Chabarovsk – Novosibirsk 0:1 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 4:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Jaroslavl 0:0 (odl.)
Magnitogorsk – Barys 3:4 (po pr.) | Čerepovec – Soči 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 3:4 (0:1 po s.n.)
Petrohrad – CSKA Moskva 0:0 (odl.) | Viťaz – Omsk 1:4 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Avangard Omsk
Neděle 09.01.2022, 16:00 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Viťaz Moskevská oblast a Avangard Omsk-

Avangard Omsk odehrál 46 zápasů s bilancí 23-4-2-17 a získal 56 bodů. Omsk je v tabulce Východní konference na páté pozici a zatím nemá jistou účast v Play-off. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Helsinkami 5:1, v prodloužení s Rigou 4:3 a Minskem 3:0. Tým nestačil na Čeljabinsk 1:3 a na CSKA Moskvu 2:3. Po dvou porážkách se Omsk vrátil na vítěznou vlnu.

HC Viťaz Moskevská oblast odehrál 46 zápasů s bilancí 9-6-12-19 a ziskem 42 bod. Vzhledem k této bilanci patří mezi nejhorší týmy Západní konference, ve které je desátý z dvanácti týmů. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Čerepovcem 3:2 v prodloužení, Soči 4:3 a CSKA Moskvou 4:3 v prodloužení. Tým nestačil na Magnitogorsk 3:5 a na Minsk 3:4 v nájezdech.

Poslední vzájemný zápas se odehrál v polovině listopadu minulého roku a domácí Omsk vyhrál 3:0. V zápase vyslal na branku soupeře hned 33 střel.

Právě Omsk je favoritem i tentokrát. Uvidíme, zda papírové předpoklady naplní.

Československá stopa v zápase
    Šimon Hrubec (Omsk)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Dorožko) – K. Ljamin, Jegor Voronkov, F. Zotov, Jepišin, Borodkin, Golovkov, Busygin – Starkov, M. Aaltonen, Ojamäki – Audette, V. Popov, Barabanov – Šiksatdarov, Rasskazov, Arkalov – N. Gončarov, I. Zinčenko, Zubov – G. Nesterov.

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko) – Pokka, V. Svedberg, Kaski, Čisťakov, Běreglazov, K. Gotovec, Davydov – Gricjuk, C. Knight, Tolčinskij – N. Jakupov, K. Semjonov, Cehlárik – Kosov, I. Tělegin, N. Komarov – V. Žarkov, Kablukov, Dědunov – Cholodilin..

00:01

00:14
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., krosček).

00:17
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hostující celek bleskově proměnil přesilovku, tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje volný OLIWER KASKI. Asistence: Jaroslav Kosov a Corban Knight.
    00:17 Oliwer KASKI - 0:1

01:04
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ildar Šiksatdarov – 2 min., hákování).

02:25
    Nail Jakupov rozehrává od své branky, sledujeme rychlou přesilovkovou kombinaci, ale hosté se prosadit nedokázali.

03:03

03:25
    Hostí sice neproměnili přesilovku, ale nyní přidávají další branku, prosazuje se ránou od modré čáry VLADIMIR ŽARKOV. Asistence: Viktor Svedberg a Nikita Komarov.
    03:25 Vladimir ŽARKOV - 0:2

05:09
    Avangard pokračuje dál v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale nemůže se prosadit. Viťaz se musí bránit.

05:45
    Nikita Komarov se pokoušel tečovat kotouč před brankou, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

06:11
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, domácí marně čekají na nějakou výraznější šanci.

07:00
    Komerční přestávka.

07:30
    Arsenij Gricjuk dostal hru do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázal.

07:54
    Niko Ojamäki to zkoušel individuálně, propracoval se do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle.

09:20
    Jegor Zubov ani jeho spoluhráč Ivan Zinčenko nedokázali překonat brankáře soupeře. Hra je přerušená, puk kryje Šimon Hrubec.

10:03
    Domácí brankář Igor Saprykin raději přerušil hru, zakončoval Ilja Kablukov. Vhazovat se bude před jeho brankou.

10:50
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Spokojenější mohou být fanoušci Omsku, který vede o dvě branky.

11:50
    Domácí rozehrávali od své branky, ale v útočném pásmu se nedokázali propracovat k puku, hrát tak mohou hosté.

12:10
    Vladimir Žarkov si vybruslil do volného prostoru, ale jeho projektil končí vedle branky.

13:04
    Igor Saprykin byl pozorný a dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal Arsenij Gricjuk. Vhazovat se bude v útočném pásmu Omsku.

14:18
    Viťaz se sice propracoval do útočného pásma, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.

14:55
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kirill Ljamin – 2 min., hákování).

15:26
    Přesilovou hru hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

15:42
    Ačkoliv to vypadalo, že se kombinace Omsku nepovedla, tak je z toho gól. Po rychlém pasu Knighta zakončoval do odkryté části branky ARSENIJ GRICJUK. Asistence: Corban Knight a Sergej Tolčinskij.
    15:42 Arsenij GRICJUK - 0:3

16:42
    Úvodní třetina patří hostujícímu celku, který hraje aktivně, snadněji se dostává do zakončení a vypracoval si tříbrankový náskok.

18:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej. Igor Golovkov od modré čáry minul branku.

18:26
    Omsk se rychle dostal do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:57
    Ještě uvidíme jedno vhazování, píská se ofsajd domácích, buly ve středním pásmu.

20:00

Avangard Omsk vstoupil do zápasu aktivně, proměnil v první třetině hned dvě přesilovky, a tak po dvaceti minutách vede 3:0, na střely 10:6.

20:01

20:11
    Utkání pokračuje druhou třetinou, sledujeme aktivní hru domácích. Niko Ojamäki pálil, ale jeho pokus byl následně chycený brankářem.

21:20
    Sledujeme rychlý hokej, Viťaz se znovu dostal do útočného pásma, Ildar Šiksatdarov zakončoval a Šimon Hrubec kryje puk.

22:24
    Moskevská oblast se propracovala stabilněji do útočného pásma, Nikita Gončarov hledal přihrávkou spoluhráče, ale prosadit se nedokázal.

23:52
    Vitalij Popov udržel puk v útočném pásmu, následně hosté rychle otočili směr hry, ale střelecký pokus byl zblokovaný.

24:30
    V červeném hrající domácí hrají aktivně, Vitalij Popov znovu hlídkoval před brankou, ale puk k němu spoluhráči nedostali.

25:00
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, mnoho šancí momentálně k vidění není.

25:52
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., podrážení).

26:07
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Rychle proměnil domácí celek přesilovku, a tak snižuje na rozdíl dvou branek, Dorážkou vlastní střely se prosazuje NIKO OJAMÄKI. Asistence: Daniel Audette a Miro Aaltonen.
    26:07 Niko OJAMÄKI - 1:3

27:10
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jaroslav Kosov – 2 min., nedovolené bránění).

27:23
    Přesilovou hru hraje znovu domácí celek, který se hravě usadil v útočném pásmu. Miro Aaltonen ránou z první minul .

28:08
    Aktivně hraje domácí celek přesilovku, Miro Aaltonen znovu od modré čáry minul cíl.

28:31
    Niko Ojamäki se málem dostal k odraženému kotouči, ale obrana si dokázala poradit.

28:45
    Igor Saprykin má kotouč za svou brankou, sledujeme rozehrávku Viťazu od vlastní branky.

29:10

29:33
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Michail Jepišin – 2 min., nedovolené bránění).

30:47
    Přesilovku hraje hostující celek, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu.

31:05
    Viktor Svedberg pálil od modré čáry, jeho tvrdou ránu zblokoval jeden z domácích obránců.

31:20
    Po rychlé kombinaci měl před sebou hostující hráč odkrytou část branky, ale puk končí mimo.

31:36

31:52
    Domácí celek se pokouší hrát aktivně, ale nemůže se nyní stabilněji usadit v útočném pásmu.

32:04
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Tolčinskij – 2 min., podrážení).

32:22
    Přesilovku hraje Viťaz, který musí rozehrávat od vlastní branky.

32:38
    Omsk znovu vyhazuje přes všechny čáry.

33:21
    Ránu od modré čáry Šimon Hrubec vyrazil před sebe, následně se Niko Ojamäki k odraženému puku nedokázal dostat.

33:44
    Kirill Rasskazov dostal rychle hru do útočného pásma, Vitalij Popov hlídkoval před brankou, ale spoluhráči mu přihrát nedokázali.

34:05
    Šimon Hrubec kryje kotouč, hra je přerušená, přesilovka končí.

34:30
    17:13, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

34:48
    Omsk se propracoval do útočného pásma, rána od modré čáry byla zblokovaná před brankou.

35:48
    Nikita Komarov se po individuální akci dostal do zakončení, jeho ránu zblokoval obránce před brankou.

36:11
    Igor Saprykin kryje kotouč, bude se vhazovat.

37:05
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ville Pokka – 2 min., podrážení).

37:24
    German Nesterov to vzal na sebe, jeho projektil z dobré pozice kryje brankář Šimon Hrubec.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:37
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry v závěru druhé třetiny.

38:56
    Viťazu nelze upřít snahu o zdramatizování zápasu, ale hostující hrají dobře před vlastní brankou.

39:21
    Domácí rána od modré čáry byla zblokovaná před brankou, bude se vhazovat v útočném pásmu Moskevské oblasti.

39:40

40:00

40:01

40:50
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou, domácí celek prohrává o dvě branky.

41:14
    Omsk rozehrává od své branky, Oliwer Kaski to zkoušel individuálně, ale jeho akci zastavil brankář dobrým zákrokem.

42:00
    Hostující celek rozehrává od své branky, Timofej Davydov zkoušel rychle přenést hru, ale obrana si dokázala poradit, Směr hry se otáčí.

43:11
    Zdá se, že hostující celek míří za výhrou v tomto zápase, po pěkné kombinaci se prosazuje ILJA KABLUKOV, který dokázal tečovat ránu od modré čáry. Asistence: Alexej Běreglazov a Sergej Tolčinskij.
    43:11 Ilja KABLUKOV - 1:4

45:06
    Hosté si vypracovali nyní další šanci, ale Timofej Davydov nedokázal přesněji zakončit od modré čáry.

46:03
    Miro Aaltonen kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale domácí se do výraznější šance nedostali.

47:13
    Dlouhou dobu, přes čtyři minuty, se hraje bez přerušení. Ani jeden celek si nemůže vypracovat výraznější šance.

47:35
    Nikita Gončarov se dostal do ofsajdu. Komerční přestávka,

47:53
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočné třetiny.

48:26
    Viťaz měl k dispozici vhazování v útočném pásmu, ale Igor Golovkov následně pálil nepřesně.

49:13
    Omsk kombinoval v útočném pásmu, ale s zakončení se hosté nedostali.

49:28
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Pavel Dědunov – 2 min., držení).

49:40
    Viťaz má možnost přesilovky, usadil se v útočném pásmu, následnou ránu od modré čáry kryje Šimon Hrubec.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Jegor Voronkov mohl pálit od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokovány.

50:23
    Obránci Omsku měli kotouč pod kontrolou, ale nedokázali jej vyhodit přes všechny čáry.

51:23
    Jegor Voronkov chtěl rychle vrátit hru do útočného pásma, ale přihrávka se mu nepodařila podle představ.

52:03
    Hosté se rychle dostali do útočného pásma, Arsenij Gricjuk to zkoušel individuálně, ale nedokázal překonat brankáře.

53:14
    Omsk vede v tomto zápase o tři branky, má více ze hry a míří za výhrou v tomto zápase.

54:11
    Viťaz rozehrává od své branky, následně se hosté znovu dostali do zakončení, ale Igor Saprykin kryje kotouč.

55:23
    23:25, tak vypadá statistika střel na branku, v tomto ohledu jdou lepší hostující hokejisté.

56:25
    Po delší době se Omsk usadil v útočném pásmu, ale střely hostů končí vedle branky.

56:46
    Igor Saprykin kryje ránu soupeře, hosté dál pokračují v aktivní hře.

57:30
    V poklidném tempu se utkání dohrává, Omsk míří za výhrou v tomto zápase, domácí se nemohou prosadit.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty zápasu.

58:16
    Igor Saprykin kryje kotouč, vhazovat se po střele Arsenije Gricjuka bude před jeho brankou.

59:33
    Hosté mají ponechanou výhodu.

60:00
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kirill Rasskazov – 2 min., vysoká hůl).

Avangard Omsk díky povedené první třetině, kterou vyhrál 3:0, zvládl tento zápas a získal body za výhru 4:1

Peter Cehlárik (Omsk) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:31
    Šimon Hrubec (Omsk) 24 střel, 23 zákroků (18:14:48)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Ojamäki (Audette, M. Aaltonen) – 1. Kaski (Kosov, C. Knight), 4. V. Žarkov (V. Svedberg, N. Komarov), 16. Gricjuk (C. Knight, Tolčinskij), 44. Kablukov (Běreglazov, Tolčinskij)

Rozhodčí: Hřibik, Jadakov – Slavkovskij, Šalagin

Diváci: 3 056