Třinec – Olomouc 3:1 (kon.) | K. Vary – Plzeň 5:4 (kon.) | Kladno – Motor ČB 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (1:0, 2:1, 2:3)
HC Škoda Plzeň
Pátek 21.01.2022, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 44. kolo

Ode mne je to pro dnešní večer z KV Areny vše. Přeji krásný zbytek večera a příjemný víkend. (20:34:47)

Hvězdy utkání:

HC Energie Karlovy Vary – Jan Hladonik
    HC Škoda Plzeň – Michal Bulíř

Po záverečné siréně zůstává ležet na ledě ještě jeden z domácích hráčů, kterým je Jiří Černoch. Po chvíli se ale zvedá a po svých odjíždí na střídačku.

Poslední třetina nabídla zdramatizování hry, a to když se hostům podařilo vyrovnat na 4:4. Hned po 19 sekundách se trefil Schleiss, který tím snížil na 3:2. Poté domácí opět odskočili o dvě branky zásluhou Hladonika. Poté ale dvakrát úřadovali hráči Plzně – nejdřív se trefil v čase 46:30 Filip Suchý a náhle to bylo jen o branku. Vyrovnání přišlo po jedné minutě a pár sekundách, když Michal Bulíř prostřelil Novotného. Poslední gól a svůj druhý dnešního utkání vstřelil Jan Hladonik, který tak posunul Energii opět do vedení.

59:53
    Oddechový čas pro hosty.

59:48
    Puk se nyní domácí obránci snaží držet v rohu kluziště. Nakonec se ke střele z vlastního pásma odhodlal Rohan, který ale branku minul na zakázané uvolnění.

59:00
    Hosté zkouší hru v šesti hráčích v poli a odvolávají gólmana!

58:21

58:00
    Oznámeny poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:22
    Na puku jsou nyní delší dobu karlovarští a nabírají tak co nejvíce času z oslabení.

57:01
    Domácím se podařilo zachytit nahrávku a můžou tak vyhodit.

56:21
    Je tu další možnost na srovnání pro hostující celek! Jan Hladonik si jde odpykat trest za vyhození puku mimo hřiště.

55:49
    Puk se po odrazu střely z hole jednoho z útočících hostujících hráčů dostal ven ze třetiny Energie.

55:25
    Domácí vyhazují až na zakázané uvolnění.

54:58
    Rachůnek teď prokličkoval skoro mezi kruhy před brankářem hostů, tam ale skončil a k puku se dostali hosté, kteří zakládají útočnou kombinaci.

54:21
    Kotouč si na hole vzali Indiáni, kteří neudrželi útočné pásmo a nyní spěchají až do svého obraného pásma.
    53:13 Jan HLADONIK - 5:4

53:13
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Odbyla nám pátá! Domácí si krásně předávali kotouč a kombinovali v útočném pásmu až před branku a na konci celé kombinace stál JAN HLADONIK, který puk ukryl za záda Pavláta. Asistence: Tomáš Vondráček, Tomáš Mikúš.

52:22
    Habal vyhazuje kotouč jednomu ze svých spoluhráčů a ti pokračují v útoku. Hru zastavuje hvizd jednoho z rozhodčích, jeden z hostujících hráčů tam leží.

Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.

51:45
    Habal lapil další střelu a puk míří až k bránkáři hostí, odkud opět startují hosté.

50:53
    Domácí se snaží napadnout rozehrávku hostů, to se jim ale nedaří a jen zdrželi jejich postup dopředu.

50:07
    Karlovarští se ve třetině usadili pouze na jednu střelu, ke které se po odrazu dostávají hráči hostů a ti se ženou dopředu.

49:56
    Střela z ostrého úhlu se odrazila od Habalovy tyčky a skončila v síti. Následuje vhazování po Habalově pravé straně.

49:28

48:41
    Přikryl prokličkoval přes obránce Energie a dostal se až ke střele, tu ale lapil Habal.

47:33
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Vladislav Habal.
    47:33 Michal BULÍŘ - 4:4

47:33
    Plzeň právě vstřelila branku!

A je vyrovnáno! Na vyrovnání stačilo hostům pouze pět sekund z přesilové hry pět proti třem a je využita. Krátce po vhazování se ke střele dostal MICHAL BULÍŘ a Novotného prostřelil.

47:28
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Vondráček – 2 min., nedovolené bránění).

46:59
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Dlapa – 2 min., hrubost).
    46:30 Filip SUCHÝ - 4:3

46:30

Plutnarovi se nepodařilo pokrýt Filipa Přikryla, který si zpoza branky vybruslil až před branku a jeho nahození tečoval Filip Suchý, kterému se puk podařilo dostat za Novotného.

45:48
    Domácí se dostali do útočného pásma a zkoušeli i vystřelit. Střela se po dvou tečích od bruslí plzeňských hráčů dostala k hostům a ti už jedou do útoku.

45:28
    Střelu Mertla zastavuje Novotný a puk kryje, následuje vhazování po jeho pravici.

44:40
    Zpoza brány Novotného se pokusil o rozehrávku jeden z hostujících hráčů, to se mu nepodařilo a do útoku spěchají domácí.

43:31
    Střídání v týmu HC Škoda Plzeň: ze hřiště odchází Miroslav Svoboda, přichází Dominik Pavlát.
    43:31 Jan HLADONIK - 4:2

43:31

Tohle se hostům vůbec nepovedlo! Puk si chtěl chytit gólman Svoboda, toho ale puk přeskočil a k úplně volnému puku se dostal Jan Hladonik a do prázdné brány zvýšil skóre.

42:44
    Z rohu kluziště si před branku zabruslil Flek, který se snažil vytvořit šanci, jeho tým ale následně o puk přišel.

42:17
    Hra se teď přelívá z jedné strany na druhou a nakonec se hosté dopouštějí zakázaného uvolnění. Vhazuje se po levici Svobody.
    40:19 Jan SCHLEISS - 3:2

40:19

To bylo rychlé! Po necelé půl minutě se dostal do útočného pásma Schleiss, který střelou překonal Novotného mezi pod lapačku a zkraje třetiny snižuje stav zápasu.

40:01

Ve prostřední třetině jsme se dočkali vyrovnání a i odskočení domácích o dva góly. O vyrovnání se postaral v sedmadvacáté minutě střelou nad Novotného rameno hostující útočník Blomstrand a využil přesilovou hru. Pak už se třetina vedla v režii domácích – o navýšení na 2:1 se postaral ve hře čtyři na čtyři Ondřej Beránek. O třetí branku Energie se po souhře domácích dostal před prázdnou brankou Petr Koblasa a od té doby se skóre nezměnilo.

Další třetina začne přibližně v 19:50.

40:00

39:30
    Prázdnou branku před sebou měl domácí obránce Plutnar, hostující obránce se ale stihl včas vrátit a puk zastavit.

39:00
    Oznámena poslední minuta prostřední třetiny.

38:07
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Dufek – 2 min., hrubost).

38:07
    V obraném pásmu Energie došlo ke konflitku mezi Ondřejem Beránkem a Jiřím Dufkem, oba budou na trestné lavici dvě minuty za hrubost.

36:57
    Na modré čáře se Čerešňákovi nepodařilo zachytit přihrávku a puk tak putuje přes všechny čáry za branku Svobody-

36:28
    Puk se sice dostal za záda Svobody, ale gól uznán nebude, rozhodli tak hlavní sudí. Důvodem je to, že byla přerušena hra. Publikum se pochopitelně zlobí, to ale nic nezmění a vhazovat se bude po Svobodově levici.
    35:34 Petr KOBLASA - 3:1

35:34

K puku se po vhazování po Svobodově pravici dostal Martin Kohout, ten nahrál Martinu Rohanovi , který zkusil střelu. Tu sice Svoboda zastavil, ale dojíždějící PETR KOBLASA měl volný puk před prázdnou brankou a zvyšuje tak na 3:1. Asistence: Martin Rohan, Michal Plutnar.

35:16
    Plzeňští si zavezli puk do útočného pásma, přes modrou ale přešel jen kotouč a ten si tak berou karlovarští.

34:52
    Po neúspěšném udržení puku na svých holích se domácí Novotný rozhodl puk podržet a tím situaci uklidnit.

33:52
    Oba týmy hrají v plném počtu.

33:13
    Hra se opět odehrává v útočném pásmu Energie, kde se po boji v rohu podařilo Indiánům vyhodit do středního pásma.
    32:09 Ondřej BERÁNEK - 2:1

32:09

Z útočného pásma se s pukem dostali domácí až před Svobodu, kde byl na konci kombinace ONDŘEJ BERÁNEK, který puk dostal za záda hostujícího gólmana. Bez asistence.

31:52
    Ondřej Dlapa si půjde odpykat dvě minuty za nesportovní chování a tím pádem se bude hrát čtyři proti čtyřem.

31:52
    V útočném pásmu se Dufek provinil podražením.

31:40
    Puk se nachází v obraném pásmu domácích, plzeňským se ale nedaří dostat se ke střele.

30:28
    Plutnar zkoušel od modré čáry pozornost Svobody, ten ale vyráží do rohu kluziště.

29:51
    Za brankou Svobody jsou opět karlovarští, kteří drží puk v rohu kluziště. Nakonec po teči puku do sítě vybojovali vhazování před svatyní hostů.

28:57
    Kulich dojížděl nahození od jednoho ze svých spoluhráčů, souboj za brankou Svobody ale nevyhrál a na druhou stranu se žene hostující celek.

28:02
    V útočném pásmu se nyní drží Energie, jejich šance ale končí mimo branku Plzně.
    26:24 Ludwig BLOMSTRAND - 1:1

26:24

Střelou zápěstím se v přesilové hře srovnává hostující útočník LUDWIG BLOMSTRAND, který se trefil přesně nad Novotného rameno a srovnává tak skóre. Asistence: Petr Čerešňák, Michal Bulíř.

25:19
    V obraném pásmu podrazil domácí Plutnar jednoho z hostujících útočníků, který následně krosčekoval domácího obránce, to ale rozhodčí nerozhodilo a hra tak bude pokračovat v situaci pět proti čtyřem.

24:54
    Mertl hledá z rohu útočného pásma spoluhráče, nakonec si vyměnil místo s Dzierkalsem a tlak hostů pokračuje.

24:10
    Hosté se v útočném pásmu moc neohřáli a zpoza vlastní branky začíná akci Kremláček.

23:36
    Do pásma si nahodil puk Rohan, pokoušel se i o střelu, která mu ale nesedla. Nyní opět útočí Indiáni.

23:02
    Z další střeli domácích zazvonila pravá tyč hostující branky.

22:44
    Puk zavezl do pásma Plutnar, který rovnou vystřelil, ale Svoboda jeho střelu pokryl.

21:51
    Rozehrávku Energie zachytil před Novotným Schleiss, střela na bližší tyč mu ale nevyšla.

21:01
    Do útočného pásma nahodili puk domácí, ale ke střele se nedostali a do útoku jdou nyní plzeňští.

20:28
    Vhazování v obraném pásmu Energie vyhráli domácí a hrnou se do útoku. Tam se dlouho nezdrželi a hra opět putuje na druhou stranu, kde si kotouč pokrývá Novotný.

20:01

Úvodní třetina zápasu se podařila více domácím, kterým se podařilo vstřelit gól a vedení si i udržet. O ten se v čase 6:00 postaral Ondřej Dlapa, který nahodil puk a po teči jednoho z plzeňských obránců se kotouč dostal za záda Miroslava Svobody. K vidění bylo hned pět přesilových her, dokonce jedna pět na tři, jenže žádnému týmu se nepodařilo je využít.

Další třetina začne přibližně v 18:55.

20:00

19:18
    Do útočného pásma zavítali po delší době i hosté, ale střelou mimo se z něj opět rychle dostávají.

19:00
    Oznámena poslední minuta první třetiny.

18:49

18:18
    Rachůnkovu lehkou střelu zastavil plzeňský obránce a Plzeň se osvobozuje.

18:11
    Další rána od modré, tentokrát se o ní postaral Plutnar. Svoboda ale druhý gól zatím nepustil.

17:53
    Koblasa vyslal tvrdou ránu od modré, na kterou Svoboda krásně viděl a lapil jí do lapačky.

17:35
    Polovina vyloučení pryč a domácí v útočném pásmu kombinují.

16:29
    Energičtí mohli projít do útočného pásma, ale jednoho z nich zastavil hostující Dominik Graňák, který si půjde na dvě minuty sednout za hákování.

16:20
    Dzierkals se snažil přejít přes modrou čáru, ale nahozením trefil pouze obránce a kotouč má na holích Energie.

15:42
    Vlastní chybou se Plzeňští dostali z pásma a poté útok Energie zastavilo písknutí hlavního arbitra.

15:07
    Nahození z ostrého úhlu tečoval Novotný do sítě a vhazovat se bude po jeho pravici.

14:41
    Plzeňští se dostali ke střele, která minula klec domácího brankáře a nadále zůstávají v útočném pásmu.

14:00
    Ondřej Beránek nezachytil přihrávku ve středním pásmu a je z toho zakázané uvolnění.

13:46

12:15
    Střelu Plutnara od modré čáry zachytil jeden z obránců Plzně a ti tak mohli do přečíslení dva na jednoho, ale domácí obránci se včas vrátili.

11:46
    Při odchodu z útočného pásma se provinil hostující Martin Lang sekáním.

11:09
    Karlovarským se nepodařila rozehrávka a v útočném pásmu byli na chvíli i Indiáni. Poté se Energie provinila zakázaným uvolněním.

10:50

09:50
    Obrovská šance pro hosty! Prázdnou branku měl před sebou jeden z hostujících útočníků, jenže Rohan objetavým zákrokem bránu pokryl a skóre tak zůstává beze změny.

09:27
    Plzeňští si před Novotným pouze přihrávají a zatím nevystřelili.

08:50
    A přichází velká šance pro Indiány! Jednu minutu budou hrát hru 5 na 3 po podražení, kterým se provinil Jiří Černoch.

07:51
    Domácí útočník Hladonik se provinil hrou vysokou holí a přesilovou hru mají k dispozici i hosté.

07:40
    Domácí špatně rozehráli a sám před Novotným stál Dzierkals. Novotný se střelou ale neměl problém.

06:54
    Hostům se nepodařilo nahodit do útočného pásma a Kulich se s pukem žene dopředu.
    06:00 Ondřej DLAPA - 0:0

06:00
    Svoboda se snažil vyhodit puk z pásma, na modré čáře si ho ale zastavil domácí ONDŘEJ DLAPA, který lehkým nahozením a tečí jednoho z obránců překonal hostujícího brankáře a otevírá skóre zápasu. Bez asistence.

05:22
    Zakázané uvolnění hostů.

04:45
    Plzeňským se nedaří udržet se v útočném pásmu a musí se rychle vracet. Útok domácích ale jejich branku nijak neohrozil a hosté tak můžou zpoza své brány rozehrát.

04:11
    Rozehrávku Energie zachytili hosté ve středním pásmu a dostávají se do útočného pásma.

03:51
    Velká šance, hostující gólman se ocitl v brankovišti bez hole, ale domácím nepodařilo se šanci proměnit.

03:10
    Čerešňák si najížděl na střelu od modré, ale při střele trefil hůl.

02:33

02:05
    Tvrdou střelu Rachůnka Svoboda vyráží do rohu kluziště.

01:29
    Karlovarští se neudrželi ve třetině a svojí chybou se dostávají z útočného pásma.

00:33
    Přikryl fauloval v útočném pásmu a následuje přesilová hra pro Energii.

00:12
    První šance se ujali domácí, bohužel nahrávka na Rachůnka byla nepřesná a hra tak pokračuje.

00:01

Začátek hry ještě pozdrží úpravy ledu.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, Pulpán (A), T. Havlín, Weinhold – T. Rachůnek (A), Černoch, Flek – Hladonik, T. Mikúš, Vondráček (C) – Koblasa, Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, O. Beránek.
    Trenér: Martin Pešout

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, J. Holý, L. Kaňák, J. Kindl (C), Kremláček – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, Bulíř, F. Přikryl – F. Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, J. Dufek.
    Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Pešek, Malý.
    Trefí se dnes?

Hokejisté domácí Energie nastoupí teprve ke svému druhému letošnímu zápasu a svůj poslední zápas odehráli 7.1. v Pardubicích. Za poslední dva týdny je totiž trápila marodka mužstev, proti nimž měli karlovarští nastoupit. Z posledních pěti zápasů plně bodovali dvakrát, ve zbylých třech se jim bodovat nepodařilo.

Poslední zápasy:
    HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 2:3
    HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:2
    HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 6:4
    PSG Berani Zlín – HC Energie Karlovy Vary 2:4
    HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 4:2

První místo kanadského bodování má obsazené kapitán Energetiků Tomáš Vondráček, který je zároveň vedoucí gólové tabulky domácích a z odehraných 34 zápasů má 27 bodů (17+10). Na druhém místě je rychlík Jakub Flek s 26 body (10+16) ze 35 zápasů. Třetí místo patří Martinu Kohoutovi, kterému se podařilo ve 35 zápasech nasbírat 23 bodů.

Plzeňským hokejistům se v posledních pěti zápasech moc nedařilo. Bodovali jen ve dvou z nich a ze tří vyšli bodově naprázdno. V posledním zápase se jim podařilo přetlačit kladenské Rytíře a tím pádem brali bod navíc.

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 4:3p
    HC Škoda Plzeň – Mountfield HK 2:3
    HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 4:2
    HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 1:4
    Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 3:4p

Lídrem v bodování Indiánů je Michal Bulíř, který nasbíral ve 40 zápasech 40 bodů (19+21). Druhým nejproduktivnějším hráčem je Peter Čerešňák, který rozhodl utkání proti Rytířům trefou v prodloužení a za 40 zápasů získal 34 bodů (6+28). Na třetím místě produktivity hostujícího celku je se 29 body (10+19) Tomáš Mertl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Robert Vosika

Branky a nahrávky: 6. Dlapa, 33. O. Beránek, 36. Koblasa (Martin Rohan, Kohout), 44. Hladonik, 54. Hladonik (Vondráček, T. Mikúš) – 27. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 41. Schleiss (Čerešňák), 47. F. Suchý (F. Přikryl, Bulíř), 48. Bulíř (Čerešňák, Mertl)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (48. Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, Pulpán (A), T. Havlín, Weinhold – T. Rachůnek (A), Černoch, Flek – Hladonik, T. Mikúš, Vondráček (C) – Koblasa, Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, O. Beránek.

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (44. Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, J. Holý, L. Kaňák, J. Kindl (C), Kremláček – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, Bulíř, F. Přikryl – F. Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, J. Dufek.

Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Pešek, Malý