Novosibirsk – Jaroslavl 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Barys 0:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čerepovec 4:3 (po pr.)
Kazaň – Čeljabinsk 5:1 (kon.) | Omsk – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Soči 2:3 (po pr.)
Avangard Omsk
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Úterý 21.12.2021, 17:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

To je z mé strany vše, na počtenou! (19:58:49)

Česká a slovenská stopa

Šimon Hrubec (OMS) – 28 zákroků, úspěšnost 93.33%
    Peter Cehlárik (OMS) – 0+1, 1 střela, TM 0, čas na ledě 16:23
    Marek Hrivík (NNO) – 0+0, 3 střely, TM 2, čas na ledě 17:06
    Vítězný obrat Omsku v prodloužení

Omsk přetlačil Novgorod po obratu v prodloužení

V úvodní třetině byl hladovější Novgorod, i když první šanci si vytvořil Omsk. Tělegin jako na zlatém podnose naservíroval puk Semjonovovi, ale ten tutovkou nevěřícně pohrdl. Domácí pak přečkali jedno oslabení, v rovnovážném počtu už však tolik štěstí neměli. Agostino nahrál při americké spolupráci do jízdy Mielemu a ten překonal Hrubce i s přispěním tyče. Omsk měl dvě možnosti vyrovnat, jenže Prochorkin napálil ze slotu jen brankáře Kočetkova a Kaskiho ránu přizvedlo do ochranné sítě břevno. Na konci třetiny předvedl dobrý zákrok Hrubec, když po krosové přihrávce vychytal Ťanulina. Chvilku po přestávce byl za nevhodné chování vyloučen Sošnikov, jeho nekázeň poměrně rychle ztrestal Čechovič. Omsk se potom střelecky zlepšil. Snížení měl na hokejce Brjukvin, ale volný prostor v pravé šibenici zblízka netrefil. Až po přihrávce od Jakupova se do listiny střelců zapsal Prochorkin, který zanedlouho poté spoluhráči gólovou přihrávku vrátil. Domácí tak smazali dvougólové manko a do závěrečné třetiny šli za stavu 2:2. A protože tohle skóre svítilo i po základní hrací době, muselo o vítězi rozhodnout prodloužení. V něm Hrubec chytil střelu Hrivíka a jen o pár okamžiků později na druhé straně kluziště rozhodl o výhře Omsku Gricjuk.

64:33 Arsenij GRICJUK - 3:2

64:33
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Dosud neviditelný Corban Knight za modrou čárou předal puk ARSENIJI GRICJUKOVI, ten se protáhl přes dva hráče, ale Damir Žafjarov na něj ještě dotíral. Právě on plácl do puku, který přes hůl Gricjuka nešťastně nasměroval do vlastní branky. Omsk tak otočil nepříznivý průběh a v prodloužení zvítězil 3:2. Asistence: Corban Knight.

60:19
    Pěknou kombinaci všech novgorodských hráčů zakončil Marek Hrivík střelou do výstroje Hrubce.

60:01

Střelecky opatrná třetina gól nenabídla, takže se vše připravuje na prodloužení. To začne co nevidět.

Střely na branku: 23:29 (6:13, 12:12, 5:4).

60:00

59:59
    Jenže kotouč ztratili a z brejku pak zahrozil Arťom Michejev. Těžko říct, zda se jeho střela vešla mezi tyče, každopádně z toho branka nebyla, takže po hodině hry platí stav 2:2.

59:38
    Domácí se nedokázali usadit v útočném pásmu a musí začít od píky.

58:50
    Čerstvé síly poslali na led i hosté a jedním z nových hráčů byl Jegor Martynov. Právě on se u střídaček dostal ke střele, kterou nasměroval na zadní mantinel.

58:19
    Nikolaj Prochorkin za svou brankou nechává spoluhráče dostřídat.

58:00
    Dvě minuty před koncem řádné hrací doby vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.

56:56
    Hostujícího brankáře vyděsil Arsenij Gricjuk, jeho bombu musel Pjotr Kočetkov likvidovat nadvakrát.

55:34
    Sergej Tolčinskij poslal před branku pěkný oblouk pro Ivana Tělegina, ten v obtížné pozici puk nezpracoval.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 26. Prochorkin (N. Jakupov, Cehlárik), 29. N. Jakupov (Prochorkin), 65. Gricjuk (C. Knight) – 9. Miele (Agostino, Žafjarov), 23. Čechovič (Miele, Agostino)

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko) – Běreglazov, V. Svedberg, Kaski, Jemelin (C), Pokka, Šaripzjanov, Čisťakov – Tolčinskij, K. Semjonov, I. Tělegin – Gricjuk, C. Knight (A), Sošnikov – N. Jakupov, Prochorkin, Cehlárik – Dědunov, Kablukov (A), Brjukvin.
    Trenér: Bob Hartley

Torpedo Nižnij Novgorod: P. Kočetkov (Murygin) – M. Orlov, Lennström, Pajgin (C), N. Děmidov, Marin, J. Martynov, M. Fedotov – Žafjarov (A), Miele (A), Agostino – Ťanulin, Hrivík, Čechovič – Urakov, A. Michejev, Verjajev – Ilja Fedotov, Belevič, Gončaruk.
    Trenér: David Nemirovsky

Rozhodčí: Fraňo, Gofman – Sivov, Černyšjov