Omsk – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:4 (po pr.)
CSKA Moskva – Jokerit 2:3 (kon.) | Soči – Viťaz 3:4 (kon.)
Severstal Čerepovec
4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Dynamo Moskva
Čtvrtek 30.12.2021, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

To už je z tohoto zápasu vše. Užijte si předposlední večer roku 2021! (19:25:21)

Československá stopa:
    Adam Liška (CER) – 0+0, 3 střely na branku, TM 0, čas na ledě 18:32

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:34 (12:10, 14:14, 4:10)
    Zblokované střely – 17:7
    Vyhraná vhazování – 31:30
    Tresné minuty – 4:6
    Hity – 7:20

Hokejisté Čerepovce slaví cennou výhru nad moskevským Dynamem, které se tak nevrátí do čela tabulky Západní konference. Domácí za ní vykročili především v první třetině, po níž vedli 3:0. V prostřední části se Dynamo vrátilo dvěma brankami na dostřel, ovšem v závěrečné dvacetiminutovce se trefil jen Daniil Vovčenko. Po jeho gólu ve 48. minutě se už Severstal spoléhal výhradně na obranu, na kterou nemohl moskevský celek najít patřičný recept. Domácím dnes navíc velmi dobře zachytal brankář Šugajev.

59:52
    Puk hostům unikl do středního pásma. Je rozhodnuto!

59:30
    Vojnov pálil od modré a puk trefil do tváře jeho spoluhráče Oscara Lindberga. Ten odchází v bolestivém předklonu střídat.

59:21
    Střídačka Dynama si vyžádala oddechový čas.

59:21
    Z pravého kruhu střílel Vadil Šipačov. Puk je pod Šugajevem.

58:54
    Bočarov je na střídačce, hosté to zkoušejí s šesti bruslaři!

58:38
    David Dumbadze ušetřil domácím další cenné sekundy. Po jeho průniku sebral Bočarov puk do lapačky a hned ho hodil ke svým spoluhráčům.

58:11
    Mohlo být rozhodnuto! Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1 na 1. Kodola našel Adama Lišku, ale ten nepřekonal Bočarova, který se rychle přesunul!

57:18
    Robert Rooba byl se svou formací na ledě dlouho. Puk tedy poslal za hostující branku a Severstal může střídat.

56:42
    Před brankou se snažil dorážet Dmitrij Raševskij, Šugajev ale posunul kotouč do rohu kluziště.

56:16
    Čas utíká a hosté se nedostávají do šancí, které by volaly po kontaktním gólu.

55:11
    Hosté se těžko prosazují proti obraně soupeře. Teď se sami vytlačili z pásma.

54:18
    Po vhazování zahráli domácí na zakázané uvolnění.

54:11
    Hosté nyní dostali do branky pouze obránce Severstalu Nikitu Makejeva. To hlavní, tedy puk, skončil pod lapačkou Šugajeva.

53:59
    Šest minut do konce. Domácí hrají velmi dobře takticky.

53:28
    Nahození Vojnova od modré odrazil do rohu pozorný Šugajev.

53:19
    Bekhendovou střelu Vadima Šipačova pokryl Šugajev. Po jeho zákroku následuje reklamní pauza.

52:58
    Dumbadze dobře zapracoval v defenzivě a obloučkem puk vyhodil až na Bočarova.

52:20
    Fanoušci Severstalu ženou své hráče dopředu. Vědí, že cenné vítězství je stále blíže.

51:12
    Domácí zatím ve třetí třetině dobře brání. Hru si nekomplikují a puky prostě posílají daleko od své branky.

50:28
    Galijev ztratil při kličkování v útočném pásmu puk. Ten tak mají zase domácí.

49:49
    Ruslan Abrosimov byl nyní hráčem, který vyvezl puk do domácího útočného pásma. Tam už byl zastaven.

49:26
    Daniil Vovčenko se na pravé straně pár rychlými kroky uvolnil a donutil Bočarova přerušit hru. Domácí tak mohou odehrát nějaký čas daleko od své branky.

48:38
    Tlak hostí pokračuje. Ránu Andreje Mironova vyrazil Šugajev, nahození Vojnova pak neprošlo na branku.

47:49
    Hosté se okamžitě vrhli do útoku. Své umění ale předvedl Dmitrij Šugajev, který v krátkém sledu pokryl dvě nebezpečná zakončení soupeře.
    47:12 Daniil VOVČENKO - 4:2

47:12
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Z mezikruží střílel Vladislav Kodola. Bočarov ještě pravým betonem zasáhl, ovšem proti dorážce DANIILA VOVČENKA už byl bez šance. Asistence: Vladislav Kodola.

46:30
    Na ledě se stále častěji objevuje elitní formace Dynama vedená Vadimem Šipačovem. Do obrany pak ob-střídání naskakuje Vjačeslav Vojnov. Hosté už sází na své nejlepší hráče.

45:20
    Máme tu reklamní přestávku.

44:45
    S přibývajícím časem můžeme očekávat stále větší aktivitu Dynama. To určitě nechce nechat v Čerepovci všechny body.

44:22
    Nahození Antona Wedina podržel Šugajev na hrudi. Vhazuje se po jeho levici.

43:43
    Vjačeslav Vojnov posílal z rohu puk před branku, kam mu najížděl Fjodorov. Hrací předmět však včas přikryl Šugajev.

42:27
    Výborná přihrávka Vadima Šipačova do jízdy Antona Wedina. Ten ale akci zakončil střelou do nohou obránce.

41:37
    Hosté jsou v plném počtu a hned vyrazili do protiútoku. Ivan Igumnov z levé strany minul branku soupeře.

41:02
    Hosté vyhazují až za branku soupeře.

40:02
    Domácí pokračují v početní výhodě, kterou jim přerušila přestávka.

Hity – 3:18

Ve druhé třetině dávali góly jen hosté, kteří se tak vrátili do zápasu. Podařilo se jim snížit na rozdíl jediného zásahu. O obě trefy Dynama se postaral Oscar Lindberg. Švédský útočník nejprve ve 23. minutě tečoval mimo dosah gólmana puk po ráně Bělova. Poté dorážkou rychle využil dvojnásobnou početní výhodu. Severstal přitom rozhodně nezalezl a sám měl dost příležitostí. Hostům ale dobře chytá Ivan Bočarov, který přišel mezi tyče po třetím domácím gólu ve 14. minutě.

40:00

39:53
    Kirill Pilipenko to zkusil z pravého kruhu přes obránce. Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou.

39:34
    Stanislav Galijev dostává dvouminutový trest za krosček. Přesilovka pro Čerepovec.

39:12
    Běží už poslední minuta druhé části, kotouč mají hosté.

38:30
    Dobrá práce Arťoma Fjodorova, který dobruslil v rohu kluziště vyhozený puk. Zabránil tak icingu a naopak získal útočné pásmo pro moskevský celek.

37:34
    Nedá se říci, že domácí by ve druhé třetině zalezli a jen bránili. Mají dost šancí. Dynamo však od příchodu do branky po třetím inkasovaném gólu výrazně drží brankář Bočarov.

36:56
    Od pravého mantinelu nastřelil puk na hostující branku Jakob Stenqvist. Bočarov raději přidržel puk na hrudi.

36:10
    Dmitrij Moisejev najížděl z pravé strany sám na branku Dynama. Zakončení na bližší tyčku vyráží Bočarov!

35:42
    Domácí jsou v plném počtu, ovšem ještě těsně po skončení jejich oslabení mohli inkasovat! Nabídku Raševského z pravého kruhu tečoval Anton Wedin. Pak přišla i dorážka stejného hráče, puk je však pod Šugajevem!

34:51
    Šugajev pokryl střelu Vojnova od modré čáry. Důležitým zákrokem neumožnil soupeři dorážet.

34:00
    Pokračuje klasická přesilová hra hostí.
    33:52 Oscar LINDBERG - 3:2

33:52
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté využili dvojnásobnou přesilovku za 15 sekund! Vadim Šipačov nahrál na vrchol pravého kruhu Vjačeslavovi Vojnovovi, jehož ránu vyrazil Šugajev před sebe a skákavý kotouč dokázal dopravit za jeho záda OSCAR LINDBERG – 3:2. Asistence: Eric O'Dell a Vjačeslav Vojnov.

33:37
    Tak pozor! Hned dvě vyloučení na straně Severstalu. Dvě minuty za sekání dostal Robert Rooba a trest za podrážení pak vyfasoval Joonas Nättinen. Hosté budou hrát dvouminutovou přesilovku 5 na 3!

33:37
    Střelu Bogdana Jakimova našel Šugajev v rukavici. Teď už dojde na avizované vyloučení...

33:15
    Domácí dostávají kotouč daleko od své branky. Někde ale došlo k faulu a Dynamo má výhodu.

32:38
    Hosté se nyní zakousli do soupeře a zatlačili ho do obranného pásma. Zatím si ale nevytvořili větší šanci.

31:24
    Anton Wedin se dostal ke střele z osy kluziště, kterou skryl na svém těle Dmitrij Šugajev. Čas na reklamní pauzu.

30:40
    Na vzdálenější tyčce těsně nedosáhl na přihrávku Ivan Igumnov. V opačném případě by nejspíše skóroval!

30:06
    Oscar Lindberg hledal před domácí brankou Erica O'Della. Ten však spadl a nemohl tak zakončovat.

29:15
    Šance Dynama! Šipačov nahrával z druhé vlny najíždějícímu Vjačeslavovi Vojnovovi. Do jeho střely z mezikruží však klekl obránce.

28:47
    David Dumbadze si z pravé strany vyjel s pukem až mezi kruhy a donutil Bočarova k dobrému zákroku. Brankář Dynama je od svého příchodu mezi tyče zatím bezchybný a dává svým spoluhráčům naději na obrat.

27:58
    Dynamo je v plném počtu.

27:47
    Stenqvist pálil od modré, jeho ránu hosté srazili do rohu.

27:30
    Přesilovka domácích je rozhodně dobrá. Hraje se v jejich útočném pásmu.

27:12
    Vladislav Kodola tvrdě pálil z vrcholu pravého kruhu. Hostující brankář jeho pokus vytěsnil vyrážečkou.

26:51
    Od modré čáry vystřelil Jakob Stenqvist. Bočarov puk viděl a schoval ho ve výstroji.

25:57
    Následoval protiútok Severstalu, který skončil faulem Jegora Zajceva. Obránce Dynama je vyloučen za podrážení.

25:46
    Oscar Lindberg se protáhl do zajímavé pozice a bekhendem zamířil nad horní tyčku domácí branky.

25:21
    Bočarov našel v lapačce puk po ráně Kirilla Pilipenka. Je tu reklamní pauza.

25:08
    Dobré střídání domácích. Nejprve protáhl Bočarova Vladislav Kodola. Poté střílel z pravého kruhu Nikolaj Timašov a přijít musel další zákrok brankáře Dynama.

23:48
    Z pravé strany střílel Stanislav Galijev. Po zákroku Šugajeva přišla dorážka Vadima Šipačova, která skončila těsně vedle pravé tyčky!

23:21
    Hosté vycítili šanci a zatlačili svého soupeře. Tento nápor přerušil dobrým zákrokem Šugajev.
    22:10 Oscar LINDBERG - 3:1

22:10
    Hosté tenhle zápas rozhodně nevzdávají! Krátce po skončení oslabení snižují. Do střely Antona Bělova od modré čáry vložil před brankou hůl OSCAR LINDBERG a Šugajev na jeho teč nemohl reagovat – 3:1. Asistence: Anton Bělov a Alexandr Petunin.

21:58
    Hosté jsou již v plném počtu.

21:43
    Dynamo vyhodilo za branku soupeře. Tam navíc Petunin dobře forčekoval Chochlova.

21:23
    Hosté nyní vytlačili soupeře do středního pásma.

20:54
    Domácí začali druhou třetinu v početní výhodě. Závar před brankovištěm vyřešil Bočarov, který přikryl kotouč.

Hity – 0:6

S první třetinou musejí být hráči Čerepovce spokojení. Nad Dynamem totiž vedou 3:0. Severstalu se podařilo skórovat třikrát mezi 9. až 14. minutou. Skóre duelu otevřel důrazem v předbrankovém prostoru Dmitrij Moisejev, poté se poměrně kuriózně prosadil Daniil Vovčenko, jehož nahození ze záporného úhlu si brankář Jerjomenko sám srazil do vlastní branky. Na 3:0 pak upravil dorážkou do odkryté klece Kirill Pilipenko, jenž vyhnal Jerjomenka na střídačku. I hosté několik šancí měli, naráželi však ne bezchybného Šugajeva v brance Čerepovce.

20:00

19:57
    Ještě vyloučení na straně hostí. Bogdan Jakimov v útočném pásmu podrazil Abrosimova.

19:37
    Domácí se nyní spokojili s posunutím puku do středního pásma. Třetinu už chtějí v klidu dohrát.

19:28
    Po nahrávce Vojnova to zkoušel z levé strany Andrej Mironov. Šugajev schoval puk do lapačky.

19:01
    Zakázané uvolnění domácích. Do konce první části schází minuta.

18:42
    Hráči elitní formace Dynama nedokázali v útočném pásmu nic vymyslet. Kotouč nakonec vypadl za plexisklo do prostoru časomíry.

18:10
    Adam Liška táhl protiútok Čerepovce na levém křídle. Po jeho přihrávce do druhé vlny střílel Nikolaj Timašov a Bočarov ukryl puk v lapačce.

17:27
    Alexandr Petunin se snažil individuálně projít až před Šugajeva. Puk mu ale odebral obránce Severstalu Robin Press.

16:57
    Nyní operují v útočném pásmu zase s chutí hrající domácí hokejisté.

15:54
    Hosté se snaží se stavem něco udělat. Šugajevovi postupně přibývají zákroky.

15:01
    Dobrá šance hostí. Puk putoval z rohu před branku, kde byl Eric O'Dell. Ten zblízka nedokázal překonat Šugajeva a kotouč za záda brankáře Severstalu pak neprotlačil ani dojíždějící Dmitrij Raševskij.

14:35
    Nyní tu máme reklamní přestávku. Pro hosty poměrně vítaná možnost k poradě a urovnání řad.

13:46
    Hosté střídají brankáře. Alexandra Jerjomenka nahrazuje Ivan Bočarov.
    13:46 Kirill PILIPENKO - 3:0

13:46
    Hosté jsou zralí na ručník! Andrej Mironov vyrobil v obranném pásmu velkou hrubku, když zadovkou namazal kotouč Kirillovi Pilipenkovi. Ten ho následně přenechal v tandemu najíždějícímu Daniilovi Vovčenkovi, který střílel z mezikruží. Jerjomenko levým betonem zasáhl, ovšem kotouč zůstal nekrytý před brankovištěm, čehož využil KIRILL PILIPENKO, jenž ho pohodlně doklepl za brankovou čáru – 3:0 Asistence: Daniil Vovčenko.

12:57
    Hosté se s pukem vůbec nedokáží dostat přes střední pásmo. Hráči Čerepovce mají výborný pohyb.

12:17
    Střely na branku – 9:3

11:12
    Hosté se musejí zvedat po nepovedeném začátku duelu. Severstal se dostal na koně.
    09:54 Ruslan ABROSIMOV - 2:0

09:54
    Domácí hned po reklamní přestávce zvyšují svůj náskok! Po vyhraném buly střílel od modré Nikita Chlystov. Puk se odrazil do rohu hřiště, kde si ho vzal RUSLAN ABROSIMOV. Ten hrací předmět nahodil ze záporného úhlu na Jerjomenka a ten si ho nešťastně srazil do vlastní svatyně – 2:0. Asistence: Nikita Chlystov.

09:46
    A mohlo to být o dva góly! Rychlonohý Kirill Pilipenko uháněl sám na brankáře Jerjomenka. Volil zakončení mezi betony, které ovšem gólman Dynama pokryl. Následuje reklamní přestávka.
    08:16 Dmitrij MOISEJEV - 1:0

08:16
    Domácí se ujímají vedení! Po nepřesném nahození od modré čáry se puk odrazil zpátky před brankoviště. Tam dorážel nejprve Moisejev, po něm Andrej Alexejev a nakonec to byl znovu DMITRIJ MOISEJEV, který už dotlačil puk přes Jerjomenkovy betony za brankovou čáru. Asistence: Andrej Alexejev.

07:17
    Hra byla přerušena až nyní po zakázaném uvolnění hostí.

05:53
    Sledujeme dlouhou pasáž, kdy hra nebyla přerušena. Hraje se v tempu a zajímavé situace jsou k vidění před oběma brankami.
    03:52 Domácí brankář Šugajev se ocitl sám proti děvma útočníkům Dynama. Přesto zasáhl úspěšně.

03:52
    Obrovská šance hostí! Pjotr Jakovlev obral důrazným forečekinkem o puk rozehrávajícího domácího hráče a vytvořil tak pro své spoluhráče situaci dva proti osamocenému brankáři. Bogdan Jakimov před brankou předkládal puk Ivanovi Igumnovovi, kterému však ukradl gól brankář Šugajev. Ten se v brance roztáhl a zakončení protihráče zachytil lapačkou!

02:59
    Makar Chabarov prověřil od modré čáry hostujícího gólmana Alexandra Jerjomenka. 41letý veterán byl na místě.

01:59
    Po zadovce Ivana Muranova střílel z levého kruhu Arťom Fjodorov. Ten nepřekonal brankáře Šugajeva.

01:17
    První zákrok domácího brankáře Dmitrije Šugajeva. Ten zachytil puk po střele Oscara Lindberga.

00:55
    Hostující Eric O'Dell převzal kotouč v ofsajdovém postavení. Vhazuje se ve středním pásmu.

00:08
    Hra byla hned poprvé přerušena. Puk krátce po zahájení vypadl z hrací plochy.

00:01

Severstal Čerepovec: Šugajev (Podjapolskij) – Chochlov, Press, Timašov, Stenqvist, M. Chabarov, N. Makejev, N. Chlystov – J. Morozov (C), Joonas Nättinen, Liška – Pilipenko, Kodola, Vovčenko – D. Dumbadze, Abrosimov, Geraskin (A) – Jemec (A), A. Alexejev, Rooba – Dmitrij Moisejev.

Dynamo Moskva: A. Jerjomenko (I. Bočarov) – A. Bělov, Andrej Sergejev, Vojnov, A. Mironov (A), A. Pedan, J. Zajcev, S. Bojkov – Wedin, Šipačov (C), Galijev – Raševskij, O'Dell (A), O. Lindberg – Igumnov, Jakimov, Jakovlev – Muranov, Petunin, A. Fjodorov – Nikonov.

Rozhodčí: Gofman, Beljajev – Berseňpov, Judin.

Adam Liška (CER) – 41 zápasů, 18 bodů (8+10)

Severstal Čerepovec:
    Severstal si v tomto ročníku rovněž vede velmi dobře. Dosud odehrál 43 zápasů a s 55 body mu patří v tabulce Západní konference pátá pozice. Aktuální výkonnost mužstva ale úplně tak dobrá není. Z posledních sedmi utkání totiž hráči Čerepovce vyhráli jediné. Triumfem 4:3 v prodloužení na ledě Kazaně utnuli sérii pěti duelů bez výhry. Naposledy doma podlehli 2:3 v prodloužení Viťazu. Mezi důležité členy týmu patří brankář Dmitrij Šugajev, obránce Robin Press či útočník Daniil Vovčenko.