NY Islanders – Seattle 0:3 (kon.) | Washington – Edmonton 3:5 (kon.) | Detroit – Los Angeles 3:5 (kon.)
Arizona – Calgary 2:4 (kon.) | Chicago – Minnesota 0:5 (kon.)
New York Islanders
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Seattle Kraken
Čtvrtek 03.02.2022, 01:00 • UBS Arena, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Nováček mezi týmy NHL ve svém premiérové sezóně zrovna nezáří. Po čtyřiceti pěti odehraných duelech má Seattle na kontě třicet dva bodů a patří mu předposlední patnáctá pozice Západní konference. Hůře je na tom pouze poslední Arizona. Na čtrnáctou pozici už Seattle ztrácí sedm bodů, Arizona, která mírně zlepšuje výkony ho pomalu stahuje, rozdíl mezi týmy je už pouze šest bodů. V posledních pěti zápasech Kraken dvakrát zvítězil. V prodloužení proti Pittsburghu a taky proti prvnímu týmu Východní konference Floridě.

Forma: P – P – V(pp) – P – V

Poslední zápasy:
    Boston – Seattle 3:2
    NY Rangers – Seattle 3:2
    Pittsburgh – Seattle 1:2pp

NEW YORK ISLANDERS

Isles jsou na tom o něco lépe. Na kontě mají osmatřicet bodů, což jim ve východní konferenci stačí na jedenácté místo. Navíc mají oproti ostatním týmům značně méně odehraných zápasů, a to od pěti až po devět. Na desátý Columbus mu tedy schází tři body, zatímco pod nimi je umístěná Filadelfie, která má stejně bodů. V posledních pěti zápasech zaznamenali Newyorčané dvě výhry, a to proti Ottawě a právě Filadelfii.

Forma: V – P – P – V – P

NY Islanders – Ottawa 4:1
    NY Islanders – Minnesota 3:4
    NY Islanders – Los Angeles 2:3

00:01

00:37
    Dunn postavený před Varlamovem zablokoval pokus Mayfielda.

01:00
    Tentokrát si už musel poradit samotný Varlamov, když jej z pravého křídla krátce po sobě prověřil Järnkrok s Donatem.

03:54
    Další pokus z pravé strany, tentokrát se snažil brankový účet otevřít svou ranou Appleton.

07:58
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Josh Bailey – 2 min., podrážení).

11:52
    Eberle chytře projel kolem branky a střílenou přihrávkou hledal spoluhráče na ose hřiště. Tam byli ovšem připraveni domácí, kteří hru protečovali do střední třetiny.

12:27
    Vyhození domácích zastavil na mantinelu Giordano. Po výměně kotouče jdou hosté rychle do útoku.

12:53
    Wennberg neměl dostatek času ani prostoru pro nebezpečnější střelu. Skákavý kotouč na hranici brankoviště schoval Varlamov do své lapačky.

15:44
    Rozjetý Donskoi po překonání modré zařízl ostří svých bruslí do ledu a byl to bránící Dobson, skrz kterého se snažil překonat Varlamova.

16:00
    Střely na branku: 2-8.

16:08
    Eberle neměl kudy a zbylo mu pouze vytáhnout hru na modrou. Odtud to zkusil taženou střelou GIordano a Varlamov nepředvedl příliš sebejistý zákrok.

16:45
    První větší příležitost domácích. Islanders se dostali před branku soupeře, ale k ohrožení Grubauera chybělo pár centimetrů.

18:51
    Po rychlé souhře a příklepu od mantinelu se dostal do skvělé pozice před brankou Cizikas, ale jeho pokus před pravou tyčí srazili obránci mimo branku.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny. Seattle je zatím mnohem nebezpečnější a aktivnější.

19:51
    Obránce Dunn se pokusil projít domácí obranou, ale neposedný kotouč nedokázal zkrotit.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět aktivní nástup Seatlle Kraken, který ale svou střeleckou převahu nedokázal zužitkovat, a proto jdou obě mužstva do kabin za nerozhodného, zatím bezbrankového stavu.

Střely na branku: 5-11.

20:01

22:24
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., hákování).

24:30
    Pageau unikl podél levého hrazení a střelou na vzdálenější tyč prověřil Grubauerovu pozornost. Krátce na to byl nešťastně dohrán Dunnem.

24:30
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Vince Dunn – 2 min., hrubost).

25:50
    Domácí se snažili dostat do dobré příležitosti řadou přihrávek, ale Grubauer zatím nemusel zasahovat. Navíc střela od modré skončila v ochranné síti.

26:17
    Obranné čtveřici Seattlu se podařilo vyvést hru do středního pásma.

26:48
    Sudí po souboji u trestných lavic přerušují hru, která nyní dává prostor komerční přestávce.

26:56
    Nelson nepočítal na modré s kličkou navíc a nevědomky se dostal do postavení mimo hru. Obě pětky zůstávají na ledě.

27:20
    Geekie nabral rychlost a z druhé vlny podpořil útočnou akci Seattlu. Bekhendem hledal na ose hřiště najíždějícího Blackwella.

28:06
    Pokus z povinnosti předvedl přes bránícího hráče Beauvillier. Grubauer mohl zůstat v klidu.

28:57
    Pohotovou střelu vyslal ze své hole na pravém kruhu Donskoi a Varlamov opět úspěšně vyráží.

29:49
    Obrana Seattlu na malou chvíli udělala prostor Parisemu, ale ani jeho střelu nešla mezi tyče.

30:30
    Seattle působí daleko hbitějším dojmem, ovšem na úvodní branku stále čekáme.

31:00
    Varlamov nadvakrát zastavil dorážejícího Blackwella před pravou tyčí! Tady hostujícímu útočníkovi chybělo opravdu málo.

32:19
    Střely na branku ve druhé třetině: 3-5.

32:57
    Nahození Cale Fleuryho bylo zastaveno hráči před brankou a do protiakce se tak mohli vydat po ukořistění puku Islanders.

34:24
    Hostující obránce nastřelil útočníka New Yorku a duchapřítomní Palmieri odražený kotouč na poslední chvíli schoval pod svou hůl.

36:34
    Seattle obsadil útočné pásmo, kde po delší době ztrácí kotouč.

37:10
    Cale Fleury si nebral servítky s Wahlstromem, kterého poslal k zemi v obranném pásmu Krakenů.

37:38
    Zvyšující tempo hry se rozhodl zastavit Varlamov přerušením hry a po šesti minutách tu máme další komerční přestávku.

37:58
    Cizikas to zkusil z ostrého úhlu, ale puk šel pouze za branku. Vedle tyče se jej ještě snažil korigovat Martin, leč marně.

38:50
    Po střele z pravého strany se puk objevil těsně před Andersem Leem, který na rychlý kotouč nestihl zareagovat.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:57
    Další střela skončila sražena těsně vedle levé tyče.

40:00

Podobně jako v první třetině ani tentokrát není nikdo blíže k vítězství. Islanders v závěrečných minutách ukázali, že rozhodně budou nebezpeční. Uvidíme, co nabídne poslední dvacetiminutovka.

40:01

41:47
    Seattle opět na nic nečeká a okamžitě aktivně útočí.

42:05
    Pokus o rychlý protiútok domácím Islanders nevyšel a po icingu se hra vrátí před Varlamova.

43:55
    Dobson až překvapivě vyslal prudkou přihrávku křížem, ale na tu jeho spoluhráč nestihl zareagovat.

44:33
    Järnkrok uklidňuje hru v obranném pásmu a další útok rozjede zpoza vlastní branky Giordano.

46:04
    Seattle právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen jsme se dočkali úvodní branky, na kterou zadělal v souboji za brankou Jordan Eberle. Ten totiž pohotovou přihrávkou zaskočil před pravou tyč zaskočil Varlamova, kterého do ramene trefil zakončující JARED MCCANN. Od ruky se potom puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: Jordan Eberle a Marcus Johansson.
    46:04 Jared MCCANN - 0:1

48:18
    Prudká dělovka rozjetého Larssona z pravého křídla doslova vyklepla beton Varlamova!

48:35
    Velká ztráta pro domácí, kteří inkasují další branku! Appleton si podržel kotouč a krátce nato jej předal VINCEMU DUNNOVI, který si puk skvěle pokryl a z prostoru mezikruží bekhendem přehodil kotouč nad betony Varlamova. Asistence: Mason Appleton a Adam Larsson.
    48:35 Vince DUNN - 0:2

50:30
    Varlamov je teď pod obrovským tlakem, neboť Seattle je střelecky při chuti. Nebezpečnou střelu Sheahanena musel zastavovat ruský brankář.

51:06
    Kompletní útočná trojice New Yorku se rychle sjížděla k brance Krakenů, proto Grubauer nic neriskoval a hru raději přerušil.

51:56
    Palmieri dokázal nahodit puk až do prostoru brankoviště, ale po zásahu Grubauera hosté rychle kotouč dostali pod kontrolu.

52:47
    Zachycenou přihrávku zachytili hráči Seattlu a ti okamžitě vystartovali do protiútoku, který na pravé tyči eliminoval přesouvající se Varlamov.

53:30
    Odraz kotouče dobře předpovídal Parise, ale chybělo mu pár kroků, aby stihl ohrozit dosud čisté konto Grubauera.

54:30
    Islanders jsou v útočném pásmu, ale před brankou je neuvěřitelný a přehuštěný provoz. Domácí to mají velmi těžké.

55:06
    Sheahan se dostal do zbrklé koncovky těsně před Varlamovem! Ten nějakým způsobem dokázal teč vytěsnit.

57:11
    Islanders vsází vše do útoku, čímž nechávají díry v obraně. Nyní šel ze strany sám na branku Donato. Jeho kličku k pravé tyči Varlamov dokázal přečíst a útočníkovi Seattlu nedal šanci.

58:13
    Varlamov opouští branku a domácí nasazují šestého hráče do útočné třetiny.

58:38
    Velmi slibný pokus domácích! Nejspíš Lee od hrazení z ostřejšího úhlu vyslal nebezpečný projektil, ale pro smůlu New Yorku nevypadl Grubauerovi z výstroje.

58:38
    Oddechový čas pro New York Islanders.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetina a domácí jsou zahnání až před vlastní odkrytou branku.

59:24
    Z rohu kluziště zkusil naslepo poslat kotouč před branku Barzal.

59:49
    Grubauer zachytil kotouč ve vzduchu a záhy si neodpustil menší sekeru do Palmieriho, který se dotíral na hranici brankoviště.

59:59
    Domácí lavička je zahalena smutkem, nucená sledovat branku MASONA APPLETONA do odkryté svatyně. Asistence: Colin Blackwell a Jared McCann.
    59:59 Mason APPLETON - 0:3

Seattle Kraken zaslouženě vítězí. V zápase byl jasně aktivnějším a tvořivějším týmem. Výsledek byl dlouho bezbrankový, ale to se změnilo ve třetí třetině, kdy hosté přidali 3 branky.

Střely na branku: 19-31.

Hvězdy utkání

1. Philipp Grubauer 100%, (31/31), 60:00
    2. Jared McCann (1+1), 2 střely, 15:58
    3. Vince Dunn (1+0), 2 střely, 21:17 (03:29:21)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 47. McCann (Jordan Eberle, Marcus Johansson), 49. Vince Dunn (Appleton, A. Larsson), 60. Appleton (Blackwell, McCann)

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Pulock, Greene – Bailey, Barzal, A. Lee – Palmieri, Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Parise – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.
    Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – A. Larsson, Lauzon, Vince Dunn, C. Fleury, Giordano, H. Fleury – Jordan Eberle, McCann, Marcus Johansson – Donskoi, Wennberg, Donato – Järnkrok, Gourde, Appleton – Blackwell, Geekie, Sheahan.