Nové Zámky – Košice 4:2 (kon.) | Nitra – Prešov 3:1 (kon.) | Michalovce – Lipt. Mikuláš 4:1 (kon.)
Zvolen – Poprad 7:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Trenčín 1:4 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 2:6 (kon.)
HKM Zvolen
7:2 (4:0, 2:2, 1:0)
HK Poprad
sk Neděle 16.01.2022, 16:30Tipos Extraliga (SR) • 30. kolo

Dnešný zápas sa rozhodol výborný výkon domácich v úvodnej tretine. Rytieri si vybojovali štvorgólový náskok, ktorý si v podstate ustrážili až do konca. Poprad po covid pauze nastúpil akoby oťapený a trvalo mu pol zápasu, kým sa do tempa zápasu dostal. Keď sa však do toho tempa dostal bolo už neskoro na kocke svietilo 4:0. Konečné skóre teda Zvolen – Poprad 7:2. Pekný zbytok večera a ďakujem za pozornosť. (18:52:11)

59:46
    A predsa tam ešte hostia mali jednu šancu, ale nepremenili ju.

59:24
    Posledná minúta je v znamení domáceho víťazstvo a celý zimák od začiatku poslednej minúty tlieska.

57:59
    Prečíslenie domácich troch na dvoch, následne Pulišova prihrávka, ale ako sa hovorí "nikomu".

57:08
    Nájazd Csányiho na Rychlíka gól nepriniesol, gólman hostí puk vyrazil na pravo od seba. Tam ho dorážal Juraj Mikúš, ale ten zase prestrelil bránu.

56:27
    Michael Vandas si to s pukom namieril oproti trojici domácich a predsa sa mu podarilo zakončiť. Trenčan musel zasiahnuť betónmi.

55:37
    Prečíslenie hostí dvoch na jedného, ale prihrávka na voľného hráča síce prešla, no nestačil zakončiť, lebo Jedlička ho dokorčuľoval a akciu hostí tak ukončil.

54:10
    Aj hostia opečiatkovali konštrukciou domácej brány, strelu vyslal bývalý domáci hráč Coly Ully.

53:50
    Csányi vyskúšal prekvapiť Rychlíka z takmer nulového uhla.

52:33
    Zvolen dal gól!
    Aj domáci využívajú druhú presilovku v zápase. Zvolen vyhral buly, VILLE LESKINEN dostal puk na modrú čiaru. Vystrelil príklepom bez prípravy a puk prepadol Rychlíkovi za chrbát – 7:2.
    Asistovali Samuel Hain a Kyle Osterberg.

52:27
    Strela Mikúša z pravého kruhu, ale bola dlho avizovaná...

52:07
    Diakov naprahoval od modrej, v poslednej chvíli ešte hľadal Mikúša a práve prihrávku na neho hostia vypichli.

51:40
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (D. Bondra – 2 min., sekanie).

51:27
    Rýchla domáca akcia a kombinácia na modrej čiare a Leskinenova strela z otočky, Rychylík puk vyráža betónom.

50:04
    Zuzin vybojoval puk za bránou s Ulrychom, poslal puk pred bránu a po strele zrejme Sarcina zvonila za Rychlíkom tyčka.

49:10
    Marcinek v plnej rýchlosti našpendlil na mantinel Rymshu, ale vylučovať sa nebude.

47:51
    Hostia v útoku, nahodený puk Trenčan iba vyrazil pred seba, ale Vandas ho dostal medzi korčule, inak by už dorážal do prázdnej brány.

47:39
    Arnielov pokus z uhla Trenčan poslal hokejkou na ochrannú sieť.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 3. Leskinen (Meliško, Osterberg), 8. Puliš (Meliško), 11. J. Mikúš (Zuzin, Kotvan), 20. Osterberg (Kotvan, Hain), 23. Hraško (Jedlička, Kubka), 32. Osterberg (Marcinek), 53. Leskinen (Hain, Osterberg) – 35. Rymsha (D. Bondra, Vandas), 37. Livingston (Novajovský, Svitana)

HKM Zvolen: Trenčan (Rahm) – Kotvan, Hain, Meliško, Diakov, Hraško (A), Kubka, Sládok – Zuzin (A), Saracino, Puliš (C) – Leskinen, Krieger, Osterberg – Stupka, J. Mikúš, Jedlička – Csányi, Marcinek, Török
    Trenér: P. Oremus

HK Poprad: Čiliak (21. Rychlík) – Dalhuisen, Rymsha, Demo, Novajovský, Ulrych, M, Mešár – Svitana (C), Skokan (A), Livingston – Ully, Arniel, R. Bondra – F. Mešár, Mlynarovič, Vandas (A) – Kundrík, Matej Paločko, Bialončík – N. Bondra
    Trenér: C. Neilson