Omsk – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:4 (po pr.)
CSKA Moskva – Jokerit 2:3 (kon.) | Soči – Viťaz 3:4 (kon.)

Tomáš Hyka (CLJ) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:42
    Lukáš Sedlák (CLJ) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:56 (16:20:45)

Střely na branku: 47 – 25

Je konec! Traktor Čeljabinsk zvládl další těžké utkání a na ledě Omsku vítězí 3:1. Ve třetí třetině si hosté drželi své vedení a nikam se zbytečně netlačili. Naopak domácí Omsk ještě zkoušel duel zdramatizovat. Kontaktní branku ale vstřelil až minutu před koncem Alexej Běreglazov.

59:03
    Branka platí! Je sníženo 1:3!

59:03
    Celou situaci ještě zkoumá videorozhodčí!
    59:03 Alexej BĚREGLAZOV - 1:3

59:03
    Avangard právě vstřelil branku!
    Roman Will dnes čisté konto neudrží! Domácí Avangard minutu před koncem snižuje! ALEXEJ BĚREGLAZOV se probil k odraženému puku a důrazem před brankou jej sklepl za Willova záda! Asistence: Ilja Kablukov, Kirill Semjonov.

58:36
    Kirill Kapustin si dal pozor na přihrávku před Willovu klec a bekhendem kotouč odehrál do bezpečí. Avangard hraje hodně aktivně.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:45
    Šaripzjanov střílel od modré čáry, ale jeho dělovka skončila na brusli obránce.

57:18
    Damir Šaripzjanov dostal přihrávku na modrou čáru, krásně si přehodil puk na forhend a zakončil. Jeho pobídka ale prolétla kolem zadní tyčky.

56:36
    Brjukvin získal puk ve středovém kruhu, posunul si jej do útočného pásma, ale jeho následná dělovka skončila vedle zadní tyčky.

56:10
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale jejich kombinace neskončila zakončením. Defenziva Omsku je ve třetí části pozorná.

55:18

55:00
    Hosté získali kotouč a vyhodil jej přes celé kluziště. Omsku se nedařilo ani v této početní převaze.

54:16
    Sedlák je zpět na ledě a hosté se brání ve čtyřech.

54:00
    Šimon Hrubec zůstává na střídačce a domácí ještě zkouší risk!

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 60. Běreglazov (Kablukov, K. Semjonov) – 8. Blažijevskij (Kulik), 12. Těrtyšnyj (L. Sedlák, I. Isajev), 34. Hyka (V. A. Tkačov, Will)

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko) – Běreglazov, V. Svedberg, Kaski, Jemelin, Pokka, Šaripzjanov, Čisťakov – Gricjuk, C. Knight, Brjukvin – N. Jakupov, Prochorkin, V. Žarkov – Děrgačov, Tolčinskij, Kablukov – Cehlárik, K. Semjonov, Dědunov.
    Traktor Čeljabinsk: Will (Garipov) – Bailen, I. Isajev, Jarullin, Pilut, Kulik, Karpuchin, Blažijevskij – Hyka, L. Sedlák, Těrtyšnyj – Kravcov, V. A. Tkačov, Šabanov – Pulkkinen, Stas, Kapustin – Fatějev, Osnovin, Švarjov – Gorjunov-Rolgizer.