Liberec – Třinec 7:0 (kon.) | Motor ČB – Chomutov 3:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 5:4 (2:1 po s.n.)
Mountfield HK – Kladno 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Havířov 7:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:0 (kon.)
Plzeň – Jihlava 9:5 (kon.) | K. Vary – Slavia 2:0 (kon.) | Pardubice – Sparta 5:7 (kon.)
Salzburg – HC Litvínov 3:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 08.01.2022, 13:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 29. kolo

Vítkovice dnešní utkání zvládly za 3 body. O výhře domácích se rozhodlo ve druhé třetině, kdy padly všechny branky utkání. Denis Irgl si připisuje čisté konto, když předvedl několik velice dobrých zákroků. Kometa se sice ve třetí třetině snažila se stavem něco udělat, ale nepovedlo se, a tak odjíždí bez bodů. K příštímu utkání pojedou Vítkovice do Olomouce, kde se představí v úterý od 17:30, Kometa bude od 13 hodin hostit Zlín. (14:58:13)

59:56
    Kometa se sice ještě snažila založit novou akci, na to už ale bylo pozdě.

59:30
    Icing Vítkovic.

58:49
    Bartes se po vhazování před Irglem dostal až k bráně, tam byl však domácí brankář připraven.

58:26
    Střelu Hodináře zblokoval Ublricht.

57:56
    Smolka se prokličkoval před Schnattingera, kolem jeho betonu chtěl zasunout puk do brány, ale hostující brankář byl proti.

57:35
    Puchala pálil znovu, tentokrát branku přestřelil.

56:48
    Puchala udržel pásmo, pak svou střelou trefil Jana Sedláčka.

56:18
    Vítkovice v ofsajdu.

55:53
    Smolkova rána byla hodně vysoká a skončila v ochranné síti.

55:30
    Další pokus Krejsy vyráží hostující brankář do rohu kluziště.

54:53
    Krejsova střela prošla přes hostující obranu, Schnattinger však kotouč viděl a zastavil ho.

53:40

53:39
    Melovský trefuje tyčku!

53:31
    Krejsa přenechal puk Kotáskovi, ten si vyjel před bránu, ale trefil pouze beton.

53:14
    I teď se hosté osvobodili.

52:47
    Kometa vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

51:55
    Od Gebauera se puk odrazil před Schnattingera, ten ho radši přiryl svým tělem.

51:40
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Holemý – 2 min., podrážení).

50:59
    Prčíkovu střelu u levého kruhu vyrazil hostující brankář betonem.

50:39
    Domácí mají výhodu.

50:07

49:51
    A teď se navíc Kometa musí vracet pro puk do středního pásma.

49:23
    Domácí obětavě padají do střel a hosté se nemůžou dostát blíž k bráně.

48:23
    Vhazování před Irglem pro Kometu, která ihned začíná kombinovat.

48:07
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Tvrdý – 2 min., podrážení).

47:54
    Krejsa prošel pouze do středního pásma, tam byl zastaven Kometou.

46:47
    Bartes začíná novou akci zpoza vlastní branky.

46:09
    Malý udržel útočné pásmo a hned střílel, trefil jen rameno Irgla.

45:43
    Krejsa dělal obrovské problémy Janu Sedláčkovi, který přes něj nemohl rozehrát.

44:39
    Rána Řeháka zaduněla o zadní mantinel.

43:44
    Bartes se hbitě protlačil před Irgla, ten ale skákavý kotouč rychle schoval pod lapačku.

42:53
    Tvrdý prošel do pásma, kde počkal, než se k němu dostane Krejsa, kterému puk přenechal, domácí kapitán pak orazítkoval beton Schnattingera.

42:35
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

42:08
    Obrovské chyby domácích využil Harmim, Irgl si puk ale pohlídal.

41:24
    Kotáskovi o kousek utekl kotouč, který mu posílal Slusarczyk.

40:52
    Meluzín střílel hned po přechodu do útočné třetiny, puk však letěl hodně mimo.

40:01

Domácí nejdřív v přesilové hře otevřeli skóre zápasu, když se z dorážky trefil Jakub Gebauer, domácí postupně navyšovali svou rychlost a Kometa přestala stíhat, toho Vítkovice využily a o necelé 4 minuty později vedly už 2:0 zásluhou Matěje Prčíka, v čase 35:26 zvýšil na 3:0 Matáš Melovský. Hosté byli nebezpeční až v poslední minutě, kdy se do největší šance dostal Meluzín, domácí gólman je však stále bezchybný a Kometě se nedaří nalézt recept, jak ho překonat.

Další třetina začne přibližně v 14:24.

40:00

39:47
    Pro puk před Schnattingerem míří Holemý.

39:03
    Meluzín se prosmýkl mezi domácí obranou, s jeho zakončením ale Irgl neměl žádné problémy.

38:51
    Před bránou se snažili dorážet Kotásek s Bystroněm, ale Schnattinger byl pozorný a kotouč schoval.

38:33
    Kometa neudržela útočné pásmo a musí se vrátit, jinak by se totiž pískal ofsajd.

38:08
    Sedláčkova střela doletěla do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce Irgla.

37:46
    Krejsa z těsné blízkosti minul bránu.

36:51
    Vítkovice jsou znovu útočném pásmu, do tvrdé střely Smolky si lehl Nesvadba.

35:26
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Schnattinger si vyjel hodně před bránu, MATYÁŠ MELOVSKÝ toho využil, najel si na pravou stranu, odkud zvedl puk nad hostujícího brankáře. Asistence: Michal Bystroň.

34:50
    Tvrdý přihrával před bránu, kde byl znovu úplně osamocený Hodinář, Schnattinger ale předvedl dobrý zákrok.

34:00
    Meluzín si najel na levý kruh, bránu ale přestřelil.

33:39
    Kometa v ofsajdu.

32:58
    Tvrdý byl před bránou úplně volný, ale střela mu nesedla.

31:58
    Hostující brankář musel být znovu pozorný, protože se na něj hnal Macias, teď byl však Schnattinger úspěšný.

31:44
    Tak to byla nádherná rána MATĚJE PRČÍKA, který vyslal neskutečnou bombu od modré čáry, kterou Schnattinger přes hráče ani nemohl vidět. Asistence: Alex Kotásek a Jakub Slusarczyk.

31:02
    Ivo Sedláček přihrával před vítkovickou bránu, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

30:15
    Úplně sám ujížděl Tvrdý, jeho zakončení ale skončilo v lapačce Schnattingera.

30:05
    Smolka dobře odzbrojil Hrnčíře, Vítkovice se tak můžou vydat na druhou stranu.

29:23
    Meluzín trefuje pouze zadní mantinel.

28:02
    Domácí využívají přesilovou hru! Střelu Bystroně od modré dokázal hostující brankář vyrazit před sebe, jenže tam byl JAKUB GEBAUER, který se rychle zorientoval a dorazil kotouč z pravé strany do brány. Asistence: Michal Bystroň.

27:40
    Gebauer našel připraveného Tvrdého na pravé straně, po jeho ráně je hra přerušena.

27:23
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Ulbricht – 2 min., podrážení).

26:31
    Ivo Sedláček nejdříve střílel z pravé strany, Irgl ale kotouč vyrazil, puk se znovu odrazil k hostujícímu útočníkovi, který objel branku a pokusil se zakončit kolem tyče, ale domácí brankář byl proti.

25:46

25:41
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

25:18
    Slusarczyk se v oslabení dokázal dostat do útočné třetiny, pak chtěl přihrávat před bránu Holaníkovi, jenže v tom mu hostující obrana zabránila.

24:39
    Kometa obklopila vítkovickou branku a z prostoru před bránou pálil Ivo Sedláček, domácí gólman ale vše viděl a hru přerušil.

23:51
    Domácí se hned v úvodu oslabení osvobodili.

23:46
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Bystroň – 2 min., sekání).

23:30
    Několikrát dorážel Bartes, ale Irgl si vše pohlídal.

22:30
    Vítkovické postavení mimo hru.

22:27
    Ulbricht neudržel pásmo, ve středním pak sváděl boj o puk s Kubíkem.

21:00
    Z mezikruží pálil osamocený Bartes, bránu ale minul.

20:24
    Úvodní střelu druhé třetiny má na starosti Tvrdý, Schnattinger puk vyrazil za bránu.

20:01

Vyrovnaná první třetina je za námi. Na obou stranách už gólmani předvedli několik zákroků, nebezpečnější akce jsme se však ještě nedočkali. Skóre 0:0 je zatím zcela spravedlivé.

Další třetina začne přibližně v 13:39.

20:00

19:44
    Macias trefil helmu Schnattingera, pak se puk odrazil vedle brány.

19:25
    Eich mířil hodně mimo.

18:28
    Řehák vzal Slusarczykovu přihrávku na Krejsu a hledá, komu by přihrál.

17:25
    Po delší době také střela na druhé straně. Meluzín však trefil hned prvního bránícího hráče.

16:40
    Rozehrávka Komety skončila ve středním pásmu a Vítkovice už se znovu derou před Schnattingera.

15:33
    Kotásek se chystal vystřelit, jenže puk nechal za sebou, pak ale stihl přihrát Smolkovi, jeho střelu drží hostující brankář v lapačce.

15:25
    Tečovaná střela Tvrdého skončila v náruči Schnattingera.

15:06
    Havlíkův pokus letěl hodně mimo.

14:52
    Zakázané uvolnění Komety.

13:56
    Po nepřesné rozehrávce Komety se ke střele dostal Melovský, Schnattinger puk vyrazil svým betonem.

13:30
    Meluzín založil novou akci, ta však skončila hned za modrou čárou.

12:51
    Domácí přišli v útočném pásmu o kotouč.

11:40
    Přechod se však Kometě nepovedl a píská se ofsajd.

11:32
    Melovský nahodil za branku Komety a odjel střídat, kotouč berou hosté.

11:18
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazování po levé ruce Irgla.

10:41
    Kotásek se snažil prodrat přes brněnskou obranu, ta ho však nepustila.

10:12
    Bartes byl nejdříve zastaven domácí obranou, po něm se ale k puku dostal Hrnčíř, který už se dostal i k zakončení, to si Irgl pohlídal.

09:27
    Ofsajd Komety.

09:08
    Tvrdý nechal kotouč za sebou, Vítkovice však útočné pásmo udržely.

08:16
    Nepříjemná střela Meluzína poskakovala před Irglem, ten si ale nakonec poradil.

07:43
    Smolkovo nahození nebezpečně proletělo kolem brněnské brány.

06:35
    Sedláček vybojoval v útočném pásmu kotouč, pak ale trefil jen Prčíka.

05:30
    Holemý proklouzl do pásma, střela z levého kruhu mu ale vůbec nesedla.

05:12
    Krejsa si vybruslil až před bránu, tam ho však do zakončení nepustila hostující obrana.

04:56
    Odražený kotouč schoval Schnattinger pod lapačku a uvidíme vhazování po jeho levé ruce.

04:17
    Otava se snažil tečovat ránu Harmima, ale o kousek bránu minul.

03:33
    Prčík našel dobře postaveného Slusarczyka na levé straně, ten však zakončil pouze do brankáře.

02:41
    Melovský na poslední chvíli zastavil Meluzína.

01:59
    Do střely Malého se postavil jeden z domácích obránců, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě. Bude se vhazovat po pravici Irgla.

00:25
    Krejsovi odskočil kotouč, ale stihl se k němu vrátit a zakončit. Schnattinger si připisuje první zákrok.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Bartošák) – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek (A), Tvrdý, Macias, Holaník, Krejsa (C), Melovský, Skřipčák, Kubík, Gebauer (A)
    Trenér: Trnka

HC Kometa Brno: Schnattinger (Petržílka) – Řehák, Holemý, Eich, Ulbricht, J. Sedláček (C), Svoboda – Horký, Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, Meluzín, I. Sedláček, Malý (A), Otava, Boltvan, Nesvadba, Harmim
    Trenér: Zachrla

Rozhodčí: Kika, Koziol – Hlavatý, Kořistka.

Nejproduktivnějším útočníkem je Eduard Šalé 54 bodů (26+28), v defenzívě je to Jan Sedláček 31 bodů (4+27). V brance Komety se střídají hlavně dva gólmani: Michal Postava 12 zápasů – úspěšnost: 92,31% a Michael Schnattinger – 15 zápasů – úspěšnost: 90,00%.

V ofenzívě vede produktivitu Alex Kotásek 32 bodů (13+19), ze zadáků pak Michal Bystroň 13 bodů (0+13). Vítkovickou bránu střeží nejvíc Darek Bartošák – 15 zápasů – úspěšnost: 90,41%, k dispozici jsou ještě dva brankáři, a to Ondřej Dolíška – 5 zápasů – úspěšnost: 91,39% a Denis Irgl – 8 zápasů – úspěšnost: 87,50%.

Vítkovice včera podlehli Zlínu 2:4, Kometa zajížděla na led Olomouce, kde zvítězila 2:0.

Krásné sobotní odpoledne všem fanouškům mládežnického hokeje! Společně budeme sledovat zápas 29. kola mezi Vítkovicemi a Kometou, které začíná ve 13:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 29. Gebauer (Bystroň), 32. Prčík (Kotásek, Slusarczyk), 36. Melovský (Bystroň)

Rozhodčí: Kika, Koziol – Hlavatý, Kořistka