefka – P. Beránek, T. Koblížek, Dubský.
  Trenér: Totter

  Rozhodčí: Čech, Skopal – Gančarčík, Konvička

  Diváci: 1000