Trenčín – Nitra 0:0 (odl.) | Nové Zámky – HC Slovan 3:2 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 0:1 (kon.)
Poprad – Lipt. Mikuláš 0:0 (odl.) | Spišská N. Ves – Michalovce 1:3 (kon.) | Prešov – Košice 4:7 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
HC SLOVAN Bratislava
sk Neděle 09.01.2022, 16:00 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

Nové Zámky v krátkom časovom slede druhý raz porazili Slovan Bratislava, tentokrát po výsledku 3:2. Rozhodujúci zásah prišiel z hokejky Langkowa v 53. minúte. (18:25:18)

59:47
    Nevychádza to hosťom vôbec, ale že vôbec!

59:24
    Langkow síce vyhral buly, ale puk z pásma von nešiel. Windsor pochopiteľne zostal na striedačke.

59:21
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Matúš Holenda – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

59:21
    Oddychový čas hostí.

59:21
    Slovanisti si pýtajú dvojminútové vylúčenie za vyhodenie puku mimo hracej plochy. O tomto sa ešte bude medzi štvoricou arbitrov diskutovať.

59:00
    Minúta do konca, hrá sa za bránou Slovana.

58:49
    Minutá prázdna brána cez polovicu ihriska! Hostia zároveň v plnom počte.

58:24
    Jackson mohol ukončiť zápas, lenže neprehodil puk na spoluhráča, ktorý by už zakončoval do prázdnej brány!

58:15
    Domáci v plnom počte.

57:54
    Haščákova nepresná rana vyháňa hostí von z pásma.

57:37
    Harris minul bránu z pravého kruhu! Tlak hostí sa stupňuje.

56:55
    Slovan všetko riskuje, keď odvolal brankára!

56:48
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matthew Mackenzie – 2 min., napadnutie).

56:40
    Yogan ani do tretice neskóruje, tentokrát prakticky do odkrytej brány!

56:26
    Novým Zámkom sa podarilo vyhodiť puk, hoci iba na vlastnú striedačku.

56:15
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Robert Lockwood Jackson – 2 min., hákovanie).

55:58
    Vhadzovanie v útočnom pásme získava Slovan po zakončení Sukeľa.

55:41
    Langkow v ofsajde, po dlhšom čase v ofenzíve aj domáci borci.
    55:08

55:08
    Pravá žŕdka drží Nové Zámky vo vedení! Aj šťastie na strane Býkov.

54:54
    Yogan s ďalšími streleckými pokusmi počas striedania.

54:03
    Slovan pod tlakom, prvý raz v zápase prehráva. Ku Kytnárovi sa puk odrazil aj so šťastím, domáci gólman zakročil lapačkou.

53:38
    Zakázané uvoľnenie domáceho celku.
    52:59 Chris LANGKOW - 3:2

52:59
    HC Nové Zámky dali gól!
    Holenda nastúpil na ľad, dostal sa k puku i do útočného pásma. Tam prehodil puk doprava, kde sa ho ujal CHRIS LANGKOW, ktorý cez Maiera prestrelil Windsora!

Asistencie: Matúš Holenda, Martin Knižka.

52:15
    Yogan mohol skompletizovať hetrik, po kombinácii s Haščákom ale trafil iba pravú tyčku!

51:47
    Zrazený puk, dostal sa k nemu Sukeľ, ktorý neprestrelil hradbu tiel pred Bakalom!

50:54
    Kozák dostal puk z pásma, ten sa postupne dokĺzal na zakázané uvoľnenie. Novozámčania nemôžu poslať na ľad čerstvé sily.

50:01
    Až teraz sa hráči Slovana dokázali oslobodiť, odchádzajú však striedať.

49:28
    Sukeľ neuspel s rozohrávkou, aj preto Býci zostávajú v útočnom pásme.

48:56
    V jednom momente až štyria aktéri na ľade. Dvaja hostia, jeden domáci hokejista i rozhodca za bránou Windsora.

48:11
    Snažil sa aj Belluš, ale domáci gólman naďalej bez inkasovaného gólu v tretej tretine.

47:45
    Marcel Haščák mohol páliť z prvej z ľavého kruhu, no vybral si ešte kľučku. Dan Bakala hrdinom momentu!

47:13
    Teraz to bol Haščák, ktorý chcel nájsť Preisingera, lenže ani z tohto gól nie je.

46:54
    Rapuzzi hľadal krížne Haščáka, Števuliak výborne defenzívne.

46:19
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Daniel Henry Bakala – 2 min., podrazenie).

45:34
    Rapuzzi schytal úder od Šišku v stredovom kruhu! Vyzeralo to na hrane, mohlo sa pokojne vylučovať! Uvidíme, čo na to rozhodcovia.

44:23
    Začínajú sa tvoriť aj potýčky. Prvá z nich prišla za bránou Widsora. Hrá sa zhora nadol.

43:57
    Harris dohratý na mantinel, otvorili sa pritom dvierka na trestnej lavici. Hra musí byť prerušená.

43:20
    Nové Zámky vyzerajú po prestávke nabudené. Toto bude zaujímavý súboj o body.

42:07
    Ahlholm tlačil puk medzi betóny po otočke okolo brány, hostia situáciu maximálne podcenili! Windsor drží svojich nad vodou.

41:56
    Lapačkou už musel zasiahnuť aj Windsor. Zatiaľ opatrný štart do záverečnej tretiny.

40:52
    Bakala s prvým zákrokom, vo veľmi rýchlom slede je tu však aj icing Slovana.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Nové Zámky zmazali stratu na Slovan. Po 40 minútach panuje medzi jedenástym a prvým celkom tabuľky stav 2:2.

Tretia tretina sa začne približne o 17:43.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:42
    Langkow hľadal Kozáka, tomu akoby sa nechcelo strieľať.

38:58
    Barto mohol posunúť Nové Zámky prvý raz do vedenia, avšak aj Windsor sa blysol famóznym reflexom!
    38:03 Patrik ŠTEVULIAK - 2:2

38:03
    Spolupráca Ahlholma a Langkowa znamená, že hostia zostali bez puku za vlastnou bránou. Prihrávka do druhej vlny, PATRIK ŠTEVULIAK napriahol a už oslavuje gól! Bola to riadna rana, nápoj Windsora skončil na zemi.

Asistencie: Rasmus Ahlholm, Chris Langkow.

37:39
    Krátke držanie hokejky Gašpara ušlo mužov v pruhovanom.

37:11
    Yogan strieľaným pasom hľadal Haščáka, ktorému však chýbali centimetre na spracovanie puku.

36:37
    Hatala od modrej iba do betónov Windsora.

36:19
    Zakázané uvoľnenie Býkov.
    35:10 Andrew Michael Yogan - 1:2

35:10
    Slovan Bratislava dal gól!
    Sedem sekúnd trvala radosť Nových Zámkov! Okamžite z vyhratého buly sa hostia dostali do útoku, Haščák posunul puk na ANDREWA MICHAELA YOGANA, ktorý Bakalu prekonal druhý raz v dueli!

Asistencia: Marcel Haščák.

35:03
    Hra bola prerušená až po vyše minúte, rozhodca po krátkej konzultácii s videorozhodcom odobril zásah domáceho mužstva! Za pomoci konštrukcie brány sa presadil ROBERT LOCKWOOD JACKSON.

Asistencie: Peter Šišovský, Lukáš Kozák.

35:03
    Novozámčania avizujú gól, hrá sa však ďalej! K tomuto momentu sa s určitosťou vrátime!

34:55
    Hostia v plnom počte.

34:44
    Nahodenie na bránu bez odozvy.

34:22
    Števuliak s Kozákom dirigujú záverečnú tretinu presilovej hry.

34:05
    Valach drží puk vo vlastnom pásme, nikto ho ani neatakuje. Až po desiatich sekundách náprahom pozdravil Bakalu.

33:50
    Ubehlo dvadsať sekúnd a Býci sa nevedia dostať do útočného pásma.

33:29
    Ďalšia zle začatá presilovka od Nových Zámkov... Hrá sa ďaleko od Windsora.

32:55
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Andrew Michael Yogan – 2 min., krosček).

32:44
    Bakala s bravúrnym zákrokom, keď sa stihol premiestniť k pravej žŕdke a zabrániť takmer istej gólovej strele Harrisa! Domáci následne odpálili puk cez všetky čiary, aby si vydýchli.

32:18
    Jackson avizuje zlomenú hokejku, domáci legionár si pýtal vylúčenie za seknutie.

32:02
    Hostia to už prekombinovali, nakoniec však vypálil aspoň Harris. Nepresne.

31:11
    Števuliak sa za vlastnou bránou zbavil súpera a môže rozohrávať.

30:45
    Fereta netrafil puk, ale Sukeľa do tváre. Vylučovať sa však nebude!

30:19
    Chaos v bránkovisku Windsora, ktorý sa nevyhol chybe. Šťastie na strane Slovana, ktorý sa zahráva s osudom.

29:51
    Zakázané uvoľnenie sme videli aj na strane Nových Zámkov.

29:38
    Langkow sa snaží, ale ani jemu puk nesadol ideálne. Gólman Bratislavčanov drží naďalej čistý štít.

28:54
    Rapuzzi zdržal Kozáka za bránou, favorit môže poslať na ľad čerstvé sily.

28:39
    Slovanisti sa okamžite po prečkaní oslabenia previnili icingom.

28:35

28:19
    Bull trafil pri nahodení iba spoluhráča, Jackson z dorážky opečiatkoval zadný mantinel.

27:50
    Šišovskému puk preskočil čepeľ hokejky po pase od Bulla, nemohol zakončiť z prvej.

27:26
    Lenže Maier vzápätí odpálil puk cez všetky čiary a Slovan môže prestriedať.

27:09
    Až teraz sa Novozámčania usadili v útočnom pásme.

26:35
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Alex Šotek.

26:35
    Rozhodcovia prerušili hru, keď videli šiestich hráčov na ľade v podaní Slovana. Protesty boli márne, arbitri sa nenechali presvedčiť o nevine.

25:36
    Windsor so zákrokom, hosťujúci gólman doteraz nebol veľmi preverený.

25:02
    Avizovaný ofsajd Slovana sa stáva skutočnosťou.

24:26
    Tvrdá rana Bretona zrazená na ochrannú sieť, bez prerušenia sa hralo viac ako tri a pol minúty.

23:55
    Aktívny Kytnár pokračuje v solídnom striedaní, avšak druhý gól stretnutia z toho nie je.

23:33
    Kytnár hľadal spoluhráča v bielom pred bránou, k teču neprišlo.

22:52
    Mišiak obohral Valacha, ale proti presile hostí nemal nárok vymyslieť viac.

22:27
    Hatala v poslednej chvíli nadvihol Haščákovi hokejku, skúsený útočník nemohol vystreliť.

21:54

21:39
    Gachulinec zbiera cenné sekundy za svätyňou Bakalu.

21:24
    Nové Zámky zatiaľ ďaleko od usadenia sa v útočnom pásme.

20:51
    Števuliak skončil nechcene v bráne Windsora, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Gól po 44 sekundách od začiatku duelu je zatiaľ jediným, ktorý sme v Nových Zámkoch videli. Slovanisti lepším tímom, Býci mali náznaky šancí, ale inak Bakala s Windsorom zostávajú pozorní.

Druhá tretina sa začne približne o 16:52.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:56
    Kozák stihol vypáliť, no minul.

Šesť sekúnd do konca tretiny a musíme riešiť ryhu v mieste, kde padne pravdepodobne záverečné buly pred prestávkou.

19:54
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rastislav Gašpar – 2 min., podrazenie).

19:22
    Vylučovať sa bude aj na druhej strane, avizovaný trest pre hostí.

18:53
    Okamžite po návrate Klempu musel Bakala riešiť ešte jeden pokus, zakončoval Harris.

18:51

18:27
    A zase to boli paradoxne domáci, ktorí mohli zakončiť v lepšej pozícii. Martin Barto zľava mieril iba do výstroja Windsora.

18:15
    Breton premrhal ideálny moment na zakončenie z osi ihriska.

17:49
    Jackson zapracoval v defenzívnej činnosti, vďaka čomu sa Novozámčania posúvajú bližšie k úspešnému prečkaniu oslabenia.

17:24
    Haščák zo stredu ľavého kruhu iba vyprášil lapačku Dana Bakalu.

16:51
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Tomáš Klempa – 2 min., napadnutie).

15:31
    Šišovský zabránil ďalšiemu zakázanému uvoľneniu, domáci môžu konečne prestriedať.

15:13
    Býci pod tlakom, oslobodili sa spod neho iba icingom.

14:02
    Sukeľovi sa otvoril priestor na ľavom krídle, rana švihom minula lapačku Bakalu i bránu Nových Zámkov.

13:11
    Bakala sa stihol presunúť a zakročil koncovke z pravej strany.

12:23
    Harris nebol dvakrát pokojný a vkorčuľoval do ofsajdu.

11:56
    Yogan s Rapuzzim narobili zmätky v útočnom pásme. V tom najlepšom však prvému menovanému odišli spoluhráči na striedačku.

11:19
    Breton ukončil ďalšiu dvojminútovku zakončením spomedzi kruhov medzi betóny Bakalu.

09:30

09:20
    Otvorený úsek hry, náznak šancí na oboch stranách. Nestranného diváka musí hokej zo strany na stranu baviť.

08:09
    Jackson z osi ihriska mieril iba do protihráča.

07:35
    Na opačnej strane sa do výhodnej pozície dostával Bull, ale z uhla nič nevymyslel.

07:14
    Rapuzzi či Maier, teraz to len tak lietalo okolo bránkoviska Bakalu. Skóre sa nemení.

06:53
    Gašparov odvážny prienik proti štvorici protihráčov sa končí neúspechom.

06:28
    Windsor robí chybu za bránou, Novozámčania ju nedokázali potrestať.

05:44

05:30
    Boli to paradoxne domáci, ktorí mali najväčšie šance počas nerovnovážne počtu hráčov na ľade. Knižka s Langkowom Windsora ohrozili iba po zemi.

04:06
    Slovanisti síce rýchlo prešli do pásma, ale nepresná prihrávka ich z neho bleskovo vyháňa.

03:44
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Tomáš Klempa – 2 min., hákovanie).

03:26
    Avizované vylúčenie Klempu, hostia budú môcť navýšiť svoje vedenie v presilovke.

02:38
    Mišiak od modrej, Ondrušek s dorážkou – puk minul Windsorovu bránu.

02:00
    Krutý štart pre Novozámčanov. Tí sa snažia na dlhší čas usadiť sa v útoku.
    00:44 Andrew Michael Yogan - 0:1

00:44
    Prvá vážna akcia a je z toho gól! Favorit sa ujíma vedenia už po 44 sekundách, keď sa z pravej strane strelou švihom presadil ANDREW MICHAEL YOGAN!

Asistencie: Matthew Mackenzie, Alex Breton.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Fereta, Kozák, Bull, Hatala, Holenda, Knižka, Tóth, Ligas – Ahlholm, Langkow, Klempa – Jackson, Šiška, Šišovský – Varga, Barto, Števuliak – Fetkovič, Ondrušek, Mišiak
    Trenér: Marek Dubec

HC Slovan Bratislava: Windsor (Hlavaj) – Breton, Mackenzie, Golian, Gachulinec, Maier, Valach, Beňo, Královič – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Gašpar – Belluš, Kytnár, Sukeľ – Bezák, Preisinger, Šotek
    Trenér: Róbert Döme

Rozhodca: Róbert Müllner, Miroslav Valach – Juraj Šefčík, Peter Jedlička – Juraj Konc st.

Novozámčania musia zbierať body, ak chcú pomýšľať na play-off. Momentálne im patrí 11. pozícia s 28 bodmi z 29 duelov, na desiatu Banskú Bystricu strácajú sedem bodov. Býci v utorok doma nestačili na iný tím z prvej polovice súťaže – Nitru – podľahli jej 3:6.

Slovan má na čele pohodlný 11-bodový náskok na druhý Zvolen, ktorý ale odohral o stretnutie menej. Bratislavčania majú dokopy 69 bodov z 31 meraní síl, vo štvrtok v 12-gólovej prestrelke uspeli na ľade Nitry po výsledku 7:5.

Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 50. kola TIPOS Extraligy medzi HC Nové Zámky a HC Slovan Bratislava.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 36. Jackson (Šišovský, Kozák), 39. Števuliak (Ahlholm, Langkow), 53. Langkow (Holenda, Knižka) – 1. Yogan (Mackenzie, Breton), 36. Yogan (Haščák)

HC MIKRON Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Fereta, Kozák, Bull, Hatala, Holenda, Knižka, Tóth, Ligas – Ahlholm, Langkow, Klempa – Jackson, Šiška, Šišovský – Varga, Barto, Števuliak – Fetkovič, Ondrušek, Mišiak

HC SLOVAN Bratislava: Windsor (Hlavaj) – Breton, Mackenzie, Golian, Gachulinec, Maier, Valach, Beňo, Královič – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Gašpar – Belluš, Kytnár, Sukeľ – Bezák, Preisinger, Šotek

Rozhodčí: Róbert Müllner, Miroslav Valach – Juraj Šefčík, Peter Jedlička – Juraj Konc st.

Diváci: Bez divákov