Florida – NY Rangers 4:3 (kon.) | Washington – Nashville 5:3 (kon.) | Buffalo – New Jersey 3:4 (kon.)
NY Islanders – Detroit 0:0 (odl.) | St. Louis – Edmonton 4:2 (kon.) | Seattle – Philadelphia 2:3 (po pr.)
Anaheim – Vancouver 1:2 (po pr.)
Seattle Kraken
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Philadelphia Flyers
Čtvrtek 30.12.2021, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Kraken a Philadelphia Flyers.

Philadelphia Flyers odehrála 29 zápasů s bilancí 10-2-5-12. Získala 29 bodů a v tabulce Západní konference je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů tým bodoval ve všech, čtyři vyhrál. Tým si poradil s Vegas Golden Knights 4:3, Arizonu Coyotes 5:3, New Jersey Devils 6:1 a Ottawu Senators 4:3 v prodloužení. Tým nestačil na Montreal 2:3 v nájezdech.

Seattle Kraken odehrál 30 zápasů s bilancí 10-0-3-17 a ziskem 23 bodů. V tabulce Západní konference je na předposlední pozici. Tým nestačil z posledních pěti zápasů na na Winnipeg 0:3, Columbus Blue Jackets 4:5 v prodloužení, Anaheimem Ducks 1:4 a Edmontonem Oilers 3:5. Tým si poradil se San Jose 3:1.

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Oleksiak, Giordano, Lauzon, Soucy, A. Larsson, Borgen – Schwartz, McCann, Jordan Eberle – Järnkrok, Gourde, Blackwell – Marcus Johansson, Wennberg, Donskoi – M. McCormick, Sheahan, Geekie.

Philadelphia Flyers: M. Jones (Sandström) – Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Yandle, Connauton – Farabee, K. Hayes, Konecny – Lindblom, Giroux, Atkinson – J. van Riemsdyk, Frost, MacEwen – Willman, P. Brown..

00:01

00:01
    Zápas začal, úvodní buly pro domácí celek.

00:22
    Philipp Grubauer rozehrává od své branky, sledujeme klidnější úvod zápasu, mnoho šancí momentálně k vidění není.

Jamie Oleksiak vedl zajímavou akci svého celku, ale do střelecké pozice se po pěkné individuální akci dostat nedokázal.

01:22
    Martin Jones vyjel za svou branku, odkud rozehrává. Následně jeho spoluhráči špatně rozehráli a píská se zakázané uvolnění.

02:33
    Adam Larsson pálil od modré čáry, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář si dokázal poradit.

02:54
    Calle Järnkrok to zkoušel individuálně, ale spoluhráči před brankou nedokázali tečovat střelu.

03:10
    Colin Blackwell pálil a Martin Jones byl připravený, se střelou si poradil.

03:20
    Martin Jones kryje další střelu, domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivně, tlačí se do zakončení a pokouší se něco vymyslet.

04:25
    Travis Konecny se pokoušel dostat do zakončení, ale byl faulovaný.

04:29
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Jordan Eberle – 2 min., krosček).

04:38
    Claude Giroux kombinoval v útočném pásmu.

04:44
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé, hostující celek proměnil přesilovou hru a dostává se do vedení. Po šikovné přihrávce Girouxe se prosazuje tvrdou rychlou ránou z dobré pozice JAMES VAN RIEMSDYK. Asistence: Claude Giroux a Travis Konecny.
    04:44 James van Riemsdyk - 0:1

05:37
    Claude Giroux se díky asistenci posunul na druhé místo klubového kanadského bodování Flyers. Má 884 bodů, lídr Bobbly Clarke má na svém kontě 1 210 bodů.

06:27
    Yanni Gourde pálil rychle po příjezdu do útočného pásma, brankář si dokázal snadno poradit.

06:46
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, zatím mohou být více spokojení příznivci Flyers.

07:12
    Martin Jones byl pozorný a dokázal si poradit se střelou, která byla těsně před ním tečovaná.

07:40
    7:3, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, aktivnější jsou domácí hokejisté.

08:58
    Colin Blackwell se propracoval do zakončení, jeho ránu z pravé strany zastavil brankář.

09:15
    Domácí hokejisté hrají aktivně, snadněji se dostávají do zakončení, mají převahu, hrají lépe, ale nemohou se zatím prosadit.

09:40
    Momentálně Philadelphia dostala kotouč do středního pásma, následně ale domácí rychle znovu získali pásmo.

10:05
    Max McCormick vypracoval dobrou střeleckou pozici pro spoluhráče, rána od modré čáry byla zblokovaná.

10:24
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

11:08
    Komerční přestávka.

11:08
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Gerald Mayhew – 2 min., hákování).

12:05
    Přesilovku sice hraje domácí celek, ale nemůže se propracovat stabilněji do útočného pásma.

12:14
    Flyers velmi dobře brání vlastní modrou čáru, domácí se těžko nyní dostávají do útočné třetiny. Buly v neutrální zóně.

12:23
    Joonas Donskoi dostal hru do útočného pásma, Morgan Geekie pálil, ale jeho rána byla zblokovaná.

12:46
    Seattle právě vstřelil branku!
    Svou střeleckou převahu dokázal domácí celek přetavit ve vyrovnání. V přesilovce se tvrdou ránou bez přípravy prosazuje ke vzdálenější tyči z kruhu YANNI GOURDE. Asistence: Carson Soucy a Morgan Geekie.
    12:46 Yanni GOURDE - 1:1

13:21
    Yanni Gourde se znovu dostal do útočného pásma, ale jeho rána byla v předbrankovém prostoru zblokovaná.

13:42
    Seattle bojuje dál aktivně, domácí cítí šanci po vyrovnávající brance. Kraken je lepším týmem.

14:38
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Flyers, hosté jsou střelecky pasivnější.

15:16
    Domácí otočili směr hry, Morgan Geekie to zkoušel individuálně, ale u mantinelu byl zastavený a vypálit na branku nedokázal.

15:39
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

15:54
    Calle Järnkrok našel spoluhráče, Adam Larsson pálil z pravého kruhu. Jeho rána zápěstím byla před brankou zblokovaná.

16:18
    Jamie Oleksiak ránou z první od modré čáry nedokázal trefit prostor branky, puk byl zblokovaný.

16:35
    Philipp Grubauer raději přerušuje hru, nechtěl rozehrávat. Komerční přestávka.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme klidnější pasáž hry.

17:28
    Jordan Eberle to zkoušel individuálně, dostával se do zajímavé střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná.

18:11
    Adam Larsson a Joonas Donskoi kombinovali v útočném pásmu, ale dobrou defenzivní práci předvedl Travis Sanheim.

18:35
    12:6, tak vypadá statistika střel na branku.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, domácí mají puk za svou brankou a oba kluby střídají.

19:16
    Ivan Provorov vybojoval puk a rychle otáčí směr hry, následně se ale jeho spoluhráči neudrželi v útočném pásmu.

19:39
    Znovu Provorov, ale ani tentokrát si nevypracoval výraznější šanci.

20:00

Dva góly v přesilovce rozhodly o tom, že po první třetině platí zde v Seattlu vyrovnaný stav. James van Riemsdyk poslal hosty do vedení, za domácí srovnal Yanni Gourde.

20:01

20:06
    Utkání pokračuje druhou třetinou, oba kluby do ní vstupují s jednou vstřelenou brankou.

20:39
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit poměrně snadno.

21:35
    Will Borgen rozehrává od své branky, následně nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Kevin Hayes hrál velmi dobře defenzivně.

21:58
    Martin Jones kryje puk, vhazovat se bude před jeho brankou.

22:16
    Hra je nyní přerušena, Marcus Johansson byl po souboji se soupeřem dost otřesený, sudí vylučovat nebudou.

22:34
    Jordan Eberle se pokoušel poslat puk před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat puk přesněji.

23:00
    V úvodu druhé třetiny sledujeme klidnější pasáž hry.

23:44
    Max McCormick se dostával do zajímavé střelecké pozice, ale obrana Flyers si celkem snadno dokázala poradit.

24:13
    14:6, tak vypadá statistika střel na branku, sledujeme klidnější pasáž hry.

24:38
    Calle Järnkrok to vzal na sebe, jeho střela z kruhu z otočky byla před brankou zblokovaná.

25:41
    Cam Atkinson byl volný před brankou, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice, dobře si počínala obrana.

26:07
    Gerald Mayhew se dostal do zajímavé pozice, ale jeho rána končí vedle, nechybělo mnoho a Flyers měli dobrou šanci.

26:40
    Domácí mají ponechanou výhodu.

26:46
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Justin Braun – 2 min., hákování).

26:46

27:03
    Domácí celek hraje přesilovku, ale zatím se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

27:28
    Mark Giordano pálil jako obránce od modré čáry, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář Jones si dokázal poradit.

28:00
    Kraken musí bojovat o útočné pásmo, Flyers hrají velmi zodpovědně ve svém obranném pásmu.

28:16
    Carson Soucy zakončoval od modré čáry, s jeho pokusem si celkem snadno dokázal poradit brankář.

28:51

29:06
    Martin Jones přerušuje hru, domácí celek zlepšuje hru a snadněji se dostává do zakončení.

29:51
    20:6, tak vypadá statistika střel na branku, jednoznačně aktivnější je domácí celek.

30:11
    Martin Jones musel znovu zasahovat, tentokrát si poradil se střelou od modré čáry.

30:27
    Philipp Grubauer vyjel za svou branku, odkud rozehrával, následně Max McCormick to zkoušel individuálně, ale přes obránce se do zakončení nedostal.

31:04
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry.

31:18

33:08
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

33:30
    Colin Blackwell zkoušel poslat puk před branku, kde tušil spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.

33:51
    Calle Järnkrok měl dobrou šanci, ale brankář Flyers vytáhl dobrý zákrok.

34:19
    Morgan Geekie v pohodě dobruslil volný kotouč, ale bekhendová přihrávka před branku byla hodně nepovedená.

34:40
    Philipp Grubauer raději přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

36:12
    Jordan Eberle se sice dostal do útočného pásma, ale jeho přihrávka na spoluhráče byla hodně nepovedená.

37:00
    Hraje se spíše ve střední části hrací plochy, domácí hráči jsou dál střelecky aktivnější, ale stále platí vyrovnaný stav.

37:34
    Mark Giordano připravil pozici pro spoluhráče, ale rána byla zblokovaná.

37:43
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Max McCormick – 2 min., sekání).

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:12
    Flyers hrají přesilovou hru a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu, domácí hokejisté však dokázali vyhodit puk.

38:45
    Mark Giordano vypálil při vlastním oslabení, hostující brankář byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře.

39:00
    Seattle znovu vyhazuje přes všechny čáry, mnoho času už hosté nemají.

39:22
    Claude Giroux vymyslel bekhendovou střelu, kterou brankář vyrazil, následně kryje puk. Bude se vhaozvat.

39:32
    Domácí celek znovu získal puk a rychle dokázal vyhodit přes všechny čáry.

39:46

40:00

Ve druhé třetině jsme sice viděli celkem 16 střel (11:5), ale ani jeden celek se nedokázal prosadit. Stále tedy platí vyrovnaný stav, který určila první třetina. Po ukončení třetiny se strhla potyčka, uvidíme, zda bude sudí vylučovat, nebo se situace obejde bez trestných minut. Střelecky jsou domácí lepší, ale více než jednu branku zatím nedali.

40:01

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou, úvodní buly pro hosty.

40:40
    Jamie Oleksiak rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

40:49
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., hákování).

41:01
    Mark Giordano jako obránce pálil od modré čáry, ale jeho rána končí vedle branky.

41:21
    Travis Sanheim zkoušel vyhodit puk, ale nepodařilo se mu to. Následně už hosté dostali puk ze svého obranného pásma.

42:15
    Morgan Geekie pálil z dobré pozice, jeho přesilovkou ránu celkem snadno kryje brankář.

42:24
    Velmi dobře hrají Flyers při oslabení, mnoho šancí soupeři nedarovali.

42:50

43:08
    Jared McCann zkoušel poslat puk před branku, kde tušil spoluhráče, ale obrana byla pozorná a dokázala akci zastavit.

44:33
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

45:14
    Joonas Donskoi to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal.

45:57
    Hosté si vzali trenérskou výzvu.

45:57
    Výzva se vyplatila, Jérémy Lauzon sice dostal kotouč do branky, ale jeho spoluhráč bránil brankáři v zákroku, gól neplatí.
    45:57 Neuznaný gól.

46:49

46:49
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál, Alexander Wennberg byl volný před brankou, ale obrana si dokázala poradit.

48:26
    Kevin Hayes rozehrává od své branky, bude se vylučovat.

48:35
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Jérémy Lauzon – 2 min., hrubost).

49:00
    Keith Yandle rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru Flyers.

49:18
    Gerald Mayhew a Claude Giroux kombinovali v útočném pásmu, ale obrana Krakenů si dokázala poradit.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetin, stav je vyrovnaný.

50:19
    Flyers čekají na výraznější šanci v této přesilovce. Následně se hosté dostali do ofsajdu.

50:35

51:22
    Martin Jones kryje obrovskou šanci, domácí Jared McCann neproměnil velkou šanci. Komerční přestávka.

51:26
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej.

51:54
    Philipp Grubauer kryje ránu od modré čáry, následně se před jeho brankou strhla potyčka.

52:00
    Joonas Donskoi otáčí hru, domácí se rychle dostali do útočného pásma, ale střela byla zblokovaná.

52:20
    Flyers vypálili od modré čáry, projektil zblokoval jeden z domácích hráčů, náseldně Philipp Grubauer přerušil hru.

52:33
    30:16, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější je domácí celek, stále ale platí vyrovnaný stav.

53:12
    Will Borgen pálil z mezikruží, jeho tvrdá rána však minula cíl. Puk končí za brankou.

54:04
    Alexander True bojoval o útočné pásmo, ale do výraznější šance se on ani jeho spoluhráči nedostali.

54:32
    Tentokrát už je všechno v pořádku a branka platí. Domácí se dostávají do vedení, tvrdou ránou se prosazuje volný JÉRÉMY LAUZON. Asistence: Adam Larsson a Calle Järnkrok.
    54:32 Jérémy LAUZON - 2:1

54:47
    Tak pozor, to bylo rychlé, a je vyrovnáno. Po pěkné kombinaci se prosazuje obranou domácích neobsazený a z dobré pozice zakončující JAMES VAN RIEMSDYK. Asistence: Travis Sanheim a Rasmus Ristolainen.
    54:47 James van Riemsdyk - 2:2

55:19
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, 32:18, tak vypadá statistika střel.

55:44
    Hra je přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:08
    Kevin Hayes měl velkou šanci, natáhl se na přihrávku spoluhráče, ale minul branku.

56:19
    Za brankou domácích se strhla potyčka, uvidíme, zda bude sudí vylučovat.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Stav zápasu je vyrovnaný.

57:10
    Adam Larsson se vrátil za svou branku, díky čemuž zastavil střelecký pokus soupeře.

58:15
    Hra je přerušená, vhazovat se nyní bude před domácí brankou.

58:15
    Seattle vyhrál buly ve svém pásmu, následně ale o puk přišel.

58:35
    Jordan Eberle minul branku, Ivan Provorov do jeho střely vložil hokejku.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině, domácí rozehrávají od své branky, ve středním pásmu o puk přišli.

59:20
    Krakeni se dostali do útočného pásma, ale šanci si vypracovat nedokázali.

60:00

Za stavu 2:2 se bude prodlužovat. Střeleckou dominanci nedokázali domácí proměnit ve výhru v základní hrací době, Flyers dokázali srovnat.

60:01

60:21
    Hosté hrají aktivně, usadili se v útočném pásmu, ale vypálit nedokázali.

60:44
    Domácí mají puk za svou brankou, a tak mohou rozehrávat.

61:01
    Martin Jones kryje střelecký pokus, který vyslal Jordan Eberle. Jeho akci chybělo přesnější zakončení.

61:17
    Philipp Grubauer přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

61:46
    Jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, ale puk netrefil podle představ.

62:14
    Je hotovo, na nájezdy nedojde, v prodloužení po pěkném blafáku z brejku zakončuje úspěšně hostující IVAN PROVOROV. Asistence: Kevin Hayes.
    62:14 Ivan PROVOROV - 2:3

Seattle Kraken inkasoval první branku, pak dokázal stav zápasu otočit a vedl. Ve třetí třetině dokázali Flyers rychle vyrovnat na 2:2. Utkání, ve kterém měli střeleckou převahu domácí, dospělo do prodloužení, ve kterém vyhrál hostující celek.

James van Riemsdyk (PHI) 2+1
    Martin Jones (PHI) 34 zákroků (06:45:52)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Gourde (Soucy, Geekie), 55. Lauzon (A. Larsson, Järnkrok) – 5. J. van Riemsdyk (Giroux, Konecny), 55. J. van Riemsdyk (Sanheim, Ristolainen), 63. Provorov (K. Hayes)

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Oleksiak, Giordano, Lauzon, Soucy, A. Larsson, Borgen – Schwartz, McCann, Jordan Eberle – Järnkrok, Gourde, Blackwell – Marcus Johansson, Wennberg, Donskoi – M. McCormick, True, Geekie.
    Trenér: Dave Hakstol

Philadelphia Flyers: M. Jones (Sandström) – Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Yandle, Connauton, Mayhew – Farabee, K. Hayes, Konecny – Lindblom, Giroux, Atkinson – J. van Riemsdyk, Frost, MacEwen – Willman, P. Brown.
    Trenér: Mike Yeo

Rozhodčí: Hebert, Nicholson – Nagy, Mills

Diváci: 17 151