NY Islanders – Seattle 0:3 (kon.) | Washington – Edmonton 3:5 (kon.) | Detroit – Los Angeles 3:5 (kon.)
Arizona – Calgary 2:4 (kon.) | Chicago – Minnesota 0:5 (kon.)
Chicago Blackhawks
0:5 (0:0, 0:3, 0:2)
Minnesota Wild
Čtvrtek 03.02.2022, 03:52 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Minnesota Wild.

Nastupují proti sobě kluby, kterým se naprosto odlišně daří. Chicago je v tabulce Západní konference na čtrnácté pozici, z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. Naopak Chicago jede na vítězné vlně, z posledních pěti zápasů vyhrálo všechny. Wild jsou v tabulce Západní konference na třetí pozici za Coloradem a Nashvillem.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 23. ledna 2022 a domácí Minnesota vyhrála 4:3 v prodloužení, rozhodl Foligno.

Utkání začne o něco později.

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Delia) – McCabe, C. Murphy, de Haan, S. Jones, Kalynuk, E. Gustafsson – DeBrincat, D. Strome, P. Kane – Hagel, Dach, Kurashev – D. Kubalík, Borgström, Lafferty – R. Carpenter, Entwistle, Brett Connolly.

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon, J. Brodin, Jordie Benn, D. Kulikov, Merrill – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, Duhaime – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, N. Sturm, V. Rask..

Vzhledem k tomu, že utkání vysílá televizní společnost TNT, čeká se na dohrání zápasu Washington – Edmonton.

00:01

00:01
    Utkání začalo, úvodní buly pro domácí hokejisty, kteří se dostali do útočného pásma.

00:24
    MacKenzie Entwistle postupoval do útočného pásma, ale jeho projektil byl obranou zblokovaný.

00:47
    Wild nyní rozehrávají od vlastní branky, ale o kotouč přišli. Následně vedl domácí akci Dylan Strome, ale nezakončil přesně.

01:23
    Sledujeme rychlý hokej, Kirby Dach pálil rychle po přechodu do útočného pásma, jeho rána končí nad.

01:54
    Matthew Boldy se sice propracoval do útočného pásma, jeho rána ale končí vedle.

03:53
    Mats Zuccarello to vzal na sebe, jeho akce nebyla špatná, ale brankáře prostřelit nedokázal.

04:13
    Jordie Benn pálil a jeho pokus kryje brankář Marc-Andre Fleury. Vhazovat se bude před brankou Chicaga.

04:46
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Ryan Carpenter to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit do výraznější šance.

06:06
    Wyatt Kalynuk rozehrává od své branky, Jordan Greenway vybojoval kotouč, ale nedokázal se prosadit.

06:25
    Hostující celek začal aktivně, tlačí se do zakončení a hraje aktivněji. Střelecky vede 2:1.

07:17
    Komerční přestávka.

08:18
    Sledujeme klidnější pasáž hry, Wild se usadili v útočném pásmu, ale domácí obrana je pozorná.

08:35
    Domácí akci zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve střední třetině.

09:30
    Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, následně ale o puk přišli, a tak se směr hry rychle otáčí.

10:21

11:25
    Wild se usadili v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná, hosté hrají aktivně.

11:45
    Henrik Borgström to zkoušel individuálně, dostal se do útočného pásma, ale nevypálil.

12:06
    Marc-Andre Fleury musel nadvakrát zasahovat proti střelám soupeře, domácí brankář své spoluhráče podržel, následně Mats Zuccarello minul branku.

12:37
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit.

13:10
    Fiala rozehrává od své branky, následně si Nico Sturm vybruslil do volného prostoru před branku, ale přihrávku od spoluhráče nedostal.

13:40
    Seth Jones rozehrává od své branky, Victor Rask napadal jeho rozehrávku, hosté puk dokázali vybojovat. Ale výraznější šanci neměli.

14:43
    Zakázané uvolnění proti Minnesotě, vhazovat se bude před její brankou.

15:08
    Po komerční přestávce pokračuje utkání dál, zatím na nějakou výraznější šanci čekáme.

15:29
    Ryan Hartman se po rychlé kombinaci dostal ke střele, jeho rána z první končí vedle branky, domácí brankář zasahovat nemusel.

16:00
    Mats Zuccarello se výborně vrátil do svého pásma a dokázal zastavit nebezpečně vypadající akci soupeře.

16:20
    5:10, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, sledujeme aktivní hru Wild.

16:40
    Hostující celek se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale brankář Marc-Andre Fleury dokázal oba pokusy zastavit.

17:50
    Nico Sturm hledal před brankou spoluhráče, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.

18:12
    Hosté rozehrávají od vlastní branky, následně pálil Victor Rask a jeho pokus vyrazil domácí Marc-Andre Fleury.

18:47
    Jon Merrill pálil od modré čáry, s jeho pokusem si poradil brankář Blackhawks.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:14
    Dylan Strome se dostal do útočného pásma, Cam Talbot vyrazil puk po krásné domácí kombinaci.

20:00

Střelecky aktivnější byli hosté v první třetině, vedou v tomto ohledu 13:8, ale na úvodní branku v tomto zápase čekáme.

20:01

20:15
    Utkání pokračuje druhou třetinou, Kevin Fiala se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

20:41
    Minnesota vstoupila do druhé třetiny aktivně, tlačí se do zakončení, má převahu.

21:54
    Connor Murphy vedl zajímavou akci domácích, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.

22:35
    Hra je nyní přerušen, po postavení mimo hru, se bude vhazovat ve středním pásmu. Sledujeme poměrně rychlý hokej v úvodu třetiny.

22:55
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Henrik Borgström – 2 min., podrážení).

23:12
    Špatně nyní rozehráli hosté, kteří se nepřesností připravili o útočné pásmo.

23:30
    Minnesota se propracovala do útočného pásma, následná rána od modré čáry byla zblokovaná.

23:45
    Connor Murphy dobře přečetl situaci a vložil do střely hokejku, ránu se mu podařilo zblokovat do ochranné sítě nad branku.

24:28
    Domácí hokejisté se poměrně snadno brání, sledujeme nevýraznou přesilovku Wild.

24:53
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak nakonec přesilovku hostující celek dokázal proměnit. Tvrdou ránou se prosazuje přes obránce zakončující FRÉDÉRICK GAUDREAU. Gólman nic moc neviděl. Asistence: Jonas Brodin a Kevin Fiala.
    24:53 Frédérick GAUDREAU - 0:1

25:52
    Chicago se pokouší rychle odpovědět, ale Minnesota hraje velmi dobře defenzivně.

26:30
    Connor Murphy to vzal na sebe, jeho rána od modré čáry končí vedle branky.

26:56
    Krásně sehráno a po nedůslednosti obrany Chicaga se poměrně snadno z předbrankového prostoru prosazuje MATS ZUCCARELLO. Asistence: Jordan Greenway a Brandon Duhaime.
    26:56 Mats ZUCCARELLO - 0:2

27:30

29:36
    11:17, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku, sledujeme aktivní hru Minnesoty, která vede o dvě branky.

29:59

30:45
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu. Mnoho hokejové krásy k vidění není.

31:22
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

31:44
    Patrick Kane hraje aktivně v přesilovce, pokouší se něco vymyslet.

32:07
    Seth Jones pálil jako obránce z kruhu, ale jeho pokus kryje poměrně snadno Cam Talbot.

32:30
    Seth Jones udržel útočné pásmo, následně domácí pokračovali v přesilovkové kombinaci.

33:00
    Alex DeBrincat to vzal na sebe, jeho tvrdou ránu vyrazil brankář do ochranné sítě nad branku.

33:30
    14:18, tak vypadá statistika střel na branku. Hosté jsou aktivnější.

34:00
    MacKenzie Entwistle rozehrává od vlastní branky.

34:08
    V pohodě hrající hostující celek navyšuje své vedení, po krásné kombinaci se trefuje obranou neobsazený KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Mats Zuccarello.
    34:08 Kirill KAPRIZOV - 0:3

35:11

35:48
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté se pokouší něco vymyslet, ale zatím marně.

36:21
    Blackhawks se usadili v útočném pásmu, Kevin Fiala si počínal dobře a rychle otočil směr hry.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, hosté vyrazili do rychlé akce, ale neprosadili se.

37:47
    Patrick Kane to vzal na sebe, jeho tvrdá rána končí mimo branku, možná ještě gólman jemně vytěsnil puk.

38:07
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:16
    Cam Talbot nevěděl, kde má kotouč, ale puk končí mimo branku. Domácí nedokázali překonat brankáře.

40:00

Minnesota Wild se dokázala prosadit hned třikrát, a tak platí po dvou třetinách stav 3:0 pro hosty. V závěru mohli domácí snížit, ale obrana v čele s brankářem byla pozorná.

40:01

40:18
    Kirby Dach se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus kryje brankář.

41:36
    Cam Talbot si poradil s další střelou soupeře, domácí vstoupili do třetiny dobře.

42:16
    Další práce pro brankáře Wild, tentokrát zakončoval Dylan Strome a jeho pokus kryje brankář Cam Talbot.

43:29
    Domácí rozehrávají od své branky, Sam Lafferty to vzal na sebe. Jeho pokus kryje brankář.

43:49
    22:27, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou hráči Wild.

44:46
    Dominik Kubalík bojoval ve svém pásmu o puk, následně pálil Jordan Greenway a jeho pokus kryje brankář Marc-Andre Fleury.

45:26
    Joel Eriksson Ek to zkoušel individuálně, ale nedokázal nic vymyslet.

45:51
    Philipp Kurashev pálil a jeho pokus kryje brankář Wild.

46:04
    Seth Jones pálil z dobré pozice, ale brankáře překonat nedokázal. Následovat bude komerční přestávka.

46:20
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

47:16
    MacKenzie Entwistle to vzal na sebe, jeho tvrdá rána ale končí vedle.

48:00
    Brandon Duhaime se propracoval do dobré pozice, ale jeho rána končí vedle.

48:53
    Ryan Carpenter pálil z mezikruží, jeho pokus ale končí nad brankou.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí hráči stále čekají na výraznější úspěch a šanci.

50:38
    V pohodě hrající Wild navyšují své vedení, prosazuje se z dobré pozice KEVIN FIALA. Asistence: Matthew Boldy a Frédérick Gaudreau.
    50:38 Kevin FIALA - 0:4

52:02
    Špatná rozehrávka brankáře domácích, po nepřehledné situaci dává gól střelou z bezprostřední blízkosti NICO STURM. Asistence: Connor Dewar a Victor Rask.
    52:02 Nico STURM - 0:5

52:02
    Střídání v týmu Chicago Blackhawks: ze hřiště odchází Marc-Andre Fleury, přichází Collin Delia.

53:33
    Seth Jones rozehrává od své branky, domácí hráči prohrávají na střely 28:32, ale na góly prohrávají 0:5.

54:02
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, domácí hráči jsou sice aktivní, ale nemohou se prosadit.

54:31
    Cam Talbot si dokázal poradit s další střelou soupeře, brankář Wild drží čisté konto.

55:15
    Frédérick Gaudreau to zkoušel individuálně, jeho pokus tak tak kryje brankář Collin Delia. Bude se vhazovat. Komerční přestávka.

56:05
    Collin Delia kryje další ránu, poradil si s pokusem od modré čáry.

56:40
    Hraje se spíše ve středním pásmu, hostující celek míří za výhrou v tomto zápase.

57:40
    Calvin de Haan se sice dostal do útočného pásma, ale jeho rána končí vedle.

58:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

58:55
    Jordie Benn Dylan Strome se dostal do situace jeden na jednoho, ale nedokázal se prosadit.

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:48.

Tři hvězdy utkání
    1. Mats Zuccarello (MNS) – 1+1
    2. Cam Talbot (MNS) – 30 zákroků
    3. Frédérick Gaudreau (MNS) – 1+1

Chicago Blackhawks se nedokázalo na svém ledě prosadit, a tak i přes několik velkých šancí prohrálo tento zápas vysoko 0:5. (06:20:13)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. F. Gaudreau (J. Brodin, K. Fiala), 27. Zuccarello (Greenway, Duhaime), 35. Kaprizov (Zuccarello), 51. K. Fiala (Boldy, F. Gaudreau), 53. N. Sturm (Dewar, V. Rask)

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (53. Delia) – McCabe, C. Murphy (A), de Haan, S. Jones, Kalynuk, E. Gustafsson – DeBrincat (A), D. Strome, P. Kane (A) – Hagel, Dach, Kurashev – D. Kubalík, Borgström, Lafferty – R. Carpenter, Entwistle, Brett Connolly.
    Trenér: Derek King

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon (C), J. Brodin (A), Jordie Benn, D. Kulikov, Merrill – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek (A), Duhaime – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, N. Sturm, V. Rask.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Dunning, Meier – Toomey, Smith

Diváci: 16 373