Liberec – Třinec 7:0 (kon.) | Motor ČB – Chomutov 3:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 5:4 (2:1 po s.n.)
Mountfield HK – Kladno 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Havířov 7:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:0 (kon.)
Plzeň – Jihlava 9:5 (kon.) | K. Vary – Slavia 2:0 (kon.) | Pardubice – Sparta 5:7 (kon.)
Salzburg – HC Litvínov 3:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 08.01.2022, 13:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Krásné sobotní odpoledne všem fanouškům mládežnického hokeje! Společně budeme sledovat zápas 29. kola mezi Vítkovicemi a Kometou, které začíná ve 13:00.

Vítkovice včera podlehli Zlínu 2:4, Kometa zajížděla na led Olomouce, kde zvítězila 2:0.

V ofenzívě vede produktivitu Alex Kotásek 32 bodů (13+19), ze zadáků pak Michal Bystroň 13 bodů (0+13). Vítkovickou bránu střeží nejvíc Darek Bartošák – 15 zápasů – úspěšnost: 90,41%, k dispozici jsou ještě dva brankáři, a to Ondřej Dolíška – 5 zápasů – úspěšnost: 91,39% a Denis Irgl – 8 zápasů – úspěšnost: 87,50%.

Nejproduktivnějším útočníkem je Eduard Šalé 54 bodů (26+28), v defenzívě je to Jan Sedláček 31 bodů (4+27). V brance Komety se střídají hlavně dva gólmani: Michal Postava 12 zápasů – úspěšnost: 92,31% a Michael Schnattinger – 15 zápasů – úspěšnost: 90,00%.

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Bartošák) – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek (A), Tvrdý, Macias, Holaník, Krejsa (C), Melovský, Skřipčák, Kubík, Gebauer (A)
    Trenér: Trnka

HC Kometa Brno: Schnattinger (Petržílka) – Řehák, Holemý, Eich, Ulbricht, J. Sedláček (C), Svoboda – Horký, Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, Meluzín, I. Sedláček, Malý (A), Otava, Boltvan, Nesvadba, Harmim
    Trenér: Zachrla

Rozhodčí: Kika, Koziol – Hlavatý, Kořistka.

00:01

00:25
    Krejsovi odskočil kotouč, ale stihl se k němu vrátit a zakončit. Schnattinger si připisuje první zákrok.

01:59
    Do střely Malého se postavil jeden z domácích obránců, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě. Bude se vhazovat po pravici Irgla.

02:41
    Melovský na poslední chvíli zastavil Meluzína.

03:33
    Prčík našel dobře postaveného Slusarczyka na levé straně, ten však zakončil pouze do brankáře.

04:17
    Otava se snažil tečovat ránu Harmima, ale o kousek bránu minul.

04:56
    Odražený kotouč schoval Schnattinger pod lapačku a uvidíme vhazování po jeho levé ruce.

05:12
    Krejsa si vybruslil až před bránu, tam ho však do zakončení nepustila hostující obrana.

05:30
    Holemý proklouzl do pásma, střela z levého kruhu mu ale vůbec nesedla.

06:35
    Sedláček vybojoval v útočném pásmu kotouč, pak ale trefil jen Prčíka.

07:43
    Smolkovo nahození nebezpečně proletělo kolem brněnské brány.

08:16
    Nepříjemná střela Meluzína poskakovala před Irglem, ten si ale nakonec poradil.

09:08
    Tvrdý nechal kotouč za sebou, Vítkovice však útočné pásmo udržely.

09:27
    Ofsajd Komety.

10:12
    Bartes byl nejdříve zastaven domácí obranou, po něm se ale k puku dostal Hrnčíř, který už se dostal i k zakončení, to si Irgl pohlídal.

10:41
    Kotásek se snažil prodrat přes brněnskou obranu, ta ho však nepustila.

11:18
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazování po levé ruce Irgla.

11:32
    Melovský nahodil za branku Komety a odjel střídat, kotouč berou hosté.

11:40
    Přechod se však Kometě nepovedl a píská se ofsajd.

12:51
    Domácí přišli v útočném pásmu o kotouč.

13:30
    Meluzín založil novou akci, ta však skončila hned za modrou čárou.

13:56
    Po nepřesné rozehrávce Komety se ke střele dostal Melovský, Schnattinger puk vyrazil svým betonem.

14:52
    Zakázané uvolnění Komety.

15:06
    Havlíkův pokus letěl hodně mimo.

15:25
    Tečovaná střela Tvrdého skončila v náruči Schnattingera.

15:33
    Kotásek se chystal vystřelit, jenže puk nechal za sebou, pak ale stihl přihrát Smolkovi, jeho střelu drží hostující brankář v lapačce.

16:40
    Rozehrávka Komety skončila ve středním pásmu a Vítkovice už se znovu derou před Schnattingera.

17:25
    Po delší době také střela na druhé straně. Meluzín však trefil hned prvního bránícího hráče.

18:28
    Řehák vzal Slusarczykovu přihrávku na Krejsu a hledá, komu by přihrál.

19:25
    Eich mířil hodně mimo.

19:44
    Macias trefil helmu Schnattingera, pak se puk odrazil vedle brány.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:39.

Vyrovnaná první třetina je za námi. Na obou stranách už gólmani předvedli několik zákroků, nebezpečnější akce jsme se však ještě nedočkali. Skóre 0:0 je zatím zcela spravedlivé.

20:01

20:24
    Úvodní střelu druhé třetiny má na starosti Tvrdý, Schnattinger puk vyrazil za bránu.

21:00
    Z mezikruží pálil osamocený Bartes, bránu ale minul.

22:27
    Ulbricht neudržel pásmo, ve středním pak sváděl boj o puk s Kubíkem.

22:30
    Vítkovické postavení mimo hru.

23:30
    Několikrát dorážel Bartes, ale Irgl si vše pohlídal.

23:46
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Bystroň – 2 min., sekání).

23:51
    Domácí se hned v úvodu oslabení osvobodili.

24:39
    Kometa obklopila vítkovickou branku a z prostoru před bránou pálil Ivo Sedláček, domácí gólman ale vše viděl a hru přerušil.

25:18
    Slusarczyk se v oslabení dokázal dostat do útočné třetiny, pak chtěl přihrávat před bránu Holaníkovi, jenže v tom mu hostující obrana zabránila.

25:41
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

25:46

26:31
    Ivo Sedláček nejdříve střílel z pravé strany, Irgl ale kotouč vyrazil, puk se znovu odrazil k hostujícímu útočníkovi, který objel branku a pokusil se zakončit kolem tyče, ale domácí brankář byl proti.

27:23
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Ulbricht – 2 min., podrážení).

27:40
    Gebauer našel připraveného Tvrdého na pravé straně, po jeho ráně je hra přerušena.

28:02
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Střelu Bystroně od modré dokázal hostující brankář vyrazit před sebe, jenže tam byl JAKUB GEBAUER, který se rychle zorientoval a dorazil kotouč z pravé strany do brány. Asistence: Michal Bystroň.

29:23
    Meluzín trefuje pouze zadní mantinel.

30:05
    Smolka dobře odzbrojil Hrnčíře, Vítkovice se tak můžou vydat na druhou stranu.

30:15
    Úplně sám ujížděl Tvrdý, jeho zakončení ale skončilo v lapačce Schnattingera.

31:02
    Ivo Sedláček přihrával před vítkovickou bránu, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

31:44
    Tak to byla nádherná rána MATĚJE PRČÍKA, který vyslal neskutečnou bombu od modré čáry, kterou Schnattinger přes hráče ani nemohl vidět. Asistence: Alex Kotásek a Jakub Slusarczyk.

31:58
    Hostující brankář musel být znovu pozorný, protože se na něj hnal Macias, teď byl však Schnattinger úspěšný.

32:58
    Tvrdý byl před bránou úplně volný, ale střela mu nesedla.

33:39
    Kometa v ofsajdu.

34:00
    Meluzín si najel na levý kruh, bránu ale přestřelil.

34:50
    Tvrdý přihrával před bránu, kde byl znovu úplně osamocený Hodinář, Schnattinger ale předvedl dobrý zákrok.

35:26
    Schnattinger si vyjel hodně před bránu, MATYÁŠ MELOVSKÝ toho využil, najel si na pravou stranu, odkud zvedl puk nad hostujícího brankáře. Asistence: Michal Bystroň.

36:51
    Vítkovice jsou znovu útočném pásmu, do tvrdé střely Smolky si lehl Nesvadba.

37:46
    Krejsa z těsné blízkosti minul bránu.

38:08
    Sedláčkova střela doletěla do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce Irgla.

38:33
    Kometa neudržela útočné pásmo a musí se vrátit, jinak by se totiž pískal ofsajd.

38:51
    Před bránou se snažili dorážet Kotásek s Bystroněm, ale Schnattinger byl pozorný a kotouč schoval.

39:03
    Meluzín se prosmýkl mezi domácí obranou, s jeho zakončením ale Irgl neměl žádné problémy.

39:47
    Pro puk před Schnattingerem míří Holemý.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:24.

Domácí nejdřív v přesilové hře otevřeli skóre zápasu, když se z dorážky trefil Jakub Gebauer, domácí postupně navyšovali svou rychlost a Kometa přestala stíhat, toho Vítkovice využily a o necelé 4 minuty později vedly už 2:0 zásluhou Matěje Prčíka, v čase 35:26 zvýšil na 3:0 Matáš Melovský. Hosté byli nebezpeční až v poslední minutě, kdy se do největší šance dostal Meluzín, domácí gólman je však stále bezchybný a Kometě se nedaří nalézt recept, jak ho překonat.

40:01

40:52
    Meluzín střílel hned po přechodu do útočné třetiny, puk však letěl hodně mimo.

41:24
    Kotáskovi o kousek utekl kotouč, který mu posílal Slusarczyk.

42:08
    Obrovské chyby domácích využil Harmim, Irgl si puk ale pohlídal.

42:35
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

42:53
    Tvrdý prošel do pásma, kde počkal, než se k němu dostane Krejsa, kterému puk přenechal, domácí kapitán pak orazítkoval beton Schnattingera.

43:44
    Bartes se hbitě protlačil před Irgla, ten ale skákavý kotouč rychle schoval pod lapačku.

44:39
    Rána Řeháka zaduněla o zadní mantinel.

45:43
    Krejsa dělal obrovské problémy Janu Sedláčkovi, který přes něj nemohl rozehrát.

46:09
    Malý udržel útočné pásmo a hned střílel, trefil jen rameno Irgla.

46:47
    Bartes začíná novou akci zpoza vlastní branky.

47:54
    Krejsa prošel pouze do středního pásma, tam byl zastaven Kometou.

48:07
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Tvrdý – 2 min., podrážení).

48:23
    Vhazování před Irglem pro Kometu, která ihned začíná kombinovat.

49:23
    Domácí obětavě padají do střel a hosté se nemůžou dostát blíž k bráně.

49:51
    A teď se navíc Kometa musí vracet pro puk do středního pásma.

50:07

50:39
    Domácí mají výhodu.

50:59
    Prčíkovu střelu u levého kruhu vyrazil hostující brankář betonem.

51:40
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Holemý – 2 min., podrážení).

51:55
    Od Gebauera se puk odrazil před Schnattingera, ten ho radši přiryl svým tělem.

52:47
    Kometa vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

53:14
    I teď se hosté osvobodili.

53:31
    Krejsa přenechal puk Kotáskovi, ten si vyjel před bránu, ale trefil pouze beton.

53:39
    Melovský trefuje tyčku!

53:40

54:53
    Krejsova střela prošla přes hostující obranu, Schnattinger však kotouč viděl a zastavil ho.

55:30
    Další pokus Krejsy vyráží hostující brankář do rohu kluziště.

55:53
    Smolkova rána byla hodně vysoká a skončila v ochranné síti.

56:18
    Vítkovice v ofsajdu.

56:48
    Puchala udržel pásmo, pak svou střelou trefil Jana Sedláčka.

57:35
    Puchala pálil znovu, tentokrát branku přestřelil.

57:56
    Smolka se prokličkoval před Schnattingera, kolem jeho betonu chtěl zasunout puk do brány, ale hostující brankář byl proti.

58:26
    Střelu Hodináře zblokoval Ublricht.

58:49
    Bartes se po vhazování před Irglem dostal až k bráně, tam byl však domácí brankář připraven.

59:30
    Icing Vítkovic.

59:56
    Kometa se sice ještě snažila založit novou akci, na to už ale bylo pozdě.

Vítkovice dnešní utkání zvládly za 3 body. O výhře domácích se rozhodlo ve druhé třetině, kdy padly všechny branky utkání. Denis Irgl si připisuje čisté konto, když předvedl několik velice dobrých zákroků. Kometa se sice ve třetí třetině snažila se stavem něco udělat, ale nepovedlo se, a tak odjíždí bez bodů. K příštímu utkání pojedou Vítkovice do Olomouce, kde se představí v úterý od 17:30, Kometa bude od 13 hodin hostit Zlín. (14:58:13)

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 29. Gebauer (Bystroň), 32. Prčík (Kotásek, Slusarczyk), 36. Melovský (Bystroň)

Rozhodčí: Kika, Koziol – Hlavatý, Kořistka