Úterý 21.12.2021, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Jake Oettinger (DAL) – 19 zákroků, 4 OG, úspěšnost 82,6%, odchytal 59:43
    Cam Talbot (MNS) – 12 zákroků, 6 OG, úspěšnost 78,6%, odchytal 52:31

Radek Faksa (DAL) 0+1, +1 účast na ledě, 1 střela, čas na ledě 20:19
    Tři hvězdy utkání
    1. Denis Gurjanov (DAL) – 0+2
    2. Miro Heiskanen (DAL) – 1+1
    3. Kirill Kaprizov (MNS) – 1+2 (05:12:50)

Celkem jedenáct branek přinesl tento zápas, který musel diváky bavit. Nakonec mohou být spokojenější ti domácí, protože Dallas na svém ledě porazil Minnesotu 7:4.

Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, to je už asi jasné. Ze střední třetiny se prosazuje ránou do prázdné branky JAMIE BENN. Asistence: Radek Faksa.

58:00
    Matt Dumba minul branku ránou od modré čáry, puk byl možná ještě tečovaný.

57:38
    Hosté znovu bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:16
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Wild, Cam Talbot se tedy vrací do branky.

57:00
    Dallas dostal hru do středního pásma, Riley Tufte ale nic nevymyslel.

56:34
    Minnesota se znovu dostala do útočného pásma, kde se pokouší kombinovat. Dobře hrají nyní hosté.

56:04
    Kirill Kaprizov čekal na přihrávku, ale nedostal ji.

55:32
    Ryan Hartman hledal spoluhráče, Marcus Foligno však vypálit nedokázal.

55:13
    Hosté pokračují bez brankáře.
    55:06 Kevin FIALA - 6:4

55:06
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Využitá přesilovka a hostující celek snižuje. Po rychlé přihrávce zpoza branky se prosazuje střelou na bližší tyč KEVIN FIALA. Asistence: Ryan Hartman a Kirill Kaprizov.

54:17
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., krosček).

54:17
    Komerční přestávka.

53:52
    Ofsajd Wild, vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:15
    Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, ale následně o něj přišel. Tyler Seguin ze střední třetiny netrefil odkrytou branku.

52:55
    Hosté vybojovali buly v útočném pásmu.

52:46
    Matt Dumba poslal puk před branku, nakonec musel Jake Oettinger zasahovat.

52:13
    Marcus Foligno nezpracoval puk, a tak se směr hry otáčí. Stále hrají hosté bez brankáře, do šance se ale dostat nemohou.

51:44
    Roope Hintz zkoušel z otočky trefit prázdnou branku, ale neuspěl.

51:22
    Wild mají kotouč za svou brankou, která je stále prázdná. To se nevidí často.

50:50
    Hosté odvolali brankáře a zkouší to v šesti.

50:37
    Kirill Kaprizov se po individuální akci dostal do zakončení, jeho projektil kryje brankář. Komerční přestávka.

50:06
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Thomas Harley pálil od modré čáry, jeho spoluhráč tečoval puk před brankou, ale Cam Talbot si dokázal poradit.

48:56
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Stars vedou o tři branky.

48:20
    Jake Oettinger kryje puk po Brodinově střele, následuje komerční přestávka.

48:00
    Osm minut ze třetí třetiny je pryč a domácí hokejisté udělali pořádný krok k tomu, aby tento zápas vyhráli.

46:47
    Radek Faksa absolvoval tvrdý souboj ve středním pásmu a soupeř jej narazil na mantinel. Český hráč bude podle všeho v pořádku.

46:20
    Takticky hrají domácí hokejisté velmi dobře a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu. Hostující obrana musí být pozorná.

44:50
    Dallas vede na střely 22:14, na góly 6:3 a míří za výhrou v tomto zápase. Stars kontrolují hru.
    43:06 Miro HEISKANEN - 6:3

43:06
    Velmi rychle přidávají domácí další gól. Po situaci dva na jednoho se po výborné přihrávce prosazuje z bezprostřední blízkosti ránou do horní části branky MIRO HEISKANEN. Asistence: Michael Raffl.
    42:06 Jacob PETERSON - 5:3

42:06
    Hostující celek svou velkou šanci neproměnil, a pak se po rychlé akci prosazuje domácí tým. JACOB PETERSON vypálil a jeho ránu si nešťastně do branky srazil jeden z bránících hráčů. Asistence: Denis Gurjanov.

40:34
    Utkání pokračuje třetí třetinou, do které vstupuje hostující Minnesota s jednobrankovým deficitem.

40:01

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině, celkově tedy drží domácí celek těsné vedení 4:3 po dvou třetinách.

40:00

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:40
    Roope Hintz to zkoušel individuálně, ale nedokázal přesněji vypálit, dobře si následně počínala obrana.
    37:37 Kirill KAPRIZOV - 4:3

37:37
    Hostující celek ještě před koncem druhé třetiny snižuje, ránou do protipohybu brankáře se z ostré pozice prosazuje dobře hrající KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Mats Zuccarello a Alex Goligoski.

36:16
    Kevin Fiala pálil a trefil jen brankáře. Komerční přestávka.

35:41
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Stars rozehrávají od své branky.

35:17
    Domácí hokejisté jsou střelecky aktivnější, pokračují v důrazné hře a snaží se o vypracování dalších příležitostí.

34:10
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí Dallas vede o dvě branky.

34:05
    Joe Pavelski měl obrovskou šanci, ale skvěle zasáhl Cam Talbot. Skvělý zákrok rukavicí.

33:58

33:31
    Roope Hintz znovu vypálil, Alex Goligoski jeho pokus dobrou hrou zblokoval.

33:09
    Jason Robertson hledal před brankou spoluhráče, ale obrana srazila puk do rohu hrací plochy.

32:36
    Roope Hintz se dostal do útočného pásma, po rychlé akci středem minul branku.

32:20
    Nyní už znovu domácí hrají v útočném pásmu, ale střela se jim nepodařila.

31:39
    Wild vyrazili do útočného pásma při vlastním oslabení, Frédérick Gaudreau se dostal do šance, bekhendovou střelou trefil horní tyč.

31:26
    Přesilovka Dallasu pokračuje pět na čtyři.

30:58
    Joe Pavelski vypálil švihem od modré čáry, jeho pokus viděl brankář soupeře, a tak v pohodě dokázal zasáhnout. Hra je přerušená.

30:17
    Roope Hintz autorem další střely, ta ale končí vedle.

30:01
    Přesilovku čtyři na tři hrají hokejisté Dallasu. Ti se usadili v útočném pásmu.

29:58
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., držení + 2 min., krosček).

29:30
    Momentálně sledujeme hru čtyři na čtyři. Miro Heiskanen vypálil z kruhu, jeho rána však končí vedle.

29:25
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., hrubost).

29:18
    Joel Eriksson Ek narazil do mantinelu, následně se strhla potyčka, kterou ale sudí dokázali zastavit poměrně rychle.
    28:02 Roope HINTZ - 4:2

28:02
    Domácí celek navyšuje své vedení na dva góly. Tvrdou ránou se po šikovné Klingberga prosazuje z kruhu ROOPE HINTZ. Asistence: John Klingberg a Jason Robertson.

27:30
    Dallas hraje přesilovku, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana dokázala vyhodit.

27:18
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joel Eriksson Ek – 2 min., držení).

26:43
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale zakončit se jim nepodařilo.

26:37
    Ofsajd Dallasu, komerční přestávka.

25:44
    Dallas nyní rozehrává od své branky, následně Tyler Seguin hledal Gurianova, ale ten se k zakončení nedostal. Nebyla to vůbec špatná akce domácích.

25:15
    Jon Merrill se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus celkem snadno vyrazil brankář před sebe. Pak už hráli obránci.

24:59
    Mats Zuccarello se propracoval do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat. V úvodu druhé třetiny sledujeme klidnější pasáž hry.

24:17
    Jake Oettinger musel být pozorný, do střelecké pozice se dostal hostující Nico Sturm.

23:56
    Ofsajd hostujícího celku, vhazovat se tak bude ve střední třetině.

22:46
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu.

21:26
    Vyloučený hráč se vrací do hry.

21:00
    Jason Robertson mohl zakončovat do odkryté části branky, ale jeho pokus vytáhl velmi dobrým zákrokem brankář Wild.

20:28
    John Klingberg se dostal ke střele, ale jeho pokus kryje Cam Talbot.

20:01

Pět branek jsme viděli v první třetině, po úvodní dvacetiminutovce vede Dallas na svém ledě nad Minnesotou 3:2.

20:00

19:50
    Už se asi nic nestane v této třetině.

19:24
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jon Merrill – 2 min., nedovolené bránění).

18:52
    Joe Pavelski ani Roope Hintz nedokázali překonat brankáře.

18:33
    Matt Dumba to zkoušel inidividuálně, ale vypálit z mezikruží nedokázal.

18:08
    Minnesota se usadila v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.

17:39
    Hra je momentálně přerušena, vhazovat se bude před brankou Dallasu.
    16:43 Tyler SEGUIN - 3:2

16:43
    Domácí celek si po rychlé akci bere vedení zpět. Povedenou střelou překonal brankáře soupeře volný TYLER SEGUIN. Uspěl po dobré přihrávce spoluhráče a hostující brankář tento puk mohl mít. Asistence: Denis Gurjanov a Jamie Benn.

16:19
    Momentálně se souboje o kotouč odehrávají ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.
    15:42 Kevin FIALA - 2:2

15:42
    Rychlá akce a je vyrovnáno, po pěkné Folignově přihrávce se prosazuje ránou bez přípravy KEVIN FIALA. Uspěl z bezprostřední blízkosti. Asistence: Marcus Foligno.

15:14
    Jonas Brodin si dokázal poradit za svou brankou a dokázal odehrát kotouč.

14:54
    Matt Dumba nahodil kotouč na branku, ale nikdo ze spoluhráčů nedokázal tečovat přesněji.

14:34
    Joel Eriksson Ek otáčí směr hry, Alex Goligoski nedokázal zpracovat dlouhou přihrávku spoluhráče.

14:00
    Šest minut nás dělí od konce první třetiny, domácí hokejisté vedou těsně o jednu branku.

13:49
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, tato početní výhoda se Wild vůbec nedaří podle představ.

13:00
    Dallas vyhodil puk přes všechny čáry, hosté musí znovu bojovat o útočné pásmo.

12:51
    Kotouč vypadl z hrací plochy, do výraznější šance se nyní hostující celek propracovat nedokázal.

12:27
    Jonas Brodin vypálil tvrdou ránu od modré čáry, jeho pokus končí těsně vedle branky.

11:54
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Robertson – 2 min., nedovolené bránění).

11:10
    Dallas se usadil v útočném pásmu, kde kombinoval, Denis Gurjanov si sice vybruslil do dobré střelecké pozice, ale puk netrefil tak, jak si představoval.

10:22
    John Klingberg si najížděl do dobré střelecké pozice, jeho rána končí vedle.

10:01
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Michael Raffl se pokoušel propracovat do útočného pásma, ale neuspěl.

09:57
    Cam Talbot kryje puk po střele Klingberga, komerční přestávka.

09:30
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

08:12
    Frédérick Gaudreau to zkoušel samostatně, ale neměl dostatek rychlosti, o puk přišel ve středním pásmu.

07:42
    Victor Rask byl volný před brankou, ale spoluhráčovu přihrávku nedokázal přetavit ve vyrovnání.

07:17
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit. Domácí hokejisté vedou 2:1 a mají dál převahu.
    05:25 Ryan HARTMAN - 2:1

05:25
    Krásná akce Minnesoty a je sníženo. Na konci pěkné kombinace stál RYAN HARTMAN, který dokázal překonat rychlou střelou domácího brankáře. Jen těžko chytatelná rána. Asistence: Kirill Kaprizov a Mats Zuccarello.

04:50
    Domácí pokračuje v aktivní hře, Joe Pavelski nedokázal trefit poskakující puk.

04:30
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Stars vyšel úvod zápasu na výbornou.
    03:24 Esa LINDELL - 2:0

03:24
    Domácí celek přidává svou druhou branku při vlastním oslabení, střelou mezi betony brankáře se prosazuje ze strany ESA LINDELL.

03:16
    Přesilovku hrají hosté a domácí se dokázali osvobodit.

02:42
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Denis Gurjanov – 2 min., nedovolené bránění).
    01:31 Joe PAVELSKI - 1:0

01:31
    Domácí hokejisté se dostávají do vedení, po pěkné přihrávce se prosazuje obranou neobsazený JOE PAVELSKI. Asistence: Jason Robertson a Miro Heiskanen.

01:00
    Kirill Kaprizov to zkoušel individuálně, ale jeho pokus byl nepřesný, následně při snaze o otočku upadl.

00:30
    Denis Gurjanov vrací hru za svou branku, následně se jeho spoluhráči nedostali do útočného pásma, ale ke střele se už nepropracovali.

00:01

Zápas brzy začne.

Dallas Stars: Oettinger (Holtby) – R. Suter, J. Klingberg, Lindell, M. Heiskanen, Harley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Gurjanov, Jamie Benn, Seguin – M. Raffl, Faksa, Glendening – Tufte, Peterson, A. Radulov.

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, D. Kulikov, J. Brodin, Dumba, Merrill, Jordie Benn – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – M. Foligno, J. Eriksson Ek, K. Fiala – Duhaime, F. Gaudreau, Bjugstad – V. Rask, N. Sturm, R. Pitlick..

Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu zasáhne český útočník ve službách Dallasu Radek Faksa. Na hraně soupisky je poté slovenský obránce Andrej Sekera.

(14-12-2)

Naopak v Dallasu to je absolutně jiná písnička. Hvězdy se po osmadvaceti zápasech krčí až na 12. příčce Západní konference, kde jim na postup do vyřazovacích bojů schází tři body.

Svěřenci Ricka Bownesse tento ročník hrají, jak na houpačce, když ze jedna série střídá tu druhou. Po sedmizápasové šňůře výher totiž naopak přišlo pět porážek. Nelichotivou bilanci se právě podařilo Dallasu zlomit v posledním jejich utkání, když si na svém ledě poradili v prodloužení s Chicagem.

Poslední zápasy

Dallas Stars – Chicago Blackhawks 4:3 pp.
    St. Louis Blues – Dallas Stars 4:1
    Dallas Stars – St. Louis Blues 1:4

(19-8-2)

Divočáci jsou zatím příjemným překvapením tohoto ročníku, když po devětadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 40 bodů, které je společně s Vegas a Anaheimem pasují na první příčku v Západní konferenci.

Nicméně Minnesota si nyní prochází horším obdobím, když mají na svém kontě tři porážky za sebou. Nutno však dodat, že před těmito porážkami měli Wild na svém kontě osm výher za sebou a až proti Los Angeles skončila jejich úžasná série.

Minnesota Wild – Buffalo Sabres 2:3 sn.
    Vegas Golden Knights – Minnesota Wild 6:4
    Los Angeles Kings – Minnesota Wild 2:1

V noci z pondělka na úterý nás vzhledem k odloženým zápasům čekají jen dvě utkání. Jedním z nich bude divizní souboj mezi Dallasem Stars a Minnesotou Wild.

Zápas v American Airlanes Center vypukne něco málo půl třetí ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Pavelski (J. Robertson, M. Heiskanen), 4. Lindell, 17. Seguin (Gurjanov, Jamie Benn), 29. Hintz (J. Klingberg, J. Robertson), 43. Peterson (Gurjanov), 44. M. Heiskanen (M. Raffl), 59. Jamie Benn (Faksa) – 6. Hartman (Kaprizov, Zuccarello), 16. K. Fiala (M. Foligno), 38. Kaprizov (Zuccarello, Goligoski), 56. K. Fiala (Hartman, Kaprizov)

Dallas Stars: Oettinger (Holtby) – R. Suter, J. Klingberg, Lindell (A), M. Heiskanen, Harley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Gurjanov, Jamie Benn (C), Seguin (A) – M. Raffl, Faksa, Glendening – Tufte, Peterson, A. Radulov.
    Trenér: Rick Bowness

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, D. Kulikov, J. Brodin, Dumba (A), Merrill, Jordie Benn – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), K. Fiala – Duhaime, F. Gaudreau, Bjugstad – V. Rask, N. Sturm, R. Pitlick.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Dwyer, Chmielewski – Marquis, Gawryletz

Diváci: 18 237